farzad283

Members
 • تعداد محتوا

  25
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

26

درباره farzad283

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

237 نمایش های پروفایل
 1. عراقچی: اگر پاداش ایران پس از این همه تعامل این باشد که دوباره تحت فصل هفتم قرار گیرد، این به‌معنای آن است که «دکترین هسته‌ای» ما اشتباه بوده است و ما باید این موضوع را مورد بازبینی قرار دهیم. این بهترین و عاقلانه ترین راهبردی هست که در برابر رفتارهای غرب باید صورت میگرفت. شاید به زودی شبیه یک چنین جمله ایی رو بشنویم: علیرغم نظر و فتوایی که بیان کرده بودم٬ بنا به خواست و مطالبه به حق مردم و مسئولین، مسیر هسته ای خودمون را تغییر میدهیم و به حول و قوت الهی در این مسیر هم به پیش خواهیم رفت تا دشمن بداند ملت مقاوم و سربلند ایران تسلیم زور نخواهد شد.
 2. وزارت دفاع آمریکا جزئیات سیستم های دفاع هوایی جدیدی که قصد استقرار آن در عربستان سعودی دارد را اعلام کرده است. در پی حملات اخیر به مراکز نفتی عربستان سعودی که غرب آن را به ایران نسبت داده است پنتاگون از برنامه اعزام تسلیحات و نیروهای بیشتر به عربستان خبر داده بود. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، روز جمعه گذشته این اقدام را "دفاعی" خواند. بنا بر بیانیه روز پنجشنبه (۲۶ سپتامبر) پنتاگون، یک سیستم دفاع هوایی موشکی پاتریوت و چهار سیستم سنتینل به همراه حدود ۲۰۰ پرسنل نظامی به عربستان اعزام می شوند. سنتینل یک پدافند سه بعدی متحرک است که علیه اهداف در ارتفاع پائین از جمله هلیکوپتر، موشک های کروز و پهپاد کاربرد دارد. پاتریوت نیز توانایی مقابله با موشک‌های بالستیک تاکتیکی و موشک‌های کروز را دارد. وزارت دفاع آمریکا همچنین سیستم های دیگری را به حالت آماده باش کامل درآورده تا در صورت نیاز فورا به عربستان سعودی اعزام شوند. بنا بر بیانیه پنتاگون، این سیستم ها عبارتند از: دو پاتریوت دیگر و یک پدافند هوایی "تاد" که یکی از پیشرفته ترین سیستم های ضد موشکی بالیستیک ارتش آمریکاست. مقامات آمریکایی همچنین ابراز امیدواری کرده اند ک متحدان این کشور نیز در آینده به افزایش توان دفاعی عربستان سعودی کمک کنند. https://www.bbc.com/persian/iran-49847390
 3. سلام. این ادعا رو میشه توضیح بدین! که دقیقا منبع آن کجاست؟ صنعت نظامی و استانداردهای آن پیشرو هستند در مبحث ایمنی
 4. عموما دلیل سکوت یا ترسه یا احتیاط.خودمون رو ببینید بعد از ترامپ. نه مزاحمت ایجاد میکنیم با قایقهامون نه اسیر میکنیم نه موشک ازمایش میکنیم و ....و نه زیاد مرگ بر مرگ بر میکنیم. دلیلش احتیاط از سر ترسه. اعراب و کرکسهای جنوب هم میدونن هر جنگی اونا هم بسیار آسیب میبینن .
 5. https://www.tabnak.ir/fa/news/898757/جزئیاتی-از-انفجار-نفتکش-ها-و-تانکرهای-نفتی-در-بندر-الفجیره-امارات-پرواز-جنگنده-ها-بر-فراز-الفجیره-امارات-انفجارها-را-تایید-کرد میتونه سیگنال تهدیدی باشه برای کرکسهای جنوب خلیج فارس؟
 6. سلام برادر منابع شما متعلق به یک تفکر و دیدگاه هست که گاها مربوط به دوره زمانی خاصی ناشی از هیجانات ضد الحاد بوده (علل گرایش به مادیگری دکتر شهید مطهری) یا مربوط به یک نویسنده(دکتر شهریار زرشناس) . باید از منابع متنوع تری برای نقد استفاده کنید و واقع نگر باشید. در نگاه مادی (غیر الهی)چیزی به عنوان مبارزه با فقر و بیکاری وجود ندارد! درحالیکه درکشورها و حوزه های طرفدار این ایده عملا فقر و بیکاری وجود نداره : حوزه اسکاندیناوی. ژاپن. کره جنوبی (آمریکا در حوزه غیر الهیون نیستند) منافع فردی بر ملی و جامعه ارجعیت دارد! ژاپن. کره. ویتنام و ....... ،بدون هدف جمعی و آیندنگر داریم که امیال زودگذر فردی و گروهی و قبیله ای بر کل جامعه ارجعیت دارد!((همان واقعیتی که امروز در جامعه با ان روبرو هستیم)) اگر ذره ای هم احساسات ملی در جامعمون وجود داره مربوط به همون تفکر غیر مادی گذشتست. اما با جمله آخرتون موافقم و متاسفانه جامعه غیر مادیمون به ان جهت و سمت رفته. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ مورد دیگه میخوام بگم و نمیدونم جاش اینجاست یا نه ! (عذرخواهی میکنم) این سایت و تایپکها بنابود بحثهای تخصصی باشه برای امید به بهبود دانش . به امید افزایش توان نظامی وطنمون برای مقابله با دشمن. فارغ از ایدیولوژی. وطن همیشه هست و باید باشه. تفکرات عوض میشن و فانی هستند. با این شیوه تا چند وقت دیگه دوستان به عنوان راهکار مقابله با دشمن ، پخت آش مشکل گشا به مثابه دوره شاه حسین صفوی بوقت محاصره اصفهان را میدن.
 7. چرا برای اثبات خودتون دروغ میگید؟ یک تفکر قوی برای اثبات خودش ، نیازی به تخریب و درغگویی و جعل واقعیات نداره. حداقل انسان و آزاده باشید اگر معتقد نیستین.
 8. زیر دریایی فاتح چی شد دوستان؟ حداقل دو سالی میگذره از وعده رونماییش.
 9.       میتونیم به اروپا فشار بیاریم از لحاظ دیپلماتیک!! دقیقا میشه بگید چجوری؟ با کدوم اهرم و قدرت؟ ما به جیبوتی هم نتونستیم فشار بیاریم! مگه همه با هم دستامون بزاریم رو نقشه اروپا هی فشار بدیم
 10. سلام روز بخیر اینکه تجزیه کشورهای قدرتمند به نفع آمریکا و اسراییل هست کاملا درست و صحیح ، اصلا شبهه ای در این موضوع نیست. صحبت من بر سر بوجود آورنده و بانی گروه متوحش داعش نیست، اما استفاده از ظهور این فرقه و گسترش کنترل شده نا محسوس اون به نفع حفظ محور مقاومت (سوریه بشار اسد)بود. این سیاست هوشمندانه باعث امیدواری و افتخار ماست و نشان دهنده وجود متخصصان نخبه در بین نظامیان کشورمونه. عرض بنده این بود
 11. چه اسمش باشه تحلیل مریخی چه بقول دوست فرهیخته ای چون شما هواپلتیکت! بر مبنای داده های تجربی تحلیل بنده مریخی این بود که در این تایپک نوشتم. این که مورد وثوق شما نباشه اهمیتی نداره چون بنا بر این نداشتم ذهن درگیر و پرمشغله تحلیلگرهای زمینی و متافیزیکی این تایپک رو به این نظر جلب کنم. با این حال عذر منو بپذیرید که باعث مکدر شدن خاطر حساستون شدم :rose: .شب خوش
 12. نمیخواستم شفاف بگم اما هیچ کس به اندازه اسد و حامیانش از وجود داعش و اعمال متوحشانه این گروه (با ترسوندن غربیها از پیروزی و قدرت گرفتن این گروه بجای اسد) منفعت نبردن وگرنه اسد الان کجا بود و اصلا سوریه متعلق به کی؟ درست نیست این بحث در این تایپک ادامه پیدا کنه به لحاظ منافع ملی ضمنا دوست عزیز تحلیل درست یعنی نتیجه گیری منطقی از یکسری داده های تجربی بدون اجازه دادن به تاثیر افکار و اعتقادات وعلایق و دلبستگیهای فکری و روحی و مذهبی .
 13. واقعا درک و تحلیلش نباید زیاد سخت باشه! داعش نباید تا رسیدن به اهداف دولتها و گروههای ذینفع از بین بره. اصلا بزرگ شدن داعش نتیجه خواست دولتهای متعدد با منافع متفاوت و گاها متضاد بوده ( آمریکا و اسراییل و سوریه و عراق و ایران و روسیه و ترکیه و عربستان و قطر). اینقدر ساده نبینید یکروز هواپیماهای آمریکایی اشتباها تسلیحات میریزن یکبار پادگانهای عراقی مملو از اسلحه تقدیم داعش میشه و هر چند وقت یکبار بر خلاف جریان میدان نبرد مراکز انبار مهمات ارتش سوریه یعنی فکر کردید ارتشی با حدود پنج سال تجربه نبرد بلد نیست کجا تسلیحاتشو انبار کنه؟ فرض کنید الان داعش از بین بره چه کسی منفعت میبره؟ ما ؟ سوریه؟ ترکیه؟ آمریکا یا اسراییل؟.
 14. در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی و نظامی بخصوص تجهیزات با تکنولوژی بالا ، در حین ساخت نکات و گره های تکنیکی (یا بقول معروف فوت کوزه گری) هست که متاسفانه میتونه کار رو حتی علی رغم پیشرفت ظاهری و فیزیکی متوقف کنه. در خصوص ساخت سیستم پدافند باور  هم احتمالا این مشکل وجود دارد. همونطور که زیردریایی فاتح علیرغم اعلام چند تاریخ برای رونمایی هنوز عملیاتی نشده است.