951

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  508
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  8

951 آخرین امتیاز شما در روز 17 شهریور

951 شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

1,602 نشان شجاعت

3 دنبال کنندگان

درباره 951

 • رتبه حساب کاربری
  استوار دوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,897 نمایش های پروفایل
 1. سلام مجدد اسراییل نمونه مناسبی برای این کار نیست ، چون بخاطر وسعت کم سرزمینی بحث قابلیت تحرک و جابجایی لجستیکی این اداوات ، برای ارتش این کشور در اهمیت اصلی قرار نداره .
 2. با سلام همه ی این موارد خوبه اما به هر حال ما باهمه این تغییرات هنوز با ابعاد بزرگ یک تانک و قابلیت های منفی ابعادی و تحرک پذیری و وزن بالا ، شنی های بزرگ و هزینه عملیاتی بلاتر در مقایسه با یک نفربر روبرو هستیم .
 3. با سلام گذاشتن توپ BMP2 روی شاسی T72 چه مزیتی ایجاد میکنه ؟
 4. 951

  IRIAF & F-14A

  با سلام اف 14 های تجهیز شده به بمب در ایران آیا عملیات هم داشتن ؟ یا فقط طرح آزمایشی بوده ؟
 5. دوستان طرفدار موشک و جایگزین موشک بجای نیروی هوایی آیا از این موشکهای بالستیک در زمان جنگ میتونید در مناطق مسکونی و با خیال راحت استفاده کنید !؟ ( رجوع کنید به حمله موشکی ایران به مناطق کردستان عراق ) آیا از این موشکهای بالستیک میتونید برای پشتیبانی نزدیک همزمان ، از نیروی زمینی استفاده کنید ؟! آیا از این موشکهای بالستیک در صورت تهاجم به ما و بعد از ضربه اول جنگ ، میتونید استفاده کنید ؟! آیا از این موشکهای بالستیک میتونید برای ضربه به اهداف متحرک استفاده کنید ؟! آیا از موشک بالستیک میتونید برای ایجاد برتری هوایی استفاده کنید ؟! اصلا بدون ایجاد برتری هوایی ، چطور میخواید از سکوهای متحرک برای شلیک همین موشکها استفاده کنید ؟! ( همین جنگ آذربایجان و ارمنستان رو ببینید ) چطور میخواید از به اصطلاح شهرهای موشکی ثابت که محل بیشترشون شناسایی شده و براحتی هم شناسایی میشه و مطمئنا در ضربه اول مورد هجوم قرار میگیره ، در ادامه جنگ موشک شلیک کنید ؟! از این دست سوالها زیاده که میشه پرسید و جواب همه شون هم مشخصه ، یادمون باشه که کشور ما از روی اجبار و نیاز به موشکی روی آورده و دست اندر کاران اینکار هم برای توجیه کارشون برای این کار استدلال تراشیده و میتراشند و اینقدر در اینکار افراط کردن که در مقابل ناکارآمدی نیروی هوایی رو تبلیغ میکنن که خودشون رو موجه تر نشون بدن ! درک این موضوع اینقدر ها هم سخت نیست .
 6. با سلام همین تفکر امثال شما نیروی هوایی مارو به اینجا رسونده ! اینقدر در این سایت در مورد این مسئله و باطل بودن نظر شما بحث شده که دیگه نیاز نباشه به استدلال مثلا منطقی شما پاسخ داده بشه ! دوست گرامی این رو بدونید که تمایل ظاهری و افراطی بخشی از نیرهای نظامی ایران به بحث موشکی مصداق بارز این ضرب المثله که گربه دستش به گوشت نمیرسید ِ میگفت پیف پیف !
 7. 951

  قاهر F-313

  این خبر واسه دو سال پیش ها !!! حیفه وقت و انرژی که بخواین واسه این اخبار بزارید .
 8. سلام قصدم مقایسه این دو هواپیما نیست ، اهدافی که در آنزمان برای هواپیمای ایران 140 در نظر گرفته شده بود ، با نگاه به پروژه CN 235 بود که متاسفانه در هیچ کدام از اهداف محقق نشد . در مناقصه حتی از شرکت کاسا هم برای شرکت در این پروژه دعوت شده بود که مثل شرکت ساب و بامباردیه ، شرکت نکرد .
 9. با سلام مقالات منتشر شده و متن کنفرانس هایی که در مجله صنایع هوایی در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد درباره ایران 140 منتشر میشد ، سند بسیار خوبی برای این پروژه و اهدافی که قرار بود به آن برسه و متاسفانه نرسید ، محسوب میشه . یجورایی قرار بود همون کاری که CASA/IPTN CN-235 برای اندونزی انجام داد ، برای ما انجام بده ، حیف که نشد که بشه .
 10. با سلام آسانسور انتقال بالگرد به آشیانه نداره ؟!
 11. سلام برادر اینهایی که میگی به ما چه ربطی داره !؟ ما با کشورهای بدتر ازین الان روابط دوست وبرادرانه داریم .
 12. با سلام با قبول سرازیر شدن سیل منفی دادن ها بازم سوال قبلی خودم رو تکرار میکنم : اصلا چرا ما با اسراییل باید دشمنی کنیم ؟! دوستانی که میخوان جواب بدن لطفا بالای منبر نرن ، سخنرانی ها رو به اندازه کافی در این سالها شنیدیم . اگر بعد از انقلاب بجای بستن با اعراب با اسراییل میبستیم ، بهتر نبود ؟ دشمنی ایدئولوژی زده ما با اسراییل در این 40 سال ، تنها نتیجه ای که برای کشورمون داشته ، غلطیدن تمام همسایه های مسلمان عرب و آذریمون ( واحتمالا در آینده ، افغانی و پاکستانمیمون ) به دامن اسراییل بوده ! یجایی باید ایستاد و از دور به مسیر طی شده نگاه کرد تا دید بهتری به وضعیت پیدا کرد .
 13. غربی و با دسترسی استاندارد به پشتیبانی و قطعات
 14. سلام در مورد صحت توقیف محموله واکسن مطمئنید ؟
 15. با سلام در منابع نظامی ، قیمت نگهداری یک جنگنده را 5 برابر قیمت خرید اولیه در طی 30 سال خدمت در نظر میگیرند .