Argada

Members
 • تعداد محتوا

  258
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

542 نشان افتخار

5 دنبال کنندگان

درباره Argada

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,250 نمایش های پروفایل
 1. تشکیل اسرائیل بر اساس مظلومیت قوم یهیود و دروغ هلوکاست بود.دو جنگ جهانی برای ایجاد ملت یهود و در دست گرفتن تاریخ بشر به راه انداخته شد تا اسرائیل با مظلومیت شکل بگیرد. اما الان وجهه اسرائیل دیگر مظلوم نیست . برعکس نظر شما مشخص هست که بسیج نیرویی که شما میگید بسیار کم رنگ تر از قبل در حمایت از اسرائیل در جریان هست. وجهه اسرائیل به خاطر وحشی گری گسترده و حمله به بیمارستان و کودک کشی به شدت مخدوش شده. تنها چند کشور استعمارگر و وابسته هستند که از اسرائییل حمایت می کند. اتفاقات اخیر وجهه اسرائیل رو کاملا تخریب کرد و امید فریب اعراب برای اتحاد با اسرائیل را بسدت کمرنگ کرده. عادی سازی روابط با اعراب و کشورهای منطقه تحت شعاع قرار گرفته و اعتراض به نسل کشی اسرائیل حتی در قلب امریکا و نیویورک در جریان هست. پس حمایت جهانی ای در کار نیست که هعیچ کاملا برعکس هست.
 2. درسته. البته تغییر مداوم سیاست های دولت ایران در نگاه به شرق و غرب که بعضا برای یک لبخند حاضر به ریختن بتن در راکتوری هست که برایش خون دلها خورده اند هم در نگاه روس‌ها و دیگر کشورها بی تاثیر نیست. ما تا یک قدرت تمام عیار نشویم همین نگاه ها را باید تحمل کنیم. در هر صورت ما نیازی جدی به یک جنگنده نسل 4.5 و 5 داریم. امیدوارم بتونیم بدست بیاریم.
 3. به نوشته اوراسیا تایمز، جتهای سوخو 35روسی علی رغم ادعاهای سابق مسولان ایرانی هنوز به نیروی هوایی ایران تحویل داده نشده است. بر اساس گزارشها، محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع کشور در پاسخ به این سؤال که ایران چه زمانی جنگندههای سوخو را دریافت خواهد کرد، گفت: «ایران میتواند هواپیماهای جنگی را در داخل کشور بسازد». آشتیانی گفت: «در مقطعی برای خرید اقدام کردیم اما به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم جنگنده‌ها را در داخل کشور تولید کنیم». این اظهارات تأییدی ضمنی بر شکست قرارداد خرید هواپیمای سوخو۳۵ روسی بود. در حالی که هیچ خبر رسمی از سوی وزارت دفاع ایران و روسیه منتشر نشده، شبکه‌های اجتماعی مملو از این گمانه‌زنی‌ها است. با این حال، وزیر دفاع ایران افزود که مقامات در حال «بررسی وضعیت» بوده و در صورتی که لازم بدانند فرآیند خرید می‌تواند مجدداً بررسی شود». پیش از این و حتی قبل از اظهارات آشتیانی، یک روزنامه‌نگار ایرانی در توییتی نوشت که سرتیپ واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران به یک منبع ناشناس ادعا کرده بود: «در حال حاضر، ستاد کل نیروهای مسلح با خرید جنگنده‌های چندمنظوره سوخو۳۵ مخالفت است. دولت روسیه نیز با انتقال تکنولوژی این هواپیماها برای تولید قطعات آن در ایران و همچنین دانش نگهداری آن‌ها برای ۳۰ سال آینده مخالفت کرده است». در این توئیت اداعا شده بود: «واحدی معتقدست که روس‌ها صرفاً می‌خواهند ۲۵ فروند هواپیمای سوخو۳۵ را که مصر قبلاً سفارش داده بود، بدون ارائه خدمات تعمیر و نگهداری، تسلیحات یا قطعات یدکی کافی بفروشند. علاوه بر این، آن‌ها درخواست ایران برای ۱۲ شبیه‌ساز سوخو۳۵ و هواپیمای جنگنده چندمنظوره دو سرنشین سوخو۳۰ام‌ای۲ را رد کردند».
 4. با بخش دوم صحبت هاتون موافقم. نظام آموزشی ایران متاسفانه در واقع به تربیت نیرو برای غرب کمک می‌کند. چه از لحاظ تفکر و چه تخصص که بحثش خارج از این تاپیک هست. در مورد بخش اول صحبت هاتون هم البته یورو هم مثل دلار می مونه و ارزش ذاتی اون کمتر هست و حباب زیادی هم داره و چاپ پول بدون پشتوانه برای حذف مشکلات اقتصادی اروپا دقیقا مثل آمریکا انجام میشه و تورم و رکود ا ن به کشورهای غیر صادر میشه. فرض کنید یورو و دلار رو در جهان کشوری قبول نکند قطعا اقتصاد غرب فرو می پاچد. وگرنه اوضاع اقتصادی در اروپا چندان خوشایند نیست. کافی هست به صحبت و امار تو مردم اروپا مراجعه کنیم. با این حال اروپا در حال حاضر گوشت قربانی ای بهتر از اوکراین ندارد. چه در برابر روس و چه آمریکا
 5. متاسفانه شواهد از تایید این گزارش خبر دارد روس ها به دنبال منافع خود هستند البته سوخو 35 هم جنگنده مدرنی به حساب می آید و روس‌ها تمایل به انتقال تکنولوژی و تحویل گسترده آن ندارند. اما اشتباه می‌کنند. منافع آنها در ایران قوی هست نه در زد و بند با غربی هایی که هر لحظه در صدد تجزیه روسیه هستند. از طرفی متاسفانه بودجه صنایع نظامی در کشور ضعیف هست. هنوز نتوانستیم جنگنده سبک کوثر را تولید انبوه کنیم! چون بودجه لازم نیست
 6. گفتید نمی دونم چرا روسیه اوکراین رو شخم نمی زنه شاید طولانی شدن جنگ برای روسیه هم فوایدی داشته باشه. چه برای خوراک داخلی و چه از لحاظ خارجی. جنگ اوکراین اگرچه به نفع آمریکاست اما به ضرر اروپا هست. پوتین هم بهتر می تونه داخل رو کنترل کنه.
 7. فرض کنیم ایران کمکی به روسیه نمی‌کرد و روسیه در جنگ شکست می خورد . قطعا آذربایجان هم ارمنستان را اشغال میکرد و با وجود طالبان و عراق در اشغال و وجود خط ترکی در شمال و خط اعراب در جنوب ما علاوه بر شرق و غرب و جنوب در شمال هم کاملا محاصره بودیم! اینکه کشوری چه تصمیمی بگیرند حق انهاست اما اینکه چه نقشه ای برایش می‌کشند بحث دیگری است. اینکه در اوکراین یک کمدین هتاک و بدون تجربه در سیاست و اداره روی کار می آید را دیگر نمیتوان تصمیم به نفع اوکراین دانست . سالها قبلش هم علی رغم تصمیم دولت وقت اوکراین برای پیوستن به اتحاد اقتصادی با روسیه غربی ها مانع و باعث کودتا شدند . در خصوص جنگ ایران و اعراب ایرانی ها جنگیدند اما نه با همه وجود و نه با همه توان و نه با همراهی همه مردم فرار کردن شاه بی عرضه ساسانی به مرو که در نزدیکی گوک ترک ها بود به جای ماندن و استقامت کردن و هزاران دلیل دیگر برای این موضوع هست. البته اعراب هم پیوسته حمله نمی‌کردند. یک بخش را تصرف می‌کردند و بعد از مدتها دوباره حمله میکردند.بگذریم قبل از جنگ های ایران و روس در قرن ۱۹ شاه قاجار با امپراطور روس بر سر مبارزه با انگلیس و جلوگیری از سقوط کامل هند توافق میکنند که انگلیس متوجه شده امپراطور روس را در خواب می‌کشد و جانشینش که فرد متعصب مسیحی بود را جایگزین میکند و با فریب وی موجبات حمله به ایران را با بهانه آزادی سرزمین های مسیحی فراهم میکند و در مقابل با تلاش گسترده در کشور موجبات تضعیف ارتش ایران در جنگ با روس ها را شکل میدهد! یعنی در هر دو جبهه به فریب دست می‌زند! از این دست داستانها زیاد داریم . به جد در تاریخ سیاست و جنگ ها کثیف تر از عربی های معاصر ندیده ام.
 8. خوب بابد طراحی بهتر انجام می‌شد الان با این طراحی عملا بالگرد غیر قابل استفاده هست! چون ممکنه در لحظه موشک شلیک بشه و بالگرد و پد آسیب ببینه! واقعا وجود بالگرد در این کلاس آنقدر ضروری هست که طراحی رو مفلوک کنیم؟
 9. در کل این توپ 30 میلی متری فعلی می تونست ترکیب بهتری داشته باشه! حداقل از دو توپ 30 م م بصورت دو لول میشد استفاده کرد تا آتش و قابلیت های توپ بیشتر می‌شد. یا استفاده از گاتلینگ کمند یا توپ 40 م م فجر. می تونیم توپ 57 روسی رو هم برای این شناور توسعه بدین اما فکر کنم این توپ کمی بزرگ و سنگین باشه برای این کلاس شناور در کل این توپ تک 30 م م جالب نیست برای این کلاس
 10. نمی تونم با اطمینان بگم برخی محافل می‌گویند با توجه شناسایی انبار از مدتها قبل توسط دشمن، پهپاد اسرائیلی که در نزدیکی منطقه اسمبل شده حین جابجایی مهمات به این انبار حمله کرده!
 11. البته تانکهای غربی به گستردگی تانکهای شرقی و روسی تا حالا در یک نبرد مانند اوکراین آزموده نشدند ولی چیزی که روشنه نقاظ ضعف تانک های مدل روسی تا حد زیادی برای تمام ارتش‌ها مشخص هست نگرانی من هم از وضع زرهی ماست که حتی ارتقاهای تانکهای روسی را هم ندارد!
 12. ضمن تشکر از زحمات حضرتعالی بنده در همان اوایل جنگ و شکست روسیه در کسب اهداف اولیه، نفوذ در سیستم روسیه رو از روی تحلیل اطلاعاتی منابع روسی و غربی مطرح کردم و اینجا نیز در یکی از نظرات به آن اشاره کردم. و پاسخ دوستان به من این بود که روس‌ها با مطرح کردن احتمال وجود جاسوس می‌خواهند شکست خود را توجیه کنند!در حالی که شکست به خاطر مسائل تاکتیکی بحث دیگری هست. البته ناگفته نماند روش طبقه بندی اسناد سری متفاوت و بعضا غیر منطقی است مثلا به این صورت هست که بعضا اطلاعات برعکس نوشته می‌شود! و یا اطلاعات بصورتی که مقبول عموم یا مورد توجه دشمن هست نوشته می‌شود (البته برای فهم درست از غلط مطالب از رمز و کد استفاده می‌شود که دسترسی بسیار محدودی دارد) تا اگر لو رفت و یا عمدا بخواهیم لو برود بتوانیم از آن استفاده کنیم! لذا این نشت اطلاعات را بدون بررسی و تحلیل آن نمی‌توانیم به عنوان واقعیت های اطلاعاتی آمریکا بدانیم. که البته در متن هم به احتمالات غیر واقعی بودن این اطلاعات اشاره کردید
 13. هر چی پرس و جو کردیم و تحقیق کردیم به نتیجه ای در این خصوص نرسیدیم که ذوالفقار چه شد. از دوستان مرتبط هم پرسیدیم و جواب قانع کننده ای ندادند.منتها اطلاعاتی که من گرفتم این بوده که این طرح تولید شده و رو به عملیاتی شدن بود که طرح کرار که یک ارتقا به حساب میاد و هزینه کمتری از ساخت ذوالفقار داشته مطرح میشه لذا به دلیل نبود بودجه کافی سرمایه گذاری برای تولید یک تانک جدید رو کنار می‌گذارند. جالبه کاملا توسعه تانک متوقف شده. از اون حالب تر توسعه کرار هست که به جای آپگرید شدن دانگرید شده! خدا به داد زرهی برسه