TANK

بالگرد ترابری خانواده اس-61 ، سی.اچ -3 و اس.اچ-3 ( S-61/CH-3&SH-3)

Recommended Posts

[quote]بسيار عالي...
من يكيشون رو تو چابهار ديدم روز رزمايش از جلوي دانشگاهمون رد شد.
يه سوال از خودت دارم! عكس يكي مونده به آخر چيه؟ :lol:[/quote]
سلام اخوي الكترو(محمد مهدي سابق عزيز!)
ببخشيد پا برهنه مي پرم وسط سوال شما!
به نظر سونار مين ياب مياد
الله اعلم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ايول داري ابي جان خيلي وقت بود منتظر مطلبي راجع به سي كينگ بودم ايول :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]بسيار عالي...
من يكيشون رو تو چابهار ديدم روز رزمايش از جلوي دانشگاهمون رد شد.
يه سوال از خودت دارم! عكس يكي مونده به آخر چيه؟ :lol:[/quote]
ها...؟ :lol:
آقا من Electero_Officer نیستم... icon_wink
فکر کنم حسگر یا سوناری برای شناسایی زیردریایی ها باشه...
با تشکر از دوستان[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خسته نباشی رپتور جان.

همونی هست که میخاستن باهاش به تهران بیان که به بلای الهی گرفتار اومدن. :lol:[/quote]

نه جیگر اون سی استالونه بود :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خسته نباشی رپتور جان.

همونی هست که میخاستن باهاش به تهران بیان که به بلای الهی گرفتار اومدن. icon_wink[/quote]

نه جیگر اون سی استالونه بود :lol:[/quote]

اشتباه شد! :lol: راستش ch-53 دیدم عنوان رو حالا رپتور میگه نخونده نظر میده! ولی الان خوندم جالبه. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote][quote][quote]خسته نباشی رپتور جان.

همونی هست که میخاستن باهاش به تهران بیان که به بلای الهی گرفتار اومدن. icon_wink[/quote]

نه جیگر اون سی استالونه بود :lol:[/quote]

اشتباه شد! :lol: راستش ch-53 دیدم عنوان رو حالا رپتور میگه نخونده نظر میده! ولی الان خوندم جالبه. :lol:[/quote]

عجب!
من خودم هم تو کف بودم،میگفتم خدایا مگه تو طبس سی کینگ هم باهاشون بود...اصلا سی کینگ رو زمان شاه خریدند... icon_eek خودم نمیدونم چه چیزهایی اون موقع دستگیرمون شد...
راستی اون سوپراستالیون بود...رامبو زیاد میبینی! icon_wink
به این هلیکوپتر همه چیز میگن،ولی درستش SH-3 هست...

[quote]درسته.
تو اين روش ناو پينگ ميزنه و بالگرد به برگشت پينگ گوش ميده يا بر عكس.[/quote]
نمیشه فقط گوش بده؟
فقط همین:
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/mh-53S-1_large.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_mh-53S-1_large.jpg[/img][/url]

[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نمیشه فقط گوش بده؟[/quote]
چرا میشه اون موقع میشه غیرفعال... تو یه کتاب انگیلسی دیدم که ناو پینگ میزد و بالگرد گوش میداد. این برا زمانیه که پینگ فرستاده شده با توجه به شرایط محیطی به ناو برنمیگرده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته می دونم نظرم علمی نیست
ولی خوب نظره دیگه....
به نظر من خوشتیپ نیست :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من يكيشون رو تو چابهار ديدم روز رزمايش از جلوي دانشگاهمون رد شد.[/quote]

مهدی اشاره ای به پرواز این بالگرد کرد
نزدیک رژه که می شه انواع بالگرد ها در آسمان تهران پرواز می کنند اما به نظر من پرواز بالگرد های میل واقعا جالبه

حمل ۲۸ سرباز برای این بالگرد نکته ای بسیار مثبت است چرا که این بالگرد برد بسیار عالی دارد و جزء بالگردهای برد بلند محسوب می شه که برادر ابراهیم هم به اون اشاره کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]امین جان پروازش توی ایران عجیبه؟ :lol:
بابا کمتر پای این شبکه های لعنتی بشینید...اینقدر هم بدبخت نیستیم...سوپر استالیون ها هم پرواز میکنند...
قابلیت های دریایی عالی داره،خیلی هم جواده،همه دارن ازش میسازن!
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله النور
همین الان که من دارم این پست روارسال می کنم سه فروندبالگرد sea kingمتعلق به نیروی دریایی مقتدر ارتش جمهوری اسلامی ایران درحال اجرای هلی برن درنوشهر هستند...
خدایی خیلی از میل های روسی زیباتره...
از حدود دوهفته قبل با انتشار خبر سفر مقام معظم رهبری تودانشگاه امام خمینی دارن خودکشی می کنن!!!
هر روز مانوردارن....
بنده خداها همشون هم آماده باشن...
خداوند هم اونا وهم مقام فرماندهی کل قوا را سلامت بدارد
یاعلی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یادش به خیر! ما هم بچه بودیم همش پینگ می زدیم. ولی خوب دیگه کسی قدر پینگ زدن ما رو نمی دونست و در نتیجه پینگمون شکوفا نشد.

این غول بیابونی توی جنگ فالکلند یکی از اجزا اساسی و کلیدی عملیات های آبی-خاکی انگلیس بود. حتی یه جا که انگلیسی ها آواکس کم آوردن (چون ناوهای هواپیمابرشون خیلی کوچیک بود و حتی ئی-2 هم روشون جا نمیشد.) 2 تا از اینها رو به رادار هوابرد مجهز کردند تا بتونند منطقه نبرد رو پوشش راداری بدن. در عملیاتهای مختلف پیاده کردن نیرو و کماندو هم خیلی نقش داشت. البته یه چند تاشون هم ساقط شدن که بیشتر به دلیل شرایط بد آب و هوا بود. )(عملیات در زمستون قطب جنوب انجام می شد). آخرین مدل اواکس سی کینگ می تونه 400 پرنده رو همزمان رهگیری کنه!!!
یکی شون به صورت عجیب غریبی توی شیلی فرود اضطراری کرد و توسط خدمه اش داغون شد. هنوزم که هنوزه معلوم نیست این غول بیابونی توی شیلی چه غلطی می کرده. بعضیا می گن یه گروه کماندویی رو برده بوده توی خاک اصلی آرژانتین پیاده کرده بوده. والله اعلم.

توی جنگ اول خلیج فارس رادارهای 2 تا سی کینگ رو بازکردند و ابزار کشف مینهای دریایی روشون بستند. توی جنگ بوسنی هم بودند و انگلیسی ها باهاشون 1400 نشست و برخواست و 1900 ساعت پرواز عملیاتی انجام دادند. بعدها در جنگ کوزوو هم بکارگرفته شدند. توی جنگ دوم خلیج فارس هم بودند و اولین گروه کماندوها رو به فاو اعزام کردند. بعدش هم دوتاشون به هم خوردند و بنگ!!!

یه نکته جالب اینه که تقریبا 50 سال از طراحی و ساخت سی کینگ می گذره و هنوز هم توی سرویسه با وجود اینکه هلکوپترهای جدیدتر و جالبتری به بازار اومده. این مسئله نشون می ده که اگر طراحی درست باشه و تمام نیازهای عملیاتی مورد توجه قرار بگیره یه وسیله خوب ساخته می شه که می شه ازش سالها استفاده کرد و فقط با آپگرید کردنش کارایی اون رو افزایش داد. بی-52 و توپولوف-95 و هرکولس هم تقریبا همین وضع رو دارند و حالا حالا باید در خدمت ببینیمشون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.