rs7000

Members
 • تعداد محتوا

  84
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

384 نشان افتخار

درباره rs7000

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. همین که در صنعت تانک سرمایه گذاری شده خوشحال کننده است. چون مدت ها یک عقیده عجیب را شاهد بودیم که میگفت دشمن ما امریکا است با امریکا هم نباید به صورت کلاسیک و متعارف جنگید و فقط باید به صورت چریکی بجنگیم پس روی تسلیحاتی مثل تانک سرمایه گذاری نمیکنیم! ظاهرا تحولات 5 سال اخیر منطقه باعث شده از این عقیده دست کشیده بشه.
 2.   واقعا چرا این نظر انقدر منفی خورده؟؟ درسته الان اولویت جنگ با داعش نیست ولی دعا برای شکست داعش واقعا منفی داره؟؟؟!!
 3.   فعلا موضع ما این است که باید نگاه کنیم ببینیم چی میشه.
 4.   امیدوارم بشار اسد با یک حضور علنی این شایعه را عملا تکذیب کنه و روحیه نیروها بالا بره. چون به هر حال چه خوشمون بیاد چه خوشمون نیاد نظام های خاور میانه ای میزانی از شخص محوری دارند و حضور یا عدم حضور کسی که در راس اموره خیلی اهمیت داره. متاسفانه خبرگزاری دولتی روسیه هم به این شایعه دامن زده که اوضاع رو پیچیده میکنه
 5. روسیه و ترکیه یه کم بیش از حد خودشون رو همه کارۀ سوریه در نظر نگرفتن؟
 6.   سلام البته موضوع ربطی به تاپیک نداره ولی خیلی از حرفهای شما اشتباهه گفته میشه خیلی از سرزمین ها رو از دست دادیم اما توجه کنیم که قبل از تشکیل حکومت صفویه اصلا کشوری به اسم ایران وجود نداشت. شاه اسماعیل صفوی، کشور ایران رو پس از مدتها احیا کرد و البته پس از مدتی بخشهایی که به تازگی فتح کرده بود رو از دست داد ولی عثمانی ها هیچ وقت به طور کامل به اهدافشون در ایران نرسیدن. قبل از شاه عباس و ورود برادران شرلی و در زمان شاه طهماسب و در حالی که عثمانی در قدرتمندترین دوره تاریخی خود بود (زمان سلطان سلیمان) عثمانی ها چهار بار به ایران حمله کردند اما هیچ وقت به همه اهداف خودشون نرسیدن و در نهایت به پیمان صلحی تن دادند که آذربایجان و شرق ارمنستان و شرق گرجستان را در اختیار ایران میگذاشت.  درسته که شاه عباس بزرگترین پیروزی ها رو در برابر عثمانی ها به دست آورد و حتی تا موصل پیشروی کرد ولی قبل از شاه عباس هم ایران یک سد محکم در برابر عثمانی ها بود که سودای سروری بر کل جهان اسلام را داشتند و در این راه حتی به حکومت های سنی شمال آفریقا هم رحم نمیکردند!   گفتین پس از انقراض صفویه اقتدار برای ایران بازنگشت. حکومت افغان ها خیلی زود توسط نادر شاه منقرض شد و ایران عصر نادر یکی از قدرتمندترین ایران های تاریخ بود به طوری که در غرب عثمانی را با اقتدار شکست دادیم و در شرق تا هند برای تنبیه شورشیان لشکر کشی کردیم. حتی پس از نادر و در دوران کریم خان زند و آقا محمد شاه قاجار هم ایران کشور قدرتمندی بود.
 7. سایت عصر ایران در اقدامی قابل توجه و تقدیر گزارش بسیار متاثر کننده ای از فوعه و کفریا منتشر کرده. http://www.asriran.com/fa/news/514552/تک-تیراندازها-هر-روز-مردم-این-دو-روستا-را-هدف-می-گیرند-کودکان-اسامی-بسیاری-از-غذاها-را-فراموش-کرده-اند-جیره-غذایی-هر-فرد-برای-چهار-روز-یک-و-نیم-قرص-نان-است-21-اتوبوس-اجازه-خروج-نگرفتند-گزارش-تصویری-دلخراش واقعا رسانه های ما در این مورد خیلی کم کار بودن. ادعا میکنیم قدرت رسانه ای طرف مقابل رو نداریم که ادعای درستیه ولی دلیل نمیشه کلا کاری انجام ندیم. گزارش هایی از این دست و بازتاب آنها در شبکه های اجتماعی و فعالیت در شبکه های اجتماعی میتونه تاثیر خوبی در شناساندن چهره کثیف تروریست ها داشته باشه.
 8.   من هیچ وقت نفهمیدم منظور رسانه های غربی از گروه های مخالف غیر افراطی (که غربی ها بهشون میگن غیر جهادی) چیه؟ جالبه که در همین مقاله از غوطه شرقی دمشق به عنوان منطقه ای تحت کنترل مخالفین غیر جهادی نام برده شده در حالی که بخش زیادی از این منطقه دست جیش الاسلامه که یکی از وحشی ترین و کثیف ترین گروه های وهابی و تروریستی متحد سعودیه!
 9. ابتدا اعلام شد این کوادکوپتر متعلق به صدا و سیما بوده اما بعدا صدا و سیما تکذیب کرد! مشخص نشده این کوادکوپتر از کجا اومده؟!
 10. ‏ حسن روحانی : متأسفانه برخی دولتهای اسلامی نگران سرنوشت تروریستها هستند و به‌دنبال سالم خارج‌ شدن آنها از حلب هستند. http://www.asriran.com/fa/news/511752
 11.     والا شاید میدونن خیلی از این تروریست ها که شهروند کشورهای اروپایی هستند اگه از سر بریدن در سوریه نا امید بشن برمیگردن به اروپا و دوباره با کامیون از روی شهروندهای اروپایی رد میشن.
 12. خبرهایی منتشر شده که ظاهرا توافق خروج تروریست ها از حلب در واقع توافق بین روسیه و ترکیه بوده. احتمال توافق مخفی بین روسیه و ترکیه بر سر معامله حلب با الباب هم زیاده. تروریستها گفتند که ایران خواسته تا در ازای این توافق به غیر نظامیان فوعه و کفریا هم اجازه خروج امن داده بشه که شرط خیلی خوبیه و چهره کریه مدعیان وضعیت وخیم انسانی در حلب هم بهتر مشخص میشه و به همه ثابت میشه که شکنجه غیر نظامیان شیعه برای این وحوش یک هدفه. لفظ آتش بس هم زیاد جالب نیست. قرارداد تحویل دادن امن حلب مناسب تره
 13. آزادی حلب رو تبریک میگم. زمانی محاصره حلب یک آرزو بود و بعد از محاصره هم گفته میشد پیشروی در حلب غیر ممکنه و اگه ممکن باشه هم ماه ها طول میکشه که حلب آزاد بشه و باید به محکم تر کردن محاصره پرداخت و با کارت حلب محاصره شده بازی کرد ولی الان دیدیم که آزادسازی حلب اون قدر هم غیر ممکن و سخت نبود و زودتر از چیزی که فکرش رو میکردیم عملی شد. در مورد تدمر هم یکی از واقعیت های میدانی سوریه اینه که انقدر نیرو وجود نداره که در همه مناطق نیروهای نخبه حضور داشته باشن و برای همین وقتی تمرکز روی یک منطقه است احتمال سقوط بقیه مناطق وجود داره اما این هجوم داعش به تدمر اونم در حالی که در موصل که یکی از دو شهر بزرگشه درگیرن ودر الباب هم در آستانه تحت حمله قرار گرفتن هستن شدیدا مشکوکه. واقعا داعش اگه میخواد بجنگه چرا توانش رو برای حفظ این دو شهر مهم نمیزاره؟ جز اینه که منافع یک کشور دیگه و بقیه شورشیان با این حمله تامین میشه؟ البته داعش معمولا وقتی یک جا شکست میخوره به یک جای دیگه حمله میکنه و بارها این اقدام رو انجام داده اما الان هنوز در موصل و الباب شکست نخوردن و به شدت نیازمند نیرو در اون دو جبهه هستن! اگه داعش بدون مقاومت، الباب رو تحویل نیروهای تحت حمایت ترکیه داد من اصلا تعجب نمیکنم!