ariya0912

Members
 • تعداد محتوا

  406
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

48 Neutral

درباره ariya0912

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?????
 1.  کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نیروی نظامی جدید راه اندازی می کنند     به گزارش ایرنا و به نقل از نشریه الانبا ، منابع نظامی مطلع در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اعلام کرده اند که این نیروی نظامی جدید جایگزین نیروهای 'سپر جزیره' خواهد شد که بیش از دو دهه پیش ازسوی شورای همکاری تشکیل شد. همزمان دولت آمریکا نیز اعلام کرده است که احتمالا به جمع این نیروها خواهد پیوست. نیروی ناتوی خلیج فارس قرار است در مقایسه با 'سپر جزیره' از نظر امکانات و تجهیزات در سطح بالایی فعالیت کند. درهمین حال کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هم اکنون در حال برگزاری رزمایشی به میزبانی کویت هستند و توانمندی های خود را به نمایش گذاشته اند. در این رزمایش نیروهای زمینی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس در فضای بزرگ صحرای کویت سلاح ها و تجهیزات خود را به آزمایش می گذارند. به گفته ژنرال 'محمد الخضر' رئیس ستاد مشترک ارتش کویت هدف از برگزاری رزمایش 'حسم العقبان 2017' (عزم عقاب‌های 2017) آمادگی هرچه بیشتر برای مقابله با هرگونه تهدیدات تروریستی است. این رزمایش در چند مرحله و با همکاری و نظارت ارتش آمریکا برگزار خواهد شد و تا نهم آوریل (20 فروردین) ادامه خواهد داشت. رزمایش نظامی 'حسم العقبان 2017' چهاردهمین دوره از مجموعه رزمایش های «عزم عقاب‌ها» است که در سال 1999 آغاز شد. حضور نظامیان و مستشاران آمریکایی در این تمرین ها با توجه به انتخاب کویت به عنوان مرکز منطقه ای پیمان ناتو و تردد گسترده نظامیان آمریکایی در سطح منطقه این شرایط را فراهم کرده است. http://www.irna.ir/fa/News/82479494/
 2. روز از نو روزی از نو..دوباره باید منتظر بحثهای هسته ای و تحریم و تهدید باشیم... دقیقا بلایی که سر عراق آوردن رو میخوان سر ما بیارن..
 3. چهره ی نگران طرفداران هیلاری کلینتون   http://www.mobna.com/281138/ شادی زودهنگام طرفداران ترامپ   http://www.mobna.com/281136/شادی-زودهنگام-طرفداران-ترامپ-عکس/  
 4. شرایط سال 59 با 95 فرق کرده  اعتلاف عربی هم حکومت صدام نیست و قویتر هست.. بهتره دشمن رو دست کم نگیرید
 5. در این چند روز اتفاقات مهمی افتاده: 1-احتمال حمله غرب به سوریه و درگیری با ارتش و نیروهای نظامی روسیه 2- تمرین نظامی اعراب در خلیج فارس و تنگه هرمز همزمانی این دو نمیتونه اتفاقی باشه در سایتها و فرومهای عربی برای حمله به ایران و آزادسازی جزایر ایرانی و اهواز و..دارن لحظه شماری میکنند. البته  قانون کنگره کمی حالشونو گرفته و ایران رو مقصر تصویب قانون جاستا میدونن تحلیل دوستان چی هست؟
 6. فرمانده هوانیروز کرمانشاه گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوانیروز آماده هر نوع عملیاتی در منطقه هستند که بخشی از آن در هلاکت و سرنگونی تروریست های متجاوز است. به گزارش فارس، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز کرمانشاه با اشاره به انهدام گروهک تروریستی در مرز کرمانشاه گفت: طی درخواست قرارگاه نجف از هوانیروز کرمانشاه، یک تیم سبک از هوانیروز ارتش، عملیات انهدام تروریستها در منطقه غرب کشور را انجام داد. فرمانده هوانیروز کرمانشاه افزود: با توجه به حضور گروهک تروریستی در منطقه غرب کشور که تصمیم بر خراب کاری در کشور را داشتند با حضور کارکنان خدوم قرارگاه نجف و با پشتیبانی سنگین آتش هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران تیم 12 نفره تروریستی در طی عملیاتی موفقیت آمیز به هلاکت رسیدند و عملیات به نحوه شایسته به پایان رسید. قربانی در ادامه گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوانیروز آماده هر نوع عملیاتی در منطقه هستند که بخشی از آن در هلاکت و سرنگونی تروریست های متجاوز که ظهر دیروز در منطقه غرب به نمایش گذاشته است. وی در پایان اظهار داشت: اتحاد و همدلی کارکنان نیروهای مسلح در ارتش و سپاه موجب می شود که هیچ دشمنی قصد تعرض به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را نداشته باشد. http://www.tabnak.ir/fa/news/629285/توضیح-هوانیروز-کرمانشاه-درباره-عملیات-دیروز
 7. ادعای توقیف 5 کامیون حامل سلاح از عمان به مقصد یمن   [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10330/CtywddBW8AA3alh.jpg][/url]   [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10330/Ctywdc-WEAARq_G.jpg][/url]   [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10330/Ctywdc6W8AATuM8.jpg][/url]
 8. با سلام بعد از فروپاشی شوروی نظم جدیدی شکل نگرفته و تا به امروز جهان در حال کشمکش بر سر نظم نوین جهانی هست و البته خاورمیانه جدیدی که امریکا پایه ریزی کرده بود و قرار بود کشورهای منطقه بر مبنای اختلافات قومی و مذهبی تجزیه بشن تغییر کرده و با پذیرش ایران هسته ای  قدرت ایران به رسمیت شناخته شده و با توجه به استقلال و قدرت کشور ما پیاده سازی طرح مورد نظر امریکا کنار رفته و همه ترس اعراب و صهیونیستها سر این موضوع هست..و اقداماتی که در حمایت از منافقین و گروههای مسلح انجام میشه در جهت تضعیف ایران هست که باید هوشیار باشیم.. صحبتهای بنده به هیچ عنوان احساسی نبود و با ادامه وضعیت فعلی عربستان و سنگ اندازی در مسیر نظم جدید امکان تجزیه و فروپاشی این کشور توسط غرب هست..
 9. 1-اهمیت موضوعات ژئوپلیتیک و ژئو استراتژیک بسیار فراتر از مسائل اقتصادی و ..هست و نباید این دو رو باهم همسطح بدونید. 2-کل خرید سلاح عربستان در ده سال گذشته حدود 115 میلیارد دلار بوده که در برابر اقتصاد امریکا پول خرد هم محسوب نمیشه چه برسه بخواد بخاطر این موضوع به عربستان باج بده...در ثانی بالا کشیدن پولهای عربستان برای امریکا کار مشکلی نیست و میتونه با ترفندهایی که همه ما میشناسیم کل ثروتشونو بالا بکشه که البته در زمان مقتضی اینکار رو هم انجام خواهد داد. 3-توجه کنید بحث نظم نوین جهانی و شکل گیری نظام جدید در عرصه بین الملل هست و ایران در مرکز این نظم جدید قرار گرفته بدلیل همین اعراب و خصوصا عربستان در حاشیه قرار گرفتن و احساس نگرانی شدیدی دارند..چون احتمال فروپاشی آل سعود بسیار زیاد هست.و از کاهش حمایتهای غرب و امریکا وحشت دارن که در این مورد باید بهشون حق داد چون فروپاشی نظام و کشورهای کوتوله اعراب تقریبا حتمی هستش و نشانه هاشو کم کم داریم میبینیم. :laughing: 4-در مورد حمله نظامی غرب هم خیالتون راحت دیگه هیچ حمله ای انجام نمیشه و از اول هم قرار بر حمله نبود و همه تحریمها و فشارها فقط برای تغییر داخلی و روی کار آوردن یک سیستم وابسته به غرب بود که موفق نشد.البته در مورد اعراب و صهیونیستها باید بگم خیلی علاقه دارن با ایران درگیر بشن ولی همونطور که اوباما در سفر به عربستان گفت جنگ با ایران بنفع امریکا و اعراب نیست و عربستان باید به یک صلح سرد با ایران برسه. 5-درمورد حضور روسیه در ایران هم اینبار با یک تیر دو نشان زدیم یعنی هم از نیروهامون در سوریه پشتیبانی کردیم و هم غرب رو برای عمل به تعهدات برجام تحت فشار گذاشتیم..در واقع اینبار ما از کارت روسیه استفاده کردیم..دو سه روز پیش دیدید که روسیه هم برای جبران کار ما رفت با نظام بحرین که رو هواست قرارداد نظامی امضا کرد و در مورد فروش اس 300 و اس 400 به بحرین اخباری منتشر شد. :mrgreen:
 10.       دوستی و دشمنی بین کشورها دائمی نیست و این موضوع در همه زمانها صدق میکنه...تا چند سال پیش هیچکس فکر نمیکرد روزی ایران و امریکا مذاکره مستقیم انجام بدن چه برسه به اینکه توافقی انجام شه و امتیازات بسیاری هم بین طرفین ردو بدل بشه.. جهان در حال تغییر هست و تنظیم روابط در نظام بین الملل آینده داره انجام میشه و ایران هم مثل همه کشورها بفکر منافع ملی خودشه.. اعراب حسود و صهیونیستهای فرصت طلب این موضوع رو بخوبی میدونن و نهایت توانشونو گذاشتن تا توافق رو نابود کنن..ولی دیگه دیر شده و تا چند سال دیگه  باید شاهد تضعیف و احتمالا فروپاشی کشورهایی مثل عربستان و..باشیم چون دیگه به شدت قبل حمایت امریکا و غرب رو نخواهند داشت  البته اجازه نفوذ قدرتهای شرقی رو هم به این کشورها نمیدن ولی به هر صورت  باید مطیع باشن وگرنه به سرنوشت مصر یا لیبی دچارخواهند شد این توافق در ظاهر در موضوع هسته ای بود ولی از نظر سیاسی تاثیر زیادی در نظام بین الملل گذاشته و تاثیر اونو چند سال بعد خواهیم دید.این چنگ و دندانهایی که از طرفین داریم میبینیم در طی  دوران گذر طبیعی هست .. این صحبتها به این معنی نیست که ایران زیر سلطه امریکا و غرب خواهد رفت ولی روابط کشور بر مبنای منافع ملی با غرب و شرق تنظیم خواهد شد.رقابت غرب و شرق بر سر ایران بدلیل موقعیت استراتژیک (بعنوان پل غرب و شرق و چهارراه جهان)کشور ما در منطقه و جهان هست و جمهوری اسلامی داره تمام سعیشو در جهت استفاده از این موقعیت انجام میده که در قضیه هسته ای موفق به انجام اینکار شد. در مورد جنگ ایران و اعراب هم به هیچ عنوان غرب و امریکا اجازه ماجراجویی به اعراب نخواهد داد و تنها مشکلی که ممکنه از طرف اعراب و صهیونیستها مواجه بشیم مربوط به نفوذ و خرابکاری تروریستهای مجاهدین خلق ، داعش و گروههای تجزیه طلب هستش که دستگهاهای اطلاعاتی و نظامی ما الحمدالله هوشیار هستند..
 11.   1-پول اعراب در برابر اقتصاد امریکا شبیه شوخیه 2-یکی از دلایل کنترل چین جلوگیری از افول اقتصادی غرب هست   3-اگه قرار بر حمله به ایران بود سال 88 یا 91 اینکارو انجام میدادن 4-تحرکات کشورهای عربی بخاطر شیطنت صهیونیستها هست و امریکا از جنگ با ایران منفعتی بدست نمیاره غیر از اینکه احتمالا پای روسیه و چین به ایران و خلیج فارس باز بشه که این مورد خط قرمز امریکا و غرب هست(بعد از رسانه ای شدن حضور جنگنده های روسی در ایران غرب به وحشت افتاد و 12 ساعت بعد وزیر خارجه نروژ با یک میلیارد یورو وارد ایران ایران شد و بعدش هیئت نظامی ایتالیا و هیئت اقتصادی آلمان و رئیس مجلس فرانسه و..) دوباره عرض میکنم تا 10 سال آینده وضعیت منطقه و جهان تغییرخواهد کرد و ایران 10 سال آینده با ایران امروزی تفاوت زیادی خواهند داشت..برجام شروع کار بود و این پروسه حداقل 10 سال طول میکشه و تا اونموقع باید صبر کرد.. دوستان بجای منفی دادن منطقی بحث کنند تا جوابشونو بگیرن.
 12. بحث جنگ ایران و اعراب بی مورد هست چون نظام بین الملل بسرعت در حال تغییر و تحول هست و نظم جدید جهانی در حال شکل گرفتنه..نگرش جدید امریکا به طرف شرق و رقیب امنیتی و اقتصادی خودش یعنی چین هست و شرکت در جنگهای خاورمیانه به هیچ عنوان سودی برای غرب نداره..دست و پا زدن اعراب هم بدلیل تغییر شرایط منطقه و جهان و متمایل شدن غرب به سمت ایران هست که از برجام و فعل و انفعالات بعد از اون میشه فهمید..تا 10 سال آینده ایران تنها قدرت خاورمیانه خواهد بود و به احتمال 99+1 درصد کشورهای بزرگ عربی و افریقایی تجزیه خواهند شد. این پست رو تو آرشیوتون نگه دارید :winking:
 13. زمان دانشجویی استادی داشتیم که تو پروژه های وزارت دفاع فعال بود (صنایع الکترونیکی)بچه ها تو کلاس خیلی سوال پیچش میکردن تا شاید اطلاعات بده ولی حرف نمیزد.. icon_cheesygrin فقط اینو میگفت که این رونماییهایی که انجام میدن تکنولوژیش حداقل برای 8 سال قبله و اینطور نیست که امروز چیزیو بسازن و فردا بیارن نشون بدن.. شخصا با رونمایی از موتور خیلی امیدوار شدم.. بی تعارف میگم پیشرفت کشور رو مرهون نبوغ رهبری هستیم و همه مردم باید قدر ایشونو بدونن چون تو تاریخ ایران کمتر کسانی مثل ایشون داریم... :rose:  :rose:  :rose: