unstopable

Members
 • تعداد محتوا

  107
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

125 نشان افتخار

درباره unstopable

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. جسارتا می فرمایید به خاطر حفظ پل کریمه باقی پل ها را نمی زنند؟ الان که راه دسترسی زمینی به کریمه دارند و قطع نکردن کامل راه ارتباطی شرق به غرب باعث تقویت هر چه بیشتر نیرو های اکراینی میشه. تازه میشه کریمه را تا دو سه ماه از تجهیزات انبار کرد که دووم بیاره تا روس ها بهتر پیشروی کنند و راه زمینی بهتری تعمین کنند.
 2. با سلام خدمت شما دوست عزیز و با تشکر از مطلب بسیار مفید شما . اگر امکان داره یه تحلیل هم روی مسئله فتح خرمشهر از سمت هر دو طرف یعنی هم تصرف شهر به وسلیه عراق و هم باز پس گیری شهر به وسیله ایران و روند دفاع هر دوطرف.از دلایل شکست فاو هم اگر مقدور شد یه تحلیلی بنویسید ممنون میشم .این تاپیک جا داره یه کلاس درس فتح شهر بشه برای تل اویو و دبی و باکو لازم داریم .خخخخخ.
 3. ابتدا معذرت خواهی میکنم از همه دوستان به ویژه مدیران محترم که این بحث را در دو پست ارسال کردم حقیقت در مکانی بودم که امکان ادامه تایپ نبودوادامه بحث حتی اگر با ایجاد این طرح و افزایش بارندگی افغانستان و رونق اقتصادی در آن نه تنها بخشی از نیاز به غذا در ایران حل می شود بلکه بسیاری از مشکلات مهاجرت و قاچاق و مسایل امنیتی در ایرانبه دلیل رونق اقتصادی در افغانستان برای ما حل می شود. دوستان بحث دوقسمت شدن و مشکلات امنیتی ایران را فرموده بودند که به نظر اینجانب نه تنها مشکلی ایجاد نمی شود بلکه با این کلان پرژه و مواهب آن به مناطق شرق کشور ثابت می شود که دولت مرکزی به جد به دمبال رفع مشکلات آنها است که همیت ملی بیشتری ایجاد می کندو همچنین این مانع طبیعی بزرگی برای حرکت نیرو های زمینی دشمن از شرق به غرب خواهد بود مگر این نیست که مشهد دروازه تهران است پس چه بهتر که پشت دروازه خندق پر ابی بکنیم. از بعد اقتصادی هم فقط منافع سه کشور روسیه و هند و چین از ایجاد یک مسیر ترانزیتسریع تر و کوتاهتر از کانال سویز به اروپا حساب کنید با سر حاضر به سرمایه گزاری هستندو اصلا بدید چینی ها خودشون بسازند که قرار گاه خاتم هم نخواد کیسه بدوزه. و در اخر همونطور که دوستان فرمودند.قطعا این طرح مشکلاتی دارد اما اینجا ما از دید کلان و استراتژیک مباحث را بررسی می کنیم .بی شک بعد از 50 سال مزایای این طرح بر معایب ان می چربد. ولی بحثی که وجود داره اینه که ما راه کارهای ساده تر و ارزان تری داشتیم برای جلوگیری از این فاجعه اما نکردیم . حالا این کلان پرژه که جای خود دارد.
 4. با سلام به همه دوستان این طرح را من چند سال پیش خوانده بودم اینجا اتفاقی دوباره دیدم مطالب دوستان را گزیده وار مطالعه کردم . چند نکته به ذهنم امد اول بحث مشکلات به دلیل تفاوت در آب دو دریا است .راه حل آن عدم اتصال دو دریا است می توان اب را به دشت کویر منتقل کرد که انجا با یه ک بندر خشک مجهز کار انتقال کالا را از دریاچه کویر به دریای خز با قطار و کشتی انجام داد.که تمام مشکلات زیست محیطی و اختلاف سطح آب از بین می رود و باعث رونق خطوط ریلی کشور می شود دوم بحث پمپاژ و اختلاف ارتفاع اب هست چرا اجازه ندیم اب مسیر خودش را طی بکنه.یک تصویری دوستان قرار داده بودند که ماهواره ای بود و ارتفاعات ایران را به خوبی نشان می داد در کنار ساحل مکران یک رشته کوه است بعد از ان یک چاله بزرگ و بعد از آ« رشته کوه دیگری و این ترتیب ادامه دارد تا بالا همچنین مسیری نیز بدون کوه به سمت اصفهان دیده می شد. آب را به پشت رشته کوه اول برسانیم اجازه دهیم با یک ورود اب طی چند سالاین چاله پر بشود بعد مسیر گسترش دریاچه را با سد سازی و بند سازی به هر سمت که لازم بود ببریم سد هم که خداشیم حتی می توان اب را به جنوب اصفهان برد و بدون در نظر گیری کشتیرانی کمبود اب شهر های بزرگ مرکز ایران را حدقل در صنعت برطرف کرد.و با احداث ابشیرین کن به مناطق شرقی آب رساند که با تبخیر اب این دریاچه در مرکز احتمال بارنگدی در شرق هم می باشد حتی اگر در افغانستان باشد چون ارتفاع ان زیاد است سرریز ان به شرق ایران می رسد.ادامه دارد
 5. اون همه پاشنه کشتی خالیه هنوز اشیانه نداره .کلا با اشیانه بالگرد مشکل دارند؟
 6. سلام ردیف پایین موشک عقبی هنگام شلیک به عقب ردیف بالای موشک جلوی گیر نمی کنه.؟
 7. unstopable

  تانک های جدید بریتانیا وارد میشوند!

  چرا تصاویر باز نمیشن
 8. به قول یه بزرگی ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه. فردا روزی همین امثال ما باید بریم جنگ استراتژیستها که تو اتاقاشونن ما پیاده نظامیم از الان باید راه حل پیدا کرد.
 9. به هر حال چه رعد بنفش چه تروفی یا هر چیزه دیگه . دست برتر ما در برابر زرهی موشک ضد تانک بود که گویا باهاش به مشکل خوردیم. ویزگی یه سازمان رزم پویا و یه انجمنی مثل میلیتاری که به نوعی اتاق فکر حساب میشه همینه که قبل از وقوع جنگ برای تهدیدات راه حل پیدا کنه. من از بزرگان خواهش می کنم که این موضوع را یهمقدار به چالش بکشن تا بشه یه راه حلی از درون این بحث پیدا کرد .قطعا راه حل فقط خندق و موشک های زرهی دوگانه نیست.اون رادار های نصب روی تانک باید با یه وسیله ای از کار بیافته.
 10. الان همین تصویر دفع موشک های حزب الله را نشون می ده. تو یه درگیری درت درمون که وقت نداری لودر ببری برای تانک مانع درست کنی که اگه تانک ها با بالگرد و تیم پیاده قوی حمایت بشه هم که خب کار سخت تر هست . تو دشت و بیابون با اینا چی کار کنیم مثلا شاید مجبور شدیم تو دشت های سوریهبا اینا شاخ به شاخ بشیم اون وقت چی؟
 11. خب بلاخره تکلیف ما با این تروفی چیه؟چی کارش کنیم.؟
 12. جهان گرد های مثل مارکوپلو و ماژلان برای تفریح دنیا را نگشتن که بیشتر دنبال گنج ها و این علوم بودند.
 13. سلام جالب متن زیر تصویر هست نوشته که این تاریک و روشن شدن ماه به دلیل اینه که نورش از خودش نیست و نور ستاره ها چون از خودشون هست کم و زیاد نمیشه یعنی براش بازتاب نور و درون زا بودن نور خود ستاره ها مشخص بوده ممکنه به منشع این نور هم فکر کرده باشه و اینکه از کجا میاد.