karmania20152015

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  247
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  6

karmania20152015 آخرین امتیاز شما در روز 27 اسفند 1397

karmania20152015 شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

1,063 نشان لیاقت

درباره karmania20152015

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

853 نمایش های پروفایل
 1. مدیران گرامی اگر امکان هست تصاویر مطالب بالا را به گالری منتقل نمایید.
 2. ناوشکن بتنی امریکایی این دژ که از ان اغلب به عنوان ناوشکن بتنی یاد میشود در حقیقت جزیره بتنی مسلح شده ای بود که پس از پیروزی امریکا در جنگ امریکا-اسپانیا در خلیج مانیل کشور فلیپین ساخته شده بود.این بنا بتنی از این خلیج بسیار مهم در مقابل هجوم کشتی های دشمن دفاع میکرد. این دژ بتنی در سال 1909 ودر یک دوره 5 سال در خلیج مانیل ساخته شده بود. سلاح اصلی نصب شده بر روی عرشه فولادی ان که خود 6 متر ضخامت داشت توپ های 14 اینچی ( 356 مم) بودند این 4 توپ M1909 در دو برجک فولادی نصب شده بودند که با بردی معادل 8 کیلومتر برای پرتاب یک گلوله توپ یک تنی بسیار ویرانگر به نظر می رسیدند. همچنین در اطراف ان از 6 توپ 152 مم برای دفاع در مقابل هجوم شناورهای دشمن استفاده شده بود. علاوه بر ان بعدها از چندین توپ ضد هوایی برای مقابله با هواپیماهای ژاپنی در این دژ استفاده شد.در این دژ 240 خدمه به صورت شبانه روزی مشغول به خدمت بودند.همچنین برای حفاظت از خدمه از بتن مسلح شده ضخیمی در دیواره ها و بخش کناری ان استفاده شده بود همچنین جالب است بدانید ضخامت دیواره های بتنی ان به 11 متر میرسید علاوه بر ان از صفحات فولادی نیز برای افزایش استحکام دیواره های کناری نیز استفاده شده بود. و همین امر عملا ان را به سازه ای غیرقابل تخریب ونفوذ تبدیل کرده بود. مقاوت این سازه زمانی اشکار شد که در سال 1942 ارتش ژاپن با هرچه که درتوان داشت به ان حمله میکرد از بمباران هوایی گرفته تا استفاده از توپ های 150 مم و 240 مم ولی در پایان عملا از غیرفعال سازی ان عاجز مانده بود. خدمه این دژ در 6 مه 1942 و پس از تسلیم مواضع سایر نیرو های امریکایی در منطقه خود را تسلیم ژاپنی ها کردند و طبق رسم معمول قبل از تسلیم شدن تمامی تجهیزات داخل دژ را از کار انداختند.در اوریل 1945 وقتی بار دیگر امریکایی ها سرمست از پیروزی به این دژ بازگشتند و نیروهای ژاپنی مستقر یافته در ان را غیرقابل تسلیم کردن یافتند از طریق دریچه های ورودی هوا تعبیه شده بر سقف دژ شروع به پمپ کردن سوخت و بنزین به داخل ان کردند و سپس با به اتش کشیدن ان ژاپنی ها گرفتار در ان را زنده زنده سوزاندند! پس از پایان جنگ جهانی دوم این دژ تا هم اکنون متروکه باقی مانده است و همچنین تجهیزات اهنی اوراق شده ان بارها مورد سرقت افراد محلی قرار گرفته است.
 3. برطبق تصاویر ماهواره ای از محل رونمایی از سامانه باور اجزا دیگری مرتبط با سامانه باور دیده میشود که در رونمایی عمومی دیده نشد و به نظر فقط برای نمایش اختصاصی مقامات بوده است حضور رادار معراج4 در این تصاویر قطعی است همچنین یک لانچر باور با دو کنیستر موشک نیز دیده میشود علاوه براین دو جز اشنا اجزا دیگری نیز در تصویر دیده میشوند احتمال وجود دو یا چند موشک وهمچنین وجود موشکی با طراحی خاص برای انهدام موشکهای بالستیک تا حدودی قطعی به نظر میرسد.به نظر ورای اعلام مشخصات مختلف از این سامانه تعمدی مبنی بر اعلام نکردن ساختار و اجزا مختلف این سیستم میباشد و قطعا هنوز نمیتوان توانایی های نهایی این سیستم را به صورت کامل اعلام شده بدانیم. http://s3.picofile.com/file/8371061034/EDTSxt4WkAAliF6.jpg
 4. البته بنا بر اعلام اون منبع سامانه عقاب با نگاه به سامانه تور ام1 ساخته شده است احتمالا الگو برداری از موشک و زیر سیستم های تور ام 1 و جایگزینی رادارهای ایرانی ....و برای ساده تر شدن و رفع پیچیدگی ها و کمتر کردن هزینه پرتاب سرد موشک حذف شده است و از کشنده چرخ دار استفاده شده است.وگرنه راپیر برتری خاصی نسبت به کروتال های ساخت داخل نداره و به نظر توانایی های کمتری هم دارند.البته به نظر بنده اگر ساخت سامانه توسط وزارت دفاع و یا هوافضا سپاه صورت گرفته باید در انتظار سامانه ای قابل بود وگرنه به امثال جهاد خودکفایی و خود پدافند امید زیادی نیست.
 5. باور رونمایی شد اما بعضی از ابهامات باقی مانده اند... رادار معراج 4 چه نقشی در این سامانه دارد؟ عدد6 برای تعداد اهدافدرگیری برای یک گردان هست یا اتشبار؟
 6. حالاکه رونمایی تمام شد واقعا باید به بعضی از نکات منفی هم اشاره کرد بعد از 10 سال سرمایه گذاری و تلاش چنین رونمایی یک افتضاح کامل میباشد از انتشار زودهنگام خبر توسط یک خبرگزاری گرفته تا ذکر اعداد و مشخصات مختلف از افراد گوناگون! کلیپ ازمایش رونمایی هم که بسیار ابتدایی تهیه شده بود این سامانه حاصل کار مشترک چند وزارتخانه و نهاد و سازمان میباشد اما برای معرفی .و ارائه ان کوچکترین کاری انجام نشده بود قطعا نباید با توجه به سابقه قبلی رونمایی ها چیزی شبیه ارائه محصولات شرکت هایی چون لاکهید و...را داشت اما حتی حوثی ها یمن نیز در این زمینه از ما جلوتر هستند فقط کافی هست به رونمایی از پهباد انتحاری انها نگاه کنید و استفاده از جلوه های تصویری و..... این سوال پیش می اید واقعا چهار فرد مسلط به تدوین و ...در این سازمان ها ی عریض و طویل وجود نداردکه حتی با نگاهی به ویدئو ها موجود در سطح فضای مجازی بعضی از نکات اولیه را کسب کنند!
 7. نگاهی کلی به مشخصات باور 373 ماکزیمم برد کشف اهداف : 320 کیلومتر ماکزیمم برد قفل و رهگیری اهدف : 260 کیلومتر ماکزیمم برد درگیری موشک ها : 200 کیلومتر ماکزیمم ارتفاع درگیری موشک ها : 27 کیلومتر ماکزیمم عدد درگیری با اهداف در یک زمان : 6 هدف ((به نظر بنده این عدد اعلامی برای یک گردان هست چیزی که در تمام دنیا معمول هست این عدد برای پاتریوت پک 2و 3 نه هست وبرای اس 300 پی ام یو 1 عدد شش هست و برای اس 300 پی ام یو 2 که ما هم دراختیار داریم سی وشش هست)) ماکزیمم تعداد هدایت موشک ها در یک زمان :12 موشک تعداد لانچر ها در یک اتشبار : 6 لانچر 4 تایی
 8. مهمترین مسئله ناشناخته درباره باور فعالیت رادار ها در باند s یا x هست یا ترکیبی از این دو تا بودن مانند اس 300 پی ام یو 2 یا اس 400.....چیزی که توانایی باور در کشف و درگیری اهداف رادار گریز و همچنین بالستیک در بردهای متفاوت به ان بستگی دارد.شخصا باور رو باترکیبی از هر دو بهتر میدانم ترکیبی که اجازه درگیری سامانه با اهدافی با سطح مقطع راداری کم در برد نسبتا زیادتری به سامانه میدهد.البته رادار معراج 4 و نبو قطعا باید توانایی اشتراک داده با باور را داشته باشند.علاوه بر این مسئله این ترکیب توانایی بهتری در مقابله با اقدامات جنگ الکترونیک میدهد. دومین مسئله بسیار مهم قابلیت سیستم در رهگیری و درگیری همزمان با اهداف است که قطعا ارتباز مستقیم با پردازنده و نرم افزار و همچنین رادارها دارد.
 9. به نظر رادار معراج 4 از اجزا اصلی سامانه نباشه البته میتوان از اطلاعات ان استفاده کرد متفاوت بودن کشنده در تصاویر سالهای قبل هم شاید دلیلی دیگر بود.همچنین به نظر قسمت IFF رادار جستجو و همچنین خود رادارها در نسخه نهایی نسبت به نسخه قبلی بسیار بزرگتر شده اند که نشان دهنده افزایش برد و قدرت رادارها در نسخه نهایی میباشد.
 10. البته گفته های امروز رئیس سازمان بازرسی وزارت دفاع تا حدودی مسائل رو روشن کرد البته اگر ایشون رو مطلع کامل بدانیم! ((رئیس سازمان بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مورد ویژگی‌های ظاهری سامانه مذکور نیز گفت: سامانه باور ۳۷۳ ازنظر ظاهری تفاوت‌های بسیاری با مدل‌های مشابه آمریکایی و روسی ازنظر پرتابگر، رادار و موشک‌های خود دارد.)) این یعنی فرض رونمایی از سامانه ای شبیه اس 300 و نمونه ای شبیه به کره شمالی رد میشود.همچنین تا حدودی مسائل درباره رادار معراج 4 روشن شد ایشون گفته : وی اضافه کرد: این سامانه از رادار معراج چهار بهره می‌برد یک رادار کنترل آتش برد بلند و آرایه فازی معرفی شده است. این سخن کاملا روشن نیست اما میشه تایید کرد که رادار معراج 4 جزئی از باور هست البته صحبت هایی درباره اس 300 پی و مهندسی معکوس اون هست و حتی همکاری کره شمالی در این پروژه! اما به نظر ایران به دلیل ویژگی های این نسخه ابتدایی (نزدیک به 40 سال قبل) از اس 300 و رفع نکردن نیازهای ایران علاقه زیادی به ادامه این پروژه نداشته است و به صورت مستقل برنامه ریزی در این زمینه انجام داده است
 11. امرپ رعد 21 تن وزن دارد و 900 کیلومتر برد دارد و خودرو ارس-2 قابلیت حمل 1200 کیلوگرم تسلیحات دارد وهمچنین با داشتن 170 اسب بخارقدرت نسبت به نسخه اول از 30 درصدقدرت بیشتر موتور و 25 درصد برد عملیاتی بیشتر برخوردار است
 12. شما بگویید چه گزینه دیگری موجود هست!؟؟ غنی سازی هم یعنی اجماع جهان برعلیه شما و تحریم بیشتر و احتمالا گزینه نظامی با تقابل با کشورهای بسیار بیشتر و احتمالا ناتو و اعراب و اسرائیل! ترامپ به بهترین نحو در حال مدیریت صحنه هست نه راهی به پیش داریم ونه راهی به پس!
 13. در این تصویر منابع امریکایی تصویری که هواپیما پی-8 از لحظه انفجار پهپاد گرفته است رو بررسی کرده اند و با استفاده از مختصات جغرافیایی و ارتفاع و مسافت ثبت شده در تصویر اعلام کرده اند که محل انفجار در اب های بین المللی بوده است. اون دو نقطه سفید زرد محل اعلامی سرنگونی توسط ایران هست.
 14. پیشنهاد روس ها برای فروش اس 400 فقط یک بازی سیاسی از جانب روسیه میباشد 10 سال برای فروش اس 300به ایران امتیازات مختلف از طرفهای گوناگون گرفتند حالا غیر مستقیم اعلام میکنند که اگر امریکا به بازار سنتی تسلیحات روسی یعنی هند و اعراب وهمچنین ترکیه تازه مشتری فشار وارد کند کشورهایی نظیر ایران یا حتی سوریه ....جایگزین خواهند شد...در ضمن یک ایران قدرتمند در بخش هوایی و مسلح به جنگنده هایی چون سوخوی 35 ...در جنوب روسیه خوشایند این کشور نخواهد بود و علاوه بر ان باعث بر همزدن توازن قوا در منطقه خواهد شد چیزی که قدرت های جهانی از روسیه گرفته تا امریکا ...نخواهند پذیرفت در نتیجه ایران باید همانند 15 ساله گذشته با سرمایه گذاری داخلی بکارخود ادامه دهد سالیان نه چندان دور ساخت موشک سام2 افتخار و ارزوی ما بود اما الان به کمتر از سامانه هایی چون باور راضی نیستیم در ضمن بخش بزرگی از موفقیت پدافند وابسته به سری ومخفی بودن اطلاعات زیر سیستم ها میباشد وقتی شما در داخل دست به طراحی بزنید پله های زیادی به سوی پیروزی در جنگ های اینده رو طی خواهید کرد.(خلبان اسرائیلی رو تصور بفرمایید که بارها در رزمایشات مختلف عملا چگونگی روبرو شدن با اس 300 رو تمرین کرده است در جنگی با سامانه ا ی چون باور روبرو خواهد شد که حتی برد واقعی وعملیاتی رادارها و موشک ان را نمیداند!)
 15. بر اساس ادعای منابع امریکایی شکار پهباد در ارتفاع 6769 متری و توسط سامانه سوم خرداد مستقر شده در 70 کیلومتری هدف ودر سواحل ایران صورت گرفته است همچنین براساس این منابع ایران هیچ پایگاه دفاع هوایی ثابتی در این نقطه نداشته است که البته با توجه به متحرک بودن سوم خرداد و خط اول دفاع هوایی ایران امری معمول به حساب می اید.