SardarJangal

Members
 • تعداد محتوا

  113
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

258 نشان افتخار

درباره SardarJangal

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

823 نمایش های پروفایل
 1. خوب دوستان، سال 2020 فرا رسیده، چیزی که مشخصه اینه که درحالی که نیروهای هوایی کشورهای همسایه در این 11 سال در حال پیشرفت بودن، نیروی هوایی ایران نه تنها پیشرفت نکرده، بلکه با از دست دادن متعدد جنگنده هایش در سال های گذشته پس رفت هم کرده است.
 2. این هم از اول معلوم بود خبر داشتن، وگر نه اونجوری به سرعت با لودر به جون محل تصادف نمی افتادن. بعد از این تلاش های هماهنگ شده و سازمان یافته برای لاپوشانی قضیه وقتی دیدند که مدارک بیشتر از اونی هست که بشود مشخص شدن حقیقت را کنترل کرد اعتراف کردند. 4 ساعت طول کشید تا کارشناس های سوانح هوایی اوکراینی با بررسی لاشه نتیجه بگیرند هواپیما با موشک هدف گرفته شده و نوع موشک رو هم تشخیص دادند، هنوز هستند کسانی که فکر می کنند کارشناس های سوانح هوایی ایرانی این موضوع رو نفهمیده بودند....
 3. ترور فرمانده بسیج دارخوین شادگان مقابل منزلش: https://fararu.com/fa/news/426578/فرمانده-بسیج-دارخوین-شادگان-مقابل-منزلش-ترور-شد آیا این ترور ربطی به وقایع اخیر داره؟ آیا آمریکا کمپین ترور فرماندهان نظامی کشور رو آغاز کرده؟
 4. دولت آمریکا روز سه‌شنبه به احتمال خروج ایران از پیمان منع گسترش هسته‌ای (ان‌پی‌تی) واکنش نشان داده و این امر را «پیامی بسیار بسیار منفی» توصیف کرد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نماینده آمریکا در امور خلع سلاح در این مورد گفته است که تهدید ایران به خروج از این پیمان «مسئله‌ای بسیار بسیار ناخوشایند است و پیامی بسیار بسیار منفی به جامعه بین‌الملل می‌فرستد.» وی همچنین بار دیگر از ایران خواست با آمریکا وارد مذاکره شده و به توافقی دست یابد که «نه تنها مسئله هسته‌ای، بلکه دیگر موضوعات مایه نگرانی ما، از جمله اشاعه و تولید موشک‌های بالستیک را هم در بربگیرد.» منیع این آمریکاییه عملا گفته نه تنها از ان پی تی خارج نمی شید، بلکه موشکی رو هم میاید با ما مذاکره. هههههههه دیگه همه دنیا فهمیدن حرف های مسئولین ما قمپز در کردن خالی هست.
 5. این وعده ان پی تی ای رو در راستای قمپز در کردن همیشگی مسئولین بدونین زیاد بهش فکر نکنین.
 6. این فرد هم تقریبا معلوم بود کیه، احتمال زیاد نگهبان یکی از مجتمع هایی که تو پرند تهران هست. وقتی داشتیم ویدئو رو بررسی می کردیم خواستم اینو بگم، پیش گفتم شاید برا کسی الکی مشکل درست کنم.
 7. دوستان توجه کنید، الان اولین و بهترین راه برای بیرون رفتن از این مرداب بوئینگی بررسی میدانی این نقطه هست، باید یک نفر میدانی بره این نقطه رو بررسی کنه ببینیم اصلا فیلم از این نقطه گرفته شده یا نه. دوستان اینجا کسی رو از پرند میشناسید یا نه؟
 8. گویا این اشتباهه، دو تا عکس هست با اندازه های مختلف وقتی محدوده زمانی سرچ رو میزارم قبل از حادثه چیزی پیدا نمیشه. https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNQ8MnZmpKqcEAGB9bSOyAsZ6xBDHQ%3A1578663629981&source=lnt&tbs=sbi%3AAMhZZiuE5aFb4PLl1jiukPsioUJE5kD-wCz_1-ZCRGd_13Y7v7EAw8Sd8WGHehnuibrjSSgKmBm020xDQofBjQQUo6z42oo5vmae6LiCy9yuR2i6I6CEcvdTGcaQi4MhEzPu_1sxKAkmY3cZTmDLjg5w7mLxw7D_13nNmfbD5gP-zryXG9nX5pF0jmA-GgQPdP6baZ51AlDES1oj9VTDEYzlTL9FRux5fZxjBen2cCWZHY6v4_13YbqDsNu8WEmlIkF5oHgqZMnmhJIEBMIYNLFE0IPihO8E6_1miFZJNMwO-EeC7CI_1P8420nqiL7bkbboMUDAN4owKzmDERaIa9LpNtF647HyjF6Q-pWxg%2Ccdr%3A1%2Ccd_min%3A12%2F24%2F2019%2Ccd_max%3A1%2F6%2F2020&tbm= https://www.google.com/search?hl=en-IR&source=lnt&tbs=sbi%3AAMhZZitINDNSg0bVe-uJvjX_1AnNY_1oLtAg-bjukv_1xx4XdGMyasO8z4ttK4R44g-BhoHH_1CLQ6pdZSBVyORznLlAxTjPTrCMRVWt5f6-3GPEoA5_1fDkAso-2CLeTU16jgjCrskUFilwYgmi4tC-eyN9OKQHjEmve9fMNnTvWjVpzJvB1v3JpZKp-JqNUIzOHOqqliLYzQKWOjcPfFW80x1_10zMBG0B78ySUQfFqHanysAUl0X9QfMbn22rG2uCdZdZ11VbJiLd7YKDu-IQtq3nVMKtspPCr-Yxzz9UPOoXiWX2FJ19XDsdRw22qHZGugYnj6aKZo3Ping0di7L_1IhWx1k6tBM-ps1Q%2Ccdr%3A1%2Ccd_min%3A12%2F24%2F2019%2Ccd_max%3A1%2F6%2F2020&tbm=
 9. تحلیل تصویری نیویورک تایمز: محلی که اینا پیدا کرده اند برای محل نقطه تصویر برداری به نظر من این نقطه است: https://www.google.com/maps/@35.4894325,50.9069839,160m/data=!3m1!1e3
 10. دوستان، الان دیدم که مارک اسپر و ژنرال میلی بهترین گاف موجود رو دادن، یه ساعت پیش اعلام کردن ما از چند ساعت قبل می‌دانستیم که ایران می خواد حمله کنه به سربازا گفته بودیم برن تو پناهگاه، به عراقی ها هم ما گفته بودیم. اینی که گفتن اولا که دروغه برای حفظ آبرو چون نخست وزیر عراق خودش گفته ایرانی ها به من خبر دادن و من به بقیه گفتم. ولی حالا باید همین رو علم کرد گفت ترامپ وعده داده بود برای جلوگیری از حمله ی ما اقدام پیشدستانه می کنه ولی خبر پیدا کرد قراره حمله بشه و آخرش مجبور شد پایگاه های آمریکایی رو تسلیم موشک های ایرانی کنه.
 11. خوب دوستان، بعد از مصاحبه ی ترامپ و بعد از اینکه خیلی از اظهار نظرها و کامنت های اونوری ها رو خوندم، باید اعتراف کنم همونطور که جناب @mostafa_by فرمودند در مورد شکست عملیات در سناریوی اول اشتباه می کردم و ساختار امنیتی ایران و آقای خامنه ای موفق شدند با 15 تا موشک پیام برنده ای رو به طرف های مقابل برسونند. برای خلاصه ای از دیدگاه اونوری ها میتونید این ویدئو از جاستین کینگ، روزنامه نگار مستقل و پیمانکار نظامی بازنشسته، که تحلیل های فارق از کینه ها و جناح بندی های سیاسی معمول اونوری ارائه میده رو ببینید: https://www.youtube.com/watch?v=Q33-EerGS-M
 12. بوزینه نارنجی (ترامپ) الان تو کاخ سفید سخنرانی می خواد بکنه.
 13. خوب برای تحلیل این عملیات من فرض می کنم عملیات سه تا هدف داشته: 1- اثبات وجود بازدارندگی 2- پاسخ به افکار عمومی 3-انتقام خون سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی چون هنوز اطلاعاتی از نتیجه عملیات در دست نیست، چند حالت فرض می کنم: 1- عملیات تلفات نداشته و پایگاه آسیب چندان ندیده: در اینصورت، با توجه به حجم سر و صدایی که مسئولین راه انداختند، باید گفت این عملیات نخواهد توانست افکار داخلی و خارجی رو قانع کنه نه ایجاد بازدارندگی می کنه.در اینصورت میشه گفت عملیات یه شکست بزرگ بوده و نبرد تبلیغاتی از این برای تحقیر بیشتر و از بین بردن بیشتر بازدارندگی ما در بین دشمنان استفاده می کند. 2- عملیات تلفات نداشته و پایگاه شخم زده شده: در اینصورت، علمیات جوری طراحی شده بوده که بتوان افکار عمومی داخل و خارج رو توجیه کرد، (هر چند متناسب با سطح اظهارنظرهای مسئولین نبوده) و توپ رو در زمین آمریکا انداخت و منتظر تصمیم آنها بود، که به احتمال زیاد فیتیله رو پایین بکشند و از این پاسخ ندادن بعد از رجزخوانی های روزهای قبل غربی ها هم می شود برای توجیه افکار عمومی استفاده کرد. این سناریو هم به هیچ وجه بازدارندگی رو بر نمی گردونه و اگر هم ماجرا اینجا تمام شود آمریکا تا نابودی کامل این کشور به شیوه برخود خشنی که اتخاذ کرده ادامه خواهد داد، در اینصورت تنها عاملی که بازدارندگی ایجاد خواهد کرد فقط و فقط ساخت سلاح هسته ای خواهد بود و باید سریع به سمت ساخت آن رفت. 3-عملیات تلفات داشته و پایگاه شخم زده شده.: در اینصورت، افکار عمومی که به خوبی توجیه خواهد شد و ایجاد بازدارنگی به پاسخ آمریکا بستگی خواهد داشت، اگر پاسخ متقابل بدهند که قاعدتا بازدارندگی دیگر معنایی ندارد و اگر پاسخ ندهند می توان گفت ایران توانسته بازدارندگی را ایجاد کند و احتمالا آمریکا در روندی که اتخاذ کرده تغییر ایجاد کند، هر چند نظر شخصی من این است که با توجه به اتفاقاتی که در این هفته شاهدش بودیم باز ایران باید به سمت ساخت سلاح برود، چون معلوم نیست با تغییر دولت ها شاهد اتخاذ سیاست های مشابه علیه ایران در آینده نباشیم. در آخر، به نظر من و با توجه به سابقه عملیاتی ساختار امنیتی ایران، هیچ کدام از این سناریوها انتقام خون سردار سلیمانی رو نمی گیرند، و احتمالا با تکیه بر عناصر نیابتی در روزها، ماه ها، و یا سال های آینده ایران از خجالت کسانی که این کار را کردند در خواهد آمد.