Recommended Posts

می گند دو فروند از این ها وجود داشته که یکیشون تو جنگ سقوط کرد و اون یکی هم بدلیل کمبود قطعات در شیراز انبار شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می تونید به سایت oldpilot.ir مراجعه کنید و درباره ی این هواپیمای جاسوسی اطلاعاتی کسب کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این لینك منبع ارایه این مطلب هست: http://www.oldpilot.ir/2008/08/post_266.php#more فقط یك نكته ای اینجا مبهم موند كه بدون بشقاب این خفاش چطوری میتونه شنود كنه و یا ردیابی كنه هواپیماها رو؟ :| icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نکنم ما این تجهیزات رو برای این هواپیما نصب کرده باشیم . احتمالاً ورژن اصلاح شده ای از هرکولس با نام EC-130 Commando Solo بوده باشه . اصلاً ساختار و طراحی این هواپیما طوری است که به بشقاب گردان نیازی ندارد . حال آنکه در بعضی ، بر حسب نیاز ، بشقاب هم نصب کرده اند .

تصویر

اگه من اشتباه میکنم ، کسانی که اطلاعات بیشتری دارند تذکر دهند .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
cاولا این هواپیما از چه نوعی هستش؟ ما که خودمون اون موقع هواپیما نمی ساختیم پس باید نوعش معلوم باشه. اینکه C-130 باشه قطعیه؟ بعدشم بدون آنتن راداری چه جوری کار می کنه؟ هنوزم وجود داره یا از رده خارج شده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

cاولا این هواپیما از چه نوعی هستش؟
ما که خودمون اون موقع هواپیما نمی ساختیم پس باید نوعش معلوم باشه. اینکه C-130 باشه قطعیه؟
بعدشم بدون آنتن راداری چه جوری کار می کنه؟
هنوزم وجود داره یا از رده خارج شده؟

مگه من نگفتم از چه نوعیه ؟ EC-130 Commando Solo

ورژن J این هواپیما هنوز عملیاتی است . ولی ورژن E در سال 2006 از رده خارج شد .

راستش من به توانایی های خفاش شک دارم و به نظرم اصلاً با آواکس قابل مقایسه نیست . با بررسی مختصری که من کردم ، تجهیزات خفاش بیشتر برای شنود های رادیویی ، دریافت امواج تصویری و جنگ الکترونیک ساخته شده است . در حالی که آواکس سرعت بسیار بیشتری در پرواز از خفاش دارد و تقریباً همه نوع گیرنده در آن به کار رفته است . ( به قول دوستان بشقاب ، نقش انکار نا پذیر دارد )

یه کم در مورد خفاش اغراق شده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خفاش غيرفعاله و اواكس فعاله !!! از نظر تجسس كردن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين دو هواپيما از نظر مشخصات فني با هم متفاوت هستند هركدام را براي هدف خواصي ساخته اند مثلا در خفاش مختصات جغرافياي همه پايگاه هاي دشمن مشخص درست مثل نصب كردن يك دور بين در يك گردنه كه به محظ هر نوع حركتي شروع بكار ميكند ولي برخلاف آن آواكس با رادار جوينده اقدام به شناسايي دشمن كه ازجهات مختلف اقدام به حمله ميكند را نشان ميدهد از تركيب آواكس و خفاش ميتوان يك سپر دفاعي بوجود آورد ضمنا من شنيدم از چند نفر از بچه هاي نيروي هوايي از اون قديمياي كه تعداد اونا پنجتا بوده حالا چندتاشون عملياتي يا اصلا وجود داره خدا ميدونه ولي فكر ميكنم كه بچه هاي سپاه و وزارت دفاع يك كاراي خيلي باحالي دراين زمينه انجام دادند كه شديدا هم مخفي كاري ميكنند البته آقاي احمدي نژاد هم يكبار در سخنراني خودشون اشاره كوچكي به اين مطلب كردند كه اگر دشمن در پايگاهاش استارت بزنه ما متوجه خواهيم شد و درس خوبي به اونها خواهيم داد به نظر مياد نبايد تواناي خفاش شبو ما از دست داده باشيم بلكه بايد تقويت هم شده باشه ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا یك سئوال اصلی پیش میاد . اگه هركولس خفاش این همه توانایی داشته چطور نمیتونستن توسط هواپیماهای رهگیر نابودش كنند. البته گویا هر وقت پرواز می كرده با فاصله از مرز و با حمایت تامكتها بوده... دوستان اگه مطالب بیشتری دارن بگن كه اسفاده كنیم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود
تا جایی که من می دونم این طور هواپیماها مثل آواکس با فاصله ی بسیار زیادی از منطقه ی در گیری پرواز می کنند همچنین احتمالا دارای هواپیمای محافظ نیز بوده اند

صلوات بر محمد و آل محمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم اي مطلب رو تو سايتي كه بالا تر اشاره شد خوندم ولي خيلي وقت پيش شنيدم مرحوم ستاري زمان جنگ تونسته كاركرد اين هواپيما رو كه از زمان حضور آمريكايي ها جا مونده بود رو كشف كنه و دوباره عملياتيش كنه البته اون نفر نگفته بود كه اسمش خفاشه ولي اينو من هم شنيده بودم و كاملا واقعيت داره شايد يه كم اغراق شده باشه كه طبيعيه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کی گفت هواپیما های رهگیر نمیتونند نابودش کنند ؟

سرعت این هواپیما خیلی کمه و هرگز نمیتونه از مهلکه فرار کنه. تازه خیلی قدیمی نیز است . سقف پرواز جالبی هم نداره . پوشش جذب کننده امواج رادار هم نداره .

این هواپیما فقط چند تا طرفدار متعصب داره که خیلی خوب دارند واسش داستان درست میکنند ! :|

هواپیمایی را که در بالا اسمش رو گفتم ، در اینترنت پیدا کنید و در موردش مطالعه کنید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سرعت این هواپیما خیلی کمه و هرگز نمیتونه از مهلکه فرار کنه. تازه خیلی قدیمی نیز است . سقف پرواز جالبی هم نداره . پوشش جذب کننده امواج رادار هم نداره .

این هواپیما فقط چند تا طرفدار متعصب داره که خیلی خوب دارند واسش داستان درست میکنند ! :|

هواپیمایی را که در بالا اسمش رو گفتم ، در اینترنت پیدا کنید و در موردش مطالعه کنید .

در اینكه هركولس واقعاگ واسه خودش هركول هست بحثی نیست چون همه جای دنیا و در اغلب نیروی هوایی كشورها از اون استفاده شد.
اینكه قدیمی شده هم قبول
ولی برای ما كه در دوران جنگ هم هیچی برای كاوش عراق نداشتیم همین هم خیلی بوده
زحمات كسانی رو هم كه با این هواپیماها شب روز پهنه آسمان رو كنترل كردن ور خراب نكنیم بهتره
ولی در هر صورت ودران این هواپیماها سر رسیده و باید بازنشسته بشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در اینكه هركولس واقعاگ واسه خودش هركول هست بحثی نیست چون همه جای دنیا و در اغلب نیروی هوایی كشورها از اون استفاده شد.
اینكه قدیمی شده هم قبول
ولی برای ما كه در دوران جنگ هم هیچی برای كاوش عراق نداشتیم همین هم خیلی بوده
زحمات كسانی رو هم كه با این هواپیماها شب روز پهنه آسمان رو كنترل كردن ور خراب نكنیم بهتره
ولی در هر صورت ودران این هواپیماها سر رسیده و باید بازنشسته بشن

ما در اینجا از هرکولس به عنوان هواپیمای جاسوسی صحبت میکنیم ، عزیز ، نه هواپیمای ترابری نظامی . حرف من فقط این بود که داستان سرایی نکنیم .

خنده داره که این هواپیما با آواکس مقایسه بشه و در تیترهایی بنویسند که " آواکس آمریکایی در مقابل خفاش شکست خفت بار خورد "

کدام کارشناس این حرفو گفته . اگه پیدا کردی به من هم نشون بده . یعنی آمریکا که هر دو اینها رو ساخته ، عقلش نمیرسه از خفاش به جای آواکس استفاده کنه !

تازه زحمت اصلی را کسانی کشیدند که این هواپیما رو طراحی و تولید کردند ، نه کسانی که انجام وظیفه کردند . یعنی با بررسی نقاط ضعف و قدرت یک هواپیما ، نمیشه زحمات کسانی رو که باهاش پرواز کردند زیر سوال برد و اصلاً ربطی به هم ندارند . من نمیونم شما چطور به این نتیجه رسیدید !

با تشکر
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم