zAa9

VIP
 • تعداد محتوا

  413
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

855 نشان لیاقت

درباره zAa9

 • رتبه حساب کاربری
  استوار دوم

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,086 نمایش های پروفایل
 1. 1- دیگه پولی باقی نمونده که بخوان ازین کارا کنن... واقعا کسی نیست جواب بده میلیون ها پول حاصل از برجام و میلیون ها پول حاصل از فروش نفت صد دلاری زمان رئیس جمهور سابق کجا رفته که هنوز نیروی مرزبانی باید با وانت تاکتیکال (اسمش خیلی از خودش بهتره) از مرزها دفاع کنه؟ البته این یک طرف قضیه است! 2- موضوع دیگه اینه که ما نیروی انسانی زیادی داریم! پس چرا به جای اینکه کلی خرج تجهیزات مرزبانی کنن سربازهای 18 و 19 و 20 ساله رو در تعداد بیشتر به مرز تزریق نکنن؟! 3- و نکته بعد اینکه خون شهید ها درخت انقلاب رو آبیاری میکنه پس چرا باید با استفاده از تجهیزات حفاظتی جلوی آبیاری انقلاب گرفته بشه؟! کاش جناب Crash یا دیگر دوستان مطلع یه حساب میکردن که اگه ما میخواستیم از 93 تا 98 ظرف 5 سال با خرید اتوکار عقرب از ترکیه مرزبانی رو مجهز کنیم با احتساب اولویت های متفاوت (پاسگاه ها و مرز ها و نقاط خطرناک تر و ...) چقدر بودجه لازم بود؟
 2. اینا چقدر سوسولن همش با بخاطر کشته شدن 4 تا نظامی اومدن این همه دم و دستگاه تحویل دادن! باید بیان ما بهشون یاد بدیم انسان ها و جانشون ارزش چندانی نداره واقعا دلیلی نداره این همه هزینه مهم حفظ ذخایر مالی کشور برای رفاه حال مردمه! حالا ایشالا یه کاروان دیگه از نیروهای مرزبانمون که حداقل سی چهل نفر باشن بخورن به IED تا بعد ببینیم ارزششو داره یکم پول خرج کنیم یا نه؟ ولی نه من میگم بازم ارزششو نداره همون توو خزانه بمونه کاراتر هست!
 3. نکته دقیقا همینجاست که از بین این همه ابزار خنثی در حالت پایه، چرا تور باید قاتل خودی ها باشه مدام؟ و چرا از بار اول و دوم درس گرفته نشد و در آخر فاجعه ای به این بزرگی راه انداخت؟ این برای کشوری که روی پدافند هوایی شاید بیشتر از همه کشورها حساب باز کرده و تبلیغشو کرده یک نقطه تاریکه...
 4. یک موضوع جانبی و جالب اینکه ما حدود 700 میلیون دادیم سامانه تور و تا به امروز یه تامکت یه فانتوم و 737-800 رو با موفقیت سرنگون کرده که اگه دیه غرامت هرچی که اسمشو بذاریم مسافران 737 و هزینه های انجام شده برای آموزش خلبانان رو حساب کنیم شاید بشه گفت حدود 1.3 میلیارد دلار از جیب رفته و عملا هیچی به دست نیومده شکست ... دوستان کسی لیستی از ناموفق ترین خرید های تاریخ میلیتاریسم داره؟ درس گرفتن هم که کلا توی کار ایرانی جماعت نیست نمیدونم این همه کتاب تاریخ رو برای کی مینویسن؟
 5. من فقط یه تیکه دیدم گفته تا خودمون نگفتیم هیشکی نفهمید که با اشتباه پدافند هواپیما سرنگون شده!
 6. تا قبل از این حادثه که ما با جنگال تجهیزاتشونو مختل کرده بودیم و پهپاداشونو سند زده بودیم به نام خودمون، اما دقیقا بعد از سرنگونی هواپیما با سرنشینان نگون بختش یهو آمریکا کل سیستم راداری پدافندی مارو گول زد! زیبا نیست؟ حوادث اخیر از زمان زدن اون پیمانکار لعنتی آمریکایی (اصلا چه سودی داره زدن این مزدور ها وقتی به جاش تعداد زیادی قربانی میشن؟!) سراسر به ضرر ما بوده از ضرر اطلاعاتی امنیتی تا اقتصادی و روانی و نظامی و از همه مهم تر حیثیتی...
 7. ظاهرا دوتا از موشک ها در خاک ایران سقوط کرده اینجا سوالی پیش میاد! اگه موشک ها از نزدیک مرز شلیک میشن و بازم در خاک خودمون سقوط دارن، در صورتی که روزی بخوان با تمام توان موشک شلیک کنن از سراسر کشور وضعیت به چه شکل خواهد بود؟!
 8. اینجا با فرض درست بودن فرضیه هایجک، سوالات دیگه ای پیش میاد، ماموران امنیت این پرواز داخلی بودن یا خارجی؟ چرا بلافاصله پس از برخاست زدنش؟ آیا نباید اندک زمانی فرصت باشه اول ببینن ماموران امنیت پرواز میتونن کنترل کنن یا نه؟
 9. اگر از ایده فیک بودن فیلم موشک و برخورد بگذریم و نادیده اش بگیریم، این حادثه یا اشتباه مهلک و وحشتناک (و دیگر صفات توصیف کننده عمق این فاجعه) پدافند بوده یا یک اقدام تروریستی! که در هر دو صورت کشور با عنوان نا امنی آسمان یک باره دیگه تحت فشار شدیدی قرار خواهد گرفت! که البته شخصا ترجیح میدم اشتباه پدافند بوده باشه تا ...
 10. یک چیزی که هست اینه که بنظر میاد این پایگاه شدیدا مقاوم ساخته شده! شما ببینید که چطور با اصابت موشک یک سیلو منهدم شده ولی دو سیلوی کناری تقریبا فقط به اندازه هستۀ مرکزی انفجار کلاهک آسیب دیدن!
 11. تا الان 40 کشته و بیش از 200 مصدوم در مراسم تدفینی که آخرش هم به تعویق افتاد! ما هنوز خیلی جای کار داریم از اقتصادی و نظامی تا اجتماعی و روانی و فرهنگی و ...
 12. احتمالا میخوان بعد از انتقام احتمالی ایران این حرکت رو انجام بدن چون در حال حاضر جو عمومی علیه آمریکاست، اگه اینطور پیش بره و در صورتی که نقشه هاشون با موفقیت همراه باشه گام بعدی تسلیم کردن ایران یا جنگ خواهد بود!
 13. دوستان کسی میدونه وضعیت آمادگی پدافند و نیروی هوایی چطور هست الان (اطلاعات قابل ذکر البته)؟ و وضعیت یگان های زمینی ارتش و سپاه؟ تمرکز نیروهای آمریکا اعم از تفنگداران و ناوگان به چه شکل هست؟ اگر قرار به بروز درگیری باشه طبیعتا نشانه هایی هم وجود خواهد داشت!