Amir22

Members
 • تعداد محتوا

  55
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

295 نشان افتخار

2 دنبال کنندگان

درباره Amir22

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Middle of nowhere
 1. به نظر میرسه که نیروها نه انگیزه دارند و نه اطمینان به ایران که اون جبهه رو اداره می کنه . نگه داشتن نیروها در جایی که احتمال سقوطش 100% هست یعنی چی ؟ ، آیا معنی ای به جز گوشت دم توپ بودن و بی ارزش بودن برای ایران رو داره ؟ الان دارم متوجه میشم که فرماندهان ارتش سوریه چقدر بیشتر از فرماندهان ما حالیشون بود و برای نیروهاشون حداقل ارزش قائل بودن . وقتی میدونستن که ادلب از دست رفته مثل ما نیروهاشون رو تو قتلگاه نگه نداشتن و کشیدن عقب ، ولی ما ؟ با تجربه ی کربلای 4 و ... اگر هزاران نفر هم در چند ماه از دست بدیم مهم نیست چون رکورد 12000 در یکی دو روز رو داریم و با افتخار هم اعلامش می کنیم . جواب شهدا رو فعلا بی خیال ، یه فکری به حال زنده هایی کنیم که در روزهای اینده قراره به خاطر بی لیاقتی و حماقت یه عده قتل عام بشن . مشکل ما اینه که از اسلام فقط عاشورا رو یاد گرفتیم تا راه برای توجیه حماقت ها و اشتباهاتمون باز بشه و همه چیز رو توجیه کنیم ولی فراموش کردیم که همون اسلام بدر ، خندق ، جمل ، نهروان و ... رو هم داره . دوست عزیز ، من چهار ساله دارم جنگ سوریه رو دنبال می کنم . اونقدر می دونم که کتاب بنویسم دربارش . پیروزی ما در جنوب حلب یکی از دلایل اصلیش حمایت هوایی روسها بود . اگر روسها چند ماه شمال سوریه و مسیرهای لجستیک تروریست ها رو شخم نمیزدن و اونها رو ضعیف نمی کردن سپاه باید عملیات رو مثل عملیات های قبلی بصره الحریر و شمال درعا بی خیال می شد .
 2.   بدون حمایت هوایی !!!؟   ما بدون حمایت هوایی عرضه ی نگهداشتن این نقاط رو هم نداریم اونوقت بدون حمایت هوایی حاضر ، العیس و خان طومان رو گرفتیم !!!؟   الآنم دوباره دست به دامن روسها شدیم که نجاتمون بدن وگرنه با این روند حلب رو هم از دست می دیم و باید از شمال حماه دفا کنیم ، گرفتن طبقه و الباب پیش کش .   تنها شانسی که ما داریم حضور کردهای مورد حمایت امریکا در شمال نبل و الزهرا و مسیر ارتباطی حلب به این دو شهره وگرنه این بیچاره ها دوباره محاصره می شدند .
 3. برادر من این که بدتره ! این یعنی ما تجهیزات داریم ولی نمیتونیم به صورت موثر ازش استفاده کنیم ! اونوقت فرق ما با قطری ها و اماراتی ها و سعودی ها در چیه ؟  
 4. خدا کنه آبروریزی های ما به همین جا ختم بشه .ارتش سوریه باید از الآن بیاد از اززان و مواضع قبل از حضور ما در حلب خطوط دفاعی بسازه چون با طناب ما ته چاه رفتن یعنی قید حلب رو زدن . درک نمی کنم که چطور داعش که نه نیروی هوایی داره و نه توپخانه و در چند جبهه می جنگه اینطور همین مخالفان رو در شمال حلب ، اردوگاه یرموک و ... قلع و قمع می کنه و پیشروی می کنه ولی ما با داشتن توپخانه ، بودجه های میلیارد دلاری ، پهپاد و پوشش هوایی اینطور به ذلت افتادیم ؟ همین مورد برای النصره و احرار هم صادقه ، این نیروها هر قدر تجهیزات و بودجه داشته باشند باز به اندازه ی سپاه نیست . ولی بدون پوشش هوایی و توپخانه ای فقط با چند تا تانک و نفربر غنیمت گرفته شده این جوری پیشروی می کنند . بعضی از دوستان از جمله برادر بزرگوارم جناب امینور می گن هر حرفی رو نباید زد، اما تا کی ؟ الآن که ما توپخانه ، زرهی و حمایت هوایی و ... داریم ، جلوی این تروریست ها که با انتحاری و گله وار میان به این روز افتادیم ، اگر شرایط برابر باشه و مثل داعش باشیم اونوقت چکار قراره بکنیم ؟
 5.   اوضاع ما خراب تر از این حرفهاست .   هم در عرصه ی عمل که داریم نتیجش رو در جنوب حلب می بینیم و هم در عرصه ی تبلیغاتی .   تفاوت ها رو ببینید .   هر چی می گذره طرف مقابل از بعد سازمانی و رزمی در حال تکامله و پیشرفته حتی با داشتن کمترین امکانات اما جبهه ی ما ( اگر از حزب الله فاکتور بگیریم که اونم به خاطر عدم وجود فرماندهان فله ای ایرانیه که به اینجا رسیده ) هنوز چسبیده به تفکرات جنگ 30 سال قبل با وجود سرمایه گذاری های کلان روی سپاه .   النصره و احرارالشام دارند از کواد کوپترها به عنوان پهپاد استفاده می کنند و با حملات انتحاری خلع توپخانه ی قوی و پوشش هوایی رو پر می کنند . اونوقت ما که بر اساس گفته ی بعضی آقایان جزو چند کشور برتر سازنده ی پهپاد ( احتمالا ماکت رو قبلش جا انداختن ) هستیم و خودمون رو با 30 سال تجربه صاحب سبک می دونیم عرضه نداریم از اینها برای دفاع از نیروهامون در مقابل دشمنی که گله وار حمله می کنه و پشتیبانی هوایی و توپخانه ای نداره استفاده کنیم .   یکی نیست اینجا بگه که چرا با وجود نیاز از اینها در سوریه استفاده نمیشه ؟ یعنی ارزش یه مهاجر ، شاهد و ... از ده ها نیروی جوان که در هر حمله از دست میرن بیشتره ؟   نکنه خدا نکرده عزیزان در سپاه میترسن تکنولوژی گرانبهاشون بیفته دست دشمن ؟ . یعنی پهپادهای ما از RQ 170 هم بروز تره که ریسک نمی کنیم ؟   یا شایدم آقایون خیالشون تخته که مثل جنگ هشت ساله با عراق منبع بی پایان نیروی داوطلب دارن ( این بار از نوع عراقی ، افغان و لبنانی ) و حالا حالا ها به مشکل کمبود نمی خورن !   بد بختی اینه که ما ده ها برابر بعد رزمی در بعد تبلیغاتی و رسانه ای از دشمن ها منطقه ایمون ( غربی ها که بی خیال ) عقبیم به طوری که رسانه های ما یا اخبار تخیلی منتشر می کنند و یا رو آوردن به مطلب دزدی از چند تا پیج فیسبوکی و اونقدر هم بیسوادند که نمیرن سراغ منابع میدانی اصلی توئیتری که به زبان های عربی و انگلیسیه و نتیجش میشه تحلیل های آبکی صدا و سیما و مشرق و فارس .   این یک طرف قضیه هست . سطح اطلاعات نیروهای نظامی ما هم که در این زمینه فعالیت می کنند هم افتضاحه .   یک نمونش دوران اموزشی خودم که تا به حال 2 نفر درجه دار از مرکز برای صحبت در مورد جنگ سوریه اومدند تا وضعیت منطقه رو خیر سرشون تحلیل کنند ولی خبر ندارند که درگیری ما در جنوب حلب با النصره و احرار و ... هست نه داعش و یا شهرهایی به نام فوعه و کفریا با 20 هزار جمعیت وجود داره .   کلا اوضاع خیلی خرابه و جنوب حلب نظرم رو 180 درجه نسبت به سپاه عوض کرد و مطمئن شدم که بدون پشتیبانی هوایی روسها و آمریکایی ها داعش و النصره همه ی طرف ها از جمله سپاه تیکه پاره می کنن .   حیف بودجه های میلیاردی نفت ، حیف .
 6. قلعیجه هم سقوط کرد .       ویدئوی جبهه النصره از حملات دیروز :     http://uplod.ir/tj61ihxp2y2d/Drone_footage_-_Islamist_rebels_advance_in_southern_Aleppo.mp4.htm     این پهپادهایی که هر هفته آقایون رونمایی می کنن کجاست خدا می دونه !
 7.  از چند ساعت بعد از سقوط العیس تا امروز قراره حلب عملیات بشه ! ، میترسم وقتی خودمون تو حلب محاصره شدیم هم آقایون خبر از شروع عملیات بدن .   شما یه جور می گی دو تا روستا انگار وسط برهوته ! . نه عزیز من برای همین دو تا روستا فقط نزدیک به 200 شهید از نیروهای ایرانی دادیم ، صدها شهید از نیروهای مظلوم عراقی ، افغان ، لبنانی و شیعیان سوری که نامی ازشون برده نمیشه به کنار . این بیچاره ها آدمن ، خونواده دارن و جونشون رو از سر راه نیاوردن که سپاه حرکت های کربلای 4 رو روشون پیاده کنه . 18 نفر از بچه های ما تو خان طومان شهید شدن ملت عزادار شد ، چطور توقع دارید شیعیان سوریه و لبنان که یکی دو میلیون جمعیت دارن این همه تلفات بدن و عین خیالمون نباشه ؟   بحث اصلا دو تا روستا نیست ، چیزی که مهمه تغییر روند جنگه که بعد از سقوط العیس شروع شده و همچنان ادامه داره به طوری که در یک ماه گذشته با سقوط نقاط فوق استراتژیک در حلب کم کم ورق داره به نفع طرف مقابل بر می گرده و با این وضعیت و روحیه ی تهاجمی و بالای طرف مقابل خود حلب میتونه در معرض خطر جدی باشه .     ایران در سوریه خودش رو بازیچه ی دست روسیه کرد و همین فرصت کافی رو به طرف مقابل داد تا همه جوره ما رو بیچاره کنه . حالا ما موندیم تو باتلاق و روسها دارن با آمریکایی ها گیلاس میرن بالا .   الان نمیدونیم به رقه و داعش حمله کنیم تا شرق و مرکز سوریه رو بگیریم  که اگر به دست نیروهای دموکراتیک ( کردها با ظاهر نیروهای عربش ) بیفته باید باهاش خداحافظی کنیم چون حمایت کامل غرب و شرق رو داره . یا به النصره و احرار حمله کنیم و حلب رو بگیریم و به خاطر همین بی برنامگی داریم در حلب شکست می خوریم .   به هر طرف بریم از طرف مقابل غافل شدیم ! ، همین باعث شده گیج و سردرگم باشیم و وقتی جنوب حلب داره از دست میره نیروهای ارتش در راه طبقه باشن !
 8. فرمانده ی فیلق الشام توسط بچه های مقاومت در جنوب حلب هلاک شد . http://uupload.ir/files/g743_ckc9qmkxiaa1agx.jpg آخرین خبرها از درگیری اطراف خلصه حکایت داره . گفته میشه قراصی هنوز دست بچه های جبهه ی مقاومته . از شرق حلب - غرب رقه هم خبر میرسه که ارتش به 50 کیلومتری فرودگاه طبقه رسیده . معلوم نیست بدون پشتیبانی کجا دارن میرن وسط کویر !
 9. ویدئوی اسرای جبهه ی مقاومت در جنوب حلب : https://m.youtube.com/watch?v=VA-VO2Htmj0&feature=youtu.be این بچه ها دارن تاوان بی عرضگی و کمکاری ما رو میدن . برای عملیات جنوب حلب که چند صد شهید روی دست جبهه ی مقاومت گذاشت چند دلیل به ذهنم می رسه : 1. باز کردن یک جبهه ی جدید برای آسان کردن پیشروی در لاذقیه . 2. بر هم زدن تمرکز تروریست ها از غرب حلب و جنوب ادلب . 3. که با عملکرد فعلی ما در جنوب حلب خیلی احتمالش بالاست ( به نظرم ) خریدن زمان برای آینده ی مبهم جنگ سوریه و مذاکرات . 4. امکان داره عملیات جنوب حلب هم مثل عملیات شمال درعا که به فتح دیرالعدس و تل قرین منجر شد ( روح شهدای فاطمیون شاد ) به دلیل مقاومت سرسختانه تروریست ها و هزینه و تلفات بالا کنسل شده باشه .
 10. قراصی هم سقوط کرد .   یعنی بعد از چندین حمله ی سنگین به العیس ما نمیدونستیم که میخوان العیس رو بگیرن ؟   بعد از چندین حمله به خان طومان ما نمیدونستیم که میخوان خان طومان رو بگیرن ؟   بعد از سقوط خان طومان ما نمیدونستیم که هدف بعدی حاضر و مناطق شمالیشه ؟   با وجود اینکه همه ی این حملات قابل پیش بینی بوده کوچکترین کاری برای تقویت خطوط دفاعی نکردیم با اینکه مشخص بود روسیه حمایت هوایی درست و حسابی نمی کنه ! یعنی یه نفر تو سپاه نبود که این حملات رو پیش بینی کنه و براش برنامه ریزی کنه ؟   تا کی قراره همینطوری علی اصغری کار کنیم و درس نگیریم ؟ ، 300 هزار شهید تو جنگ 8 ساله کافی نبود ؟   دوستان بی خود نمیخواد برای شکست های ارتش سوریه روضه بخونن و کارشناسی کنن ، ما خودمون فقط چسبیدیم به شعار ولی در عمل روی این بیچاره ها رو سفید کردیم .   کلاس کار حزب الله رو ببینید که تو قلمون و شیخ نجار و شمال حلب چکار کرد و با نیروهای خودمون مقایسه کنید !   مهم نیست که این مناطق سقوط کنه یا پس گرفته بشه ، چیزی که مهمه بی برنامگی و ضعف های ماست که خودش رو تو سوریه جلوی یک مشت پاپتی نشون داده ، اونوقت آقایون از جنگ با آمریکا حرف میزنن و قپی میان .   دلم به حال بچه های عراقی ، حزب الله ، فاطمیون و از همه بیشتر شیعیان سوری می سوزه که گیر ما افتادن .
 11. سلام به برادران عزیز .   مستند فتح بیجی پخش شده از شبکه ی افق و خبر :   https://www.youtube.com/watch?v=s_Mz6alDuUc     http://ansarclip.ir/images/video/1/Mostanad/RevayatFathBiji.mp4   http://ansarclip.ir/video/6655/%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%AA%D8%AD-%D8%A8%DB%8C%D8%AC%DB%8C/
 12. بر اساس اخبار توئیتر داعش هنوز بی خیال مارع نشده و دست بردار نیست . در آخرین حمله از 5 انتحاری استفاده کرده و تونسته وارد مارع بشه . منبع : صفحه ی حسن رضا چند ساعت بعد همه چیز مشخص میشه . امیدوارم داعش شهر رو بگیره .
 13.   خبر بسیار خوبیه . امیدوارم داعش بتونه این مناطق رو تثبیت کنه و مناطق بیشتری رو از جیش الفتح و کردها بگیره .
 14.   سلام ،   کردها موفق ترین نیرو در یک سال و نیم گذشته در سوریه بودن که به دلیل حمایت هوایی دقیق و کامل آمریکا بوده به طوری که کوچکترین نقاط دفاعی داعش هم توسط امریکا بمباران شده . به عنوان مثال عملیات ازاد سازی تل حمیص ، الهول ، الشدادی ، پاکسازی جنوب و شرق کوبانی و ... .   کسی داعش رو دست کم نمی گیره ، داعش برای ما ، ارتش سوریه و جیش الفتح که فاقد حمایت هوایی مناسب هستند دشمنی قدرتمند و غیر قابل پیش بینی ای هست ولی زمانی که حمایت هوایی امریکا رو به صورت مستمر داشته باشی داعش که هیچ بزرگتر از داعش هم نمی تونه جلوی شما کاری از پیش ببره اون هم زمانی که برای نقاط دفاعی سه چهار نفره از موشک چند ده هزار دلاری استفاده میشه .     مشکل ما در حلب داعش نیست ، اتفاقا بعد از پاکسازی اطراف فرودگاه کویروس داعش داره به نفع ما کار می کنه و تعداد زیادی از نیروهای جیش الفتح و کردها رو درگیر خودش کرده و تلفات بالایی از اونها گرفته و این شاید یکی از مهمترین دلایلی باشه که ارتش سوریه به طرف الباب یا دیر حافر نمیره و عقبه ی داعش در شمال حلب رو قیچی نمی کنه . مشکل ما در حلب جیش الفتحه که خودمون رو جلوی اون هم دست و پا بسته کردیم اون هم زمانی که دست بالا رو داشتیم و نیروهای طرف مقابل بعد از چندین ماه بمباران توسط روسها و درگیری در چند جبهه به مرز فروپاشی رسیده بودند .           ترکیه ی اردوغان سیاست دیوانه واری رو در پیش گرفته و با زدن هواپیمای روسی کار خودش در شمال سوریه رو سخت کرده و در ضمن گرفتن نقاطی مثل دیرالزور و رقه هم خط قرمز ترکیه نیست .
 15. واقعا نقشه ی امریکا در عراق و سوریه تحسین بر انگیزه چون کاری کردند که ما عملا فلج بشیم و هیچ کاری نتونیم بکنیم .   اگر به جیش الفتح در حلب و ادلب حمله کنیم و حتی اگر موفق هم باشیم ( که قطعا هزینه ی گزافی داره ) ، از داعش غافل شدیم و آمریکایی ها میتونن هر موقع که اراده کنن نقاط کلیدی و نفت خیز سوریه رو توسط کردها بگیرن و رقیبی به مراتب خطرناکتر از داعش و جیش الفتح برای دولت سوریه و در آینده ی نه چندان دور خود ما در سوریه بتراشند یعنی منطقه ای خودمختار کردی که حمایت همه جانبه ی شرق و غرب رو داره و هیچکس جرات دست زدن بهش رو نخواهد داشت .   اگر به داعش حمله کنیم ، یعنی تمرکزمون رو روی جیش الفتح کم کردیم و باز آمریکایی ها ( اینبار به واسطه ی متحدان منطقه ای خود یعنی عربستان و ترکیه ) با حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی از جیش الفتح میتونن در حلب ، لاذقیه و حماه به ما ضربه ی سنگینی بزنند و ورق رو کاملا برگردونن . این ممکنه خطر کمتری برای ما داشته باشه چون جیش الفتح بر خلاف کردها وجهه ی بین المللی مثبتی نداره ولی باز برای ما و متحدانمون شکست بزرگیه .     در کل با شرایط موجود میشه گفت که جنگ سوریه از کنترل ایران و متحدانش خارج شده  مگر اینکه تصمیم غیر قابل پیش بینی ای گرفته بشه که معادلات رو بر هم بزنه .     به نظرم جنگ سوریه نتیجش در عراق رقم می خورد و ما حداقل 1.5 سال از زمان طلایی برای پاکسازی عراق ، یا حداقل رسیدن به مرز سوریه از سمت جنوب رود فرات ( جایی که به تازگی در حال پاکسازی هست ) رو از دست دادیم .    الان هم نه راه پیش داریم نه راه پس !