habdollahi83

Members
 • تعداد محتوا

  375
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

-815

درباره habdollahi83

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با وجود اینکه چندین بار توسط مقامات ایرانی به توانایی ساخت تسلیحات هسته ای اشاره شده اما انگار طرف غربی خودش رو به نشنیدن میزنه و نمی خواد قبول کنه. مشکل اینه که اگه قبول کنه بعدش چی کار باید انجام بده. یه جوری تو حالت انفعال گیر کرده! به قول معروف از ما اصرار اما از اونا انکار! پذیرش یه چنین موضوعی توسط غربی ها یعنی اینکه یه امتیاز بسیار بزرگ در سمت میز ایرانه که برای اینکه به توافقی برسی باید یه امتیاز بزرگ در سمت میز غربی ها داشته باشی!
 2. پوتین میخواد بیاد تهران، تقریبا همزمان با سفر بایدن به کشورهای حاشیه خلیج فارس! برای مقابله با طرح دفاع هوایی یکپارچه کشورهای حاشیه خلیج فارس بر ضد ایران، چه ارمغانی برای ما خواهد داشت؟
 3. این که تو هند بسازند چه مزیتی داره؟ آیا میخوان انتقال تکنولوژی بدن یا ایجاد اشتغال کنند؟ اصلا سازنده این هواپیماها راضی به انتقال تکنولوژی هستند؟ یا احتمالا مثل قرارداد ایران خودرو با پژو یا رنو بخشی از تکنولوژی که های تک نیست در اختیار هند قرار میگیره؟!
 4. احتمالا چینی ها با خودشون الان میگن " دشمن دانا به از دوست نادان" !! روسها همیشه به این معروف بودند "پر زور اما کم عقل " !!
 5. قیمت هر یک از این هلیکوپترهای میل 28 یا کاموف 52 باید 50 ... 60 میلیون دلاری باشه. با چه جراتی میفرستن هوا که بخواد با یه دوش پرتاب دود بشه!!! من که جوانتر بودم تو بازی استراتژیک هم خیلی بهم زور داشت که سلاح های اصلی و گران قیمت رو با یه دوش پرتاب یا آر پی جی نابود بشه حالا چه برسه به جنگ واقعی!!
 6. روسیه با 150 هزار سرباز حمله کرده به اوکراین. ارتش اوکراین 150 هزار نفره. تعداد زیادی داوطلب هم پیوستن به ارتش برای جنگ. بعضی از اونها مثل نیروهای آزوف که خیلی سرسختانه و بهتر از ارتش می جنگند. با ادامه جنگ و فرسایشی شدن آن و ایجاد امیدواری با توقف روس ها هم تعداد داوطلب ها بیشتر خواهد شد هم روحیه شون بهتر. ظاهر جنگ که اینجوری نشون میده!
 7. پیشروی روس ها غالبا تو مناطقی بوده که روس تبارها تو بافت جمعیتیشون زیاده . تو بقیه مناطق انگار خوردن به سخره
 8. این موشک های دوش پرتاب غربی ها که به اوکراینی ها دادند قیافه شون خیلی یقور و گنده است چطور حملش می کنند؟!
 9. در خاورمیانه هم همینه! تعجبم از این بود که چرا پناهندگان سوری به جای پناهنده شدن به عربستان و امارات و کویت و قطر و بحرین که هم همزبانشان بودند، هم هم دین و مذهب بودند و هم همنژاد و هم پول و ثروت به اندازه کافی داشتند به کشورهای اروپای غربی که مردمانشان چشم دیدنشان را نداشتند پناهنده می شدند آن هم با تحمل مشقات و خطرات فراوان!!!
 10. یعنی اگه فرار کرده باشه که واقعا همون دلقکی بود که قبل از ریس جمهور شدن نقش بازی می کرد.
 11. کالاهایی ایرانی می‌تواند جایگزین اروپایی‌ها در بازار روسیه شود/ در تامین گندم و نهاده مشکلی نداریم https://www.ilna.news/بخش-اقتصادی-4/1203005-کالاهایی-ایرانی-می-تواند-جایگزین-اروپایی-ها-در-بازار-روسیه-شود-در-تامین-گندم-نهاده-مشکلی-نداریم فرصت اقتصادی که از جنگ اوکراین و روسیه نصیب ایران می شود! البته افزایش قیمت نفت و کامودیتی ها نیز به آن اضافه کنید!!!
 12. آیا واقعا اون طوری که میگن طول کشیدن جنگ به ضرر روسیه خواهد شد یا اینکه افزایش شدید قیمت انرژی و فشار اقتصادی که بر روی اقتصاد غرب میاره در ادامه تورمی که مردم آمریکا بهش عادت نداشتند خودش فرصت امتیاز گیری برای روسیه هستش!؟
 13. تو آفریقا یه سری کشورها اونقدر از تکنولوژی عقب بودند که وقتی موبایل اومد کشورشون هنوز زیر ساخت تلفن های معمولی و سیمی رو نداشت! پس تصمیم گرفتند به جای خرج روی زیرساخت تلفن های خونگی سیمی یهو جامپ کنند رو توسعه زیرساخت تلفن های موبایل!! الان هم به نظرم ایران تو صنعت هواپیمای نظامی انقدر عقب هست که دیگه خرج کردند روش بی فایده باشه! بهتره بره رو توسعه پهپاد ! تا اونجایی که میدونم آمریکا که اوله تو این صنعت دیگه طرحی برای ساخت هواپیماهای سرنشین دار جدید نداره و همه طرح هاش برای هواپیای نسل 6 بی سرنشینه! نهایت کار خرید چند تا اسکادران بروز از چین یا روسیه میتونه جوابگوی کشور برای عبور از دوران گذار برای نیروی هوایی باشه!
 14. این خط لوله گوره جاسک برای من جای سواله که تنگه هرمز رو دور میزنه و در صورت بستنش امکان صادرات نفت هست! خب اگه تنگه رو ببندیم که انقدر فضا متشنج و بحرانی میشه که حتی با دور زدن تنگه هم امکان صادرات نفت از دریای عمان وجود نخواهد داشت با اون حجم عظیمی از نیروهای خارجی که منطقه رو پر می کنند!!
 15. آب شیرین کن ها به غیر از نیاز به تکنولوژی مصرف برق زیادی داره! طرحی در حال اجراست که آب خلیج فارس رو با آب شیرین کن، مناسب برای مصارف صنعتی و کشاورزی می کنند و قراره تا اصفهان هم بیارند. فعلا تا کرمان اجرا شده و همینجور باید ادامه پیدا کنه! از این طرح ها باید تا میشه اجرا کرد! ایران خاک مناسب برا کشاورزی زیاد داره!