951

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  443
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  7

951 آخرین امتیاز شما در روز 20 اسفند 1397

951 شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

1,357 نشان لیاقت

3 دنبال کنندگان

درباره 951

 • رتبه حساب کاربری
  استوار دوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,640 نمایش های پروفایل
 1. با سلام در مورد فتوا به سه نکته مهم باید اشاره شود که همین دلایل باعث نادیده گرفتن فتوای التزام بر عدم تولید و بکارگیری تسلیحات هسته ای توسط ایران در جامعه جهانی شده است ! 1 - فتوا فقط برای مقلیدن مرجعی که فتوا را صادر نموده الزام آور و واجب است . 2 - فتوا تا زمان زنده بودن مرجع تقلید صادر کننده فتوا ، الزام آور است . 3 - فتوا با عوض شدن شرایط صدور فتوا ، خود به خود ساقط میشود ! ( نمونه : فتوای تحریم تنباکو ) *** حال با دانستن شرایط فتوا در مذهب تشیع ، اگر خودمان را جای طرف خارجی درگیر در ماجرای هسته ای ایران بگذاریم ، آیا استناد بر فتوا باز هم میتواند خیال طرف خارجی را ، بابت بمب هسته ای راحت کند ؟! مطمئنا خیر .
 2. 951

  قاهر F-313

  با سلام گلوگاه اصلی ساخت یک هواپیمای جنگنده در کشورمان ایران ، اقتصاد هست و بس ! ما شاید برخی از تکنولوژی های تولید جنگنده را در ایران بصورت جزیره ای داشته باشیم ..... شاید در برخی از این فناوری ها به ساخت نمونه رسیده باشیم ...... شاید توانسته باشیم نمونه یک محصول را بصورت اصولی مهندسی معکوس و بهینه کنیم.... و حتما خیلی خوب تعمیر و نگهداری میکنیم..... خیلی خوب شو آف میکنیم و جنگنده نسل پنج میسازیم..... اما ..... اگر بتوانیم یک نمونه جنگنده را با تمام تکنولوژی هایش ، بصورت اثباتگر فناوری بسازیم ، آیا توان ایجاد خط تولید و تولید انبوه آن جنگنده را با این اقتصاد بیمار ، داریم ؟! آیا نیروهای مسلح ما و یا وزارت دفاع توانایی تامین مالی این خط تولید در لبه فناوری را تمام هزینه هایش دارند ؟! *** زمانی سردار حاجی زاده با تمسخر آمریکای ها میگفت ، آمریکایی ها همه محصولات نظامی را گران در می آورند ( گران تولید میکنند ) ! ما در مجموعه نیروهای هوافضای سپاه تجهیزات را ارزان میسازیم ! نتیجه این ارزان سازی ها را در تولیدات موشکی ایران و ضریب موفقیت رزمی شان دیدیم ! ( حمله به پایگاه هوایی الاسد و محل تجمع سران داعش - تعداد موشکهای فیلد شده ) آیا قرار است یک هواپیمای جنگنده را هم ارزان سازی کنیم که توان تولیدش را داشته باشیم ؟! *** در زمان ساخت جنگنده رافال ( که جنگنده نسل 5 هم محسوب نمیشود ) در کشور فرانسه این بحث بود که اقتصاد فرانسه توانایی تحمل هزینه تحقیق ، توسعه و تولید انبوده جنگنده مدرن را بصورت ملی ندارد و احتمالا این جنگنده آخرین جنگنده تماما فرانسوی خواهد بود ! که در واقع همین اتفاق هم افتاد . حال جنگنده نسل پنج ایرانی قرار است با کدام زیر ساخت تحقیقات ، توسعه ، سرمایه گذاری و تولید انبوه در زمینه بدنه ، اویونیک ، موتور و تسلیحات و کدام بنیه اقتصادی ساخته شود ؟! لطفا اول به این موارد پاسخ دقیق و مستند ( نه بر اساس ادعا ها و شایعات ) بدهیم ، بعد در مورد قاهر نسل 5 صحبت کنیم که همه میدانیم فقط یک شو آف مبتذل بوده و هست !
 3. با سلام یعنی اینقدر به این تانک های ام 47 فعال در لشکر های پیاده ارتش نیاز دارند که نتونستند یک دستگاه سالم رو بیارند توی موزه بزارن و از این نمونه اسقاطی استفاده کردند ؟!
 4. با سلام مجدد به نظر شما ، بجز تروریسم کور ، اسم این عملیات رو چی میشه گذاشت ؟! تیر اندازی به مسافران فرودگاه !!!!!!!
 5. با سلام اگه بدون جانبداری به فعالیت این بنده خدا نگاه کنیم ، ایشون در واقع یجور تروریسته ! یعنی هر کسی که در جبهه ماست چریکه و هر کسی در برابر ماست تروریست یا تکفیری !؟ ایشون و امثال ایشون در سازمان آزادی بخش فلسطین و گروه های مشابه دیگه ، در جایی که هیچ ربط جغرافیایی ، نژادی ، اعتقادی و فرهنگی بهش ندارند عملیات تروریستی انجام دادند ، دقیقا همون کاری که داعش با مبارزین اویغور و یا چچنی در لیبی ، سوریه و عراق انجام میداد ! نباید به این افراد به اصطلاح چریک ، تقدس بخشید .
 6. با سلام به نظرم در این مورد خاص از در دسترس ترین گزینه ممکن استفاده شده !