msh

Members
 • تعداد محتوا

  177
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

-3

درباره msh

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم
 1. منظورتون از اهرم انرژی چی بود؟
 2. حالا کی گفت قراره ماسونری در ايران رواج پيدا کنه?!
 3. دوست من می اومدی ايران اونايی که تبليغ مسيحيت می کنن رو ريشه کن می کردی ؟!! icon_cool جالبه! مگه تبليغ بت پرستی می کنن ?! دين مسيح هم يک دين آسمانی است هيچ جای نگرانی هم نداره سر مردم رو که نمی خوان گول بزنن برن مسيحی شن هر کسی عقل داره اتفاقا خيلی خوبه جمعيت مسيحی ها در ايران بيشتر هم بشه چون نشون ميده که ما از يک گوناگونی فرهنگی هم برخورداريم و نظرات و ايده های مختلف رو هم قبول می کنيم بعدم نگران نباشيد جمعيت مسيحی ها در 20 سال آينده هم از 4 درصد تجاوز نمی کنه در ضمن شما مسيحی نشو ! ديکتاتوری يعنی همين که نخوای بقيه از عقلشون استفاده کنن بگی چون من مسلمونم بقيه هم در ايران بايد مسلمون باشن و رشد مسيحيت رو يک نگرانی تلقی کنی
 4. اين تحليل زيبا مال کی بود ؟ حتما اگه نفت رو ببنديم آمريکا و اروپا ورشکست ميشه! icon_frown تو اين مدتی هم که نفت رو بستيم خودمون ميشينيم اکسيژن استنشاق می کنيم !! بعد تازه آمريکا و اروپا هم حمله نمی کنند ميگن خوب حتما نفت خودشون نمی خوان بدن ! دوست من ميبينی که آمريکا نمی ذاره ايران فکر بستن يک روزه تنگه هرمز به سرش بزنه حالا شما ميگی نفت نديم بهشون !؟
 5. موشک های بالستيک هيچ وقت مانند کروز هدايت نمی شند حداقل در فاز اوليه و فقط با قوانين اوربيتالی فيزيک مختصات بهشون داده ميشه (مثلا هدف ميگيرن با چه زاويه اي بزنند که کی بخوره) و اون هم يک تراجکتوری مشخصی رو طی ميکنه تا به هدف بر خورد کنه هيچ سيستم خفنی هم توشون نيست که هدايت بشن. سکوی پرتاب شهاب 3 به صورت باتری (سيار هست ) چون خودم توی يکی از رژه ها ديدم اون سکو ها هم چيزی نيست که ايران نسازه اصلا تا حالا رجع بهش فکر نکرده بودم! سوخت شهاب 3 که مطمينن جامد هست که بهش شتاب بيشتری ميده و موتور ساده تری لازم داره نيازی هم به اکسيدايزر نداره ولی کسی نميدونه چه نوع سوختيه! سوختشم درش ريخته نميشه که نشت کنه تازه اصلا مايع نيست! همون موقع که آماده پرتاب ميشه سوخت بهش تزريق ميشه اين پروسه کمتر از 1 ساعت طول ميکشه به طوری که زمان جنگ سرد 100 موشک پولاريس در کمتر از 1 ساعت قابليت شليک به شوروی رو داشت!
 6. msh

  هداياي جرج بوش به كشور خود!!!

  sh-roshan2002 آيا من يک ساعت داشتم روضه می خوندم يا شما متن منو اصلا نخونديد ؟!!من هم به مسخره گفتم که ما رفتيم همه ايديولوژی ها رو بررسی کرديم يعنی دقيقا منظورم اين بود که محکوم به جبريم !! فکر کنم خيلی واضح بود!!! :mrgreen: در مورد کمونيسم هم اصلا خوب و بد نداريم و ربطی به استالين و لنين نداره فقط يک مثال بود اصلا حرفی از خوبی و بدی کمونيسم زده نشد بحث اين بود که من می گفتم کار اين سربازان با کار سربازان ديگری که برای دفاع از کشورشون می جنگند يکی است چون اين سربازان با قدرت تفکرشون فکر کردند آمريکا می خواد صلح رو به منطقه بياره و رفتن که از اين ايده حمايت کنند البته نه اونهايی که صرفا به خاطر پول جنگيدند.
 7. msh

  هداياي جرج بوش به كشور خود!!!

  با دوستمون موافقم ولی الان بقيه ميگن که خدا قدرت تفکر رو به انسان داده و با اين قدرت تفکر بايد بفهميد که مثلا کمونيسم تنها راه نجات انسان ها نيست!! ولی جالبه که اين قدرت تفکر رو خدا فقط به ما مسلمان ها داده چون همه مسلمان شدن رو انتخاب کرديم به جای کمونيست بودن! خيلی اتفاقی همه با شعور از آب در اومديم! يعنی رفتيم تمام ايديولوژی های مختلف رو بررسی کرديم و به اين نتيجه رسيديم که اسلام از همه بهتره! و جالب تر از اون هم اينکه تمام مردم شوروی خيلی ا اتفاقی از قدرت تفکرشون استفاده نکردند و کمونيست شدن ! همشون هم بايد برن جهنم !
 8. msh

  هداياي جرج بوش به كشور خود!!!

  من ميگم اگر اينها معتقد بودند که آمريکا می خواد صلح و دموکراسی به عراق بياره و جنگيدند به خاطر اينکه از اين ايده حمايت کنند قابل احترامه. درسته که اشتباه کردند ولی قابل احترامه. ولی مشکل اينجاست که خيلی از اين سرباز ها می دونستند داستان چيز ديگريست و خيلی هاشون هم برای پول می جنگيدند اين دسته حقشونه هر بلايی که سرشون اومده.
 9. همون طور که دوستمون فرمود اين پديده هيچ ربطی به ديوار صوتی نداره و تحت شرايط بسيار خاص اتفاق می افته اون هاله هم هاله اي بخار آب يا vapor cone هست به اينصورت هست که : در يک هوای نسبتا مرطوب ,سرعت نسبتا بالای هواپيما باعث تغيير فشار هوا در اطراف هواپيما شده و بخار موجود در هوا هرچند کم تبديل به آب ميشه و چگالی صورت می گيره اين پديده زيبايی است که عکاسان تلاش می کنند از اين لحظه کوتاه عکس بگيرند ولی هر هواپيمايی نمی تونه اين هاله رو ايجاد کنه معمولا هواپيما بايد transonic باشه .
 10. msh

  موتور های جت

  من به عنوان شروع کار يک توضيح نسبتا کامل از موتور توربوجت قرار می دم و بقيشو به دوستان ديگه واگذار می کنم فقط يک مقدار طول ميکشه تا حاضر بشه اميدوارم اين يک تاپيک تخصصی بشه.
 11. msh

  موتور های جت

  من پيشنهاد ميکنم چون اين موضوع بسيار مهمی هست اين تاپيکو دوستان کمک کنند و کاملش کنند مثلا توضيح راجع به هر نوع موتور رو کامل در سايت قرار بديم اين توضيحات دوستمونبسيار خوب ولی ساده بود يکم اگر مطلب رو باز تر کنيم بهتره.
 12. من هم با چين موافقم به دلايل زير اين دلايل که ميگم همگی نکات مثبت چين نسبت به روسيه هست و فقط در زمينه اقتصادی 1-چين 800 بيليون دلار سرمايه خارجی درش خوابيده با حمله خيلی از شرکت های بزرگ در دنيا ورشکست ميشن يعنی کل دنيا ضرر ميکنه! 2-چين 1.5 تريليون دلار ارز خارجی ذخيرهه داره که يعنی دو برابر ژاپن و آلمان! با وارد کردن اين ارز ميتونه هر لحظه نرخ تورم تو دنيا رو چندين درصد افزايش بده مال روسيه 470 بيليون هست ( ولی الحق که رقم بالاييه!!) 3-چين 4.5 تريليون دلار از بورس های بين الملّی رو در اختيار داره بقيش رو حدس بزنيد...! 4-آمريکا هيچ وقت به چين حمله نخواهد کرد چون اقتصادش بيش از همه متکی به چين طوری که تمام کارخانجات آمريکايی در چين کار می کنند و 20 درصد صادرات کل چين به آمريکا ميشه ولی هيچ کشور ديگه اينطوری به روسيه وابستگی نداره و کارخانجاتشون در روسيه شعبه نداره! 5-چين با بودجه اي که داره ميتونه ظرفيت نظامی خودش رو بسيار افزايش بده 6-چين قرض بين المللی بسيار کمتری نسبت به روسيه داره حدود 300 بيليون دلار مال روسيه که يک دهم اون جمعيت داره بيش از 500 بيليون هست ! 7-رشد اقتصادی چين 12 درصد مال روسيه 8 درصد! 8-تنها نقطه ضعف چين نسبت به روسيه نفت هست چون روسيه روزی 5 ميليون بشخ نفت توليد می کنه دلايل نظامی و جمعيت رو هم که بقيه دوستان ذکر کردند
 13. دوست عزيز با اينکه نمی خوام الان يک بحث جديد راه بندازم ولی فقط اينو بگم که چون اسراييل از حزب الله شکست خورد دليل نميشه که از زيمبابوه هم شکست بخوره! آخه زيمبابوه از حزب الله هم قوی تره ! بعدم جنگ 33 روزه شکست رسمی که نبود يک افتضاح بود تلفات حزب الله 6 برابر اسراييل بود در واقعيت اسراييل به بالای 200،000 ساختمان در لبنان صدمه زد همين طور 640 کيلومتر جاده خراب کرد. در اين بررسی من هدف از جنگ رو نابودی طرف مقابل در نظر گرفتم. يک مثال ساده بزنم مثلا آمريکا تصميم ميگيره تمام پايگاه های هوايی ايران که 300 تاست رو بزنه برای اينکار از 300 هواپيما استفاده ميکنه ! در آخر جنگ آمريکا موفق ميشه 100 پايگاه رو بزنه و ايران هم 120 هواپيمای آمريکايی رو سرنگون می کنه . حالا نتيجه می گيريم که آمريکا شکست خورده چون به هدفش که 300 تا پايگاه بود نرسيده که هيچ 120 هواپيما هم از دست داده حالا آيا می تونيم نتيجه بگيريم آمريکا از ايران ضعيف تره؟! اگر آره که هيچی ولی اگر نه پس نمی تونيم نتيجه بگيريم که اسراييل از حزب الله ضعيف تره!
 14. به نظر من نميشه دقيقا گفت کی از کی بهتره چون تفاوت ها خيلی زياد نيستند ولی از اونجايی که اسراييل موشک اتمی داره نيروی هوايی و حتی زمينی مدرن تر و با تعداد بيشتر داره ميشه گفت در يک نبرد کوتاه مدت و کلاسيک از ايران برتری داره ولی از اونجا که ايران روزی 5 ميليون بشکه نفت توليد ميکنه و اسراييل قرض های بين المل بسيار زيادی داره و ذخيره ارزی زيادی نداره در يک نبرد فرسايشی ايران پيروز خواهد بود چون ايران از امتياز جمعيت زياد و مساحت زياد هم برخورداره ولی فراموش نکنيد که آمريکا پشت اسراييل هست! ولی در مورد عربستان يکم قضيه فرق داره همونطور که ميدونيد اين کشور بيشترين درصد درامد رو روی ارتش سرمايه گذاری ميکنه در جهان! که حتی از روسيه و چين هم بيشتر حدود 57 ميليارد دلار اين نشون ميده که اينها در کوتاه مدت ارتش بی نظيری دارند ولی به دليل وابستگی شديد به غرب( 6مليون خارجی در عربستان کار می کنند!!)در يک جنگ بلند بازندست چون هزينه های بسيار زيادی برای نگهداری ، تعمير و جايگزينی براش به وجود می آد. ولی ترکيه نسبت به اين دو برتری داره چون هم نيروی هوايی و زمينی قوی داره و هم کم کم دار توان توليد به دست می آره و هم اقتصاد ، جمعيت و قدرت خريد بيشتر و بزرگتری نسبت به اسراييل و عربستان داره از اين لحاظ به نظر من ترکيه از ايران برتره شهاب 3 هم روی ترکيه مثل اسراييل اثر نداره! پس ميشه اينجوری گفت! 1-ترکيه و اسراييل باهم ! 2-ايران 3- عربستان بهترين کار اينه که يک جدول بکشيم که توش نيروی هوايی ، زمينی ،توليد نفت ، جمعيت ، مساحت و... رو با هم مقايسه کنيم بعد چند ستون جدول رو هم به امتيازات ديگه اختصاص ميديم مثلا حمايت آمريکا از اسراييل.
 15. msh

  اخبار عمومی منطقه و جهان

  ما رفتارمون رو درست کنيم همه چی حل ميشه مثلا اعدام زير 18 سال يکيشه که سنگشو به سينه ميزنن همچنين تعداد اعدامی ها ! ميدونيد ايران با اختلاف کم بعد از چين در رتبه دوم اعدام قرار داره در دنيا!