EBRAHIM

جنگنده ضربتی ال تی وی . ای -7 کورسیر-2 ( LTV A-7 / Corsair II)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=darkblue]چقدر سوال میپرسید ، بازجویی که نیست! icon_wink
...
[quote]هنوز هم تو خدمته یا مچالش کردن :lol:
[/quote]
خیلی وقته که مچاله شد...به درک...
[quote]هواپيماى به اين گندگى و سنگينى رو چرا به يك رادار «جقله بچّه»(!!) مجهز كردند؟! icon_wink
براى اين كه از پس ميگ هاى روسى بر بياد(از اهداف توليد) چه تعبيه اى براش انديشيدند؟ :lol:
آيا اين هواپيما مجهز به زره است؟ فكر كنم براى تمام هواپيماهاى كلاس «تهاجمى» زره كار گذاشته باشن امّا در عكس جزئيات هواپيما خبرى از لايه هاى زرهى كابين و موتور نيست؟! thinking

[/quote]
در اون زمان بیشتر از این نباید انتظار داشت،استفاده از تجهیزات دیجیتالی،قیمت رو افزایش میداد که به دلیل تاکید بر کاهش قیمت،استفاده نشد.زره؟راستش من سازندش نیستم!ولی درسته،در سازه هواپیماهای تهاجمی از مواد مستحکم استفاده میشه تا مقاومت هواپیما در برابر پدافند ها بالا بره...
[quote]سال خروج از خدمت اون کی بوده و چه هواپیمایی جایگزین اون شد[/quote]
این هواپیما 20 سال خدمت کرد و بعد از اون،هورنت ها جایشان رو گرفتند...

[quote]سلام
شنيدم توي جنگ تحميلي يكي از همين A 7 ها يكي از سكوهاي نفتي مارو زده. راسته؟[/quote]
فکر کنم یک ناوشکنمان رو زد... :lol:

[quote]این هواپیما تو چه عملیاتی شرکت داشته؟؟[/quote]
این هواپیما در جنگ ویتنام در سال 1968 تا 1972 توسط نیروی هوایی، مارین کروپز و نیروی دریایی، جنگ لبنان در سالهای 1982 تا 1983 توسط نیروی هوایی ناتو ،جنگ لیبی در سال 1986 توسط نیروی دریایی و جنگ عراق در سال 1991 استفاده شد...
سوال دیگه ای بود در خدمتیم...
[/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال دارم؟! چه خبر؟ :lol: اگه جواب دادی اینم سوال دوم: دیگه چه خبر؟ :lol:
دستت درد نکنه ابی جان واقعا با الکترو 2 تایی با مقالاتتون جون تازه ای به سایت دادین.مرسی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يادش بخير ... قديما تو عكساي ناواي هواپيما بر چه هواپيما هاي متنوعي ميديديم ! اينم يكيشون بود !
ولي الان ديگه چيزي به جز F-18 پيدا نميشه ! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با وافن اس اس موافقم

اونی که زدن ناوچه بود نه ناوشکن. در ضمن هواپیمای تک کننده آ-6 بود که از بمبهای هدایت لیزری استفاده کرد. خلبانش بعدا یه مدال گرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با وافن اس اس موافقم

اونی که زدن ناوچه بود نه ناوشکن. در ضمن هواپیمای تک کننده آ-6 بود که از بمبهای هدایت لیزری استفاده کرد. خلبانش بعدا یه مدال گرفت.[/quote]

پس سكوهاي نفتي مون رو با چي زدن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام سکوها رو نزدن که. مشخصا روی یکیشون(سکوی سلمان) پیاده شدند. بقیه رو هم با کشتی به توپ بستند برای اطلاعات بیشتر می تونید اینجا رو بخونید:

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4558

یا اینجا که تخصصی تر بحث شده

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=33033&highlight=#33033

این حقیر هم "وقایع نگاری درگیری نظامی بین ایران و آمریکا در خلیج فارس " رو در همان تاپیک قراردادم. مفید و مختصر بدون حاشیه روی و تفسیر اضافی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رپتور جان خیلی ممنون. همیشه با مقالات شما کلی اطلاعات جدید کسب می کنم.
این طور که شما گفتید,پس این هواپیما در همه ی جنگهای امریکا در زمان خدمتش استفاده شده است به جز جنگ بالکان.
یک سوالی هم داشتم ,چرا پس سوز برایش نگذاشتند؟ ایا نبودن پس سوز دارای مزایایی است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رپتور جان خیلی ممنون. همیشه با مقالات شما کلی اطلاعات جدید کسب می کنم.

این طور که شما گفتید,پس این هواپیما در همه ی جنگهای امریکا در زمان خدمتش استفاده شده است به جز جنگ بالکان.
یک سوالی هم داشتم ,چرا پس سوز برایش نگذاشتند؟ ایا نبودن پس سوز دارای مزایایی است؟

خواهش میکنم،قابلی نداره...
راستش خودم هم موندم چرا پس سوز براش نگذاشتند،ولی خوب،یکی از جنبه های طراحی هواپیماهای تهاجمی ناونشین،برد مناسب آنهاست،فراموش نکنید که موتور A-7 بسیار کم مصرف بوده و برد و آزادی بیشتری به هواپیما در ماموریت های تهاجمی میدهد...منتها از طرف دیگر سرعت نفوذ مورد نیاز است که...
i_dont't_know

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید باسه این پس سوز نزاشتن که احتمال زدنش توسط سام-2 کمتر بشه. البته شاید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تو يه سايتي خوندم كه علت نداشتن پس سوز نوع موتور جنگنده است كه نميشه پس سوز روش نصب كرد و همچنين محل قرار گيري موتور ها البته دلايل دوستان هم درسته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب ابراهيم خان سؤال دوم من مونده تو نوبت ها؟! اين كه مى خواستن در برابر ميگ ها دست و پا بسته نباشه به چه چيزى رسيدن؟ مانورپذيره؟ پادكار خوبى داره؟ پنهان كاره؟؟!!! :? چى چيه بالأخره؟! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب ابراهيم خان سؤال دوم من مونده تو نوبت ها؟! اين كه مى خواستن در برابر ميگ ها دست و پا بسته نباشه به چه چيزى رسيدن؟ مانورپذيره؟ پادكار خوبى داره؟ پنهان كاره؟؟!!!

:? چى چيه بالأخره؟! icon_eek

تقریبا از این نکته چشم پوشی کردند و بیشتر تلاششان بر تجهیز کردن کورس ایر به سامانه های هدفگیری مدرن بود...این هواپیما به مدد هدفگیر لیزری اش یکی از پیشرفته ترین و دقیق ترین هواپیماهای تهاجمی آن زمان بود، سیستم جنگ الکرونیک آن را هم نباید از یاد برد...
به هر حال با ورود هورنت، دیگه ناوها به سرنوشتی که دوستمون Persianking گفتند دچار شد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.