OldTwilight

Members
 • تعداد محتوا

  37
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

87

درباره OldTwilight

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. منظورت سوخو 57 هست !؟ حداقل 16 ساله این تحلیل ها رو من توی همین سایت می خونم ، هیچی به هیچی ...
 2. بازی با کلمات، معنی کلمه شهید اینه که خودش با تصمیم خودش و برای رضای خدا پا در مسیر جهاد بگذره . البته خود کلمه شهید در قرآن فقط مختص به کشتگان راه جهاد نیست. حالا قتل عام و نسل کشی ، به هر حال نتیجه یکسانه ... سوال اینجاست: « نقطه ی پایان این قتل عام و نسل کشی کجاست !؟ تا مردن تک تک فلسطینی ها !؟ » این دشمن جبار، تا زمانی که زور بالاسرش نباشه به کشتار ادامه می ده. اینکه بیرون گود بشینیم و برای کشته شدن ( شهید شدن ) فلسطینی ها بیانیه بدیم، بزدلی و دو رویی محضه.
 3. برای اون ۴۰ هزار نفری که مردن ، زندگی تمام شده .... برای دنیا هم کشته شدن جمعی فلسطینی ها عادی شده
 4. این که باید ادامه داد ولی خب ، بهتره وسطش گهگاهی شانس رو برای کاهش تنش امتحان کرد .
 5. حرکتی که دست دولت جدید رو برای پیش بردن راهبرد سیاست خارجی خودش رو بازتر می کند. انشاءالله که خیر باشه.
 6. قرار نشده بود که ما برای بیرون کردن آمریکا تلاش کنیم و به جاش یک کشور دیگه ( چین ) که به تمامیت ارضی ما احترام نمی گذاره بیاد و توی منطقه ما با کشوری که ادعایی بر خاک ما رو داره ، رزمایش برقرار کنه . باید دم چین رو چید.
 7. البته بهتره پایگاه های پهپادی در تمامی فرودگاه های نظامی ما تشکیل بشه تا حداقل پهپادهای نظارتی رو در سراسر کشور داشته باشیم تا آبروریزی جریان سقوط بالگرد شهید رئیسی تکرار نشه .
 8. اگه یادم باشه ما یک نوع شهپاد داشتیم که می تونست تا یک متر زیر آب حرکت کنه و در نزدیک های هدف از آب بیرون بیاد و اژدر یا موشک رو شلیک کنه ... شهپاد با سرنشین که تا حدودی مشکل نداشتن ارتباط ماهواره ای رو برطرف می کنه ولی خب ، باید فکری به حال بازیابی راهبر این شهپاد کرد . اگه اشتباه نکنم در نزدیکی هدف یک مانور ریزی هم انجام داد ... در زمان 1:15
 9. الحمدلله که جبهه ی غرب داره خودش تاکتیک هایی رو رونمایی می کنه که می تونیم علیه یکی از پایه های قدرت نظامیش استفاده کنیم. جنگ اوکراین و بستن دریای سرخ توسط انصارالله نشون داد که در عصر جدید، نیروی دریایی متعارف خیلی آسیب پذیر هست. البته یک زمانی یک عده اعتقاد داشتند ایران حتی نمی تونه یک روز هم تنگه هرمز رو ببنده و آمریکا با یک بمب می زنه کل سلاح های ایران رو از کار می اندازه .
 10. فقط یک نکته ، اگه غربی ها همین راهبرد رو علیه کشتی رانی ما انجام بدهند می خوایم چه کاری کنیم !؟ یا اگه فردا روزی یمنی ها از دنده چپ با ما درآمدن چی !؟
 11. ساسانیان در دوره خسرو انوشیروان و خسرو پرویز با لشکر کشی به این مناطق رسیدند . پس از اسلام هم در دوره سلجوقیان و هم در دوره ایلخانان که هسته حکومتشون در ایران بود، به سواحل مدیترانه رسیدند.
 12. عملیات خوبی بود ولی خب ، خود این سامانه ها نباید هدف اصلی باشند. هدف اصلی باید چیزی باشه که اینها ازش محافظت می کنند.
 13. پیشنهاد می دهم یک تایپیک بزنیم و صحبت ها و تهدیدهای فرماندهان نظامی و دولتمردان رو توش ثبت کنیم ... برای داشتن تاریخچه و داده کاوی ، بعد خیلی راحت می تونیم بگذاریمشون توی یک اکسل ( حالا کار به برنامه های تخصصی ندارم ) و یک ستون هم برای اجرایی شدن یا نشدن بگذاریم . در نهایت می تونیم با یک درصد خوبی بفهمیم که می شه به حرف های کدوم مسئول اعتنا کرد یا نکرد ...
 14. متاسفانه از همون سوریه هم باید می شد جواب داد ولی به خاطر ساختار بازیگران قدرت در سوریه امکانش نیست. به نظر میاد زیر سبیلی رد می کنند و می رود چون همون عملیات وعده صادق هم یک رئیس جمهور و یک وزیر خارجه پشت کار می خواست که فعلا از هر دو شون محروم هستیم.