ISLFK

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  123
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

388 نشان افتخار

5 دنبال کنندگان

درباره ISLFK

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

3,832 نمایش های پروفایل
 1. سوالی که پیش میاد اینه اجازه ی حمل و نقل به چه چیزی؟ آیا بازم همکاری روسیه و ترکیه در سوریه رو شاهد هستیم که قراره ترکشش به ما بخوره؟ مثلا قرار بر انتقال معارضین طرفدار ترکیه از سوریه به قره باغ و اسکان اونها در مناطق تازه فتح شده هست. ارمنستان در قبال چه امتیازی حاضر به انجام اینکار شده یا اصلا اختیاری در قبل این موضوع داره یا اینکه روسها همه کاره هستند.
 2. آخرین آمار شمارش آرا در سه ایالت کلیدی تا این لحظه ایالت جورجیا: ۹۹ درصد آرا شمارش شده‌اند. بایدن با 4020 رای بیشتر پیشتاز است. مسئولان این ایالت اعلام کردند به خاطر نزدیکی آرا بازشماری برگه‌های رای انجام می‌شود. ایالت نوادا: ۸۷ درصد آرا شمارش شده‌اند. بایدن با 22 هزار رای بیشتر پیش است. رای‌های شهروندان ساکن ایالت نوادا بر اساس قوانین این ایالت در صورت رعایت شدن موازین اعلام شده تا ۹ روز پس از انتخابات قابل شمارش خواهد بود. ایالت پنسیلوانیا: ۹۹ درصد آرا شمارش شده‌اند. بایدن در این ایالت با ۲۰ رای الکترال با 29 هزار رای پیش افتاده است.
 3. سپاه از یک سامانه جدید موشکی رونمایی کرد. این سامانه، سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های متوالی موشک های بالستیک دوربرد است. لینک دانلود ویدیو سرلشکر سلامی: پرواز موشک‌های ما پیکره دشمن را می لرزاند. قدرت موشک ما ضامن عقب نشینی دشمنان است. این ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان داده شده و در صورت نیاز به او تحمیل می‌ شود.
 4. واکنش مقام معظم رهبری به جنگ قره‌باغ: جنگی که بین دو همسایه ما برقرار است حادثه تلخی است. سرزمین‌های آذربایجان باید آزاد شود. امنیت‌ ارامنه باید حفظ شود. مرزهای بین المللی باید حفظ شود. تروریست‌ها نباید در نزدیکی مرزهای ایران مستقر شوند اگر اینها نزدیک شوند برخورد خواهد شد.
 5. طبق گفته ی خود شخص حاضر در تصویر جنگنده سوخو ۳۰ هست. https://www.instagram.com/p/CDuKr8VhVrw/?igshid=pt7hivhqdll3
 6. ویدیو با کیفیت از رزمایش پیامبر اعظم ۱۴. مدیران لطف کنن اپلود کنن آپارات دانلود ویدیو منبع: ایمامدیا
 7. درسته که تعداد نیرو های مدافع بیشتر از مهاجمین هست ولی چون احتمال حمله از هر 3 محور وجود داره در اصل مدافع باید روی هر 3 محور تمرکز کافی نیرو داشته باشه و این یک امتیاز برای نیرو های مهاجم محسوب میشه و انتخاب محوری که بتونه بیشترین تلفات برای مدافعین رو داشته باشه میتونه باعث به هم زدن تمرکز مدافعین در سایر محور ها و سقوط شهر بشه. ورود از محور یک شاید فکر کنیم بتونه تلفات رو پایین بیاره ولی پاکسازی و پیشروی در اون مناطق بسیار وقت گیر هست و این باعث میشه نیرو های مدافع زمان کافی برای سازماندهی دوباره ی نیرو ها و حتی ضد حمله رو داشته باشند پس نمیتونه سریع ترین و کم تلفات ترین مسیر موجود باشه، از طرفی مدافعین به دلیل شناخت کافی از بافت شهری متراکم اون منطقه، امکان ایجاد مواضع دفاعی و تله های انفجاری رو دارند و ممکنه مدت ها شاهد حملات و ضد حملات و دست به دست شدن اون مناطق بدون پیشروی چشمگیری از سوی قوای مهاجم باشیم. محور دوم برخلاف محور اول بافت شهری متراکمی نداره و با وجود کارخانه های بزرگ و خیابان های عریض امکان شناسایی سریع تر منطقه برای پایین آوردن امکان غافلگیری و امکان استفاده از آتش توپخانه برای دفع تهدیدات فراهم هست، همچنین امکان پیشروی گام به گام و ایجاد مواضع دفاعی کافی برای دفاع در برابر ضد حملات دشمن هم وجود داره که طرف مقابل فاقد چنین امتیازی هست و از نظر من این محور پتانسیل بالایی برای گرفتن تلفات از نیروی مدافع و به هم زدن تمرکز قوای اون داره و از اونجایی که شهر تحت محاصره هست نیروی مدافع یا مجبوره دست به ضد حمله بزنه که در این صورت به دلیل موقعیت مناسب مهاجمین دچار تحلیل قوا میشه یا با عقب نشینی های پی در پی مسیر رو برای پیشروی سریعتر هموار میکنه یا پرچم سفید رو میبره بالا. در محور سوم به این دلیل که سهل الوصول ترین مسیر برای رسیدن به مرکز شهر هست مدافعین مواضع دفاعی پر شماری رو تدارک میبینن و به نظر بنده تمرکز اصلی نیروهای مدافع روی همین محور هست پس بدون پشتیبانی زرهی و وجود مواضعی که نیرو ها از آتش مستقیم دشمن دور بمونن کار بسیار سخت میشه و امکان قطع ارتباط با عقبه و کمین خوردن به شدت بالا هست اگر چه میشه با پیشروی در عرض و گسترده تر کردن دامنه ی نفوذ از خطرات احتمالی کاست ولی این کار مستلزم وارد کردن نیروی بیشتر به صحنه ی نبرد هست که در این صورت دست دشمن بازه که مقداری از تمرکز قوا از دو محور دیگه کم کنه و به با انتقال به این محور هزینه رو برای ما بالاتر ببره و در این صورت دیگه این مسیر تنها امتیازش یعنی سر راست ترین مسیر بودن رو از دست میده و ریسک ورود از این محور بالا تر از محور های اول و دوم میشه. من محور دوم رو انتخاب میکنم، البته این تنها نظر شخصی من هست و اصراری به صحیح بودن اون ندارم.
 8. ویدیویی از انهدام سامانه ی پانتسیر سوری توسط ترکیه : لینک
 9. نخستین فیلم واضح از حضور پرتابگرهای راکت چندگانه ۳۰۲ میلی متری دوربرد T-300 کاسیگیرا در درگیری های استان ادلب سوریه. به نظر می رسد شلیک ها از داخل خاک ترکیه صورت می گیرد. لینک
 10. روز گذشته جهادی های هم پیمان با ترکیه این ویدئوی جالب را از استان حلب منتشر کردند. در این ویدئو یک میدان الکترومغناطیسی بسیار قوی را می بینید که یون ها و الکترون های موجود در آسمان را به خود جذب کرده و به این شکل که مشاهده میکنید ، درآورده است. به احتمال قریب به یقین ارتش ترکیه پس از تنش های اخیر خود با ارتش سوریه ، اقدام به انتقال سامانه های اخلالگر و پشتیبانی جنگ الکترونیک کورال به خاک سوریه کرده و این امواج عجیب و مرموز نیز حاصل فعالیت این سامانه می باشد. کورال یک سامانه بسیار پیشرفته و فوق العاده قدرتمند اخلالگر و پشتیبانی جنگ الکترونیک ساخت آسلسان ترکیه میباشد که حدود ۲۰۰ کیلومتر نیز برد دارد. لینک دانلود فیلم سامانه اخلالگر قدرتمند کورال ساخت شرکت آسلسان ترکیه: کورال یک سامانه اخلالگر و پشتیبانی جنگ الکترونیک زمین پایه است که از چند سال قبل به خدمت ارتش ترکیه درآمده است. وظیفه این سامانه جمع آوری و شنود و تجسس سیگنال های دشمن و تجزیه و تحلیل آنها ، ایجاد اخلال بر روی ارتباطات دشمن ، اخلال بر روی رادارها (بالاخص رادارهای هواپایه دشمن) میباشد. سامانه کورال در جریان عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه به طور گسترده ای بکار گرفته شد. به عنوان مثال در جریان تسخیر شهر عفرین از این سامانه برای قطع ارتباطات رادیویی مدافعان شهر استفاده میشد. و یا پس از آنکه ارتش ترکیه به نزدیکی عفرین رسید ، از سامانه های کورال به مدت دو روز برای قطع ارتباط سیم کارتها و اینترنت شهر استفاده شد (تا ارتباط شهر با دیگر نقاط به حداقل ممکن برسد) به احتمال قریب به یقین عامل اصلی سرنگونی بمب افکن سوخو ۲۴ فنسر نیروی هوایی روسیه در سال ۲۰۱۵ (که توسط جنگنده اف ۱۶ نیروی هوایی ترکیه سرنگون شد) نیز همین سامانه جنگ الکترونیک کورال بود. ارتش ترکیه با استقرار این سامانه در نزدیکی مرزهای سوریه و روشن کردن آن و ایجاد اخلال بر روی سیستم ناوبری سوخو ۲۴ روسی ، باعث شد که بمب افکن سوخو ۲۴ روسیه مسیر خود را گم کرده و حدود ۱۵۰۰ متر وارد آسمان ترکیه شود که همین موضوع بهانه لازم برای ساقط کردن آنرا در اختیار نیروی هوایی ترکیه قرار داد. منبع: Military_War_History@
 11. نقشه ی با کیفیت از حلب : http://s7.picofile.com/file/8386460776/2_Aleppo_cut3_29jan98_9bah98.jpg
 12. ارتش هند در رژه ی روز ملی استقلال هند، از موشک ضد ماهواره A-SAT خود رونمایی کرد.
 13. به نظرم حداقل میتونستیم قدرت و میزان تاثیر موشک هارو روی این ها هم آزمایش کنیم. مقاوم به نظر میان. ما که زده بودیم لااقل دو تا هم اضافه میزدیم روی اینها.
 14. ولی یه مسئله ای که بسیار بسیار حتی بیشتر از احتمال اشتباه پدافند، نگران کننده هست اینه که اگر هواپیما بخاطر وجود تراشه ی آلوده یا دستکاری و خراب کاری سقوط کرده باشه، چالش جدی برای ما هست چون در اون صورت اگر فرضا در آینده درگیر جنگی هم بشیم ممکنه همین اتفاق بارها تکرار بشه و هربار با مقصر جلوه دادن پدافند فشار زیادی به کشور وارد کنن.