EBRAHIM

تاپیک جامع خانواده موشکهای هوابه زمین ستار(Sattar )

Recommended Posts

موشک ستار موشک هوا به هوایی مشابه موشک فینیکس است که با تغییراتی به صورت بومی در تعداد محدود در ایران تولید شد.این موشک روی هواپیماهای تامکت نصب و تست نیز شده است اما هنوز عملیاتی نشده. 8987((

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک ستار موشک هوا به هوایی مشابه موشک فینیکس است که با تغییراتی به صورت بومی در تعداد محدود در ایران تولید شد.این موشک روی هواپیماهای تامکت نصب و تست نیز شده است اما هنوز عملیاتی نشده. 8987((

از دوست عزيز رپتور تقاظا دارم كه مشخصات موشك ستار را ارسال كند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم.حتما توضيحاتي در اين باره ميزارم. ضمنا دوستان اگر عكسي درباره ي ستار2و3 در اختيار دارند در تاپيك قرار دهند. :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک ستار در سه مدل ستار1و2و3 طراحی و تولید شده که موشکهای ستار2 هوا به هوا هست و ستار1و3 هوا به زمین با هدایت لیزری و دقت زیاد یعنی بیش از 90% که می توان با آن اهداف کوچک را نیز منهدم کرد. 8O این موشک در تعدادی از اف-4ها نصب شده است. برد مدل هوا به هوا معلوم نيست.ولي شايد چیزی بين30 الی 100کیلومتر هست...البته با توجه به شکل و قیافه موشک و همچنین گفته های منابع مختلف این موشک از روی اسپارو ساخته شده است نه فونیکس. :wink: موشک ستار به دلیل محدودیتهای مالی به تولید انبوه نرسیده و تنها کمتر از 100 فروند و شاید هم تنها 30 فروند در سال تولید می شود.البته نيروي هوايي بيشتر بر روي پروژه هاوك سرمايه گذاري كرده است دليلش هم حتما اين است كه برد هاوك از ستار2 بيشتر است(هاوك90 ستار60)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من عكس دارم فقط بايد صبر كنيد تا پيدا كنم! :roll:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
طبق قولي كه به دوستان داده بودم اين عكسها را آپلود و در سايت قرار ميدهم. البته منبعشون يادم نيست بعدا نگيد كپي رايت ... مال هر كي هست بياد بگه؟ :D

قبل از ديدن عكسها يه نكته رو بگم كه آخرش من از روش نامگذاري در ارتش به نتيجه اي نرسيدم! عكسها رو ببينيد متوجه ميشيد.

ستار يك و دو

تصویر

ستار-1
تصویر

تصویر

تصویر

ستار-1 ولي تو اين عكس شده هوا به زمين! و كلا يه چيز ديگست!
تصویر

ستار-2 در حال شليك آزمايشي از جنگنده F-4E
تصویر

ستار-3
تصویر

تصویر

اين يكي هم فكر كنم ستار-3 باشه؟

تصویر

:D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در ضمن به عكس زير هم توجه شود.

تصویر

غلاف ليزري هدفگيري ساخت صنايع وزارت دفاع كه اين نشان دهنده پيشرفت چشمگير ما در صنايع نظامي است :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید من این عکس داشتم ولی تا حالا به آن غلاف دقت نکرده بودم درود بر متخصصان ایرانی

این دو تا تصویر هم از طرف من

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از شما دوستان :D عكس هاي جالبي بود و دستتون درد نكنه.
آره من هم از اين عكس داشتم ولي بهش دقت نكرده بودم :D
دم متخصصان هوا فضاي ايراني گرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز موشکهایی که بر روی اف-14 ها نصب است (در هر 4 عکس) موشک هوا به هوای نیمه فعال راداری سجیل (AIM-230 Sky Hawk) می باشد، نه موشک ستار. هر 3 نسل شناخته شده موشک هاس ستار (ستار-1 و 2 و 3) موشکهای هوا به سطح نیمه فعال لیزری می باشند. البته چون موشک ستار-1 از بدنه و موتور موشک هاوک بهره می گرفت قدری از لحاظ ظاهری مشابه هاوک بود دوستان آنرا با سجیل اشتباه می گیرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو صفحات قبلی همیت تاپیک یکی از دوستان گفته بودن که این موشک AS-30L هست ولی ظاهرشون به هم نمیخوره:
twbomb_08_04.png

بازم به ظاهرش نمیخوره هیچ کدوم از موشک هایی باشه که تا حالا نشونش دادن به کلاهک و فرم بالک هاش توجه کنید اینم عکس ستار:
Sattar-1.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این موشک اسپارو نیست

من هر جا این عکسو دیدم نوشته شلیک موشک هدایت لیزری ستار
شاید ستار 2 باشه چون عکسی ازش نیست یا من ندیدم

البته تو این عکس ، عکسی گه شما قرار دادید رو برای پروژه عصر67 قرار داده
thumb_IMG_0462%7E0.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[align=center]به نام ایزد توانا
[/align]
[align=center]
i136608_rege-187-.jpg[/align]

موشک ستار یک موشک هوا به زمین ساخت ایران میباشد که اولین بار در رزمایش میلاد نور ولایت مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت.هدایت ستار از نوع لیزی میباشد و برد آن در منابع مختلف بین 20 تا 60 کیلومتر ذکر شده است.موشک ستار در سه نمونه ستار 1 ستار 2 ستار 3 ساخته شده است.شکل ظاهری این موشک در اندازه همانند ماوریک ولی از نظر ظاهر مانند موشک هارپون میباشد.موشک ستار دارای یک دماغه ی کوچک حاوی حسگر نیمه فعال لیزری شبیه موشک مشابه فرانسوی AS30-L و دارای باله های ذوزنقه ای متمایل به عقب در قسمت ابتدایی بدنه است.ستار حدودا 2.5 متر طول ، 30 سانتیمتر طول و 250 کیلوگرم وزن میباشد.

[align=center]i136609_155-0.jpg[/align]

سرجنگی موشک ستار 55 کیلوگرم حاوی مواد انفجاری شدید میباشد.در جلوی این موشک حسگر نیمه فعال لیزری و در عقب آن سطوح کنترل ائرودینامیک متشکل از چهار باله قرار دارد.حسگر و مشخصات هدایت لیزری استفاده شده در این موشک همانند Paveway-2 امریکا، KAB-15000L شوروی و افر Opher اسرائیل می باشد.در منابع مختلف پیشرانه این موشک را موتور سوخت جامد ولی در سیستم های هدایتی آن در ستار1 ، ستار2،ستار3 دچار تغییرات و بهینه سازی هایی شده است.کاربر این موشک نیروی هوایی ارتش (نهاجا) هستش و از این موشک توسط هواپیماهای F4E و F-5E استفاده میکند.بنابر برخی نظرات موشک ستار میتواند به جای هدایت لیزی از هدایت الکترواپتیکالی نیز استفاده کند.

[align=center]i136607_rege-289-.jpg[/align]

نام موشک:ستار

نوع موشک:هوا به زمین هدایت لیزری

کشور سازنده:ایران

کاربر:نیروی هوایی ارتش

برد:بین 20 تا 60 کیلومتر

سرجنگی:55 کیلوگرم حاوی مواد انفجاری شدید

طول:حدود 2.5

قطر:حدود 30 سانتی متر

وزن:250 کیلوگرم

پیشرانه:موتور سوخت جامد

هواپیماهای استفاده کننده:F-4E و F-5E

نویسنده|سورنا|

منابع:
http://www.militaryparsi.ir/aviation-industry/iranian-air-force/air-force-and-reconstruction/90-Iranian-Air-Force-aircraft-and-munitions-Part-II.html

http://fa.wikipedia.org/wiki/موشک_ستار

منتقل شد به تسليحات نيروي هوايي
LAST-WAR

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از دوست عزیزمون. فقط من چند تا نکته ی دیگه رو هم اضافه کنم:
به احتمال زیاد ستار 1 از نمونه های مهندسی معکوس سیستم های الکترونیکی بمب های لیزری فرانسوی که از عراق به ایران اومدن استفاده میکنه. خود لیزر نشانه انداز این بمب ها (که در ایران به نام TLS-99 توی رژه ها دیده شده) احتمالا کپی نمونه ی فرانسویش یعنی ATLIS هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
250 كيلوگرم وزن و 55 كيلوگرم كلاهك جنگى٬ به نظرم براى ‌اين قد و هيبت يك كم پايين بشه؟!
توى [size=13][i]متن[/i][/size]٬ «قطر» 30 سانتى متر رو اشتباهاً نوشتيد طول...
اون تصويرى كه از رژه گذاشتيد٬ به وضوح در قسمت دماغه و سطوح كنترل انتهايى با دوتا تصوير اوّل تفاوت داره! مربوط مى شه به تفاوت نسخه ها؟ هر كدومشون چه مدلى اند؟
تفاوت مدل ها در چى بوده؟

ببخشيدا!! فكر مى كردم با اين سؤالا تاپيك شايد كامل تر بشه٬ قصد سؤال پيچ كردن يا گير دادن نداشتم! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.