Azarakhsh

سيستم دفاع فعال زرهی ارتش آمريكا(IAAPS)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان پیشاپیش عذر می خوام! هر چی گشتم نتونستم چند تا عکس مناسب پیدا کنم!! هر کدووم از دوستان تونست ! دریغ نکنه!

در قالب اين برنامه كه بخشي از سيستم توسعه عمليات ضدحمله IAAPS)Army Active Protection System) (سيستم حفاظت فعال ارتش) محسوب مي‌شود از ابزارهاي ضدحمله واكنشي كه با نيروي برق كار مي‌كنند و غيرقابل نفوذ مي‌باشد استفاده مي‌شود. اين سيستم ساخت شركت United Defence در سال 2004 است و يك ابزار ضدحمله در برابر تهديدات حاصل از RPG ها در عراق محسوب مي‌شود. اين سيستم ضدحمله از نزديك، (clos-in counter-measure-CICM) از حساسه‌هاي واكنشي راهنما و رادارهاي ردياب ارزان قيمت براي كشف و تعيين محل تهديدهاي احتمالي بهره مي‌برد. اين سيستم که در نيمه‌ي چهارم سال 2003 و نيمه‌ي سوم سال 2004 به نحوي موقعيت آميز برضد تهديدات حاصل از شليك RPG به كار گرفته شده است و توانست به طور خودكار گلوله‌هاي RPG پرتاب شده را كشف كرده، راكت‌هاي در حال، پيشروي را ردگيري كند و تسليحات لازم را براي ضدحمله پرتاب كند و قبل از آنكه RPG به سيستم تحت حفاظت برخورد كند آن را نابود كند. هر موشكي كه در قالب اين سيستم ضدحمله به كار گرفته مي‌شود داراي باتري‌هاي هيدروكسيد فلز نيكل است تا بتواند نيروي لازم براي حركت خود را تأمين كند.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/iaaps-test.jpg[/img]
ارتش آمريكا همچنين در حال آزمايش يك سيستم حفاظتي واكنشي از نزديك يا CIAPS )Close-in Active protection system) می باشد. سيستم مذكور داراي يك رادار است كه در تمامي جهات حركت مي‌كند و مي‌تواند تهديد در حال پيشروي را كه داراي شعاع عمل كمتر است شناسايي كند. اين سيستم قادر به پرتاب يك يا مجموعه‌اي از موشك‌هاي رهگير است كه مي‌توانند كلاهك جنگي موشك در حال نزديگ شدن به وسيله تحت حفاظت را قبل از رسيدن آن رهگيري و نابود كنند. اين سيستم در برابر موشك‌هاي هدايت شونده ضدتانك (ANTI-TANK guided missles) و نارنجك‌هاي قابل پرتاب (rocket-propelled grenades) مؤثر بوده و مي‌تواند با تهديدهاي كوتاه برد مقابله كند.

گام بعدي براي پيشبرد فن‌آوري كمكي دفاعي ارتش آمريكا DAS )Defensive Aid Technology) سيستم حفاظتي واكنشي ارتش (IAAPS) است. اين سيستم زرهي آينده FCS)Future Combat System) است كه در آن از حساسه‌هاي الكترونيك كشنده‌ي ضعيف و ابزارهاي ضدحمله (Janmer = ارسال كننده‌هاي پارازيت و decoy = اهدافي كه براي فريب رادارهاي دشمن به كار مي‌رود) استفاده مي‌شود. اين ابزار داراي يك سيستم حفاظتي كنشي كشنده از نوع قوي است(بازدارنده‌ي فيزيكي) كه از وسايل گوناگون در برابر آتش مستقيم و تهديدات حاصل از حملات از بالا را حفاظت مي‌كند. ابزار مذكور مي‌تواند با تهديدهايي كه حاصل حملات تسليحات داراي انرژي جنبشي است نيز مقابله كند.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/iaaps.jpg[/img]
در فوريه‌ي سال 2003 ، فرماندهي تسليحاتي و دستگاه‌هاي خودروي‌تانك ارتش آمريكا TACOM )Tank-antomotive and armaments command and) نابودي سه نوع از تهديدهاي ضدتانك را با استفاده از اين نوع سيستم دفاعي يكپارچه به نمايش گذاشت. اين كار توسط شركت United Defense انجام شد. اين تهديدها بر خلاف سيستم‌هاي ضدحمله با استفاده از ابزارهاي الكترونيك ضدحمله “ كشنده ی نرم“ و تسليحات ضدحمله حفاظتي كنشي “ كشنده سخت “ خنثي شد. اين سيستم تهديد در حال پيشروي را طبقه‌بندي كرده و اسلحه مناسب را براي مقابله با آن انتخاب مي‌كند. مجموعه منتخب سيستم حفاظتي واكنشي است كه شامل پرتابگر، رادار و يك ابزار ضدحمله مستقر بر روي زمين است. اين سيستم هم از خود وسيله تعيين شده و هم از محوطه محدودي در اطراف آن حفاظت مي‌كند. اين مجموعه داراي يك سيستم جنگي الكترونيك است كه ساخت سازمان فضايي انگلستان است. اين سيستم همچنين داراي يك سيستم حفاظتي واكنشي ساخت شركت Northrop Grunmman است كه به پردازنده موجود در گيرنده‌هاي اين سيستم كه ساخت شركت Vnited defense است متصل مي‌شود.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/iaaps-IRsensor.jpg[/img]
يكي از انواع سيستم‌هاي IAAPS موسوم به CICM )Close-in Counter-Measure) از ابزارهاي ضد حمله كنشي مجهز به نيروي برق كه غيرقابل نفوذند بهره مي‌برد. اين سيستم در سال 2004 توسط United Defense ساخته شده است و يك اسلحه ضدحمله كوتاه برد برضد تهديدات حاصل از شليك RPG در عراق به حساب مي‌آيد.

سيستم IAAPS را مي‌توان براي مقابله با چند تهديد در آن واحد مورد استفاده قرار داد. اين سيستم تا به حال شش نوع تهديد مختلف را از ميان برداشته است.

فرماندهي خودكار تانك ارتش آمريكا TACOM )Tank Automotive Command) در سپتامبر سال 2003 ، سري جديد از آزمايشها را آغاز كرد كه شامل آزمايش سيستم IAAPS بر روي خودروهاي رزمي به منظور نابودي تهديدهاي مؤثري بود 20 مايل در ساعت سرعت داشتند. اين آزمايش‌ها در سال 2005 نيز ادامه یافت. رشد سيستم IAAPS درآينده شامل افزودن تسليحات ضدحمله واكنشي براي محافظت در برابر تهديدات سخت و به ويژه انواع مهمات نفوذگر است كه از كاليبر بالا و طول قابل توجهي برخوردارند.

تحول سيستم IAAPS امكان بقاي نيروهاي جنگي را به شدت افزايش خواهد داد.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/cicm.jpg[/img]

چون که گفته بودم میزارم گذاشتم!! الوعده وفا!!
بازم به خاطر عکسا ببخشید!!
هر کم و کسری داره!! بگذرید از ما!!
منبع:
naser.ofogh.net

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مي شه با شليك از چند طرف شانس برخورد را افزايش داد يا با گلوله اين تجهيزات رو خراب كرد بعد شليك كرد. اصلآ مي شه كاري كرد كه اين تجهيزات موشك رو نتونند شناسايي كنند يا موشك مقاوم باشه و نابود نشه.

[quote]هر موشكي كه در قالب اين سيستم ضدحمله به كار گرفته مي‌شود داراي باتري‌هاي هيدروكسيد فلز نيكل است تا بتواند نيروي لازم براي حركت خود را تأمين كند. [/quote]
اين رو يكي لطفآ توضيح بده. اين باتري كه نوشتيد منظورتون battery هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
! بله باطريه دقيقا ...
اين سيستم يك مجموعه گلوله هاي راكتي ! يعني پوكه و مرمي با هم داره كه پشت سر هم توي اون لوله ها قرار ميگيرند ! عكس آخر ! و مدار باطري جرقه زني بصورت تاخيري گلوله ها رو تحريك ميكنه تا شليك بشن ! خيلي ساده است ! يه تفنگه كه دو ضربدر شصتادتا تير به موازات هم شليك ميكنه ...
اون صفحه وسطي هم يه رادار ساده است ديگه ..كه احتمالا ايكس بانده و .. و پس از شناسايي هدف با نواخت بسيار بالا و قطر شليك وسيع به سمتش شليك ميكنه ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]! بله باطريه دقيقا ...
اين سيستم يك مجموعه گلوله هاي راكتي ! يعني پوكه و مرمي با هم داره كه پشت سر هم توي اون لوله ها قرار ميگيرند ! عكس آخر ! و مدار باطري جرقه زني بصورت تاخيري گلوله ها رو تحريك ميكنه تا شليك بشن ! خيلي ساده است ! يه تفنگه كه دو ضربدر شصتادتا تير به موازات هم شليك ميكنه ...
اون صفحه وسطي هم يه رادار ساده است ديگه ..كه احتمالا ايكس بانده و .. و پس از شناسايي هدف با نواخت بسيار بالا و قطر شليك وسيع به سمتش شليك ميكنه ..
[/quote]

می تونی یکیشو بسازی؟! icon_wink
من واسه کفترام لازم دارم!! البته در مقابل گربه!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امید جان خدمت شما.
http://uploaded.fresh.co.il/2005/03/11/48671207.jpg
http://www.mcselph.com/images/cicm1.jpg

شرمنده که لینک گذاشتم به لطف مدیران اکانت گالری من رو بستن.امیدوارم دلیلی هم ارائه بدن! icon_wink :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امید جان خدمت شما.
http://uploaded.fresh.co.il/2005/03/11/48671207.jpg
http:/ /www.mcselph.com/images/cicm1.jpg

شرمنده که لینک گذاشتم به لطف مدیران اکانت گالری من رو بستن.امیدوارم دلیلی هم ارائه بدن! icon_wink waiting

[/quote]

دستت درد نکنه مسعود جان!!
می بینم که از بن آزاد شدی!! و داری می ترکونی!! :cry:

منتظر تاپیکای خوندنیت هستم!! اگه مشکل اکانت هم داری من در خدمتم!!
:|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلی تاپیک روی دستم مونده! جات خالی یک جاسوسی هایی با ماهواره کردم که نگو... حالا صبر کن اکانت ردیف بشه.. :| icon_wink
امید میرم توی گالری یوزر و پس رو میزنم نمیره تو و خطا میده! حالا یا سعید بسته یا یکی اکانتم رو هک کرده! چون اونوقت که بن شدم چندتا پیام خصوصی داشتم اما الان که میرم میبینم نمونده! :cry:
یعنی کار کی بوده نمیدونم! اما بد جور اعصابمو خورد کرده! :mrgreen:
البته ببخشید تاپیکت یکم کج شد! توی پیام کوتاه جوابمو بده.مرسی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]! بله باطريه دقيقا ...
[/quote]

می تونی یکیشو بسازی؟! :|
من واسه کفترام لازم دارم!! البته در مقابل گربه!! :cry:[/quote]
ميتوني پولش رو بدي !؟
ولي بدبخت اين گربه ها !
حالا فكر كن با اولين شليك كبوتراتاز ترس سقط ميشن !!! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ميتوني پولش رو بدي !؟
ولي بدبخت اين گربه ها !
حالا فكر كن با اولين شليك كبوتراتاز ترس سقط ميشن !!! icon_wink
[/quote]

مگه چقدر میشه؟!
گربه جماعت گناه نداره!! ما یه مثل در مورد گربه داریم که اینجا جاش نیست!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
مگه چقدر میشه؟!
گربه جماعت گناه نداره!! ما یه مثل در مورد گربه داریم که اینجا جاش نیست!![/quote]

برادر من يك تفنگ بادي كه ارزون تر در مياد!

در ضمن يكي از بهترين راه ها براي كم كردن شر گربه اينكه ناغافل يك تشت آب بريزي روش! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
مگه چقدر میشه؟!
گربه جماعت گناه نداره!! ما یه مثل در مورد گربه داریم که اینجا جاش نیست!![/quote]

برادر من يك تفنگ بادي كه ارزون تر در مياد!

در ضمن يكي از بهترين راه ها براي كم كردن شر گربه اينكه ناغافل يك تشت آب بريزي روش! :|[/quote]
:cry: بیخیال امیر جان!
نکنه میخوای بعد جن ها بیان سراغش؟ حالا بیا و درستش کن! icon_wink
حیف یوتوب مسدوده وگرنه فیلمی از عملکردش میزاشتیم تاپیک کامله کامل میشد.
امید جان منتظر جوابم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر من يك تفنگ بادي كه ارزون تر در مياد!

در ضمن يكي از بهترين راه ها براي كم كردن شر گربه اينكه ناغافل يك تشت آب بريزي روش! Mr. Green
[/quote]

تا حالا هم به همین روش حسابشون رو می رسیدم!!
اما اون دیگه همیشه بیداره و حسابشون رو می رسه!!

در مورد آب هم چه عرض کنم !! ما یه خورده خرافات زیاد داریم!!

بحث رو هم منحرف کردم رفت!! دوستان اگه میخوان بحثی کنن مرتبط باشه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مي شه با شليك از چند طرف شانس برخورد را افزايش داد يا با گلوله اين تجهيزات رو خراب كرد بعد شليك كرد. اصلآ مي شه كاري كرد كه اين تجهيزات موشك رو نتونند شناسايي كنند يا موشك مقاوم باشه و نابود نشه. [/quote]
كسي نظري نداره.
برد اين رادار چه قدر هست؟ آيا در هر نوع آب و هوايي جواب مي ده؟‌ آيا مي تونه موشك هايي كه به صورت عمودي از بالا مي آيد رو شناسايي كنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مي شه با شليك از چند طرف شانس برخورد را افزايش داد يا با گلوله اين تجهيزات رو خراب كرد بعد شليك كرد. اصلآ مي شه كاري كرد كه اين تجهيزات موشك رو نتونند شناسايي كنند يا موشك مقاوم باشه و نابود نشه. [/quote]
كسي نظري نداره.
برد اين رادار چه قدر هست؟ آيا در هر نوع آب و هوايي جواب مي ده؟‌ آيا مي تونه موشك هايي كه به صورت عمودي از بالا مي آيد رو شناسايي كنه؟[/quote]

کلا این سیستم ها مطمئن نیستن! یعنی نمیشه بهشون صد درصد بهشون اطمینان کرد! و این سیستم هم هنوز کامل نشده!! و باید خیلی روش کار بشه!!
در مورد موشک های عمودی انگاری که می تونه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.