Reza6662

جنگنده - بمب افکن سوخو-17/22 فیتر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تشکری فراوان از امیر مهدوی rose.gif عزیز در ایرو اسپیس تاک ، و با اجازه از ایشون:

گویا Su-22-m4 های نهاجا در حال بازگشت به خدمتند

[align=center]ujx7dao4vpur1csvmeiy.jpg[/align]

SU-22-M4 یک جنگنده تهاجمی سبکه، که همونطور که بسیاری از دوستان می دونندتعداد قریب به 22 فروند اون از طریق عراق به ایران اومد .....

اهمیت این جنگنده در توانایی کامل اون برای استفاده از سلاحهای هدایتدقیقه ، سایت هدفگیری اپتیکی KLEM-56 این جنگنده که در دماغه اون نصب شده امکان کامل برای استفاده از سلاحهای هدایت اپتیکال و لیزری همچون KH-25 وKH29 رو برای این جنگنده فراهم میکنه:

[align=center]ff8gykgoyyjknf9u2mr.jpg[/align]

[align=center]kh25desenho.jpg[/align]

[align=center]kh29disparo.jpg[/align]

هدفگیری به کمکی یک نمایشگر در کاکپیت این پرنده انجام میشه :

[align=center]kkbu06fjs7t4xqk3bw.jpg[/align]

دو واحد پرتاب کننده چف و فلیر روی کمر پرنده از پرنده در برابر موشکهای حرارتی راداری "تا حدودی" حفاظت می کنند، این جنگنده از توانایی حمله موشکهای ضد رادار KH-58,28,31 هم بر خورداره...
فیتر رو همونطور که محمد جعفر گفت، میشه برادر کوچکتر فنسر های نهاجادونست، اصلی ترین ماموریت احتمالا حملات لیزری در لجمن خواهد بود و گپ بین فانتومها و فنسرهای نهاجا رو پر خواهد کرد تا احتمالا دیگه فانتومها فقط دغدغه اپتیک داشته باشند...
این جنگنده ، یک جنگنده تهاجمی بسیار عالیه و سر تیتر توانمندی های تهاجمی اون رو میشه معادل جنگنده هایی مثل A-10 نمونه های به روز شده AMX وMirage F-1 و سپکت جوارهای هندی و انگلیسی دونست .... هرچند مسائلی مثل خستگی سازه ، هزینه تعمیر و نگهداری و .... آرام آرام این جنگنده رو به سمت بازنشستگی سوق میده اما از لحاظ توانمندی های رزمی این جنگنده هم مثل فراگفوت در حمله به خطوط مقدم نبرد و حملات سبک به مواظع استراتژیک بسیار توانمنده ............

[align=center]zgy1mod1rp3gj7o2tjn.jpg[/align]

عکس ها به گالری منتقل شدند.
sina12152000

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این وضعی که من میبینم باید منتظر بازگشت به خدمت سیبر ها هم باشیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من برای مقابله با A10 و اپاچی خوبه و میتونه از نیروی زمینی در مقابل این تهدیدات تا حدی دفاع کنه البته باید بروز رسانی بشه اگر هم یک توپ 30 میلیمتری روی پایلون زیر بدنه نصب بشه و توانایی شلیک موشکهای ضد تانک مثل نمونه تاو هدایت ایزری یا AT14 رو بتونند بهش بخورونند به نظر من خیلی خوب میشه البته بایدF7 های چینی رو هم به همین شکل در بیارند

راستی اقا مرتضی خبر نداری ایران موفق به خرید موشک ضد رادار KH31 نمونه P شده یا نه واقعا موشک معرکه ایه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين طور كه پيداست رادار هم نداره !
به نظر من كه قضيه ي آفتابه خرج لحيمه ...
البته بنده خداها گناهي ندارن ... ديگه هر كاري از دستشون بر مياد دارن انجام ميدن ... بيچاره خلبانا كه جونشونو ميزارن كف دستشون .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سيبر كه چه عرض كنم بايد هاريكن هاي قديمي رو از تو موزه بياريم بيرون ! به قول آمريكايي ها :we need all hands we can get . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر شما با وجود اين عتيقه ها باز هم پسر بچه اي پيدا ميشه كه ارزو كنه وقتي كه بزرگ ميشه خلبان جنگي بشه؟؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حال نکردم! (البته با بازگشت این عتیقه ها!)

دست درد نکنه مرتضی جان!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوخو 22 جنگنده قابلیه . دوستان لطفا ماموریت محولشو هم بررسی کنند این قرار نیست اف-15 هدف قرار بده - فقط قراره یک جورایی شبیه سوخو-25 در منطقه نقش بازی کنه - هدف قرار دادن هلی کوپتر ها - A-10 ها و ادوات زرهی دشمن . از هلی کوپتر که مسلما برای زدن طیاره دشمن بهتره دیگه ! در کنار دیگر جنگنده ها می تونه پاسازی زمینی انجام بده و همچنین CAS .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر كنم قراره موشك هاي F-15 رو حروم كنه ...

البته دوست عزيزمون كه اين تاپيكو زدن هيچ منبعي رو ذكر نكردن كه اعلام كرده باشه اين هواپيما ها به سازمان رزم اضافه شدن ... و سرف ديدن يدونه رنگ آميزي شده ... فكر نكنم دليل مناسبي براي نتيجه گيري در مورد عملياتي شدنشون باشه ...
احتمالا يكي از درجه داراي پايگاه ، تو فك و فاميلش گرافيست بيكار داشته ... بعد هي پاپيچش ميشدن كه برا اين جوون ما كار جور كن ... اين بنده خدام براي اينكه اينا دست از سرش وردارن ...
استخدامش كرده ... گفته بيا اينارو رنگ كن ... كه هم اشتغال زايي بشه ... هم دست از سر گچلش وردارن ...

به نظر من كه داره به عنوان هدف كاذب تو فرودگاه ها استفاده ميشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همچنین CAS .

CAS ؟ :lol:
بیخیال کلنل با یک دوشکا میشه اینو کله پا کرد.
این طیاره به هیچ وجه مثل فرگ فوت زره قوی نداره و با توپهای 23 م م هم داغون میشه دیگه چه برسه به موشکهای دوشپرتاب و سایرین.

در ضمن تو جنگ تحمیلی هم فقط برای زدن رادار های موشک های هاوک ازش اتستفاده میکردند که مثلا برای زدن هر رادار 2 تا سوخو تلفات میدادن!
در کل همون زمان هم آنچنان مطمئن نبود دیگه چه برسه به حالا که 20 سال از اون موقع میگذره و کلی خاک خوردن و . . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اوووووه ،

چه نا امید ، چه سر افکنده ، بابا از میلیتاری بعید بود

حیف الان وقت ندارم ( که اگه داشتم جواب پی ام نصیر رو میدادم اینقدر شرمندش نباشم )

همونطور که گفتم این جنگنده گپ بین فنسر و فانتوم رو پر خواهد کرد
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم شخصاً بسيار علاقه مند به استفاده از اين تسليحات هستم. يعنى وقتى يك وسيله وظيفه اصلى خودش يا توان خودش رو از دست مى ده٬ از اون در ميدان هاى ديگر يا ميدان هاى كم دردسرتر استفاده بشه. فكرشو بكنيد چند تا از اينا مدام رو منطقه مرزى شرقى مون گشت بزنند و به محض دادن راپورت بريزند و كاروان اشرار/قاچاق مواد افيونى رو منهدم كنند! يا بريزند و يك گردان مدافع با مواضع سنگربندى شده رو از سر راه نيروهاى مكانيزه يا زرهى خودى پاك كنند! حتماً كه نبايد اين طور فكر كنيم وظيفه هر جنگنده اى كه در ايران استفاده مى شه بايد رهگيرى رپتور باشه!! :lol:
به اضافه به عنوان هواپيماى نشانه گذار(با حمل غلاف نشانه گذار ليزرى) و يا حمل غلاف اخلال گر يا سوخت رسان تاكتيكى در عمليات هاى بزرگ تر(كه تأمين امنيتش توسط هواپيماهاى خودى انجام مى شه) مى تونه شركت كنه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه نا امید ، چه سر افکنده ، بابا از میلیتاری بعید بود

نا اميدي يك بحثه و واقعيت تلخ يك بحث ديگه دوست من.

همونطور که گفتم این جنگنده گپ بین فنسر و فانتوم رو پر خواهد کرد

در كسب ركورد سقوط؟
اينها همينطوريش 30 سال عمر دارند. با اون شرايطي هم كه سپري كردند (نگهداري رو ميگم) تا همين الانم چيز زيادي ازشون باقي نمونده.(سازه اصلي و موتور رو ميگم.)

بالاخره هر جسم مادي يك روز عمرش به سر ميرسه و تا ابد نميتونه ادامه حيات بده.
اين پرنده ها و ساير جنگنده هاي ما هم از اين قاعده مستثني نيستند و تا همين جا هم خيلي مرام گذاشتند كه دوام آوردند! و البته بايد دست پرسنل تعمير و نگهداري رو هم به خاطر سرپا نگه داشتنشون بوسيد ولي حقيقت اينه كه نيروي هوايي ما يك خونه تكوني اساسي و تجديد قواي جدي با جنگنده هايي نو و يا با عمر چند سال نياز داره و با بازگشت به خدمت اين پرنده ها وضعيتش فرقي نميكنه.
اصولا اين كار ها تزريق مسكنه.(ميدونيد كه مسكن فقط صورت مسئله رو پاك ميكنه و جوابي بهش نميده!)
در ضمن اين عكس رو هم خيلي وقت پيش تو يك سايت خارجي ديده بودم.
ميگردم اگر تونستم پيداش ميكنم تا اطلاعات جامع تري رو بتونيم بدست بياريم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.