hexman

VIP
 • تعداد محتوا

  1,562
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

282 نشان افتخار

5 دنبال کنندگان

درباره hexman

 • رتبه حساب کاربری
  09- ?????

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Tehran

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. یعنی به زبان عربی یا فارسی مسلط بودن؟ به کتاب ها چطور دسترس داشتند؟به خاور میانه سفر کرده بودن؟
 2. در حال حاضر چند درصد منطقه دونباس به اشغال روسیه درامده؟
 3. یه جا هم گفته شده ظاهرا تانک اوکراینی بوده شلیک به خودی اشتباه کرده
 4. میشه یک مقایسه ای میان تلفات ارتش روسیه در اوکراین با تلفات ورماخت در عملیات بارباروسا انجام صورت بدین؟ به نظرتون ممکنه در صورت تلفات بیشتر ارتش روسیه و پشتیبانی بیشتر غرب از اوکراین،ارتش اوکراین از فاز دفاعی وارد فاز تهاجمی بشه؟
 5. هدف قرار دادن هلیکوپتر کاموف Ka-52 روسی در حال پرواز توسط اوکراینی‌ها با موشک ضد تانک Stugna-P این که بالگرد تا این ارتفاع پایین آمده و در وضعیت پرواز ایستا قرار داشته به احتمال فراوان مربوط به شلیک موشک ضد زره و لزوم باقی ماندن در یک شرایط ثابت برای هدایت موشک است. وقتی از لزوم توسعه سلاح های شلیک کن - فراموش کن صحبت می شود منظور جلوگیری از پیش آمدن چنین صحنه هایی است. هلیکوپترهای روسی سه نمونه موشک هوا به سطح به نام‌های آتاکا، ویخر و خریزانتما حمل می‌کنند که همگی هدایت نیمه فعال داشته و از اونجا که خبری از قابلیت شلیک کن فراموش کن نیست، بایستی تا لحظه برخورد، هدف را برای آن‌ها نشانه گذاری کرد. در بین این 3 موشک هدایت ویخر که اصلی ترین موشک‌ روس‌ها است و همچنین خریزانتما از نوع پرتو سواری لیزری است و بایستی هدف را با لیزر مشخص کرد، آتاکا نیز هدایت نیمه فعال داشته و فرامین از طریق امواج رادیویی به آن منتقل میشوند. در حالی که کشورهای غربی برای هلیکوپترهای تهاجمی خود طیف گسترده‌ای از موشک هوای هوا به سطح قابل شلیک توسط هلیکوپتر را توسعه داده‌اند که از نوع شلیک کن - فراموش کن هستند و به منظور هدایت مستقل از هلیکوپتر، در دماغه خود جستجوگر تصویر ساز فروسرخ و یا رادار موج میلی‌متری دارند. هلفایر آمریکایی، بریمستون انگلیسی، موکوپا ساخت آفریقای جنوبی، اومتاس ساخت ترکیه، HJ-10 ساخت چین و اسپایک اسرائیلی موشک‌هایی هستند که هلیکوپترها حمل و به روش شلیک کن - فراموش کن شلیک میکنن. اینطوری هلیکوپتر به یک هدف ثابت و آسان تبدیل نمیشه. https://uupload.ir/view/video_2022-04-05_14-39-24_9cp8.mp4/ منبع
 6. تصاویر ماهواره نشان میدهد ادعا اوکراینی ها مبنی بر حمله و نابودی شماری هلیکوپتر روسی در پایگاه هوایی Kherson که در کنترل روسیه است صحیح بوده. این عملیات ظاهرا توسط توپخانه صورت گرفته و به نابودی شماری از ۴۹ هلیکوپتر روسی مستقر در این پایگاه تحت تصرف روس ها انجامیده ؛ هلیکوپتر ها به نظر میل ۸ و میل ۲۴/۳۵ و کاموف ۵۲ هستند.
 7. تصويري از شناور گشتي Gyurza-M اوکرايني که به دست روسها افتاده..
 8. تصویری از یک جنگنده سوخوی Su-25 روسی که با وجود اصابت یک موشک دوش‌پرتاب در حین عملیات در اوکراین، توانسته است به پایگاهش بازگردد.
 9. تصاویری از شهدای روس به همراه خانواده معظم شهدا
 10. قسمت های مختلف این سامانه رو میشه کسی از دوستان تشریح کنه .و همچنین بفرمایید این قسمت مشخص دشه در تصویر چیه؟ این چیه:
 11. یک بی ام پی2 روسی با توپ30 م م خود دوباره به طرف یک خودروی غیر نظامی اتش میکند: https://www.aparat.com/v/56JmD نتیجه حمله‌ی نفربر زره‌پوش BMP-2 ارتش روسیه به خودروی غیرنظامی اوکراینی.: https://www.aparat.com/v/IcpJo
 12. از آغاز جنگ تا کنون اوکراین هیچ کونه حمله ای اعم از موشکی یا چیز دیگه به خاک روسیه نداشته؟
 13. نیمه باختری اوکراین کماکان دست نخورده از نفوذ ارتش روسیه است و ظاهرا روسیه برنامه ای برای یورش به مناطق باختری نداره چرا مردم اوکراین به مناطق امن تر اوکراین نمیرن و یه راست میخوان از کشور بیرون برن؟
 14. یه سوال روسیه که الان در نزدیکی مرز های خودش و با وجود پیشرفت تکنولوژی (وجود سلاحهای دوربرد و دقیق و بی سرنشین ها و هواگردهایی با توان حمل بار و سوخت و مهمات بشتر) در پیشروی به سمت کیف و تامین سوخت و مهمات ادوات نظامیش به مشکل خورده و در لجستیک ضعف داره چجوری هفتاد سال پیش تونست لشگر کشی کنه تا قلب آلمان؟