lahutian

Members
 • تعداد محتوا

  95
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

273 نشان افتخار

3 دنبال کنندگان

درباره lahutian

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

511 نمایش های پروفایل
 1. گرجستان اعلام کرد تمام مسیرهای زمینی و هوایی به دو کشور ارمنستان و اذربایجان رو (احتمالا از امروز) مسدود کرده و فقط به کامیون های حامل کالاهای بشردوستانه اجازه ورود به این دو کشور رو میده. گویا در چند روز گذشته شبه نظامیان ارمنی ساکن جنوب گرجستان راه های منتهی به اذربایجان رو مسدود کرده بودن اگر گرجستان واقعا این تصمیمش رو عملی کنه ترکیه فقط از طریق ایران میتونه به اذربایجان تسلیحات بفرسته.
 2. البته این سرعتهای 8 ماخ و 14 ماخ موشکهای ذکر شده. به نظر میرسه حداکثر سرعت هدف باشن نه خود موشک.
 3. اتفاق غیر منتظره ای چند روز پیش در لیبی افتاد و به طور ناگهانی رئیس مجلس شرق لیبی وابسته به حفتر به الجزایر سفر کرد و در بدو ورود در فرودگاه مورد استقبال گرم رئیس مجلس و وزیر امورخارجه الجزایر قرار گرفت و بعد از رایزنی با مقامات الجزایر با رئیس جمهور الجزایر هم دیدار کرد. نوع و سطح بالای استقبال از رئیس مجلس وابسته به حفتر باعث تعجب و رنجش شدید رسانه های وابسته به ردوغان و رسانه های طرفدار اخوان المسلمین شد. به نظر میرسه پیشروی های نیروهای جهادی و اخوانی وابسته به ترکیه و دولت وفاق در شرق لیبی که داره باعث همسایه شدن این نیروهای تکفیری با مرزهای الجزایر میشه، داره ارام ارام موجب نگرانی الجزایر میشه.مطمئنا هیچ کشوری دوست نداره با یک دولت تروریستی هم مرز باشه. البته هنوز الجزایر در جنگ لیبی در جایگاه کشورهای بیطرف قرار داره و به نظر هم نمیرسه در کوتاه مدت تصمیم بگیره خودش رو وارد این باتلاق کنه ولی به هر حال این حرکت اولین حرکت دولت الجزایر بر علیه دولت وفاق لیبی بود.
 4. جنگ لیبی مانند کوه یخیست که فعلا فقط نوکش از اب بیرون امده. هنوز نقاط مجهول بسیاری وجود داره و پشت پرده مسائل زیادی در جریانه و به نظر میرسه با داده های فعلی نمیشه خیلی دقیق این جنگ رو تحلیل کرد. ولی احتمالش زیاده که در اینده جنگ از حالت نبرد موافقان و مخالفان اخوان المسلمین خارج بشه و پیچیده تر از اینی که هست بشه. فعلا چیزی که مشخصه اینست که در چند رور اخیر مقامات امریکا از حضور جنگنده های روسی در لیبی که در اختیار حفتر قرار گرفته شده به شدت شوکه شدن و دارن مسلسل وار بر علیه حضور روسیه در لیبی مصاحبه میکنن. امروز هم که اعلام شد که امریکا قراره نیروی نظامی در تونس مستقر کنه.احتمالا به خاطر نگرانی از تحولات اخیر روسیه در لیبی. البته این که گفتین اردوغان این جنگنده ها رو به خاطر ترس از روسیه سرنگون نمیکنه شاید درست نباشه چون این جنگنده ها در اختیار حفتر قرار گرفتن و روسیه نقشش در لیبی رو فعلا انکار میکنه.
 5. امروز امریکا رسما اعلام کرد روسیه 14 فروند میگ29 و تعدادی جنگنده سوخو24 به لیبی منتقل کرده و برای چندمین بار در روزهای اخیر از این موضوع ابراز نگرانی کرد! این هشدارها و ابراز نگرانی های مکرر امریکا از این موضوع چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ اون هم در حالی که روسیه در لیبی در کنار متحدان عربی و غربی امریکا یعنی امارات و عربستان و فرانسه... قرار داره. ایا امریکا صرفا با حضور روسیه در لیبی مشکل داره یا تشکیل لشکر تکفیری اخوانی توسط اردوغان در لیبی در جهت منافع امریکاست و امریکا نمیخواد این لشکر تازه تاسیس شکست بخوره؟ نوع رفتار امریکا در هفته های اینده میتونه پاسخی به این سوال باشه. به هر حال با جنگ عجیب و چند وجهی در لیبی روبه رو هستیم و کشورهایی با منافع متضاد در کنار هم قرار گرفته اند و این میتونه سیر این جنگ رو به سمت وقایع عجیب و پیش بینی نشده ای ببره.
 6. امروز وقتی خبر حمله تظاهرکنندگان عراقی در شهر نجف به مرقد شهید صدر به قصد تخریب و اتش زدن اون مکان رو خوندم هم بسیار متاسف شدم و هم واقعا تعجب کردم. شیعیان انگار خیلی زود فراموش کردن تا همین چند سال قبل صدام چطور مثل سگ باهاشون برخورد میکرد و رسما به عنوان شهروند درجه 2 در اون کشور زندگی میکردن. افرادی که سالهای ابتدای سقوط صدام به زیارت عتبات رفته بودن شهادت میدن که مردم شهرهای شیعه نشین چه زندگی فقیرانه و بعضا الوده ای داشتن. حالا میخوان قبر شخصی رو خراب کنن که شرفش و جانش رو برای اونها گذاشت تا عزت وابرو پیدا کنن. میدونم اینها همه مردم عراق نیستن ولی همین تعداد هم ناراحت کننده است.
 7. اردوغان ارتباطی به سفیانی نداره طبق روایات سفیانی عربه و از وادی یابس قیام میکنه. وادی یابس در مرز سوریه و اردن واقع شده. اتفاقا اولین نبرد بزرگ سفیانی پس از تسلط بر دمشق نبرد معروف قرقیسیا (دیرالزور فعلی) با ترکهاست. که طبق روایات هر دو باطل هستند
 8. lahutian

  صفحه اصلی انجمن بعد از لاگین

  این مشکل بنده هم هست
 9. کردها در عفرین هر روز دارن مناطق جدیدی رو به ترکیه واگذار میکنن. این شکلی ادامه پیدا کنه تا چند روز دیگه اوضاع برای کردها خیلی سخت میشه
 10. خوش امدین برادر عزیز :rose: لینکش را بگذارین استفاده کنیم
 11. برخی رسانه های مقاومت خبر از ازادسازی کامل ضاحیه الاسد میدن
 12. جبهه مقاومت به ضاحیه الاسد حمله کرده.حتی بعضی منابع خبری مقاومت خبر بازپس گیری حدود نیمی از ضاحیه الاسد رو دادن
 13. یوتا در کنار تگزاس از مهمترین ایالتهای طرفدار جمهوریخواهان هستند و همیشه با اختلاف زیاد جهموریخواهان پیروز میشن
 14. شمارش رسمی ادامه داره ولی  نتیجه کاملا مشخص شده دیگه ترامپ 100 %