Electro_officer

زیردریایی‌ها نیز مانند ماهواره عمل می‌کنند!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]ببین داداش اگه اونا مست بودن و از دنیا بیخبر الان اینجا نبودن! ازین صوانح کم برای خودمون پیش نیومده پس مملکت همیشه مست تشریف دارن!
الکترو بنظرم فرانسوی ها نخواستن بگن با چی برخورد کردیم! اما انگلیسی ها فاش کردن.[/quote]
اي بابا بيخيال! چرا بيخودي مي‌خواين قضيه رو بپيچونيد! فكر نميكنم فرانسوي‌ها قصد پنهان‌كاري داشتند چون با توجه به روابط نزديكشون با انگليس اونا هم اين موضوع رو اعلام نميكردند به نظر من قضيه‌ خيلي ساده است..... :lol:
در ضمن بحث رو منحرف نكنيد عزيزان من! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون مهدی عزیز. سوالی داشتم. مگر سونار با توجه به برگشت امواج شناسایی نمی کند؟ پس کم صدا بودن و یا ایزوله بودن موتور چگونه به شناسایی نشدن[color=darkred] توسط سونار[/color] کمک می کند؟
در مورد فعال و غیر فعال و نیمه فعال بودن سونار هم اگر کمی توضیح دهید ممنون می شوم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مگر سونار با توجه به برگشت امواج شناسایی نمی کند؟ پس کم صدا بودن و یا ایزوله بودن موتور چگونه به شناسایی نشدن توسط سونار کمک می کند؟ [/quote]
سونار غيرفعال فقط به شناسايي منبع امواج مي‌پردازه. مثل گوش من و شما. فقط گوش ميده و هدف رو پيدا ميكنه. يا مثلا چشم وقتي به مانيتور به عنوان منبع نور نگاه ميكنه در واقع غيرفعاله حالا اگه مانيتور خاموش بشه ديگه چشم هم چيزي نميبينه.
و اما سونار فعال...فرض كنيد تو يه غار تاريك هستيد و جايي رو نميبينيد...چيكار ميكنيد؟ چراغ قوه رو روشن ميكنيد و نور رو به داخل غار مي‌تابونيد بعد انعكاس نوري كه منتشر كرديد رو از طريق چشم دريافت ميكنيد و اينجوري محيط رو شناسايي ميكنيد. تو اين حالت شما مثل سونار فعال عمل كرديد. عيبش اينه كه اگه دشمن تو غار باشه ممكنه قبل از اينكه شما شناساييش كنيد اون شمارو شناسايي كنه! :lol:
و اما نيمه فعال كه چيزي در رابطه باهاش نميدونم و فكر ميكنم كلا چيزي به نام سونار نيمه فعال نداريم. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محمد مهدي عزيز ( آخ كه من چقدر اين اسم رو دوست دارم ) شما كه ماشالله اين همه كمالات در زمينه نيروي دريايي داريد حيف نيست بچه هاي سايت رو از اون محروم مي كني
اگه وقت كم داري ميتوني در خصوص مباني و معلومات عمومي در اين خصوص دست بچه ها رو بگيري مطمين هستم همه اونها هم مثل من قدر دان زحمات شما خواهند بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]محمد مهدي عزيز ( آخ كه من چقدر اين اسم رو دوست دارم ) شما كه ماشالله اين همه كمالات در زمينه نيروي دريايي داريد حيف نيست بچه هاي سايت رو از اون محروم مي كني
اگه وقت كم داري ميتوني در خصوص مباني و معلومات عمومي در اين خصوص دست بچه ها رو بگيري مطمين هستم همه اونها هم مثل من قدر دان زحمات شما خواهند بود[/quote]
مالك جان چطوره اسم پسرت رو بزاري محمدمهدي! :lol:
شما سوال بپرسيد من تا اونجايي كه سوادم قد بده در خدمتم. اگر هم چيزي رو نميدونستم براتون ميگردم جوابشو پيدا ميكنم. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مگر سونار با توجه به برگشت امواج شناسایی نمی کند؟ پس کم صدا بودن و یا ایزوله بودن موتور چگونه به شناسایی نشدن توسط سونار کمک می کند؟ [/quote]
سونار غيرفعال فقط به شناسايي منبع امواج مي‌پردازه. مثل گوش من و شما. فقط گوش ميده و هدف رو پيدا ميكنه. يا مثلا چشم وقتي به مانيتور به عنوان منبع نور نگاه ميكنه در واقع غيرفعاله حالا اگه مانيتور خاموش بشه ديگه چشم هم چيزي نميبينه.
و اما سونار فعال...فرض كنيد تو يه غار تاريك هستيد و جايي رو نميبينيد...چيكار ميكنيد؟ چراغ قوه رو روشن ميكنيد و نور رو به داخل غار مي‌تابونيد بعد انعكاس نوري كه منتشر كرديد رو از طريق چشم دريافت ميكنيد و اينجوري محيط رو شناسايي ميكنيد. تو اين حالت شما مثل سونار فعال عمل كرديد. عيبش اينه كه اگه دشمن تو غار باشه ممكنه قبل از اينكه شما شناساييش كنيد اون شمارو شناسايي كنه! :lol:
و اما نيمه فعال كه چيزي در رابطه باهاش نميدونم و فكر ميكنم كلا چيزي به نام سونار نيمه فعال نداريم. :lol:[/quote]
سلام به همه دوستان
محمد مهدي جان وقتي كشتي پينگ ميزنه و مثلا هلي كوپتر گوش ميده يا بالعكس اونوقت فكر كنم بهش بتونيم بگيم سونار نيمه فعال. نظر شما چيه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون. خب این نیمه فعال چی شد دوستان؟ وجود دارد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]محمد مهدي جان وقتي كشتي پينگ ميزنه و مثلا هلي كوپتر گوش ميده يا بالعكس اونوقت فكر كنم بهش بتونيم بگيم سونار نيمه فعال. نظر شما چيه؟[/quote]
راستش چيزي به نام سونار نيمه‌فعال نداريم. حداقل من نشنيدم ما در كل سه نوع سونار داريم:
1-سونار فعال
2-غيرفعال
3-Acoustic Daylight
بقیه‌ی موارد از مشتقات این انواع هستند. در واقع روش‌ها تفاوت میکنند. موردی که فرستنده و گیرنده جدای از هم قرار دارند رو میشه از مشتقات نوع فعال دونست به این گونه Bistatic Sonar گفته میشه. اینم تصویرش:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Bistatic-sonar.gif[/img]

اگه میشد یه تاپیک جامع میزدیم برا سونار خوب میشد من شخصا معلوماتم تو این ضمینه کامل نیست. کلا سونار دنیاییه واسه خودش که انواع مختلفی از روش‌های کشف رو میشه توش دید مثل بازی شطرنج! :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقايون دستتون درد نكنه ٬ مخصوصاً جناب [color=cyan]Electro_officer[/color] با اون توضيح عالى و صاف و ساده شان درباره انواع عملكرد سونار. به شخصه در اين مورد هيچي بلد نبودم كه خيلى علاقه مندم مباحث اين چنينى در سايت رواج پيدا كنه و به زبان ساده و قابل فهم براى هم رده هاى من تا از اصطلاحات و نحوه ى عملكردهاى سامانه هاى مختلف نظامى اطلاعاتى كسب كنيم.
اين كه فرانسوى ها گفتن به يك [color=orange]چيز[/color] بزرگ برخورديم يك كم عجيبه. آخه [color=orange]چيز[/color] به اين بزرگى يا عوراض توپوگرافيه يا يك شى ساخته بشر. حالا اگر عوارض كف دريا بوده كه مسلماً با احتمال [b]120٪[/b] مسير زيردريايى از اونجا عبور نمى كنه؛ پس مى مونه اشياء مصنوعى. اونا وقتى برخورد كردن بايد بلافاصله به بررسى بپردازند تا ببينن اين چى بوده كه سر راهشون [color=green]سبز[/color] شده؟! حالا از فاصله به اين نزديكى آيا قبول مى كنيد نتونستن همديگر رو شناسايى كنن؟!!! يعنى حتّى به عنوان آخرين راه حل براى همديگر يك پيغام راديوى هم نفرستادن؟!! در نتيجه [b]دو جواب [/b]مى مونه:
1-در اعلام خبر يك سرى ملاحضات رو رعايت كردن(اعم از آبروريزى يا سياسى)
2-واقعاً بى خيال بودن(=مست)!!!!!! مگر مى شه كه پرسنل دو ناو اتمى با درجه امنيتى بالا نسبت به برخورد زيردريايى شون به يك جسم خارجى ناشناخته بى تفاوت باشن؟! پيكان 57 گوجه اى ما كه تو نوبت اسقاطه(!) از روي يه چيزى رد بشه ٬برمى گرديم ببينيم چى بود! چه رسد به [color=red]زير دريايى اتمى[/color]!! :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس مى مونه اشياء مصنوعى. اونا وقتى برخورد كردن بايد بلافاصله به بررسى بپردازند تا ببينن اين چى بوده كه سر راهشون سبز شده؟! حالا از فاصله به اين نزديكى آيا قبول مى كنيد نتونستن همديگر رو شناسايى كنن؟!!! يعنى حتّى به عنوان آخرين راه حل براى همديگر يك پيغام راديوى هم نفرستادن؟!! در نتيجه دو جواب مى مونه:
1-در اعلام خبر يك سرى ملاحضات رو رعايت كردن(اعم از آبروريزى يا سياسى)
2-واقعاً بى خيال بودن(=مست)!!!!!! مگر مى شه كه پرسنل دو ناو اتمى با درجه امنيتى بالا نسبت به برخورد زيردريايى شون به يك جسم خارجى ناشناخته بى تفاوت باشن؟! پيكان 57 گوجه اى ما كه تو نوبت اسقاطه(!) از روي يه چيزى رد بشه ٬برمى گرديم ببينيم چى بود! چه رسد به زير دريايى اتمى!! [/quote]
درسته! بعد از برخورد به احتمال زياد هر دو زيردريايي موضوع رو بررسي كردن ولي براي اينكه آبروريزي نشه تو اعلام علت حادثه تعلل به خرج دادن....
اما در مورد قبل از وقوع حادثه بايد بگم من همون چهار احتمالي كه تحليلگر ارايه داده رو قبول دارم.... احتمال اينكه دو زيردريايي در يك نقطه از اقيانوس قرار بگيرند خيلي كم بوده و اصلا دو زيرديايي فكرشو هم نميكردند به يه زيردريايي پنهان كاره ديگه برخورد كنند.
و اما يه موضوع كه نظر منو جلب كرده اين بود كه زيردريايي فرانسوي در حال بازگشت از شمال جزيره‌ي انگليس يعني قطب شمال بوده... :?
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/british_french_submarine_collission.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 28 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 28 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است
بهترین کار این بود صحنه تصادف رو بهم نمیزدن تا افسر بیاد کروکی بکشه
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.