Royal_falcon

Members
 • تعداد محتوا

  960
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,783 نشان شجاعت

درباره Royal_falcon

 • رتبه حساب کاربری
  04- ??????

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ??? ????? ???? ?? ???

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. Royal_falcon

  اخبار مرتبط با تهدیدات امریکا و اسراییل

  مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در طول سخنرانی خود در مجموع 12 خواسته ایالات متحده از ایران را بر شمرد: ایران باید راکتورهای آب سنگین را تعطیل کند، غنی‌سازی خود را متوقف کرده هرگز بازفرآوری پلوتونیوم را از سر نگیرد ایران باید به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه دسترسی آزادانه به تمامی سایت‌ها [نقاط ایران] را بدهد ایران باید به آژانس فهرست تمامی ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای خود را اعلام کند ایران باید توسعه و پرتاب موشک‌های بالستیک و دارای قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را متوقف کند ایران باید تمامی شهرونندان آمریکایی زندانی را آزاد کند ایران باید حمایت از حزب الله، حماس، جهاد اسلامی را متوقف کند ایران باید تمامی نیروهای تحت فرماندهی خود را از سوریه بیرون بکشد ایران باید به حاکمیت دولت عراق احترام بگذارد و از خلع سلاح و انحلال نیروهای حشدالشعبی حمایت کند. ایران باید حمایت نظامی خود از شبه نظامیان حوثی را متوقف کرده و در راستای راه حل سیاسی در یمن همکاری کند ایران باید حمایت خود از گروه طالبان و دیگر گروه‌های "تروریستی" در افغانستان و منطقه را متوقف کرده و پناه دادن به اعضای القاعده پایان دهد ایران باید حمایت نیروی قدس سپاه از "تروریست‌ها" و شرکای شبه نظامی آن را متوقف کند ایران باید رفتار تهدیدآمیز علیه همسایگان خود را متوقف کند. بسیاری از آنها همپیمان آمریکا هستند، این امر از جمله شامل تهدید به نابودی اسرائیل و شلیک موشک‌هایش به عربستان و امارات است، این بند همچنین شامل تهدید علیه حمل‌ونقل بین‌المللی و حملات سایبری است منبع --------------------------------------------------------- شروطی که پمپئو بر ای ایران گذاشته آدمو رو یاد لیبی و عراق میندازه. هر دو هسته ای رو تعطیل کردند و خلع سلاح شدند. آمریکا هم هیچ کدام از مشوق هایی که قولش رو داده بود انجام نداد. در نهایت هر دو بعد از ضعیف شدن مورد تهاجم نظامی قرار گرفتند. ایران شاهد این سناریو ها بوده و امکان ندارد در مورد مسائل نظامی مذاکره کند. خواسته های 12 گانه بالا در واقع پیشنهادی برای نپذیرفتن از سوی ایران است. هدف فشار اقتصادی به قصد شروع اعتراضات و تغییر حکومت میباشد....
 2. از حملات به پایگاه های ایران تلفاتی گزارش شده؟ شهید دادیم یا فقط تجهیزات رو زدند؟
 3. قانون تحریم های کاتسا (موسوم به سیاه چاله تحریمها ) چیه؟ قانون کاتسا روز ۲۵ ژوئیه سال جاری (سوم مرداد) با ۴۱۹ رای موافق در برابر تنها سه رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید. مجلس سنای امریکا نیز پیش از آن با ۹۸ رای موافق در برابر تنها دو رای مخالف با این طرح موافقت کرده بود و ۱۱ مرداد ماه توسط ترامپ امضا شد. بر اساس این قانون دولت آمریکا موظف است ظرف ۹۰ روز این تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کند. زمان اجرای این تحریمها در هفته دوم آبان ماه خواهد بود. بر اساس این قانون نام سپاه وارد لیست سیاه وزارت خزانه داری آمریکا شده و تبادل مالی با این سازمان منع میشود و هر کس از این قانون سرپیچی کند نام او هم وارد لیست سیاه شده و از تجارت با آمریکا منع میشود. به عبارتی این قانون تفاوتی بین خود سپاه و شرکتی که باهاش معامله کرده قائل نیست و هر دو از طرف آمریکا تحریم میشوند. مبنای این قانون تحریم شرکتها و سازمانهایی هست که با سپاه وارد تعامل اقتصادی میشند. ایرانی یا غیر ایرانی بودن برای این قانون مهم نیست. به عبارتی فرقی نداره که شرکت خارجی مثل توتال باشه یا یک سازمان داخلی مثل وزارت صنایع یا بانک مرکزی. هر کس دستش به سپاه بخوره اسمش میره تو لیست سیاه و از تجارت با آمریکا منع میشه. واضح است که در چنین حالتی هیچ شرکت یا دولت خارجی حاضر به برقراری معاملات تجاری با شرکتهای وابسته به سپاه مثل قرارگاه یا بانک انصار و ... نخواهد شد. از طرف دیگر هیچ سازمان داخلی هم ریسک تحریم شدن رو به جان نخواهد خرید. برای درک بهتر ابعاد قضیه و این که چرا به این تحریم مادر تمام تحریمها یا سیاه چاله تحریم گفته میشود پی ببریم مثالی میزنم: فرض کنید وزارت نفت در یکی از فازهای پارس جنوبی با شرکتی مثل صدرا که در مالکیت قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران میباشد قرارداد ببندد. در مدت کوتاهی نام وزارت نفت هم وارد لیست تحریم کاتسا خواهد شد و بدین ترتیب عملآ امکان صادرات نفت ایران هم ازبین خواهد رفت! نتیجه اینکه کلیه فعالیت های اقتصادی سپاه که از قضا در بسیاری از حوزه ها نقش اساسی و غیر قابل انکاری دارد و بخش مهمی از تولید ناخالص داخلی رو بخودش اختصاص داده از جانب شرکت های خارجی تحریم و از جانب شرکتهای داخلی خود تحریم خواهد شد.
 4. Royal_falcon

  گزارش مشکلات سایت

  ترامپ دیوانه شده . کره شمالی و آمریکا در آستانه جنگ هستند. آمریکا برجام رو داره پاره میکنه. وضعیت سوریه و عراق با دخالت مستقیم آمریکا داره به مراحل بحرانی کشیده میشه و کلی خبر مهم دیگه ... اونوقت میلیتاری در دسترس نیست!
 5.   سوئیس که بحثش جداست. آخه کی دلش میاد به سوئیس حمله کنه ؟ icon_cheesygrin   اما سوئد، بیچاره هم بی طرف بود و هم به شدت وحشت زده! فکر کنم اون بدبخت هم مثل ما چوب موقعیت مکانیش رو میخورد. حالا این دوستمون آقای میرانی میتونه بررسی کنه ببینه سوئد در اون دوران ، ناتو رو تهدید تلقی میکرده یا نه؟ تمرینات نیروی هوایی فقط برای مقابله با شوروی بوده یا برای جنگنده های ناتو هم برنامه داشتند؟   جالب اینجاست هنوز که هنوزه از طرف روسیه احساس خطر میکنه و تازگیا داره واسه شرایط جنگی خودشو آماده میکنه!!
 6.   با تمام این تمرینات و بسیج بودن تمام امکانات برای ساخت جنگنده و پایگاه و تجهیزات مورد نیاز ، باز هم فقط یک هفته زمان برای نابودی نیروی هوایی سوئد کافی بود!  به قولی آدم یاد اون مثل ( مرگ با عزت به از زندگی با ذلت ) می افته.   تعجب میکنم چرا اون دوران سوئد عضو ناتو نشد؟؟ سوئد و ناتو مناسبات و هماهنگی هایی با هم داشتند؟ اگه بین شوروی و سوئد جنگی در میگرفت موضع ناتو چی بود در اون زمان؟
 7. احتمالآ فرماندهان ما کارایی بسیار بالای استتار جنگلی لباس سربازان سوری رو دیدن میخوان همون رو در کشور پیاده کنند!!!   در باغ شهادت کمی بسته بود ، میخوان بازترش کنند که فرصت به همه برسه!
 8. تو فیلم lions for lambs یه دیالوگی بود به نقل از یه افسر آلمانی در جنگ جهانی اول درباره سربازان انگلیسی:   تا بحال چنین سربازان شجاعی ( شیرها ) ندیده بودم که قربانی حماقت های فرماندهانشون ( بره ها ) بشن.   حالا حکایت سربازان این مملکته که باید با این تجهیزات برن به جنگ دشمن.   وضع فرق نمیکنه مگر اینکه اول کسانی که از این پروژه ها منفعت میبرن ( مدیران خط آتش و میانی و عالی ) رو با همین ساخته هاشون بفرستند جبهه جنگ واقعی. شاید اگه این افراد تصور کنند که روزی خودشون و نه دیگران قراره با این ساخته هاشون به جنگ دشمن برند برای جان خود هم که شده یه تکونی به خودشون بدن .
 9. تعداد کل نفرات ارتش سوریه 50 هزار نفره یا منظور نیروهای سوری تحت فرماندهی ایران هست؟ در دقایقی از فیلم شهید اسماعیل حیدری تو حلب دیده میشه که نیروهای دفاع وطنی سوریه تحت فرمان ایرانی ها بودند . اینها نیستند؟
 10. دلیل این مقاومت نکردن ارتش سوریه در شمال حما چیه؟ نقشه ای دارند؟ تاکتیکشونه؟ یا کلآ نیروهای اون منطقه سیاهی لشکر اند؟   این شهر ها و روستاهایی که سقوط کردند تکلیف ساکنینشون چیه؟ مخصوصآ خانواده افرادی که حامی نظام اند؟
 11.   دلیل این درگیری ها چیه؟
 12. قزاقستان ... با اینکه مرزهاش امنه و هیچ دشمن سرزمینی نداره ، ارتششون رو قبراق و آماده نگه داشتند. یه زمانی ستون فقرات ارتش تزار بودن اینها. حتی بلشویکها هم نتونستند تو جنگ رودرو مغلوبشون کنند. کلآ قزاق یعنی سرباز! مثل اینکه هنوز هم خون اجدادشون تو رگاشونه.
 13. فیلم و تصاویر این مسابقات بخصوص ایران رو از کجا گیر بیاریم؟ لینک آپاراتی چیزی ...
 14. آقای قادر این سناریویی که نوشتین متاسفانه زیادی تخیلیه! اگه مطالب روزنامه های ترکی رو به فارسی منتقل کردید که باید به عقل روزنامه خوان های ترکیه شک کرد!   یکیش این:   یه ژنرال با چند نفر نیرو وارد پادگان قویترین واحد کماندویی ترکیه  میشه و معاون پادگان میزنه طرف رو میکشه و همراهان اون ژنرال هم میزنن معاون پادگان رو میکشن!! icon_eek  بعد نیروهای داخل این پادگان هم لابد بز تشریف دارن که بر و بر نگاشون میکنن؟ این نیوی سیل ها و اسپتسناز های ترکی یه سرهنگی ، سرگردی ، سروانی چیزی بینشون نبوده که سلسله فرماندهی پادگان بهش منتقل بشه؟ همشون سرباز صفر تشریف داشتن؟ ( با توجه به این که طبق گفته خودتون مجزا از سایر واحد های ارتش هستند باید پروتکل های سفت و سختی درباره جانشینی فرماندهی داشته باشند) اصلآ تو اون پادگان که قاعدتآ چند صد یا چند هزار نفر کماندو داره یه نفر شماره جناب فرمانده رو نداشته؟ یا اصلآ خود فرمانده که با تلفن با رفیق ها و محافظ هاش تماس میگرفته شماره پادگان خودش رو نداشته؟ این چند ده نفر کودتاچی چطوری تونستن بعد اون هفتیرکشی چند هزار نفر نیروی پادگان رو کنترل کنند؟ فقط نگین که کودتا چی ها خیلی سوپرمن تشریف داشتند و همه بوردو بررلی ها رو زدند انداخن بازداشتگاه  و فقط این فرمانده ابرسوپرمن پادگان بوده که باید برمیگشته تا کماندوهای رشید بوردو بررلی ها رو از دست اون ابر انسانها نجات بده!!!   یه قسمت دیگه:   تعداد کل نیروهای عملیات کننده کودتا کلآ 2-3 گردان بیشتر نبود. با این حال این یکی دو هزار نفر میخواستن کل ترکیه رو بگیرن و انتظار داشتن نیم میلیون نظامی دیگه بهشون ملحق بشه! اکثریت نیروهای نظامی که دستگیر شدند وظیفه ها و دانشجوهایی بودند که به قول شما فکر میکردند اومدن مانور! یعنی سیاهی لشکربودند و نمیشد حسابی روشون باز کرد.     دیگه کودتاچی منگول نداشتیم که او رو هم دیدیم!!!   یه کودتا وقتی کودتا میشه که تعداد نفراتش اونقدری باشه که بتونه حداقل هایی از تاکتیک های نظامی رو پیاده کنه. با این تعداد نیرو فقط میشه تو یه شهر چند ده هزار نفری شورش راه انداخت نه کودتا کرد! واسه شهرها چند میلیونی مثل انکارا و استامبول حداقل حداقل یه لشکر نیروی منسجم لازمه. یعنی 10-15 هزار نفر نیرو. یعنی حداقل 2 درصد جمعیت شهر مورد نظر. بیس و پایه تامین نیروی انسانی مورد نیاز این کودتاچی ها تکیه بر همراهی بقیه نیروهای ارتش بوده. حالا اینجاست که یه علامت سوال بزرگ شکل میگیره! حزب عدالت و توسعه در طول این 16 سال زمامداری تقریبآ کل ارتش رو پاکسازی کرده بود و اردغان تمامی فرماندهان رده بالای قبلی رو تصفیه و آدم های مورد اعتماد خودش رو جایگزین کرده بود. حالا این کودتاچیان اومدن از آدم های اردغان خواستن بر علیه اردغان کودتا کنن!!! یعنی اینا همکاران خودشون رو نمیشناختن؟   اینجا یه سوال به ذهنم میرسه و اون اینه که این قشر روزنامه خوان ترکیه خودشون سربازی رفتن؟
 15. سرهنگ سهیل حسن کجاست؟