tahayori

Members
 • تعداد محتوا

  162
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

576 نشان افتخار

5 دنبال کنندگان

درباره tahayori

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  iran tehran

Contact Methods

 • Yahoo
  ali555ta@yahoo.com

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

2,051 نمایش های پروفایل
 1. با سلام: خداوند در در قرآن کریم می فرماید، علم و دانش خداوند بسیار زیاد و علم و دانش بشر اندک است با علم و دانش اندک نمی شود علم و دانش قوی را درک کرد.
 2. با سلام: نزدیک شدن نیرو های ائتلاف به رهبری عربستان در 20 کیلو متری بندر حدیده یمن.
 3. با سلام: البته با تغیراتی که توسط جهاد خودکفایی نهاجا ( شهید نوژه همدان) انجام داده این هواپیما قادر به حمل موشک آمریکایی و با با تغیراتی که در سامانه سوخت گیری آن انجام شده ( پروژه اسرار ) شعاع عملیاتی این هواپیما را به 1500 کیلومتر رسانده است.
 4. با سلام: دوست عزیز بعد از ظهور امام زمان، حضرت عیسی و موسی هر دو ظهور می کنند و پشت سر امام زمان نماز می خوانند. اولین قومی که به استقبال حضرت مهدی ( ع) می روند مسیحیان می باشند.
 5. با سلام: و ضمن قبولی طاعات شما در ماه مبارک رمضان. این بزرگ منشی شماست، که از ادامه بحث صرفه نظر نمودید.
 6. با سلام: قویترین سلاحی که که رزمندگان انصاراله دارند و تا شکست کامل خاندان آل سعود مقاومت می کنند، ایمان آن ها به خداست. این همه یمنی از زن و کودک سالخورده به شهادت رسیدند، ولی هرگز مشاهده نکردم که این ها برای عزیزانشان گریه کنند. طبق روایات، مردمانی از سرزمین یمن، فارس، عراق، لبنان و شام با ال سعود درگیر می شوند، با اختلاف افتادن در خاندان آل سعود بر سر جانشینی، فاصله حکومت بین جانشین های آن ها کم می شود و بین ان ها اختلاف می افتد و موجب فروپاشی آن ها می شود و سرزمین مکه بدست یمنی ها فتح می شود و ظهور آقا امام زمان نزدیک می شود. و در مکه مکرمه ظهور می کند. امروز حدود پنجاه هزار حوثی با حد اقل تجهیزات با ائتلاف قوی ترین ارتش های جهان آمریکا و نوکرانشان آل سعود، امارات متحده عربی، مصر، کویت، سودان، مراکش، اردن، اسرائیل و ... می جنگند. از راه هوا دریا و زمین در محاصره می باشند، اما وقتی که خداوند بخواهد قومی را امتحان کند تا ایمانشان را آزمایش کند، مقاومت می کنند و سر انجام این مقاومت، نابودی آل سعود خواهد بود. انشا ا ...
 7. با سلام: خدمت همه عزیزان. بحث سر برنامه برجام و موشکی ایران بود، که به مسائل حاشیه ای رفت. سر انجام جدا شدن آمریکا از برجام و و ادامه برجام با اروپایی ها انسان را یاد لطیفه ای می اندازد که پنج دوست تصمیم می گیرند در تعطیلات پایان هفته همگی با هم به شمال بروند. چهار دوست راضی شدند بروند پنجمی گفت مشکلی برایم پیش آمده که نمی توانم بیایم. !!! دوست پنجم همانی بود که ماشین داشت.!!! در نتیجه مسافرت کنسل شد. !!! متاسفانه اروپایی ها شاید بتوانند امتیازی به ایران بدهند، اما نمی توانند تضمین کنند. چون شرکت های بزرگ اروپایی در آمریکا وجود دارند و تراز مالی آن ها بسیار زیاد است. و احتمال دارد امریکا شرکت های این کشور ها را تحریم کند، آنگاه شرکت های اروپا دچار زیان می شود. هدف اصلی ترامپ این است که ایران را تحت فشار قرار دهد، تا ازبرنامه موشکی و نفوذ ایران در منطقه بکاهد.
 8. با سلام: متاسفانه، هواپیمای F14 در سال 2005 در آمریکا از رده خارج شد و چون این هواپیما ها را نیروی هوایی ایران و نیروی دریایی آمریکا داشتند، بخاطر جلوگیری از ارسال احتمالی وسایل و لوازم یدکی این هواپیما به ایران، این هواپیما ها را با سنگ فرز و ابزار های دیگر تکه تکه کردند تا بدست ایرانی ها نرسند.!!! لازم به ذکر است که خیلی از قطعات هواپیمای F14 بهینه شده بدست پر توان کارکنان نیروی هوایی و تلاش صنعت گران داخلی ساخته شده است.
 9. با سلام: و ضمن تائیدفرمایش شما. با این آدرس یاد شده ( http://www.military.ir/forums/ ) سایت بصورت یک در هزار شانس بازشدن دارد. و الان که این پست را می فرستم جزو همان یک در هزار است. مسئولین و مدیران محترم علت این مشکل چیست؟ شاید کاربران زیادی قصد ارسال مقاله دارند، اما این مشکل چگونه حل خواهد شد. اگر امکان دارد بصورت کتبی در یکی از پست ها جواب دهید. با تشکر از شما.
 10. باسلام: کره شمالی در چند سال گذشته یک بار به بر چیدن بخشی از تاسیسات هسته ای خود اقدام نمود، و در اخبار تلویزیون هم مشاهده نمودیم که در ازای این کار از دولت ایالات متحده آمریکا امتیاز بگیرد.!!! پس از تخریب بخشی از تاسیسات هسته ای که با مواد منفجره کلاهک آن ساختمان بطور کلی از بین رفت، دولت امریکا زیر قولش زد و هیچ امتیازی به کره شمالی نداد.!!! در دهه سال 80 میلادی دولت آمریکا از دولت لیبی ( معمر قذافی ) خواست تا تاسیسات هسته ای خود را بر چیند و در قبال این کار از دولت امریکا امتیاز بگیرد.!!! وقتی که تمام تجهیزات هسته ای لیبی بار تریلر ها شد و با کشتی روانه آمریکا شد و دولت لیبی در اصل خلع سلاح هسته ای شد، اعضای ناتو بعد ها به کشور لیبی حمله کردند و دولت لیبی راسرنگون کردند.!!! اکنون دولت آمریکا از رهبر کره شمالی می خواهد تا زمان بر چیدن کامل تاسیسات هسته ای این گشور، هرگز بصورت رسمی با رهبر کره شمالی دیدار نخواهد کرد.!!! در صورتی که رهبر کره شمالی یک بخش بزرگ از یک تاسیسات هسته ای موشکی خود را بعنوان حسن نیت تعطیل کرد. اما اکنون جهان در انتظار وعده دروغین آمریکاست. اما براستی زیباترین کلام را رهبر فقید انقلاب اسلامی ( امام خمینی ره) فرمودند که : آمریکا شیطان بزرگ است.
 11. با سلام: دوست عزیز، جناب MR9 من صحبت های شما را کاملا تائید می کنم. من قبل و بعد از انقلاب ( سال 57 و 58 ) در نیروی هوایی آمریکا، در ایالت کلورادو شهر دنور در یک کلاس 25 نفره تحصیل می کردم. آمریکایی ها به ما می گفتند ما کامارو سواریم و شما شتر سوار، شتر سوار ها هرگزبه کامارو سوار ها نمی رسد. ما نمی توانیم به عقب برگردیم تا شما به ما برسید، بلکه شما شتر سوار ها باید تلاش کنید تا به ما کامارو سوار ها برسند.!!! جالب این است که در پایان ترم امتحان در یک کلاس 25 نفره که دانشجویانی که 15 نفر آن ها آمریکایی، 4 نفر انگلیسی، 4 نفر آلمانی و 2 نفر ایرانی بودند، من شاگرد ممتازکلاس شدم و نفر دوم هم ایرانی بود. سپس به آن ها گفتیم، شتر سوارانی !!! که بیش از 2500 سال تمدن دارد، چگونه از کامارو سوارانی که حدود 250 سال تمدن دارند، ازنظر درسی از شما جلو ترند. !!!
 12. باسلام: وقتی کشور های اتلاف به سر کردگی امریکا اعلام می کند ما 101 موشک از هواپیما و ... بسوی پایگاه های نظامی سوریه و حومه دمشق شلیک کردیم و نتیجه برخورد این موشک ها توسط تلویزیون سوریه فقط 3 مجروح غیر نظامی در حمص بوده است، این موضع ادعای های بی اساس دولت های غربی را در موفق جلوه دادن این عملیات را می رساند.
 13. بنام خداونده بخشنده مهربان با سلام: نوزدهم بهمن، روز نیروی هوایی را به کارکنان محترم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض می کنم. اما تاریخچه این روز. درنوزدهم بهمن ماه سال 1357 همافران این نیرو بصورت خود جوش و با پخش اعلامیه های منتشره ازپایگاه یکم شکاری و دیگر یگان ها با لباس نظامی بسوی مدرسه علوی، که بیت موقت امام خمینی بود راه افتادند. وقتی که این پرسنل حضور امام شرفیاب شدند، عکاسان می خواستند ازاین صحنه عکس برداری کنند، اما آقای حسین نورشاهی که تخصّصش تجهیزات شناسایی هوایی بود، نزدامام رفت و گفت نباید اجازه بدهیم از روبرو ازپرسنل با لباس فرم عکس گرفته شود، یعنی همان کسی که دستور خبر دار و سلام نظامی برای امام، بدستور او صادرشده بود. زیرا احتمال این که ساواک همه را شناسایی کند و برایشان مشکل ایجاد کندوجود داشت. و امام هم قبول کرد و عکاسان را مجبور کردند که آن عکس از پشت سر پرسنل که مشغول دادن سلام نظامی به امام بودند بگیرد. اما این روز به دستور امام خمینی، بنام روزنیروی هوایی صادر نشده بود. در 19 بهمن سال 1358 یعنی یک سال بعد از انقلاب بمناسبت این روز، بنی صدر که فرمانده کل قوا بود و در نزدیکی بیمارستان قلب تهران در خیابان ولیعصر آماده سان دیدن و رژه از پرسنل نیروی هوایی بمناسبت این روز بود. پرسنل با شعار اسلام پیروز است، شرق و غرب نابود است جلوی بنی صدر رژه رفتیم و در پایان مراسم آقای محمود منگلی که ارشد واحد بود نزد بنی صدر رفت و گفت چون در 19 بهمن سال گذشته پرسنل این نیرو در بیت امام حاضر شدند، از فرماندهی محترم کل قوا جناب آقای بنی صدر خواهشمندیم دستور فرمائید این روز را بنام روز نیروی هوایی در تاریخ ثبت شود. درآن لحظه بنی صدر بلافاصله دستور این کار را صادر کرد و در بعد ازآن روز در اخبار ساعت 14 روز نیروی هوایی به دستور بنی صدر، اعلام گردید.
 14. بنام خداوند بخشنده مهربان با سلام: آموزش پرسنل نیروی هوایی ارتش قبل و بعد انقلاب در ایران و آمریکا ( قسمت چهارم) با اغازسال 1357 و شروع تظاهرات در ایران ما در مرکز آموزش هوایی لک لند در نزدیکی مرکز شهر سان آنتونیو در ایالت تگزاس آمریکا بودم. همزمان با اعزام ما از ایران به آمریکا ولیعد ایران رضا پهلوی که قبلا با هواپیمای تک موتوره ملخ دار در ایران فن خلبانی را آموزش دیده بود و سولو ( تنها و بدون استاد خلبان قادر به هدایت هواپیما شدن) شده بود، برای آموزش تکمیلی خلبانی به آمریکا اعزام شده بود، اما بر خلاف تصور همه بجای پایگاه آموزشی لک لند او را مستقیما به پایگاه هوایی لاری باک فرستادند.( شاید بخاطر مسئله امنیتی). شبکه تلویزیونی C.N.N و N.B.Cهر روز حدود 15 الی 20 دقیقه از اخبار تظاهرات ایران پخش می کردند و حتی یک روز در زنگ تفریح که مشغول صحبت با دوستان بودم بدون این که متوجه دوربینی باشیم از شاگردان کلاس فیلم برداری که تصویر اینجانب هم در آن مشاهده شده بود. گوینده تلویزیون داشت تفسیر می کرد که این ها نظامیان ایرانی هستند که در داخل آمریکا به تحصیل مشغولند و معلوم نیست آینده شان در اثر سقوط دولت ایران چه شود. یک روز که در کلاس درس بودیم استاد آمریکایی مان حدود 15 برگ ازاعلامیه هایی را بدست تک تک شاگرادان داد که به زبان انگلیسی بود و عکسی از امام خمینی روی آن چاپ شده و مقاله ای از قول دکتر شریعتی نوشته بود که چرا در ایران همیشه افراد با سواد و دکترو مهندس اعدام می شوند چرا یک کار گر ساده بی سواد اعدام نمی شود و ... استاد گفت این مقله علیه شاه ایران نوشته شده است آن را بدقت بخوانید و پس از اتمام همه ان ها را به من بدهید. تمام دانشجویان مقاله را خواندند و سپس استاد کلا 15 مقاله را از تک تک شاگردان پس گرفت و پاره پاره کرد و در ظرف آشغال کلاس ریخت. فردای ان روز که طبق معمول در سر کلاس حاضر شدیم دیدیم چند دژبان مسلح به کلاس وارد شدند و تک تک نفرات را با کارت شناسایی چک و بیرون ساختمان بردند. و هر کدام را به فاصل های نزدیک چند متر و بصورت تک تک مورد بازجویی قرار دادند. نیرو های امنیتی دقیقا یک اعلامیه درست ماننده روز قبل را صحیح و سالم به تک تک شاگردان نشان دادند و گفتند شما دیروز این اعلامیه را دیده اید همه اقرار کردند که استاد دیروز آن ها را به ما نشان داده و گفته بخوانید و سپس همه آن ها را پاره کرده بود. نیروی های امنیتی آمریکایی به ما گفت این مقاله ای بوده که راجع به شاه ایران بد گفته بود و شما این مطالب را به مسئول ایرانی خود (افسر رابط یا لیزن آفیسر) گزارش نکردید. بعد از اقرار به خواندن اعلامیه علیه شاه ما را پیش افسر رابط سرهنگ دوم ماموری بردند. سرهنگ ماموری گفت شما خائن به مملکت هستید و بخاطر خواندن اعلامیه و عدم گزارش تمام 15 دانشجو تا چند روز دیگر باید به ایران برگردانده شوند و زندانی و اخراج شوند. این تاریخ 17 بهمن سال 1357 بود. همه ناراحت بودیم اگر ما را به ایران برگرداند و زندانی و اخراج کنند آبروی ما پیش فامیل از بین می رود زیرا آن ها قضیه را نمی دانند و فکر می کنند خدای نکرده بخاطر اختلاص یا دوز دی بوده است. خرید ها و سوغاتی ها برای فامیل را تهیه و چمدان ها را آماده کردیم تا به ایران برگردانه شویم. (تاریخ 19 بهمن سال 1357 بود). همیشه اخبار تظاهرات ایران را بدون سانسور از تلویزیون آمریکا نگاه می کردیم. درتلویزیون مشاهده کردیم که عده زیادی از پرسنل نیروی هوایی به دیدار آیت اله خمینی رفته اند ( 19 بهمن سال 1357). و ما همواره به سرنوشت بی سرانجام خود فکر می کردیم یک روز که برای آخرین بار از مرکز شهر به پایگاه برگشته بودیم دیدیم همه بچه ها دراز کش روی زمین خوابیده اند و دارند اخبار ایران توسط یک رادیو ضبط بزرگ را گوش می کنند که انقلابیون در ایران پیروز شدند و رادیو تلویزیون را فتح کردند وگوینده رادیو اعلام کرد که این صدای انقلاب اسلامی ایران است. (22 بهمن سال 1357). دو روز بعد ازانقلاب پیش سرهنگ ماموری رفتیم و گفتیم تکلیف ما چیست؟ که ما را بعنوان خائن به ایران بر می گردانند. سرهنگ ماموری در جواب گفت شما افتخار مملکت هستید. !!! آری خائن به مملکت بعد دو روز افتخار مملکت می شود. بعد ها مشخص شد این اعلامیه ها را دانشجویان ایرانی دانشگاه های ایالت های دیگر در پایگاه پخش می کردند. دانشجویانی که ادعا می کردند به خاطر بیکاری و کم پولی ماهیانه 300 دلار از سفارت روسیه ( شوروی سابق) در آمریکا پول می گرفتند تا تظاهرات ضدشاهی برپا کنند. بعد چند روز کلا اثری از افسران رابطایرانی نبود و معلوم نشد آن ها به کجا فرار کردند. بعد از سقوط شاه آمریکایی ها از ما می خواستند که می توانید در اینجا بمانید و شما پناهنده نمی شوید و ماننده هر شهروند دیگر با دادن کار در اینجا بمانید. من شاگرد اول کلاس شدم آن ها شاگردان اول کلاس را بعنوان مستشار انتخاب می کردند. هرچه تبلیغ کردم که بمانم نپذیرفتم. آنها علت آن را جویا شدند که دولت آمریکا این همه به شما امتیاز می دهد ولی شما نمی پذیرید. علت آن را این گونه بیان کردم که من با هزینه شخصی خود به اینجا نیامدم، بله آن هزینه هایی که برای تحصیلم خرج شده از انسان های بد بخت و بیچاره مالیات گرفته شده تا بتوانم به آن ها خدمت کنم. با این جواب افسر آمریکایی پاسپورتم را بطرف من پرت کرد و گفت شما دیوانه هستید حالا می توانید به ایران بروید و به زودی پشیمان خواهید شد.