habdollahi83

Members
 • تعداد محتوا

  334
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

-933

درباره habdollahi83

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با توجه به حدود 65000 نیرویی که آمریکا در خاورمیانه داره و بعضی هاشون درگیر بحران در کشورهای مختلفند و برخی آموزشیند همیشه این تو ذهنم بود که با توجه به عملکرد و تهدیدهای ایران ، آمریکا هیچ وقت خودش رو در معرض تهدید نظامی با ایران قرار نخواهد داد مگر اینکه به بهانه ای تعداد نیروهاش رو به حد قابل قبولی مثلا بالای 200000 نفر برسونه تا در مقابل هر تهدید ایران آماده باشه. حمله به سردار سلیمانی و همراهانش ریسک بسیار بزرگی بود حالا آیا تحلیلم اشتباه بود؟! یا اینکه ترامپ قمار بزرگی کرد که گرفت! یه سور به همه زد!
 2. یه چیزی که خیلی توجه منو جلب کرد و نمی دونم حواستون بود یا نه، تلاشی بود که بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار تو این دو هفته داشت به طوری که نگذاشت به 15 تومن برسه و به قیمت قبلی رسوند. نمی دونم چقدر از ذخایر دلار رو جهت کنترل بازار ریختن تو بازار. اگه تو بورس بودید تو چند روز اول حدود 4000 میلیارد تومن پول از حقیقی های از بازار خارج شد که اونجا هم سازمان بورس با کمک حقوقی ها و صندوق تونست با خرید های زیاد بازار رو برگردونه به حالت اول بخصوص بعد از اینکه مشخص شد قائله تموم یافته . خلاصه اینکه اونا آمار خزانه ما رو قاعدتا دارند و ما خوب میدونیم اگه پولی در بساط نباشه که دلار رو کنترل کنیم راحت بالای 30 یا 40 تومن و یا بیشتر خواهد رفت که پیرو اون تورم بزرکتر در موج دوم خواهد بود که به نظرم جامعه تحملش رو نداره...خلاصه باید مسایل رو همه جانبه دید...
 3. ببینید این خیلی مهمه که مدارک و شواهد محکمه پسند داشته باشند یا نه. از لحاظ اقناع افکار داخلی و خارجی داخلی میگم. تنها و مهمترین موضوع اینه که این موشک ها از چه نقطه ای شلیک شدند؟ اگه صد در صد موشک ها ساخت داخل باشه و مدیریت حمله رو هم ایرانی ها داشته باشند اما از داخل یمن پرتاب شده باشه یا توسط یمنی ها از نقطه ای در خاک عربستان شلیک شده باشه به نظرم هیچ مشکلی برای افکار عمومی داخل و خارج نداره. مگه عریستان از کمک های غربی ها و یا نیروهای مزدور خارجی در جنگ یمن استفاده نمی کنه؟ اما پرتاب از داخل ایران داستان کلا فرق خواهد کرد. امیدوارم یمنی ها حداقل فیلمی تهیه کرده باشند و یا مدارکی در دست داشته باشند تا بتونند ثابت کنند که ظاهرا" حداقل پرتاب توسط انها بوده باشه!
 4. آیا واقعا کار ایران بوده؟ یعنی از داخل ایران زدن اینجوری که آمریکایی ها ادعا می کنند؟ و بعد اینکه آیا میشه دلیل محکمه پسند برای این موضوع آورد؟ به نظر من بعیده چون به هیچ وجه برای افکار عمومی داخل ایران نمیشه دلیل اقناع کننده و توجیه کننده آورد. اون چیزی که من فکر می کنم اینه که مدیریت داستان کلا دست ایران بوده از کمک به ساخت پهباد تا طراحی نقشه عملیاتی. اما در ظاهر طوری رفتن جلو که انگار توسط یمنی ها انجام شده.
 5. دیوار آتش مگه فقط برای این توپ های ضد هوایی نیست؟ برای پاتریوت دیوار آتش چه معنایی داره؟ خب از هر طرف که تهدید بیاد باید بزنه! خب چرا میگن شعاع برد عملیاتی؟ باید میگفتن قطاع برد عملیاتی!
 6. چرا احتمال نداره ترامپ به برجام برنگرده؟ اتفاقا ترامپ از اول میگفت که ایران بیاد در مورد موشکی و منطقه ای مذاکره کنیم و برای همین چند باری برجام رو با اکراه تمدید کرد. وقتی دید ایران کوتاه نمی یاد به کل زد زیر میز! اصلا دموکرات ها هم برنامه شون همین بود ولی نه به این شکل! اونا امتیازات زیادی در برجام به ایران دادند به امید اینکه بتونند سر سایر چیزها با ایران مذاکره رو شروع کنند. اتفاقا آنهایی که با برجام مخالف بودند از این میترسیدند رو همین حساب هم به صورت هماهنگ و با برنامه شروع کردند به تخریب برجام! اونا از این رویه ای که شروع شده بود ترس داشتند و باید جایی متوقف می کردنش! ادعای پوچ نابودی صنعت هسته ای !! حالا انصافا اگر ایران بخواد سراغ بمب هسته ای بره و از همین حالا استارت بزنه چقدر زمان میبره؟! کمتر از یک سال! در این مورد شما و دوستانتون هزار بار گفتید که مشکل مدیریت و فساد کشوره بهتره یه بار هم راه حل رفع این مشکل رو بدید! تا اونجایی که من میدونم مدیران از اول به صورت مفسده اقتصادی به دنیا نمی یان!
 7. حال به نقطه ای رسیدیم که می گوییم اگر آمریکا به برجام برگردد ما حاضر به مذاکره ایم. این چیزیست که مسئولین مکرر می گویند و در ظاهر هم کسی مخالفتی ندارد. خب این مذاکره سر چه چیزیه؟ برجام رو که مسئولین می گویند دیگر بسته شده و غیر قابل مذاکره است. پس همان موشکی و منطقه ای خواهد بود. خب این که چند سال پیش قابل انجام بود! یعنی الان من سوالم اینه اگر ترامپ بگوید ما حاضر به بازگشت به برجامیم به شرط اینکه مذاکره سر مسایل منطقه ای و موشکی شروع شود جواب ما چه خواهد بود؟
 8. برجام توافق خیلی خوب که نه بلکه عالی بود برای ایران. انقدر عالی بود که خیلی ها بعید میدونستند که آمریکا در اون بمونه که البته این جور هم شد! آمریکا زد زیرش! خیلی ساده است. ایران در قبال قبول یک سری محدودیت ها اون هم موقت هم قادر به برگشت میلیاردها دلار از پولاش بود و هم تحریم ها برداشته میشد! حداقل که تحریم نفتی و بانکی برداشته شد! اصل ماجرا اینجاست که آمریکا فکر می کرد از طریق دادن امتیاز به ایران بتونه در خصوص سایر موضوعات با ایران بشینه سر میز مذاکره! خود جان کری هم گفت اگر نتونیم سر سایر موضاعات با ایران در منطقه توافق کنیم از برجام میایم بیرون. خب ترامپ عکس این کار رو انجام داد یعنی اول اومد بیرون و بعد تقاضای مذاکره کرد که الان مثل خر تو گل گیر کرده! محدودیت های ایران بسیار کم بود و اگه بخواد راحت میتونه برگرده به حالت اول بلکه خیلی بهتر از قبل چون تحقیقات ممنوع نشده بود. این حرف هایی که میزنند صنعت هسته ای رفت و فلان و بسار کلا همش بی اساس و تبلیغاتیه! این رو همه خوب میدونند مگر اینکه بحث بمب اتم بوده باشه
 9. چرا اینقدر پول باید صرف تولید نیروگاه های خورشیدی و بادی بشه در حالی که کشور سرشار از انرژی فسیلیه؟! کشورهای وارد کننده سوخت فسیلی هم برای تشویق به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر کلی سوپسید میدند تا مردم انگیزه به سرمایه گذاری پیدا کنند ایران که جای خود داره!
 10. از لحاظ منطقی که بسیار بعیده کار ایران باشه اما به فرض اگر ایران یا حداقل گروههای خودسر این کار رو انجام داده باشند و ثابت بشه چه اتفاقی خواهد افتاد؟
 11. همیشه این سوال تو ذهنم بوده اما جوابی واسش نیافتم. با همه پدرسوخته بازیها و نژادپرستی اسراییل ما میدونیم اون سلاح هسته ای داره و از کنار نیروگاه هسته ایش برای ایران پیام تهدیدو اخطار میفرسته خب چطور میشه نابودش کرد؟ دیگه هر چقدر هم برق آسا حمله کنی هر چقدر هم در حجم زیاد بازم بالاخره اون این فرصت رو داره که بتونه با موشک های هسته ایش تهران رو بزنه. حالا من نمیدونم از زیر دریایی های دلفینش هم این امکان رو داره یا نه! موشک هاش فکر کنم تا 7500 هزار کیلومتر برد دارند! اینو یکی به من جواب بده!
 12. آقا کسی این گزینه رو محتمل نمی دونه که آمریکا به موازات اینکه ایران تهدادش رو در برجام داره کم میکنه با ایجاد بحران هایی مثل حمله به نفکتش ها و سفارت آمریکا و با افزایش اون به مرور زمان و افزایش نیروهاش در خاورمیانه داره زمینه رو برای توجیه حمله به ایران در صورت فرار ایران به سمت سلاح هسته ای اماده میکنه؟
 13. بله دقیقا. همان زمان اوباما باید مذاکرات برجام دو و سه انجام میشد که نشد!
 14. من رو یاد کرکری خوندن های ترامپ و رهبر کره شمالی قبل از شروع مذاکرات میندازه سفرهای ظریف و پمپئو به سوچی رو هم در این راستا میدونم. احتمالا یه چند روزی چنگ و دندون کشیدن و التهاب در بازار داشته باشیم بعد مذاکره ناگهان با آمریکا شروع میشه