habdollahi83

Members
 • تعداد محتوا

  308
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

-965

درباره habdollahi83

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. و سران عرب اینقدر پپه تشریف دارند که با چند ادعا میلیاردها دلار در سال خرید تسلیحات می کنند حالا هزینه های دیگر بماند؟! نه عزیز من یه چیزی هستش! حالا نه حتما 15 روزه!
 2. یه جایی خونده بودم که نگرانی زیاد ژنرال های آمریکایی در حمله به عراق، حمله پیش دستانه آن کشور در زمان انتقال نیرو به خلیج فارس بود که طی دو سه ماه صورت گرفت اما به قول خودشون به خیر گذشت! اما یعنی ممکنه آمریکا با این تشکیلات نظامی چنین سوتی هایی بدهد که لجستیکش را کشوری در حد توان ایران به صورت موثر از کار بیندازد؟!
 3. خب به فرض درست، نتیجه چه شد؟ نفوذ و قدرت زیاد ایران در عراق سوریه لبنان و یمن و .... 40 سال پیش ریس جمهور آمریکا که این طرح هایی که شما میگویید را طراحی می کرد آیا میتوانست ادعا کند که اگر ما نباشیم عربستان دوهفته ای به اشغال ایران در می آید؟!
 4. موشک و نفوذ منطقه ای ایران آخرین تیر در چنته ایرانه. آخرین تیر اونا چیه؟ فکر نمی کنید که نهایتا کار به جایی برسه که ما مثل مردم یمن یا فلسطین آخرین امیدمان باید دل رحمی افکار عمومی جهان باشه؟!
 5. به صورت کلی به نظرم درست نیست اما اینکه آمریکا و اسراییل از این موضوع برای کوتاه مدت یا میان مدت جهت منافع خود بهره می برند مثل صلح با اسراییل یا فروش سلاح درسته
 6. حالا به نظر شما آیا اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی فقط به دلیل اعمال فشار اقتصادی بیشتر می باشد یا یخشی از یک نقشه بزرگتر که در صورت کوتاه نیامدن ایران زمینه را برای جنگ مهیا کند است؟ به نظر میرسه که آمریکا برای اعمال فشار بیشتر اقتصادی اهرم چندانی در دستش نمانده! بالاخره همه میدانیم آمریکا حواسش به کارهای به ظاهر در خفا که ایران در سوریه و عراق انجام میدهد هست!
 7. من میخواستم نگاه کلی تری به موضوع داشته باشیم و زیاد وارد جزییات نشویم. به نظر من با شناختی که من از رفتار ترامپ پیدا کردم اون رو شخصی میدونم که به جرات میخواد خود رو به عنوان یکی از بهترین رییس جمهور های تاریخ آمریکا ثابت کنه و حرفی هم که در سازمان ملل زد و بقیه بهش خندیدند رو باید جدی بگیرید! برای این کار اون اولا تا میتونه تو زمینه اقتصادی داره شدید برای منافع آمریکا مبارزه میکنه مثل جنگ اقتصادی با چین و اروپا و یا کاهش بودجه دفاعی ناتو و یا دریافت پول از کشورهای عربی یا کره برای حفاظت اونها یا خروج از معاهدات بین المللی و یا .... همه و همه کارهای هستند که رهبران قبلی آمریکا جراتش را حداقل به این شکل بی پروا نداشتند و البته اگر نتیجه بده محبوبیت زیادی براش کسب می کنه. اما ترامپ میدونه که احساس غروری که آمریکاییان به عنوان یک آمریکایی دارند براشون اهمیتش خیلی بیشتر از ایناست و این اشتباست که فکر کنید چون بزینسمنه پس حاضر به ورود به باتلاق پر هزینه جنگ نخواهد بود بلکه اتفاقا چون بزینسمنه این رو خوب میدونه که در قبال یک جنگ برای غرور آمریکاییان میتونه چیزی چندین برابر با ارزش تر تو محبوبیت بدست بیاره حتی اگر شده با استفاده از سلاح های نامتعارف!!! رفتار ترامپ تو این دو ساله فکر کنم به همه ثابت کرده که هر کاری ازش بعید نیست!
 8. اگر ایران بتواند ناوچه ها و یا F18 های آنها را بزند آیا ترامپ راضی به اتمام درگیری خواهد بود اگر کار خاصی نکرده باشد؟ در کل با شروع درگیری اگر ترامپ احساس نکند که پاسخش کوبنده نیست آیا راضی به اتمام درگیری می شود با توجه به لفاظی هایش و انتخابات پیش رو؟ مگر اینکه ایران چیزی در چنته داشته باشد که آمریکا را مجبور به عقب نشینی کند اقلا برای کوتاه مدت؟!
 9. با توجه به اینکه آمریکا سپاه رو در لیست گروهای تروریستی قرار داده به نظرتون اگر اتفاقی که برای ملوانان آمریکایی در زمان اوباما به وجود آمد اگر الان رخ بده آیا بازم عکس العمل سپاه همان خواهد بود و اگر اینطور باشه واکنش ترامپ آیا تفاوتی با اوباما خواهد داشت؟
 10. شما اصلا کلا به اینکه مملکت از داخل چطور داره اداره میشه و تاثیر احتمالی که بر روی روابط بین الملل داره کاری ندارید !!
 11. رفراندوم برای جلب توجه کسی نیست. رفراندوم و انتخابات درست برای اینه که دولت یا حکومت در سیاست های داخلی و یا خارجی قدمهای محکمی برداره و پاش نلرزه و بدونه پشتش محکمه. حالا هر سمتی و سویی که ناشی از خواست مردمه. همین انگلیس رو شما ببینید که بی تعارف به اسکاتلندی ها گفتند تکلیف رو مشخص کنید. آیا استقلال میخواهید یا خیر! رفراندوم برگزار کردند. یا بحث برگزیت که علی رقم اینکه اکثریت سیاستمداران مخالف جدایی از اتحادیه اروپا بودند اما به رای مردم تمکین کردند. علی رغم اینکه اکثریت ناچیزی بود. یا رفراندوم برای استقلال کبک از کانادا.... این مسایل تو دنیا دیگه حل شده و تجربه بشر در طی هزاران سال به این نقطه رسیده که در عصر کنونی بهترین روش برای اداره یک جامعه همین روشه شما ببینید در کشورهای پیشرفته چقدر قدرت رای مردم بالاست و البته کسانی که با رای مردم انتخاب میشند چه اختیارات و قدرت وسیعی در دستشان قرار میگره البته در بازه زمانی مشخص... اشکال نداره مردم شاید در بازه ای از زمان به نظر انتخاب های غلطی داشته باشند اما چون این موضوع تکرارپذیره انتخابها هم به مرور تصحیح خواهد شد. مهم اینه که همیشه این فرصت در اختیارشون باشه... در غیر این صورت مردم نسبت به آینده نظام بی تفاوت خواهند شد ... مثالهایی هم که زدی هیچ کدام درست نبود....
 12. من اصلا منظور این حرف رو که دانشمند درجه یک اصلا بازاریابی نمی دونه رو متوجه نمی شم؟! مگه قراره اینجور آدمها بازاریابی بدونند؟! چرا همه چیز رو با هم قاتی می کنید؟
 13. آقا یه خبر دست اول برای میلیتاری. تو تلگرام پخش شده که یه هواپیما که با ریجستر N شروع شده در فرودگاه مهراباده و این هواپیما ها مال آمریکا هستند. البته من از لحاظ فنی نمی دونم چه معنی داره اما من امروز پرواز داشتم و دقیقا این هواپیما رو دیدم دقیقا آن چیزیه که تو تلگرام است.کاملا نو که سریع جلب توجه کرد و خواستم ببینم مال کدوم کشور یا شرکته که هیچ چیزی رو هواپیما نزده بود!!
 14. تو این داستان سوریه من تو پست های چند سال پیشم پیش بینی هم چین اوضاعی رو میکردم البته فهمیدنش سخت نبود دیگه خود نتانیاهو اومد علنی به کسایی که به اصطلاح دنبال صلح بودن میگفت چرا میخواین بین دو گروه که هر دو دشمن ما هستند و به هزینه خودشان با هم میجنگند میخواین صلح راه بندازید؟! یادمون نرفته که تظاهرات بهار عربی که شروع شد چه جشن ها و سمینارهایی تو تهران برای آغاز بهار اسلامی گرفته شد و البته بر این موضوع تاکید هم میشد خب با این قدرت تحلیل این نتایج عجیب نیست...
 15. در این که از نارضایتی مردم عوامل مخالف خارجی مثل مجاهدین بهره برداری و سوئ استفاده می کنند بحثی نیست اما اصل موضوع رو شما با زیرکی ازش فرار می کنید و اونم خواسته مردمه. من سوالم اینه و اگر یک بار هم شده مثل یه مرد بهش جواب بدید و ازش فرار نکنید. اگر اکثریت این مردم ( مثلا بالای 70 یا 75 درصد ) با سیاست هایی که مملکت رو به این نقطه رساند مخالف باشند و خواهان تغییر اساسی در این سیاست ها باشند ( چه از جنبه داخلی و چه خارجی ) آنوقت چه جوابی دارید که بدید؟ سوال کاملا واضحه و خواهشا حرف های حاشیه ای و روضه خونی تکراری رو بگذارید کنار و اینقدر ادعاهای اینکه منطقی صحبت می کنید اما طرف مقابل نه رو جلوی ما درنیارید! اگر جواب دارید بفرمایید!!