karmania20152015

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  243
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  6

karmania20152015 آخرین امتیاز شما در روز 27 اسفند 1397

karmania20152015 شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

1,020 نشان لیاقت

درباره karmania20152015

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

696 نمایش های پروفایل
 1. باور رونمایی شد اما بعضی از ابهامات باقی مانده اند... رادار معراج 4 چه نقشی در این سامانه دارد؟ عدد6 برای تعداد اهدافدرگیری برای یک گردان هست یا اتشبار؟
 2. حالاکه رونمایی تمام شد واقعا باید به بعضی از نکات منفی هم اشاره کرد بعد از 10 سال سرمایه گذاری و تلاش چنین رونمایی یک افتضاح کامل میباشد از انتشار زودهنگام خبر توسط یک خبرگزاری گرفته تا ذکر اعداد و مشخصات مختلف از افراد گوناگون! کلیپ ازمایش رونمایی هم که بسیار ابتدایی تهیه شده بود این سامانه حاصل کار مشترک چند وزارتخانه و نهاد و سازمان میباشد اما برای معرفی .و ارائه ان کوچکترین کاری انجام نشده بود قطعا نباید با توجه به سابقه قبلی رونمایی ها چیزی شبیه ارائه محصولات شرکت هایی چون لاکهید و...را داشت اما حتی حوثی ها یمن نیز در این زمینه از ما جلوتر هستند فقط کافی هست به رونمایی از پهباد انتحاری انها نگاه کنید و استفاده از جلوه های تصویری و..... این سوال پیش می اید واقعا چهار فرد مسلط به تدوین و ...در این سازمان ها ی عریض و طویل وجود نداردکه حتی با نگاهی به ویدئو ها موجود در سطح فضای مجازی بعضی از نکات اولیه را کسب کنند!
 3. نگاهی کلی به مشخصات باور 373 ماکزیمم برد کشف اهداف : 320 کیلومتر ماکزیمم برد قفل و رهگیری اهدف : 260 کیلومتر ماکزیمم برد درگیری موشک ها : 200 کیلومتر ماکزیمم ارتفاع درگیری موشک ها : 27 کیلومتر ماکزیمم عدد درگیری با اهداف در یک زمان : 6 هدف ((به نظر بنده این عدد اعلامی برای یک گردان هست چیزی که در تمام دنیا معمول هست این عدد برای پاتریوت پک 2و 3 نه هست وبرای اس 300 پی ام یو 1 عدد شش هست و برای اس 300 پی ام یو 2 که ما هم دراختیار داریم سی وشش هست)) ماکزیمم تعداد هدایت موشک ها در یک زمان :12 موشک تعداد لانچر ها در یک اتشبار : 6 لانچر 4 تایی
 4. مهمترین مسئله ناشناخته درباره باور فعالیت رادار ها در باند s یا x هست یا ترکیبی از این دو تا بودن مانند اس 300 پی ام یو 2 یا اس 400.....چیزی که توانایی باور در کشف و درگیری اهداف رادار گریز و همچنین بالستیک در بردهای متفاوت به ان بستگی دارد.شخصا باور رو باترکیبی از هر دو بهتر میدانم ترکیبی که اجازه درگیری سامانه با اهدافی با سطح مقطع راداری کم در برد نسبتا زیادتری به سامانه میدهد.البته رادار معراج 4 و نبو قطعا باید توانایی اشتراک داده با باور را داشته باشند.علاوه بر این مسئله این ترکیب توانایی بهتری در مقابله با اقدامات جنگ الکترونیک میدهد. دومین مسئله بسیار مهم قابلیت سیستم در رهگیری و درگیری همزمان با اهداف است که قطعا ارتباز مستقیم با پردازنده و نرم افزار و همچنین رادارها دارد.
 5. به نظر رادار معراج 4 از اجزا اصلی سامانه نباشه البته میتوان از اطلاعات ان استفاده کرد متفاوت بودن کشنده در تصاویر سالهای قبل هم شاید دلیلی دیگر بود.همچنین به نظر قسمت IFF رادار جستجو و همچنین خود رادارها در نسخه نهایی نسبت به نسخه قبلی بسیار بزرگتر شده اند که نشان دهنده افزایش برد و قدرت رادارها در نسخه نهایی میباشد.
 6. البته گفته های امروز رئیس سازمان بازرسی وزارت دفاع تا حدودی مسائل رو روشن کرد البته اگر ایشون رو مطلع کامل بدانیم! ((رئیس سازمان بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مورد ویژگی‌های ظاهری سامانه مذکور نیز گفت: سامانه باور ۳۷۳ ازنظر ظاهری تفاوت‌های بسیاری با مدل‌های مشابه آمریکایی و روسی ازنظر پرتابگر، رادار و موشک‌های خود دارد.)) این یعنی فرض رونمایی از سامانه ای شبیه اس 300 و نمونه ای شبیه به کره شمالی رد میشود.همچنین تا حدودی مسائل درباره رادار معراج 4 روشن شد ایشون گفته : وی اضافه کرد: این سامانه از رادار معراج چهار بهره می‌برد یک رادار کنترل آتش برد بلند و آرایه فازی معرفی شده است. این سخن کاملا روشن نیست اما میشه تایید کرد که رادار معراج 4 جزئی از باور هست البته صحبت هایی درباره اس 300 پی و مهندسی معکوس اون هست و حتی همکاری کره شمالی در این پروژه! اما به نظر ایران به دلیل ویژگی های این نسخه ابتدایی (نزدیک به 40 سال قبل) از اس 300 و رفع نکردن نیازهای ایران علاقه زیادی به ادامه این پروژه نداشته است و به صورت مستقل برنامه ریزی در این زمینه انجام داده است
 7. امرپ رعد 21 تن وزن دارد و 900 کیلومتر برد دارد و خودرو ارس-2 قابلیت حمل 1200 کیلوگرم تسلیحات دارد وهمچنین با داشتن 170 اسب بخارقدرت نسبت به نسخه اول از 30 درصدقدرت بیشتر موتور و 25 درصد برد عملیاتی بیشتر برخوردار است
 8. شما بگویید چه گزینه دیگری موجود هست!؟؟ غنی سازی هم یعنی اجماع جهان برعلیه شما و تحریم بیشتر و احتمالا گزینه نظامی با تقابل با کشورهای بسیار بیشتر و احتمالا ناتو و اعراب و اسرائیل! ترامپ به بهترین نحو در حال مدیریت صحنه هست نه راهی به پیش داریم ونه راهی به پس!
 9. در این تصویر منابع امریکایی تصویری که هواپیما پی-8 از لحظه انفجار پهپاد گرفته است رو بررسی کرده اند و با استفاده از مختصات جغرافیایی و ارتفاع و مسافت ثبت شده در تصویر اعلام کرده اند که محل انفجار در اب های بین المللی بوده است. اون دو نقطه سفید زرد محل اعلامی سرنگونی توسط ایران هست.
 10. پیشنهاد روس ها برای فروش اس 400 فقط یک بازی سیاسی از جانب روسیه میباشد 10 سال برای فروش اس 300به ایران امتیازات مختلف از طرفهای گوناگون گرفتند حالا غیر مستقیم اعلام میکنند که اگر امریکا به بازار سنتی تسلیحات روسی یعنی هند و اعراب وهمچنین ترکیه تازه مشتری فشار وارد کند کشورهایی نظیر ایران یا حتی سوریه ....جایگزین خواهند شد...در ضمن یک ایران قدرتمند در بخش هوایی و مسلح به جنگنده هایی چون سوخوی 35 ...در جنوب روسیه خوشایند این کشور نخواهد بود و علاوه بر ان باعث بر همزدن توازن قوا در منطقه خواهد شد چیزی که قدرت های جهانی از روسیه گرفته تا امریکا ...نخواهند پذیرفت در نتیجه ایران باید همانند 15 ساله گذشته با سرمایه گذاری داخلی بکارخود ادامه دهد سالیان نه چندان دور ساخت موشک سام2 افتخار و ارزوی ما بود اما الان به کمتر از سامانه هایی چون باور راضی نیستیم در ضمن بخش بزرگی از موفقیت پدافند وابسته به سری ومخفی بودن اطلاعات زیر سیستم ها میباشد وقتی شما در داخل دست به طراحی بزنید پله های زیادی به سوی پیروزی در جنگ های اینده رو طی خواهید کرد.(خلبان اسرائیلی رو تصور بفرمایید که بارها در رزمایشات مختلف عملا چگونگی روبرو شدن با اس 300 رو تمرین کرده است در جنگی با سامانه ا ی چون باور روبرو خواهد شد که حتی برد واقعی وعملیاتی رادارها و موشک ان را نمیداند!)
 11. بر اساس ادعای منابع امریکایی شکار پهباد در ارتفاع 6769 متری و توسط سامانه سوم خرداد مستقر شده در 70 کیلومتری هدف ودر سواحل ایران صورت گرفته است همچنین براساس این منابع ایران هیچ پایگاه دفاع هوایی ثابتی در این نقطه نداشته است که البته با توجه به متحرک بودن سوم خرداد و خط اول دفاع هوایی ایران امری معمول به حساب می اید.
 12. انصافا سر جنگی موشک پر ترکش و پرقدرت بوده به نظر اگر به جنگنده هم برخورد کنه کار خلبان همون موقع تمام هست شبیه سام-3 و برخلاف سام 6 نسبتا بی بخار!
 13. همانطور که اعلام شد و از مقایسه تصاویر و فیلم منتشر شده معلوم هست مرکز فرماندهی و مرکز کنترل رادار تجمیع شده است که همین امر فوق العاده بر تحرک و راه اندازی سامانه تاثیر مثبت داره این سامانه دقیقا بین سوم خرداد و سامانه برد بلندی چون باور قرار میگیره البته اضافه کردن این رادار و مرکز فرماندهی تجمیع شده در یکجا به نظر برای رفع و جبران نیاز ارتش در استفاده از رادارهای اس 200 بود به نوعی حتی با انهدام رادارهای اس 200 لانچرهای پرتعداد حامل موشک های صیاد قابلیت رزم رو از دست نمیدن
 14. karmania20152015

  موشک زمین به هوای Boeing CIM-10 Bomarc

  دوست عزیز سرعت 6 ماخ تقریبا 7408.8 کیلومتر بر ساعت هست
 15. مشاور سپاه: ناوهای آمریکا را می‌توانیم با «دو سلاح به کلی سری» به قعر دریا بفرستیم گزینه های مورد نظر یاخونت روسی که درخدمت ارتش سوریه هم میباشد...توسعه موشکی بر اساس موشک کروز ضد کشتی سان برن که براساس گزارشاتی ایران دارنده ان است....توسعه موشکی بر اساس خانواده موشک موشک بالستیک ذوالفقار بابرد 600-700 کیلومتر برای تهاجم بر علیه شناورها ساخته شده است که این مورد هم خبرهایی پیرامون ان منتشر شده بود