shirazz

Members
 • تعداد محتوا

  106
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

446 نشان افتخار

درباره shirazz

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

434 نمایش های پروفایل
 1. سازمان حشد شعبی عراق «ابو فدک المحمداوی» را به عنوان نایب رئیس این سازمان انتخاب و جایگزین شهید ابومهدی المهندس کرد. به گزارش خبرگزاری دولتی عراق «واع»، سازمان حشد شعبی عراق روز پنجشنبه پس از برگزاری نشستی برای تعیین جانشین شهید ابومهدی المهندس، با انتخاب «ابو فدک المحمداوی» به عنوان معاون جدید این سازمان موافقت کرد. «ابوعلی البصری» عضو ارشد سازمان حشد شعبی در این باره گفت: حشد شعبی روز پنجشنبه نشستی را به منظور انتخاب معاون جدید این سازمان به جای شهید ابومهدی المهندس برگزار کرد که در آن نهایتا با جانشینی «ابوفدک المحمداوی» موافقت شده است. وی افزود: پس از موافقت حشد شعبی با انتخاب ابوفدک به عنوان جانشین ابومهدی المهندس، قرار است تا دو روز آینده فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیز موافقت خود را در این خصوص اعلام کند.
 2. ماهواره پیام امیرکبیر هم همین مشکل تزریق به مدار رو داشت چون نتوانست به سرعت حداقلی 7500 متر بر ثانیه برسه، با سرعت 6000 متر بر ثانیه fail شد. اگر میخواهید ببینید ما در چه وضعیتی هستیم، باید این دوتا پرتاب که با فاصله حدودا یکساله انجام شد؛ مقایسه کنید. پیام امیرکبیر ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ - مدار 500کیلومتری، سرعت 6000 متر بر ثانیه - وضعیت fail - وزن ۱۰۰ کیلوگرم - پرتاب توسط ماهواره بر سیمرغ A-1 ظفر علم و صنعت 20 بهمن ماه 1398 - مدار 540 کیلومتری، سرعت 6500 متر بر ثانیه - وضعیت fail - وزن ۱13 کیلوگرم - پرتاب توسط ماهواره بر سیمرغ A-1 نکته مهمی که این پرتاب داشت این بود که خبر fail شدن توسط مسئولین در همان دقایق اولیه مخابره شد، برخلاف قضیه ماهواره پیام. رو راستی، صداقت در گفتار؛ به نظر من باارزش تر از پنهانکاری هست. به امید موفقیت در سال های آتی.
 3. F-35 امریکایی ها در پایگاه هوایی شاهزاده سلطان (PSAB) * در تاریخ 9 بهمن ماه 98، مکنزی ف سنت‌کام از این پایگاه بازدید کرده بود.
 4. دوستان، ماهواره ظفر طبق تصاویر منتشر شده قراره از سایت آذرخش پرتاب بشه. آن تست های ناموفق، مرتبط با سکوی دیگر پایگاه بودن این ماهواره بعید میدونم در پرتاب دچار سانحه بشه، فقط بحث تزریق به مدار هست (شبیه روند ماهواره امیرکبیر)
 5. وزارت دفاع روسیه بامداد امروز (جمعه) از فرود اضطراری یک فروند هواپیمای مسافربری در پایگاه هوایی این کشور در «لاذقیه» خبر داد. به نوشته خبرگزاری «تاس»، در بیانیه وزارت دفاع روسیه ذکر شده که هواپیمای «ایرباس-320» با ۱۷۲ سرنشین، بامداد پنجشنبه قصد فرود در فرودگاه دمشق را داشت که همزمان جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز به اهدافی در این شهر حمله کردند. «ایگور کناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در این باره توضیح می‌دهد که به دلیل حمله و تجاوز نظامی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق و فعال شدن پدافند هوایی ارتش سوریه، این هواپیمای مسافربری که از مبدأ تهران به مقصد دمشق پرواز کرده بود، چیزی با هدف قرار داده شدن فاصله نداشت. حالا مبدا نجف یا ایران؟! نکته: این هواپیما متعلق به همان ایرلاینی هست که حاج قاسم با آن به بغداد سفر کرد. ای که دستت میرسد، برسان به دست اهلش که دیگه از این ایرلاین استفاده نکنید.
 6. شهید اصغر پاشاپور محل شهادت: غربِ حلب (98/11/13) ﺣﺎﺟﯽ ﺟﻠﻮ ﻧﺮﻭ ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﻪ "بابا آقای اصغر زشته! منو میخوای بترسونی به خاطر دو تا گلوله؟" https://www.aparat.com/v/DErtL/اصغر_پاشاپور_در_جنوب_حلب_به_شهادت_رسید
 7. مدیرکل سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تیم بازرسی فنی سقوط هواپیمای اوکراینی در اقدامی عجیب، فایل صوتی محرمانه مکالمه خلبان یکی از پروازهای همزمان با پرواز هواپیمای اوکراینی را منتشر کرد. به گزارش مهر، یک خبرگزاری اوکراینی در اقدامی غیر حرفه‌ای، فایل صوتی محرمانه مکالمه خلبان یک پرواز داخلی هواپیمایی آسمان که همزمان با پرواز اوکراینی در حال انجام بوده را منتشر کرد. در این فایل صوتی، خلبان پرواز هواپیمایی آسمان به زبان فارسی به برج مراقبت می‌گوید که شاهد نور شلیک موشک و همچنین انفجار پس از آن است ولی برج مراقبت از وجود چنین موضوعی اظهار بی اطلاعی و سپس ۹ بار تلاش می‌کند تا با خلبان هواپیمای اوکراینی ارتباط بگیرد ولی پاسخی دریافت نمی‌کند. البته این فایل صوتی چند ساعت گذشته در شبکه‌های اجتماعی بعنوان مکالمه خلبان پرواز اوکراینی با برج مراقبت در حال بازنشر است. در همین ارتباط، حسن رضایی فر مدیرکل سوانح سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری از انتشار چنین فایلی مطلع و متعجب شده، گفت: این فایل از مجموعه اسنادی بوده که در تیم مشترک بررسی سانحه هوایی در اختیار گروه کارشناسان اوکراینی قرار گرفته است. وی افزود: این اقدام اوکراینی‌ها سبب شد دیگر هیچ سندی به آنها ارائه ندهیم. رضایی فر یادآور شد: در حال حاضر تیم اوکراینی کشور را ترک کرده و فعلاً هیچ گروه کارشناسی از کشورهای ذی نفع در این پرونده که بر اساس انکس ۱۳ ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) می‌توانند همزمان در حین بررسی‌های کارشناسی کشور محل وقوع سانحه حضور داشته باشند، در ایران حاضر نیستند. گفتنی است بر اساس مقررات داخلی و بین المللی، مکالمات خلبانان با برج مراقبت جز اسناد محرمانه هر کشور است و هیچ فرد یا کشور دیگری نمی‌تواند این مکالمات را بدون هماهنگی با کشور مالک این خدمات، منتشر کند. __________________________ یعنی برج مراقبت مطلع بوده که هواپیمای اوکراینی دچار سانحه شده. اظهارات مسئولین سازمان هواپیمایی کشور هم در طی 2 روز اول هم زیر سوال میرود.
 8. یک کانال اوکراینی ТСН فایل صوتی منتشر کرده. البته باید صحت سنجی بشه https://www.youtube.com/watch?v=wQhV3cFkgwQ
 9. انگلیس پس از 47 سال عضویت ، از اتحادیه اروپا خارج شد تعدادی از افراد هم تجمع کرده و این رخداد رو جشن گرفتن
 10. استیضاح ترامپ: جمهوری خواهان به احضار شهود نه گفتند رای گیری در مجلس سنای آمریکا برای احضار شهودی چون جان بولتون به جلسه استیضاح دونالد ترامپ با مخالفت جمهوری خواهان به اتمام رسید. بدین ترتیب استیضاح رئیس جمهور آمریکا به زودی با رای گیری نهایی به اتمام خواهد رسید. ۵۱ سناتور جمهوری خواه در برابر ۴۷ دموکرات و دو سناتور جمهوری خواه که به انها پیوسته بودند ایستادند و به این ترتیب به نظر می رسد جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان است. آخرین مرحله اکنون رای گیری از ۱۰۰ سناتور حاضر در کنگره است که آیا از نظر آنها دونالد ترامپ باید عزل یا ابقاء شود. سوالی که پاسخ ان پیش از آغاز جلسات استیضاح هم تقریبا مشخص بود. دموکرات ها برای کنار گذاشتن ترامپ دست کم به ۶۷ رای نیاز دارند؛ یعنی ۲۰ رای که باید از اردوی جمهوری خواهان جذب کنند. امروز که فقط ۲ رای میت رامنی٬ ستاتور ایالت یوتا و سوزان کالینز٬ سناتور ایالت مین تنها جمهوری خواهانی بودند که همراه با ۴۷ سناتور دموکرات خواستار احضار شهود شدند. (BBC) ______________ FredTJoseph: Every single person in this photo has sold out the American people بعد از این رسوایی، هشتگ RIPAmerica در شبکه اجتماعی توئیتر ترند شده.
 11. پنتاگون در بیانیه ای نام دو خلبان کشته شده جت E11 رو اعلام کرده. پاول کی واس، 46 ساله (سمت چپ) رایان فَنف، 30 ساله (سمت راست) https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Base_Langley–Eustis https://www.airforcetimes.com/news/your-air-force/2020/01/29/airmen-killed-in-afghanistan-crash-identified https://www.nytimes.com/aponline/2020/01/29/us/politics/ap-us-united-states-afghanistan.html
 12. حالا بحث کشته شدگان مطرح هست، یادی کنیم از عملیات انتحاری در کمپ چپمن(ولایت خوست) به سال 2009 که منجر به کشته شدن 7 نیرو سازمان اطلاعات مرکزی (CIA) شد! "همام خلیل ابوملال البلاوی، شهروند اردن، در اواخر ماه دسامبر ۲۰۰۹ با ورود به یک پایگاه نیروهای آمریکایی در ولایت خوست در شرق افغانستان، بمبی را که به خود بسته بود منفجر کرد. هشت نفر از جمله هفت مامور سیا در آن حمله کشته شدند. وی بر اساس توافق دولت های آمریکا و اردن برای رخنه در شبکه القاعده و جمع آوری اطلاعات به افغانستان آورده شده بود." به میانگین سنی افراد نگاهی بندازید. https://en.wikipedia.org/wiki/Camp_Chapman_attack این قصه کشته شدن "مایکل دی آندریا" شبیه افسانه است! به چند علت. 1- هیچ تصویر رسمی از این شخص در فضای مجازی منتشر نشده. 2- این نام؛ مستعار هست همچون نام راجر ! البته طبق شواهد موجود، نام اصلی این فرد همان مایکل است. (نام خانوادگی دقیق مشخص نیست) 3- دی آندریا از سال 2006 تا 2015 در پست مدیریت مرکز مبارزه با تروریسم (CTC) در سازمان سیا مشغول به فعالیت بوده. از نظرمن ممکنه اتفاق سال 2009 تکرار شده باشه. (کشته شدن افسران سیا)
 13. دیدار اسکات میلر، راس ویلسون با محمد اشرف غنی مربوط به 26 یا 27 ژانویه.
 14. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده است که فردا از طرح آمریکا درباره فلسطین موسوم به «معامله قرن» رونمایی خواهد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده است که فردا از طرح آمریکا درباره فلسطین موسوم به «معامله قرن» رونمایی خواهد کرد. این خبر را دونالد ترامپ در جریان دیدار با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است. در همین ارتباط گفته‌شده که قرار است فردا ساعت ۱۲ بعدازظهر به صورت رسمی «معامله قرن»، رونمایی شود.(20:30 به وقت تهران) ترامپ همچنین در این دیدار مدعی شده این طرح که فردا اعلام خواهد شد، موردتوافق بسیاری از کشورهای عربی است. در حالی که اعتراضات و مخالفت‌ها با طرح آمریکا در مناطق فلسطینی بسیار زیاد است، ترامپ اما مدعی شده که این طرح همان است که فلسطینیان نیز در نهایت خواستار آن هستند. ---------------------- طرف های فلسطینی این معامله رو رد کردن. به نظرم بعد اعلام رسمی، صهیونیست ها آرامش نسبتی که فعلا ازش برخوردار بودن در خواب خواهند دید.
 15. در رابطه با سرنگونی هلیکوپتر، این اتفاق که مربوط به دو روز پیش هست قابل توجه هست. وزارت دفاع ملی افغانستان گفته بوده هلیکوپتر میل-۱۷ بخاطر نقص فنی فرود اضطراری داشته ولی تصاویر چیز دیگه ای میگن!