unstopable

Members
 • تعداد محتوا

  62
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

73

درباره unstopable

 • رتبه حساب کاربری
  سرجوخه

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. سلام به همه فکر کنم این بار خبرخرید های هوای ایران دارای یه مقدار قطعیت بیشتر باشه . چند تا دلیل دارم که در زیر میگم اساتید نظر بدن ممنون می شم. اول تجربه نبرد سوریه و یمن که نشون داد نبود نیروی هوای چقدر ازار دهنده است. دوم ایجاد تنش های با ترکیه که نیروی هوای خوبی داره و قبلا درگیری با اونها را خیلی ها جدی نمی دونستند ولی الان چرا یه مقداری جدی شده. سوم سردار باقری از اون دست فرمانده های هست که حرفاش به شدت قابل استناد هست. چهارم انتخاب یه خلبان هواپیمای روسی به عنوان فرمانده نیروی هوای که با هواپیماهای شرقی اشنای خوبی داره. پنجم صحبت های پراکنده برخی مسولین به ویژه رهبری در مورد نیروی هوای تراز انقلاب اسلامی. حلا واقعا اگه خبر ها درست باشه ورود این هواپیما ها و هزینه هاش آیا ضربه ای به خود کفای نیرو هوای و طرح های آن نیست ؟؟آیا بد عهدی روس ها در قضیه اس400 و میگ 29 تکرار میشه؟به نظرمن اگه این پول صرف تهیه زیر ساخت برای تولید یه هواپیمای کوچیک حتی در ابعاد اف 16 هم می شد خیلی بهتر بود.ما حتی به جی 10 ایرانی هم رازی هستیم به خدا. اساتید نظر بدن ممنون می شم...
 2. با سلام به همه دوستان حالا که بحث افزایش توان نیروی هوای بیشتر شده یه موضوعی را بیاید بررسی کنیم. اول با چند فرض و سوال شروع کنیم. خرید هواپیما کلا منتفی باشه .یعنی بههر دری بزنیم چیزی گیرمون نیاد. نیروی هوای برای قلبه بر دشمناش بدون کمک سایر یگان ها مثل پدافند و البته با توجه به این که باید تا برد 3 هزار کیلو متری بره یعنی تا اسراییل و جزیره ای که امریکا تو اقیانوس هند داره.نیاز داره چه تجهیزاتی داشته باشه و تا کجا باید عملیات انجام بده کدوم کشورها بزرگترین دردسر ها را برای ما دارن ؟ ایا واقعا به غیر از مسایل مالی توان ساخت چنین نیروی هوای وجود داره که مثلا بتونه کل اسمان خاورمیانه را برای یه ماه پرواز ممنوع کنه؟یا نیرو در حد زیاد به نزدیکی های اسراییل منتقل کنه؟با نیروی هوای ترکیه چی کار کنیم؟
 3. اقا دقت دارید تریلر ها هیچ کدوم پلاک ندارن ؟ اون وسط ها یه هاموی هست به نظر روش انتن جنگال بود درست می بینم یکی شفاف سازی کنه؟من و این همه خوشبختی محاله .....
 4. این ها برای استفاده از سلاح های اموزشی مبتنی بر پرتو لیزر هست یعنی مثلا یه ارپیجی اموزشی که با گلوله مشقی پر میشه به نفر میدن اما در واقع یه پرتو لیزر از ارپیجی به سمت هدف میره که اگر برای یه مدتی رو هدف قفل بشه این سیم کشی ها و سنسورها متوجه می شن و به خدمه اعلام می کنند که دمورد هدف قرار گرفته و از مانور و تمرین میره کنار .تو قسمت اخر مستند مسابقه فرمانده هم بود.
 5. |با سلام چرا بسیاری از عکس ها نمایش داده نمی شود.
 6. به قول سردار حسن باقری بعد از سقوط خرمشهر :باید به خود جرات داد و این شیوه جنگیدن را تغییر داد.
 7. فطرس که پرواز کرد .ولی خب بیشتر یه نمونه اثبات تکنولوژی بود در مورد کمان و غزه هم مشکلی تو ساخت نیست چون همه قطعات و سامانه ها از قبل وجود داشته و ارتقاع پیدا کرده فقط دو مورد هست اول شاید کمان 22 به خاطر بودجه نیروی هوای تولیدش طول بکشه و دوم مسعله موتور های این دو هست که با توجه به شواهد امر به احتمال زیاد تولید شده و در دسترس هستش.اینکه چرا پرواز نکردن زیاد مشخص نیست اما در ظاهر منع پروازی ندارند.
 8. با سلام در مورد جایگاه ارتباط ماهواره ای از این سپاه هیچی بعید نیست.کی از ماهواره نور خبر داشت ؟شاید یه ماهواره ارتباطی الان بالا داره می چرخه.کی به کیه.
 9. با سلام گویا در زمان اعلام اعداد یه اشتباهی رخ داده در مورد میزان حمل محموله فقط تعداد 13 عدد گفته شده که مربوط به جایگاه ها است 5 عدد داخل بدنه و 8 عدد زیر بال ها .اون عدد 500 دقیقش 500 کیلومتر مربع مساحت قابل پایش در بالاترین ارتفاع پروازی بوده که بعضی منابع به اشتباه 500 کیلو گرم محموله شناسای اعلام کردند. جسارتا سدید 50 کیلو نود؟
 10. با سلام خدمت دوستان عزیز یه مفهومی امده بود به ذهنم چند روزی در گیر بودم گفتم با شما اساتید در میان بزارم نظر بدید. قطعا ما توان تولید هواپیماهای مولتی رول و بزرگ را نداریم حتی کوچیکش را در اینده نزدیک بعیده. اما در زمینه پهبادی پشرفت های خوبی داشتیم از طرفی نبرد های هوای اینده و نسل ششم به شدت ترکیبی از هواپیماهای بی سرنشین و با سرنشین هست. حالا یه کاری انجام بدیم سیستم دفاعی کشور اینجوری تقسیم یندی بشه یه رهگیر برای برتری هوای درست کنند نه لزوما نسل 5 یا 6 یه چهار مثبت هم باشه خوبه ولی قابلیت های خوبی داشته باشه حتی همین نسل 3 های که داریم ولی یه امکان نسل 6 در اون تعبیه بشه اون هم کنترل سیستم های پهپادی باشه یعنی یه رهگیر را لود نبرد هوای بکنیم بعد با مثلا 5 تا پهباد حالا از هر مدلی لود بشه بعد تو صحنه نبرد هواپیمای با سرنشین کار تعمین هوای را انجام بده و پهباد ها کار بمب بارون .کار برای پدافند و هواپیماهای رهگیر دشمن خیلی سخت تر میشه به نظرم.حالا یه دسته 5 تای از این هواپیما را در نظر بگیرید هر کدوم 4 تا شاهد 129 یا مهاجر را تا هدف ببرن اونجا با هوش مصنوعی پهپاد ها بمب بارون کنند و جنگنده ها کار تعمین امنیت هوای را انجام بدن.اساتید نظر بدن ممنون میشم. متشکرم
 11. متشکرم من این تصاویر را ندیده بودم میشه فیلمش را هم اپلود کنید.
 12. درست شد تازه یاد گرفتم...