tahayori

Members
 • تعداد محتوا

  131
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

281 Good

5 دنبال کنندگان

درباره tahayori

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Contact Methods

 • Yahoo
  ali555ta@yahoo.com

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  iran tehran

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

133 نمایش های پروفایل
 1. با سلام: برای اطلاع از تمام سوانح هوایی ایران به آدرس لینک زیر مراجعه شود. https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AD%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
 2. با سلام:  تصویر بمب ریتارد جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران   این بمب زمانی بکار می رود که  هواپیما می خواهد با دقت یک هدف را در ارتفاع بسیار پائین از بین ببرد. این بمب به محض جدا شدن از هوایما چتر ته فلزی آن باز شده و بمب با سرعت کم تری به زمین اصابت می کند، تا ترکش بمب به هواپیما اصابت نکند. 
 3. شاهین اردنی  شاید برای بسیاری از شما عجیب باشد اما ظاهر این کشور عربی نیز به جمع سازندگان پهپاد در جهان پیوسته است. پهپاد "شاهین اردنی" نتیجه تلاش های دولت این کشور برای طراحی و ساخت یک پهپاد شناسایی سبک با توان بومی در داخل اردن است. صنایع هوافضای این کشور به عنوان سازنده این پهپاد یک نمونه سبک را برای ساخت انتخاب کرده است. این پرنده با وزنی در حدود 40 کیلوگرم و با موتوری با حجم 200 سی سی طراحی شده است. "شاهین اردنی" می تواند محموله ای به وزن 6 کیلوگرم را با خود حمل کند که شامل دوربین و حسگرهای مراقبتی معمولی، فرو سرخ و حرارتی می باشد. این پهپاد توان ارسال زنده تصاویر به ایستگاه زمینی خود را نیز دارد.   سرعت بیشینه این پهپاد 110 کیلومتر بر ساعت بوده و بر فراز نقطه هدف می تواند با سرعتی در حدود 80 کیلومتر بر ساعت پرواز کند. برد پروازی "شاهین اردنی" در حدود 450 کیلومتر است. موتور پیستونی این پهپاد از بنزین معمولی برای پرواز استفاده کرده و می تواند تا 14 کیلوگرم بنزین را با خود حمل کند. در حال حاضر 3 فروند از این پهپاد تولید شده در سال 2012 میلادی به نیروهای مسلح اردن تحویل داده شده است. قرار است که در ادامه تعداد بیشتری از این پهپاد ساخته شود.
 4. Bateleur آفریقای جنوبی پهپاد "Bateleur" توسط شرکت دفاعی "Denel Dynamics" در آفریقای جنوبی طراحی و ساخته شده و در حال حاضر به عنوان یکی از جدیدترین برنامه های پهپادی در این کشور در مرحله توسعه قرار دارد. این پهپاد در دسته پرنده های بدون سرنشین با توانایی پرواز در ارتفاع میانه و مداومت پروازی بالا به حساب می آید. این پهپاد می تواند در نقش های فراوانی مثل: شناسایی کلی، رله ارتباطات، هدف گیری اهداف سطحی با کمک اشعه لیزر، کمک به عملیات جستجو و نجات و همچنین شناسایی دریایی به کار رود. این پرنده بدون خلبان می تواند به سامانه های بسیار متنوعی مثل انواع دوربین های عادی، فرو سرخ و حرارتی، رادار روزنه مصنوعی و همچنین سامانه جمع آوری اطلاعات و حسگرهای الکترونیکی "ELINT" مجهز شود.     با توجه به این مشخصات به نظر می رسد که مسئولین چینی در نظر دارند تا از این پهپاد در اموری مثل شناسایی دوربرد، خصوصا در بحث شناسایی و هدف گیری ناوگان دریایی آمریکا در آبهای آزاد بهره ببرند. بر اساس تعدادی از عکسهای منتشره از این پهپاد دو نقطه برای حمل محموله های خارجی در زیر این پهپاد نصب شده است که به احتمال زیاد برای حمل محموله تسلیحاتی به کار می رود. بر اساس نظرات کارشناسان این پرنده به مانند گلوبال هاوک آمریکایی محموله مخصوص عملیات شناسایی خود را در درون بدنه حمل خواهد کرد. مسئله ای که بیش از هر چیز مقامات آمریکایی را در مورد این پهپاد نگران کرده است این مسئله است که با کمک این پرنده بدون سرنشین درصد خطای موشکهای بالستیک و کروز چینی خصوصا موشک بالستیک ضد کشتی DF-21 کاهش شدیدی پیدا خواهند کرد.
 5. با سلام: صدام پس از پذیرش قطع نامه 598 و تحمیل 8 سال جنگ به ایران وآزاد سازی تمام شهرهای ایران بدست رزمندگان ایرانی، برای حفظ آبروی از دست رفته خود، به کشور کویت حمله کرد و کم تر از یک ساعت کل کشور کویت تسخیر و ولیعد کویت کشته شد و امیر کویت به عربستان گریخت. وقتی آمریکا می خواست این نوکر تاریخ مصرف گذشته خود را با همکاری کشور های عربی منطقه سرنگون و به کشور عراق حمله کند وجود سلاح کشتار جمعی در عراق را مطرح می کند ( بمب اتمی). چون عراق قبلا بمب اتمی نداشت. صدام تلاش های زیادی را برای ساخت بمب اتمی انجام داده بود و محل تحقیقات اتمی عراق بنام اوسیروک بود که این محل یک بار توسط جنگنده های فانتوم ایرانی و برای بار دوم توسط جنگنده های F16 رژیم صهیونیستی نابود شده بود. و عملا صدام نتوانست به این آرزویش دست یابد. آمریکا در اواخر اسفند ماه سال 1381برای یافتن سلاح کشتار جمعی ( بمب اتمی) به کشور عراق حمله کرد و پس از اشغال این کشور هرگز آن ها را نیافت.!!!
 6. با سلام: کاملا درست است من حرف استاد شما را تائید می کنم. در سال 67 زمانی که صدام حسین و هم پیمانن منطقه ای آن و کشور های غربی نتوانستند، اراده ملت ایران را در هشت سال دفاع مقدس بشکنند، آمریکا عملا ایران را تهدید کرد که هر طور شده باید این جنگ باید موقف شود. آمریکا برای این تهدید اول دو سکوی نفتی سلمان و ابوذر ایران را که اصلا هدف نظامی نبود، کم تر از چند ساعت نابود کرد. سپس هواپیمای مسافربری ایران ایر را با 290 نفر سرنشین ساقط کرد و به دروغ اعلام کرد که یک هواپیمای نظامی F14 ایران داشت به سمت ناو های ما نزدیک می شد.همه کارشناسان نظامی مطلع در امور هوانوردی می دادنند، جون سرعت جنگنده های نظامی بیشتر ازهواپیما های  مسافر بری است در صفحه رادار نقطه هدف باید کوچک تر و سرعت عبوری نقطه هدف باید با سرعت بیش تری عبور کند، اما هواپیما های مشافر بری با نقطه هدف بزرگ تر و سرعت نقطه ای کم تر حرکت می کنند. اگر آمریکا به اشتباه این کار را انجام داد، چرا بعد از شهید کردن 290 نفر انسان بیگناه چرا به ساقط کنندگان هواپیمای مسافربری مدال شجاعت داد.!!! سپس 5 عدد بمب اتمی در اختیار صدام یزید کافر قرار داد تا اگر ایران دست از جنگ بر ندارد، 5 شهر بزرگ ایران را بمباران اتمی کند.!!!. ( تهران، اصفهان ، شیراز، تبریز، مشهد). در آن زمان فرماندهان نظامی وقت ارتش پیش امام خمینی رفتند و موضوع را به اطلاع ایشان رساندند. امام فرمودند، فرما ندهان ارتش به من دروغ نمی گویند و من این جام زهر را می نوشم و پایان این جنگ را اعلام می کنم. ( قطع نامه 598 سازمان ملل). چند روزی از این قطع نامه نگذشته بود که سازمان جهنمی منافقین مستقر در عراق عملیات بزرگی را از سمت غرب کشور با نام عملیات فروغ جاویدان آغاز کردند و قصد تصرف تهران را داشتند. این عملیان با تلفات سنگین منافقین در تنگه 4 زبر با نام عملیات مرصاد با موفقیت انجام شد.
 7. با سلام: نمونه سوخت گیری هوایی اولیه
 8. با سلام: البته تکمیل شده این سلاح در سال 1377با پرتاب از یک فروند جنگنده F4E با موفقیت آزمایش عملی گردید. در هفته گذشته مورخه 95/11/23 روز شنبه جزئیتات کامل پرتاب کایت از یک فروند هواپیمای جنگی توسط شبکه 7 آموزشی سیمای ج. ا.ا با نام برنامه افق پخش شد.  
 9. با سلام: این هم تصویر سلاح تهاجمی کایت. این سلاح از فاصله 10 کیلومتری از هدف توسط توسط جنگنده F4E از هواپیما جدا شده و پس از جدا شدن از هواپیما توسط خلبان خودکار خود، این سلاح فعال و بسوی هدف تعین شده هدایت می شود.کاربرد اصلی این سلاح از بین بردن مرکز تجمع دشمن، تاسیسات اقتصادی دشمن می باشد که با پرتاب 92 مینی راکت 2.75 که بر روی هدف می ریزد. قدرت انفجاری هر مینی راکت به قدری است که می تواند یک گودال به عمق و شعاع 3 در یک زمین کاملا سفت ایجاد کند. این سلاح برای اولین بار در دنیا در دهه 70 سال شمسی توسط پرسنل فنی جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با دانش بومی طراحی و ساخته شده است.  
 10. با سلام: در این گالری : مجموعه تصاوير SU-22 ايران (IRIGC/AF) کلمه IRIGC/AF مخفف چه کلمه انگلیسی می باشد.
 11. با سلام:  جدید ترین اسناد منتشره و از حالت طبقه بندی شده سازمان جاسوسی آمریکا حاکی از آن است که دولت ایلات متحده از حدود 30 قبل برای از بین بردن دولت سوریه به نفع دولت رژیم صهیونیستی غاصب اسرائیل در تلاش بود که موفق نشد. انتشار خبر مورخه 95/11/26 از سوی رسانه های آمریکا.
 12. با سلام: در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، یک فروند هواپیمای c130 ربوده یا های جک شد. هواپیما ربای ایرانی این هواپیما را به سمت یکی از پایگاه های نظامی آمریکایی ها درعربستان هدایت کردند. دولت عربستان اجازه فرود به این هواپیما را نداد. و بعلت نبودن سوخت کافی خلبان هواپیمای c130 هر طورکه می خواست در این پایگاه بنشیند نگذاشتند حتی چندین کامیون ریو در ابتدا، انتها و با فاصله کم در وسط باند قرار دادند تا این هواپیما نتواند بنشیند، اما مهارت خلبان c130 توانست این هواپیما را به فاصل کم در وسط باند بین 2 کامیون ریو با فاصله کم، سالم بنشاند پس از این ماجرا تمامی خلبانان آمریکایی مستقر در آن آنجا برای مهارت خلبان ایرانی c130 دست می زدند.!!!  
 13. با سلام: کاربر گرامی، با توجه به مطالب مطروحه فوق و صحبت با مدیر پروژه سامانه سوخت گیری هوایی میگ 29 نیروی هوایی ارتش ج.ا.ا نامبرده بیان داشت که دولت لیبی کلا برای تمام هواپیمای های شرقی نیروی هوایی خود و قرار داد خرید میگ 29 از کشور روسیه، از دولت ایران خواست این کار برای آن ها انجام دهد. اولین تیم تحقیقاتی به همراه مدیر پروژ وقت به کشور لیبی اعزام تا بررسی های لارم انجام شود. پس از بررسی و اعلام جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش بر انجام کار و متوجه شدن آمریکایی ها از این مورد، آمریکا دولت آلمان را واسطه قرار داده که این کار را مجانا برای دولت معمر قزافی انجام دهند.!!! به این خاطر ایران منصرف از این کار شد و آلمانی ها هرگز این کار را برای کشور لیبی انجام نداده اند.   اما چرا میگ 29 ایران برای اولین بار در دنیا در دهه 70 قابل سوخت گیری هوایی شد، به این خاطر بود که یک هواپیمای رهگیر ماننده میگ 29 فقط 25 دقیقه  قابل پرواز بود.!!! اما با سوخت گیری هوایی از نشست و برخواست هواپیما ها که هزینه بسیار زیادی دازند جلو گیری می شود. اما در مورد این که می فرمائید شما به اشاعه دروغ می پردازید، خیر چون دروغ را انسان های ضعیف می گویند و آدم های احمق دور ازشما و تمام کاربران  آن را باور می کنند. و اما می فرمائید چرا مدرک مستند و قوی ارائه نمی کنید: در جوابتان عرض می کنم، از نظر حفاظتی به اندازه کافی توجیه شده ایم که مدارک نظامی را در فضای مجازی منتشر نکنیم. اما اگر می خواهید به واقعیت این مورد برسید، می توانید ضمن مکاتبه با معاونت تحقیقات و جهاد خودکفایی نهاجا واقع در تهران، خ پیروزی، ستاد نهاجا، معاونت تحقیقات و جهاد خودکفایی مکاتبه تا به واقعیت برسید.   
 14. http://gallery.military.ir/albums/userpics/10373/UAV_4.JPG