zAa9

VIP
 • تعداد محتوا

  439
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

929 نشان لیاقت

درباره zAa9

 • رتبه حساب کاربری
  استوار دوم

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,293 نمایش های پروفایل
 1. دوتا از مناطق گرفتار آتش کشور در استان ما هست، مناطق کوهستانی و صعب العبور به طوری که حتی رسوندن آب آشامیدنی به افرادی که مشغول مبارزه با آتش هستن (در ابتدا که بالگرد ها حضور نداشتن) سخت و طاقت فرساست. یک بالگرد شرکت نفت و 3 بالگرد بل هوانیروز ارتش برای انتقال نفرات و 2 بالگرد میل آبپاش سپاه حضور دارند اما هنوز آتش مهار نشده، بنظر میرسه یا میزان تجهیزات نسبت به گستره آتش کم هست یا این تجهیزات بازدهی لازم رو ندارن! من نمیدونم توی چنین مناطق کوهستانی استفاده از هواپیمای آتشنشان (ایل76 و توپولوف154) شدنی هست اساسا؟ یا اینکه در مناطق مسطح و دشت ها کاربرد داره؟
 2. ما انقد توقعمون پایین اومده که به تولید انبوه چنین چیزی به عنوان جنگنده آموزشی پشتیبانی سبک هم راضی هستیم! چیزی که نیست زیرساخت تولید انبوهه... زیرساخت زیرساخت زیرساخت...
 3. دقیقا همینطوره باید در پروتکل های حفاظتی بازنگری صورت بگیره و منافذ و نقاط ضعف پوشش داده شن... در عرصه جنگ سخت که در سوریه با عناوین مختلف جوابی به اسرائیل نمیدیم! امیدوارم در عرصه جنگ سایبری حداقل جواب همسطح داده بشه... البته اگه باز نشنویم "جواب نمیدیم چون داریم در عرصه سایبر یه کارایی میکنیم که نتیجش بعدها مشخص میشه!"
 4. خب و تمام اون رژه ها و غیره انجام نشد تا چه اتفاقی بیافته؟ آقای اسد سر جاش بمونه اما همچنان همونقدر متزلزل! و شما دوست عزیز که همیشه از کامنت های خوبتون استفاده میکنم شخصا، آیا منکر این میشید که در صورت خروج نیروهای حامی بشار اسد به احتمال بسیار زیاد طی چند وقت با یک آشوب جدید و شاید کودتا مواجه خواهد بود؟ بله ما وارد سوریه شدیم و به دنبال ما روسیه وارد شد همه چیز رو با بهایی گزاف تاخیر انداختیم اما مسئله حل نشده باقی موند! و همیشه ترس از بی ثباتی حضور خواهد داشت و جلوگیری از این اتفاق خواه ناخواه مشت آهنین رو میطلبه با توجه به بافت مذهبی/افراطی مخالفان اسد! بسیار به جا اشاره کردید سوریه زمانی حداقل در کمیت و تا حدی کیفیت حریف قدری برای اسرائیل بود و امروز چطور؟! یکی به فرش اومده و دیگری به عرش رفته! بنده هم نگفتم با هر حمله ایرانی هارو میزنه! اما با هر حمله زخمی بر تلاش های ایرانی ها میزنه و چه بسا زخمی کاری مثل تی4 ! از باب تلفات هم انتظار نداشته باشید هیچ طرفی مدام بگه که چه تلفاتی داده... ما تلفاتی دادیم و میدیم و بدجوری هم میدیم! چه از زمین و چه هوا... بخشی از پاسخ شمارو در جواب جناب Arminheidari دادم... پاسخ شمارو فقط اینطور میدم که اونها الان جیبشون از همیشه پر تر شده و جیب ما از همیشه خالی تر! بستگی داره شما پیروزی رو چا بدونید؟! اگه حفظ نظام سوریه است که بله! اما از این دید هم نگاه کنید که کل هلال شیعی توی سوریه وارد باتلاق شدن و شدید ترین ضربات رو خوردن، بهترین مهره هاشون رو از دست دادن، نشون داده شد طی سال ها هیچ پیشرفت نظامی نداشتن، از نظر تجهیزات فقط با ورود یه قلم تاو کل بازی عوض شد، ذخایر ارزی رو تا ته خالی کردن جوری که نمودش رو امروز در اقتصادمون میبینیم (فقط یکی از عوامل) و ... کشور تا گردن در فساد رفته در بدترین شرایط اقتصادی چند میلیارد دلار رو میدزدن میبرن! وقتی یکی از دروس آموزشی دانشجویان دانشکده امنیت، نا امنی و تروریسم اقتصادی هست چطور این همه اختلاس اتفاق میافته با این حجم و مدام هم تکرار میشه؟ البته ظاهرا برای برخی از دوستان همین که داعش وارد کشور نشده و توو خونمون با دشمن نمیجنگیم کافیه و همه چیز رو توجیح میکنه
 5. کار حرفه ای به روایت تصویر! شما ببینید چطور از بیخ و بن سازه رو محو کردن! و تصاویر قبل و بعدش رو بیرون دادن! خدا میدونه دیگه چه اهدافی در بانک اطلاعاتیشون دارن و قراره بیفور و افتر ازش بهمون نشون بدن! احتمالا اکثریت اهدافی هم که توسط پدافند زده میشه دیکویی بیش نیستن... روسیه که هم از توبره میخوره هم از آخور... (انکار نمیکنم که از سرنگونی هواپیمای روس توسط پدافند سوریه بسیار خوشحال شدم تا باد چنین بادا ) ایران هم بعد از حمله به تی4 تقریبا ماستارو کیسه کرد! تاریخ فراموش نمیکنه که کشوری حداقل 5 سال تحت حمله هوایی جراحی شده بود و هیچوقت نتونست جواب درخوری بده! دریغ از 4 تا خلاقیت تاکتیکی 4 تا تله پدافندی! این دیگه چجور جنگیه؟! کشور سوریه داره دورانی رو سپری میکنه که احتمالا بعد ها با عنوان روزگار حقارت بار ازش نام برده خواهد شد... طی این سال ها میلیون ها دلار کردیم توو حلق کشور سوریه... دقیقا چی عایدمون شد؟ فقط خوشحالیم که بشار اسد هنوز سر جاشه؟ حزب الله بخش بزرگی از نیروی زبده و فرماندهانش رو از دست داد... و احتمالا تعداد خیلی زیادی از فرماندهانش شناسایی شدن و در روز موعود سراغشون میرن! اقتصاد خودمون به قهقرا رفت... نارضایتی عمومی بسیار بالا رفته... دیگه پولی نمونده... سردار همدانی سلیمانی الله دادی اسکندری ها از دست رفتن... با ترکیه و امارات و عربستان به مشکلات بیشتری خوردیم... نه درس گرفتنی دیده میشه از جنگ سوریه...! سوریه به ویرانه ای تبدیل شد با ملتی چند دسته و تشنه به خون هم... چه کسی شهامتش رو داره که بگه ما در سوریه پیروز شدیم در حالی که روز های تاریک تری هم باید متصور شد؟! جناب alala دوست عزیز... چون اسرائیل میخواد با هر بهانه ای یه حرکت انجام بشه ما که نمیتونیم تا ابد در سوریه بمونیم؟ اونجا که مستعمره ما نیست... بهتره تعدادی مستشار بذاریم و تخلیه کنیم سوریه رو.
 6. خیلی جالبه که بعد از گذشت بیش از 2 دهه از جنگ تحمیلی شیوه و سبک جنگیدن ما فریز شده باقی مونده! نیروی رسمی یک کشور در خاک خودش اینطور بجنگه در برابر یک گروه با حداکثر 2 هزار جنگجو! در اینطور مواقع واقعا خوشم میاد از سبک جنگیدن یانکی ها که بی رحمانه میکشن!
 7. فلسفه این خشاب های 20 فشنگی چیه؟ شخصا ندیدم جایی خشاب 30 فشنگی استفاده کنن... نکته بعد عدم استفاده از اسکوپ لیزر پوینتر و ... هست.
 8. یک واقعیت بسیار تلخ در تاریخ ما هست، اون هم این که اکثراً هرجا وارد مذاکره شدیم یه جای کارمون بدجوری میلنگیده! شما همین کتاب تاریخ دبیرستانی ها رو مرور کنید و ببینید عهدنامه و توافقنامه ای بوده که پسوند ننگین یا خائنانه رو به دنبال خودش نداشته باشه؟! نمیدونم مشکل کار کجاست ولی اینو میدونم که کشور ایران فوق العاده به ندرت از عهدنامه ها خیر دیده! به امید روزی که سیاست به مردم این سرزمین اجازه بده روی آرامش واقعی رو ببینن...
 9. مدام موضوع برنامه های مخفیانه در دست اجرای موجود در سوریه به عنوان محرک حملات اسرائیل مطرح میشه... بحران سوریه از 2011 شروع شد و الان قریب به 9 سال ازش میگذره... ما اصلا 3 سال اول رو هم در نظر نمیگیریم، با این وجود این برنامه ها چی هستن و چه ماهیتی دارن که طی حدود 6 سال مطلقا هیچ نشانه ای ازش به چشم نمیخوره و اسرائیل تا امروز هرزمان و هرجا رو که اراده کرده هدف قرار داده؟ این موضوع تبدیل به یک توجیح بچگانه شده برای فرار از این واقعیت که ما به هر دلیلی چه مالی چه سیاسی چه نظامی از پاسخ دادن عاجز هستیم! بهتره این فرضیه رو کم کم کنار بذاریم و روی این موضوع تمرکز کنیم که کار ما از لحاظ نظامی در سوریه اگه نگیم به پایان، به حداقل رسیده و جای خودش رو فعالیت های سیاسی و تدارکاتی و معنوی داده! که با توجه به وضعیت داخلی کشور چیز بدی هم نیست ما که نمیتونیم تا ابد توی سوریه بمونیم. منابع فسفات و ظاهرا یک بندر رو در اختیار گرفتیم چه بهتر که زودتر خارج شیم از اون خراب شده ای که جون خیلی از جوون ها و فرماندهانمون رو گرفت.
 10. با این جمله نمیشه به دلیل چنین خریدی پی برد... اما با این جمله ممکنه بشه: هشت فروند برای حکومتی جاه طلب و آینده نگر با سیاستی بر پایه ابهام!
 11. با چه موادی این ضدعفونی کردن انجام میشه؟ با چه فاصله زمانی باید ضدعفونی کرد تا محیط به شکل تقریبی تمیز بمونه؟ و مهمتر اینکه آیا مؤثره این ضدعفونی؟ یا مثل قضیه اسپند و اینا فقط حدس زده میشه مؤثر باشه؟
 12. دیگه به جایی رسیدیم که ترکیه هم داره ایرانیارو با حمله هوایی میزنه... اول اسرائیل بعد امریکا حالا هم ترکیه! اگه الان اهمیت آسمون و نیروی هوایی سرحال درک نکنیم دیگه نباید امیدی داشت... پ.ن: متاسفانه ظاهرا با سکوت ما حالا دیگه قبح کشتن ایرانیها شکسته... و این بدترین و خطرناکترین قسمت ماجراست!
 13. درود فیلم این تست در دسترس قرار گرفته؟ نحوه هدایتش چطور هست؟ به نظر سعی شده تا حدی سطح مقطع راداریش رو کاهش بدن... پ.ن: چه خبر از کروز مبین و مشکات؟؟؟ نمیگیم قاهر و جنگنده نیمه سنگین و شفق و ... اصلا کو همون جنگنده کوثر؟؟ دیگه اونو که قرار بود چنتایی در سال ساخته بشه هرچی رافال و لایتنینگ و فالکون و فلانکر و هورنت و یوروفایتره ریخته توو منطقه، ما هم درگیر دو یا سه نمایشگره کردن تایگریم وای به روزی که خدایی ناکرده جنگی شروع بشه... فقط اون موقع با تمام وجود درک میکنیم که نه پدافند میتونه مدت زیادی مقاومت کنه و نه موشک های تهاجمی میتونن مدت زیادی به شلیک شدن ادامه بدن...
 14. یا چیز دیگه ای به این شلتر برخورد کرده یا این شلتر ها ساختار فوق العاده ای دارن! اصلا مگه میشه موشک حتی بدون مواد منفجره برخورد کنه و فقط کمی زخم کنه سقفو؟ قبلا هم مشکوک بود که قدرت کمی دارن کلاهک های جنگی موشک ها، در اینصورت باید زودتر فکری کرد!
 15. این واقعا تاسف آوره که ما از دوست هم شانس نیاوردیم! (نمیگم متحد چون ما اتحادی با کمونیست جماعت نداریم و نباید هم داشته باشیم! ما عملا بجز چند گروه و جماعت متحدی نداریم) اون از روسیه و ماجرای پشتیبانی فنی و قطعاتی فالکروم ها و کیلوها و تاخیر یک دهه ای برای تحویل اس300 ها و اینم از چین با ماجرای اف7 ها و اسلحه های انفرادی بی کیفیت! باز دم چین گرم سی 802 و 803 داد کپی بزنیم...! همه چیمون هم به هم میاد! اومدیم کم توان ترین جنگنده رو از نظر حمل تسلیحات مدت ها به ملت با عنوان پشتیبانی نزدیک با اسم های مختلف دو سه تایی ساختیم ازشون! من واقعا نمیدونم این دوستان تعریف جنگنده پشتیبانی نزدیک رو نمیدونن؟ واقعا جایی که فراگفوت و وارتهاگ پشتیبانی نزدیک لقب میگیرن چطور کسی میتونه در قرن 21 به کوثر بگه پشتیبانی نزدیک که البته همونم برا سالیان آینده برنامه ریزی شده ! شایدم اصلا هممون سرکاریم و اینا همش بخشی از سیستم تبلیغاتی نیروهای نظامی ما باشه که شخصا شک دارم... البته باید یه چیزی رو هم در نظر بگیریم در مورد کوثر و صاعقه و ... اونم اینکه از بُعد حقوقی ماجرا ما به آسونی نمیتونیم بریم سراغ تامکت و فانتوم و ... بنظر میرسه ما با 3 فاکتور روبروییم؛ 1-بحث مالی 2-پیچیدگی فناوری 3-مباحث حقوقی که با کنار هم قرار دادن این موارد تنها گزینه پیش رو برای الگو برداری و تولید جنگنده فقط همون تایگر هستش... پی نوشت: کتابی با عنوان چگونه یک نیروی هوایی ظرف 30 سال از عرش به فرش رسید نوشته نشده؟!