MF44

Members
 • تعداد محتوا

  60
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

161 نشان افتخار

درباره MF44

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. MF44

  SLAM موشکی از جهنم

  فرمايش شما صحيح است عرض بنده اين است كه چنين سلاح خطرناكي را كشور ارسال كننده چگونه ميتواند مهار كند ؟ مثلا چه روشي براي غير فعال سازي رآكتور آن وجود دارد ؟ فرض كنيد سلاح از كنترل خارج شود و به طرف كشور خودي حركت كند ؟ و يا رقيب هدايت آن را در دست بگيرد ( به سبك RQ170 ) در اين صورت اين حجم تشعشع اتمي كه در خشاب 26 بمب هيدروژني حمل ميكند چقدر ميتواند خطرناك باشد ؟ احتمالا همين موارد در پيش بيني ها باعث توقف توليد شده است
 2. MF44

  SLAM موشکی از جهنم

  تصور كنيد چنين سلاح مرگباري به طرف دشمن ارسال و از ديد رادارها و پدافند و نيروي هوايي دشمن هم مخفي بماند و اصلا دشمن قادر به دفاع نباشد و مثلا بعد از انفجار اولين بمب هيدروژني در يك مركز حساس دشمن تسليم شود و پرچم سفيد بالا ببرد حالا سياستمداران كه به هدف خود رسيدند به نظاميان دستور ميدهند موشك را برگردانند يا خاموش كنند يا غير فعال كنند آيا چنين امكاني پيش بيني شده است ؟
 3. حتي يك شبكه بود كه از ما تغذيه ميشد ولي در اخبار ميگفت : خليج ع - ر - ب - ي
 4. 200 موشك به ايران شليك شد و ايران هم نشست و تماشا كرد ؟ هيچ موشكي در پاسخ شليك نشد ؟ اكثر تحليلگران !!!!!! گمنام و ناشناس و مغرض معتقدند اين حملات موشكي آخرين قطره بود و رهبر ايران را وادار به پذيرش آتش بس كرد ! يعني عوامل ديگري دخالت نداشتند همين موشكها باعث آتش بس شدند ! آخر هم عراق پيروز !!!!! شد ! نويسنده به بهانه تاكيد بر نقش موشكها در جنگ تا توانسته تاريخ را ناديده گرفته و تحريف كرده است اسرائيل هم كه هميشه پيروز است و اصلا نياز به موشك ندارد آن كشوري هم كه به خاطر صدمات ناشي از حملات موشكي سوريه در جنگ رمضان ( 1973) صدمه ديد و نخست وزيرش بركنار شد اسرائيل نبود ! موشك سلاح بسيار موثري است اما نه به قيمت ناديده گرفتن و تضعيف ساير قواي نظامي منجمله نيروي هوايي و تاثير آن در نبرد هم نبايد باعث تحريف تاريخ شود ( مخاطب انتقاد نويسنده مقاله است و زحمت جناب قيام در ترجمه و انتشار جاي تقدير و تشكر دارد )
 5. عناصر خودفروخته و بازمانده بعثي كه توسط آمريكا دعوت به كار شدند
 6. با سلام و احترام با نظر شما مخالف هستم مسير دريايي بهترين و ارزانترين مسير تجارت مابين ايران و روسيه و النهايه اروپا هست منتهي از اين ظرفيت عظيم به درستي استفاده نشده و عملا بندر انزلي و آستارا و به تازگي كاسپين به صورت خيلي محدود فعاليت ميكنند چرا كشوري كه يك طرف آن منتهي به كاسپين و طرف ديگر منتهي به خليج فارس و اقيانوس هند است ( به قول آمريكايي ها هارتلند)بايد براي صادرات و ترانزيت نيازمند كشورهاي كوچكي مثل آذربايجان و گرجستان باشد ؟ اگر به توسعه بنادر و كشتيراني در كاسپين از دهه هفتاد شمسي تا امروز توجه ميشد حالا نه تنها مسير صادرات ايران با تصميمات باكو و تفليس مسدود نميشد بلكه خيلي كشورها براي تجارت و حمل و نقل از مسير ايران استفاده ميكردند چند بار در مجلس و دولت طرح منطقه آزاد انزلي به دلايل منطقه گرايي مسئولان به تاخير افتاد ؟ چقدر كارشكني كردند در بودجه و ساخت راه آهن قزوين انزلي ؟ كساني كه گفتند اگر انزلي رشد كند چابهار ويران ميشود امروز كجا هستند ؟ (خطاب به اون اشخاص :برادر من بايد كاري ميكردي چابهار به انزلي اتصالي ريلي پيدا كند و صادرات از اقيانوس هند تا روسيه و اروپا بي واسطه انجام شود نه اينكه از توسعه شمال جلوگيري كني تا جنوب پيشرفت كند)
 7. اگر تركيه دست به ماجراجويي بر عليه همسايگان بزند چرا ناتو بايد به نفع تركيه دخالت كند؟ فراموش نكنيم كه سالها پيش يك نخست وزير نادان اون كشور چنين قصدي داشت ( تانسو چيللر)و حتي دستور حمله را هم صادر كرده بود ولي مقامات نظامي و ناتو دستور وي را لغو كردند در ضمن تركيه فقط از طرف ايران احساس خطر نميكند سوريه و لبنان( حزب الله) و ارمنستان و اسرائيل و يونان و مصر و عربستان هم توان بالستيكي بالقوه براي هدف قرار دادن تركيه دارند و طبيعي است كه تركيه در تلاش براي دفاع باشد بعضي از كشورهاي نامبرده دوستان !!!!! تركيه هستند ولي اين دوستي ها نسبي و تاكتيكي است
 8. پاشينيان توسط غرب حمايت و هدايت شده و يك مهره سوخته است اقدام ايران در عدم حمايت از او كاملا صحيح بود بعد از فروكش كردن اين آشوبها حكومت ارمنستان تغيير خواهد كرد و هر دو كشور ارمنستان و آذربايجان براي روابط گسترده تر با ايران رقابت خواهند داشت در تركيه هم به زودي اخواني ها كنار ميروند و سكولارها حاكم ميشوند اردوغان بي جهت دست و پا ميزند اقتصاد تركيه با وجود حمايت گسترده سياسي آمريكا و اسرائيل و حمايت مالي اعراب طاقت اين همه بلند پروازي سياسي و نظامي را ندارد و دچار ركود و فروپاشي خواهد شد
 9. اين آشفتگي و تعدد مراكز و كشورهاي طرف قرارداد براي نوسازي و بازسازي ارتش عراق عجيب نيست ؟ آمريكا -فرانسه- روسيه - چين -جمهوري چك- كره جنوبي - پاكستان - اوكراين -برزيل-كرواسي و... در حالي كه يك ارتش با ساختار شرقي و جديدا متمايل به غرب زير نظر ناتو و آمريكا دارد در همين ميليتاري و در خصوص ارتش هند بارها دوستان تذكر دادند كه با وجود سرمايه گذاري سنگين تعدد كشورهاي طرف قراردادو پشتيبان باعث كاهش كيفيت و افزايش هرينه زياد ارتش هند شده است در آينده در مورد عراق هم در مقياس كوچكتر همين امر اتفاق خواهد افتاد انگار در پس پرده دستي در كار است از يك طرف آبرامز و اف 16 و توپخانه 155 ميليمتري خريداري ميكنند از طرف ديگر تي 90 و بي ام پي 3 و بعد هم ارتقا زرادخانه قديمي شرقي را با كرواسي معامله ميكنند! اونوقت زمان حمله داعش دست به دامان حشد و سايرين ميشوند (در دوران صدام هم روش مشابهي داشتند غير از شوروي و چين با اروپاي غربي وشرقي و يوگسلاوي و مصر و برزيل و آفريقاي جنوبي و ... معامله تسليحاتي داشتند كه از عاقبت آن مطلع هستيد )
 10. اتهام بود واقعيت نداشت خيلي تصادفي ايشون همسر يك اسرائيلي و مدير پروژه هاي براندازي نرم در ايران بودند
 11. معتقدند نظام قضايي آمريكا به صورت سيستماتيك نيروي كار ايجاد ميكند براي مزارع و معادن و صنايعي كه نياز به نيروي كار ارزان از ميان زندانيان دارند( موارد مشابه در چين و كره شمالي هم به صورت غير رسمي گزارش شده است )
 12. نظريه مورد علاقه ترامپ و اطرافيان
 13. ان شاالله كه يهودي تبار و بهايي تبار و فرزندان عناصر معاند نيستند !