Phantom3

MG-42 آتشبار جهنمی آلمان نازی.

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در تاييد سخنان كلنل عزيز،تفاوت بين دوشكا و PKM و MG-3 در ساختار عامل ديگه اي هست كه

باعث ميشه صورت دوشكاچي داغ نشه ولي اون دوتاي ديگه داغ بشن.لوله ي دوشكا خيلي از

صورت تير انداز فاصله داره و شعله پوش حرارت رو به طرفين منتقل ميكنه ولي لوله ي PKM و

MG-3 به صورت تيرانداز نزديكه.شكل گرفتن سلاح(دوشكا:دو قبضه-PKM و MG-3 :قنداق و

قبضه) هم عامل نزديك شدن تيرانداز به سلاحه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

[quote]مسلما حرف شما و ارمانی عزیز که تجربه شخصی دارید مورد قبول هست. ولی نظر شما در مورد ان چیست؟
[/quote]

هانس عزيز

خدمت شما عرض كنم كه موقع شليك دوشكا صداي اون كر كننده و گرد و خاكي كه ميخوري از همه بيشتر بود. ولي گرمايي حس نميشد.
در مورد شليك با گرينوف هم اونطوري كه مالك عزيز شليك كردن ( نوار پشت سر هم ) شليك نميكرديم. معمولا شليك مقطع انجام ميشد و اون هم گرمائي نداشت. اگر كسي ميخواست اينجوري شليك كنه بايد تا صبح پدر انگشتش دربياد تا گلوله تو نوار جا بزنه !!!
هر كي عشق تيربار داشت جور نوارش رو هم ميكشيد.
يادمه تو فاو موقع ظهر بود كه يه هلي كوپتر گشتي اومده بود گشت بزنه. فرمانده گردان هم منو ديد و داد زد فلاني ببين ميتوني بزنيش. من پاي برهنه رفتم سمت سنگر تيربار كه يه سوزش كف پام حس كردم. سريع اماده شدم و شليك كردم . هدف پرنده زدنش خيلي سخته و بايد جلوتر از حركتش بزني تا بلكه بخوره. نميدونم بهش خورد يا احساس خطر كرد كه بعد از چند لحظه فرار كرد. البته بچه ها با 60 ميليمتري هم شليك ميكردن ...

موقع برگشت كف پامو نگاه كردم ديدم پر خونه. نگو يه جعبه مهمات شكسته بود و يك ميخ بزرگ كف پاي بنده رو سوراخ !!! كرده بود. يادش بخير.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توضيحات كافي و وافي رو عزيزان فرمودند
البته من بالشخصه كاليبر 50 آمريكايي رو به دوشكا ترجيح مي دم مزيت دوشكا به نظر من قدرت بيشتر اونه ولي دوشكا :cry:
در شب تير اندازي با اون خيلي آزار دهنده است هر چند كه فشنگهاي نوار فشنگت يكي در ميون رسام باشه ُ ُ خود قبضه هم از ده فرسخي معلومه بيچاره اون تيرانداز . صداي فوق العاده گوش خراش و بدي داره
ديگه اينكه بوي باروت ناراحت كننده اي نسبت به سلاحهاي ديگه داره
ولي تير بار چي بودن هم عالم خودش رو داره من كه خيلي باهاش حال ميكردم
:oops: icon_question icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از همه ی دوستان متشکرم.با اطلاعات دوستان چگونگی این موضوع مشخص شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين تيربار چي ها خيلي بدبخت و يا خيلي خوش شانس ميباشند ! البته با عرض معذرت از سروران گرامي ...
به اين دليل كه اولين هدف تك تيرانداز يا آرپي جي زن ها همين تيربار چي ها هست كه بتونند راه رو باز كنند ...

پس يكي از بزرگترين معايب دوشكا همين نياز به ثابت مكان بودن اونه كه به دشن ميگه منو بزن مخصوصا اگر توي سنگر نباشي و يا مجبور باشي يكجا ثابت بموني بر خلاف تيربار هاي كوچكتر مثل گرينوف يا ژ3 ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی از دوستانی که در جنگ کارشون به پست سنگر دوشکا رسیده بوده اگر سوال کنی از معایب بسیار بزرگ این سلاح که قدرت وحشتناک و کالیبر 12.7 م م شه قشنگ صحبت می کنند ! icon_cheesygrin icon_question

نسل جدید این گونه سلاح های ثابت سنگین مسلسل های NSV و نمونه ی جدید اون مسلسل Kord است . قابلیت جابجایی بسیار بالایی دارد ( توسط 2 نفر سلاح براحتی حمل می شود ) .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به شخصه شلیک دوشگاه رو دیدم!
خیلی صدای وحشتناکی داره! icon_eek
راحت میتونه دیوار رو سوراخ کنه! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.