MF44

Members
 • تعداد محتوا

  263
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

785 نشان لیاقت

درباره MF44

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. رژیم عبری که به تنهایی عددی نیست ولی اگر منظور تلاش غرب (و شرق )برای مهار ایران به عنوان یک قدرت بالقوه و بالفعل منطقه باشد قدرمسلم تلاش خود را خواهند کرد و ایجاد پایگاههای نظامی و حکومتهای وابسته و هدایت شده در اطراف ایران در کنار تحریم های شدید تسلیحاتی و اقتصادی بیانگر همین امر است اما اینکه موفق هستند یا خیر ؟ این حصار به مدد برتری جغرافیایی و عقیدتی بارها توسط ایران شکسته شده است و این نبرد همچنان ادامه دارد و برای هر دوطرف هزینه داشته و دارد اما محیط پیرامون ایران تبدیل به فضایی امن و بی دغدغه برای انها نشده است
 2. سلام و احترام اگر هندی ها فریب بخورند و در این بازی از شرق رویگردان شوند در نبرد های آینده احتمالی با پاکستان یا چین غرب آن کشور را تنها خواهد گذاشت هند باید از همان راهی قدرت خود را افزایش دهد که چین قبلا طی کرده است وگرنه بزرگترین و ثروتمندترین متحدین غرب هنوز توان ساخت مستقل تسلیحات را به دست نیاورده اند بلکه توان کاربرد مستقل تسلیحات غربی را هم ندارند (هرچند کیفیت محصولات غربی بهتر است)
 3. سلام با توجه به این تصویر آشکار میشود که تشخیص مشاورین روسی (=KGB) سران وقت قزاقستان در انتخاب محل پایتخت جدید با وجود دشواری های جغرافیایی کاملا صحیح بوده است در واقع چنین روزهایی پیش بینی شده بود!
 4. سلام بالاخره هر جنگ افزاری ممکنه از کنترل خارج بشه یا اشتباه در هدفگیری پیش بیاد اگر فقط همین یکی باشه باید نمره عالی بهشون داد ( شاید هم خصومت شخصی داشتن )
 5. سلام تصویر اول لباس با استتار خاورمیانه ای موزاییکی که با محیط اطراف هماهنگ است تصویر دوم لباس خاکی در محیط سبز !!!! و تصویر سوم هم که نیاز به توضیح ندارد محیط برفی لباس استتار سفید نیاز دارد لااقل یک کاور سفید روی لباس اصلی !!!! توجه فرمایید که این تصاویر و این تاپیک درباره نیروهای ویژه است که مهم ترین و سخت ترین ماموریت ها را بر عهده دارند و از نظر تعداد هم محدود هستند واقعا تهیه لباس و ملزومات برای چنین نیرویی انقدر دشوار است ؟
 6. در این زمینه بین صاحب نظران شرقی و غربی اختلاف نظر وجود دارد مرکز مطالعات استراتژیک لندن ارقام متفاوتی اعلام کرده است !
 7. سلام تصاویر دوم و سوم از کتاب- تکخالهای پرنده در جنگ جهانی اول- هواپیمای اسپاد بعد از نیوپور معروفترین هواپیمای تکخالهای آن دوران بود ( اگر کتاب در کتابخانه جناب MR9 موجود باشد که هیچ ولی اگر موجود نبود من دارم خیلی هم گرونه )
 8. این ها اگر تو برجکهای مرزی ایران و افغانستان نصب میبود طالبان را اره میکردن سلام - برای طالبان موثرترین سلاح توپخانه و پهباد است هر سلاح یا نفراتی که نیاز باشد فاصله کمتر از سه کیلومتر مستقر شوند در تیررس تک تیراندازها هستند تجربه تلخ سوریه و تک تیراندازهای اجاره ای تکفیری ها از اوکراین هنوز فراموش نشده است !
 9. چنین شجاعتی در وجودشون نیست وگرنه جلو رژیم عبری کرنش نمیکردند آمریکا به خاطر امنیت رژیم عبری اف 35 در اختیار کشورهای اسلامی و عربی نخواهد گذاشت بقیه ماجرا جنگ زرگری و فریب رسانه ای است اگر راست میگویند قرارداد با فرانسه(رفیق شفیق رژیم عبری ) را هم لغو کنند و از چین هواپیما بخرند !!!!
 10. MF44

  قاهر F-313

  سلام و احترام حکایت جنگنده قاهر تا دراز مدت ادامه خواهد داشت و نسل فعلی و بعدی امیران هم باید پاسخگوی رفتار نسل فعلی باشند قاهر یک امیدواری و شوق عظیم در عموم جامعه ( به غیر از متخصصین و مطلعین ) ایجاد کرد و بعدا ناگهان این موج فرونشست و یاس و سرخوردگی جایگزین آن شد در این حال نباید انتظار فراموشی و بخشش از جامعه داشت می پرسند و خواهند پرسید و امیران هم ناچار به پاسخگویی هستند
 11. سلام در تصویر دوم هواپیما با پرچم قبرس شمالی ؟! قبرس شمالی نیروی هوایی دارد؟احتمالا به واسطه ترکیه خریدند یا از ترکیه قرض گرفتند چون قبرس شمالی توسط اتحادیه اروپا( وجهان ) به رسمیت شناخته نمیشود و جمهوری چک به آن هواپیما نخواهد فروخت
 12. جناب واریور چرا خودشان مقاله را منتشر نکردند ؟ این احتجاب و اختفا دلیل خاصی دارد ؟
 13. سلام و احترام - کابین پرتنشی دارد هدایت این پرنده خیلی دشوار است
 14. MF44

  IRIAF & F-4

  در جریان مصاحبه با فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش در یکی از خبرگزاریهای چهارگانه خبرنگار بخش دفاع و امنیت !!!!!!! از ایشان پرسیدند چند جنگنده در نیروی هوایی وجود دارد ؟ امیر هم با خنده جواب داد نشمردم یادم باشه ایندفعه برم بشمرم ببینم چندتا داریم !!!!!!