SardarJangal

Members
 • تعداد محتوا

  161
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

527 نشان افتخار

درباره SardarJangal

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,506 نمایش های پروفایل
 1. اینی که اینجا نوشتید یه داستان خیالی ساخته شده بر اساس تئوری توطئه هست.
 2. از دید فیلم های دیگه ای که منتشر شده نیروهای یگان ویژه که به محل رسیدن مسلح هستن و با طرف وارد درگیری مسلحانه میشن.
 3. الان خطوط تماس چه قدر نسبت به اول جنگ تغییر کرده؟
 4. قضیه راست یا دورغ هر چی بوده باعث ترس که این بابا که نشده، بلند شده رفته تو سی ان ان مسخره مون کرده.
 5. اوکراینی ها با پرواز ارتفاع پایین بالگردهای میل-۲۴ موفق شدن مخازن نفت شهر بلگورود در خاک روسیه رو هدف قرار بدن، یه نقشه هم دیدم که نشون میداد بعضی مناطق دوباره دست نیروهای اوکراینی افتاده. اینجور که داره پیش میره اگه آخر این جنگ اوکراین یه سری از مناطق جنوبی روسیه رو هم اشغال کنه برای ایجاد یه ناحیه بافر با روسیه در عین حال هم بامزه میشه هم جالب.
 6. شما این بحث رو مطرح می کنید که دلیل اینکه پروازها لغو نشدن این بود که با ادامه پروازهای مسافری میخواستن امریکا رو از فکر حمله هوایی احتمالی منصرف کنند یه نفر بهتون جواب داده که منطقه ی درگیری در غرب کشور تا تهران فاصله ی زیادی داره، شما میگین "در اون زمان نمیشد تعیین کرد که حمله احتمالی محدود به چه مناطقی خواهد بود دوما ترامپ تهدید به زدن ۵۲ نقطه کرده بود حتی زدن بیت رهبری هم شایعش بوده که جز اهدافه"، یعنی اینکه تهران رو هم احتمالش بوده بزنن. اینکه تهران رو چه طور می تونستن بزنن یا با موشک کوروز دور ایستا که خدا رو شکر آمریکا کلی تو زرادخانه اش داره هست یا با جنگنده که جنگنده که همینطوری نمیتونه بلند شه بیاد رو تهران بمباران کنه بره باید اول پدافند رو بزنن که اون هم دوباره میرسه به موشک کوروز. میرسیم به اینکه پروازهای سیویلین چه جوری میتونه محاسبات آمریکایی ها رو برای شخم زدن اهدافش در کشور با انواع و اقسام تسلیحات کوروز دور ایستایی که داره به هم بریزه؟ میگین به خاطر خطر ایجاد سانحه هوایی، که این سانحه هوایی یا موشک های کوروز وسط راه به پروازهای سیویلین می خورن که هر احمقی میفهمه این امکان نداره یا اینکه همینطور که خودتون میگین واکنش پدافند دشمن باعث ایجاد حادثه میشه و فرماندهان ما با استفاذه از این می خواستن محاسبات آمریکایی ها رو به هم برین که این هم فی الواقع جوک تاریخ هست. این یعنی فرماندهان نظامی آمریکا که تو پنتاگون جمع هستن در محاسباتشون به این فکر کرده اند که "اگر ما حمله کنیم و پدافند دشمن گند بزنه اون موقع چی؟" و در ایران هم فرماندهان و مسئولان در شورای عالی امنیت ملی جمع بودند به این نتیجه رسیده اند که "الان آمریکایی ها به این فکر کرده اند که اگر حمله کنند و پدافند ما گند بزنه براشون بد میشه. پس ما هم بهتره با روی هوا نگه داشتن سیویلین ها خطر ری.....ن پدافند خودی رو برای آمریکایی ها حفظ کنیم که بهمون حمله نکنن!". در واقع با این می تونیم یه کتاب استراتژی جدید دفاع هوایی هم بنویسیم با عنوان " چگونه با آموزش بد و دادن تجهیزات ضعیف به پدافند خودی و ایجاد خطر گند زدن پدافندمان برای دشمن، خطر تهاجم گسترده دشمن را از خود دور کنیم". به هر حال من هم فکر کنم بحث به انداره کافی برای کاربران مشخص شده و دیگه نیازی به ادامه دادن نداره، موفق باشین.
 7. دوست عزیز شما دارید این تئوری رو مطرح می کنید که لغو نکردن پروازها برای منصرف کردن آمریکا از حمله بوده من دارم سوال هایی رو مطرح می کنم که چه جوری لغو نکردن پروازها میتونه در حمله نکردن آمریکا نقش داشته باشه شما که این تئوری رو مطرح می کنید باید بیان جواب سوال هایی که این تئوری ایجاد میکنه رو بدین که ظاهرا جواب های درست و منطقی ای ندارید.
 8. تاسیساتی که در لابه لای کوه ها یا زیر زمین قرار داره که احتیاج به بمب های سنگر شکن داشته باشه یا تاسیسات هسته ای هست یا موشکی که این ها هم در پوشش شدید پدافند هستن. پس شما می فرمایید که به صورت احتمالی آمریکا می خواسته به تاسیسات موشکی و هسته ای ایران حمله کنه و ایران برای جلوگیری از تصمیم احتمالی امریکا به حمله به تاسیسات موشکی و هسته ای با ادامه پروازهای مسافری اقدامی باز دارنده انجام داده. خوب شما توضیح بدین آمریکا چه جوری بدون اینکه پدافند این تاسیسات رو سرکوب کنه می تونه بیاد روی این تاسیسات و با بمب های سنگر شکن این تاسیسات رو مورد هدف قرار بده؟ پس منظورتون از اینکه حمله با مهمات دور ایستا و کروز هم میتونه باعث سانحه بشه این هست؟ پس یعنی آمریکا از این ترس داشته که شلیک مهمات دور ایستا و کروز میتونه باعث ایجاد سانحه توسط پدافند ایران بشه و می ترسیده این وسط اون مقصر شناخته بشه و مسولان بالا رده سیاسی نظامی کشور هم که میدونستن آمریکا از این موضوع میترسه با عدم لغو پروازها به صورت اقدامی پیشگیرانه از این ترس آمریکا برای جلوگیری از حمله آمریکا استفاده کرده اند؟ کدوم کشوری بوده که آمریکا بدون سرکوب کردن پدافند هوایی اش بهش با جنگنده حمله هوایی گسترده کرده؟ در مورد جنگنده های رادار گریز هم احتمالا اطلاع دارید رادار گریزی جنگنده رو از دید رادار غیب نمی کنه فقط برد کشف شدنش رو کم میکنه پس با همون جنگنده رادار گریز هم نمیشه بگی بسم الله و سوار شی و بری در عمق خاک دشمن شروع به زدن اهداف کنی.
 9. مگه آمریکا سرکوب عملیات پدافند انجام داده بود که جنگده بیاره روی کشور و حمله رو از درون کشور انجام بده؟ وقتی این کار رو قبلش نکرده گزینه اصلیش استفاده از مهمات دور ایستا خواهد بود. کدوم اهداف منظورتونه؟ نمونه مهمات دور ایستای آمریکا AGM-154 با برد 550 کیلومتر هدایت ماهواره ای، AGM-158 با برد 900 کیلومتر هدایت ماهواره ای، الان این چه خلل و محدودیتی در حمله آمریکا ایجاد کرده؟ حمله با مهمات دور ایستا و کروز باعث چه جور سانحه ای میتونه بشه؟
 10. چه جوری می تونه محاسبات آمریکایی ها رو به هم بریزه وقتی از دور وای می ایستن می زنن؟
 11. پروازهای مسافری چه جوری می تونه جلوی حمله هوایی امریکا رو که اگر بخواد انجام بده با سلاح های هوا پرتاب دور ایستا از روی آسمان کشورهای دیگه انجام میده (مثل حملات اسراییل به سوریه) رو بگیره؟
 12. ترکیه اول بیاد جزایر یونانی ای رو که دزدیده پس بده بعدن بیاد درباره جزایر ایرانی زر مفت بزنه.
 13. آرم ارتش چند ماهی هست عوض شده تازه رونمایی کردن؟! معمولا تو ایران اول از یه چیزی رو رونمایی می کنن بعدها ازش استفاده میشه اینجا برعکس شده چند ماهه دارن لوگوی جدید رو استفاده می کنن تازه رونمایی شده!
 14. این پشتون ها یه کد زندگی دارن به اسم "پشتونوالی" این دقیقا مثل "چهارده کلمه" کد زندگی سفیدپوست های نژادپرست آمریکایی هست فرقی نداره اون سفیدپوست ها می خوان "هستی مردم‌مان و آینده‌ای برای کودکان سفید را تضمین کنن" برای اینکه این کار رو کنن می خوان بگیرن هر چی سیاه پوست و مکزیکی و... هست رو بگیرن بکشن یا دیپورت کنن این پشتون ها می خوان "هستی مردم‌مان و آینده‌ای برای کودکان پشتون را تضمین کنن" برای همین می خوان بگیرن هر چی غیر پشتون هست رو بگیرن پاکسازی اتنیکی و فرهنگی کنن. جالبه تو حکومت پشتونی اشرف غنی این خان ها و سالارها که می تونستن جلوی طالبان بایستن ترور شدن. تو خیلی از شهر ها هم که به ارتش دستور "عقب نشینی تاکتیکی" دادن با اینکه مردم می خواستن ارتش مقاومت کنه فرداش با ده بیست تا موتوری طالب ها می ریختن شهر رو می گرفتن تا دقیقه آخر هم غنی با استفاده از بسیج مردمی و خان ها و... برای مقابله با طالبان مخالفت می کرد ولی مثل اینکه مخالفتی با افتادن کشور به دست طالبان نداشت حالا هم رفته دوبی نشسته داره طالب ها رو نصیحت کشورداری می کنه که حالا که قدرت دستتون افتاده این کار کن اون کار کن! این سهیل شاهین سخنگوی طالبان رو هم که تا قبل از اولین کنفرانس مطبوعاتی اش کسی قیافه اش رو ندیده بوده رو خیلی از سیاسیون بعد کنفراس گفتن ما اینو تو خونه حامد کرزای دیده بودیم! الان هم که تو طالبان اومدن طالب های تاجیک رو خلع سلاح کردن. اصل ماجرا اینه که این پشتون ها می خواستن پاکسازی اتنیکی راه بیاندازن دیدن تو ساختار جمهوری نمیشه اومدن جاده صاف کن شدن برای امارت پشتونستان. حالا این پشتون ها بعد از محکم کردن پایه های امارت پاکسازی اتنیکی غیر پشتون ها رو شروع می کنن البته همین هم تقصیر همین غیر پشتون هاست بعد از اینکه حکومت طالبان سقوط کرد این ها به جای هزار و یک کاری که می تونستن انجام بدن خاک بر سر ها اومدن قدرت رو دوباره دادن به دست پشتون ها حالا این هم نتیجه اش.