hossein9

VIP
 • تعداد محتوا

  733
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

hossein9 آخرین امتیاز شما در روز 28 خرداد 1394

hossein9 شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

2,297 نشان شجاعت

11 دنبال کنندگان

درباره hossein9

 • رتبه حساب کاربری
  استوار یکم

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,241 نمایش های پروفایل
 1. با توجه به مطالبی که بیان فرمودید، تحت هیچ شرایطی نمیشه این ریسک را کرد که از سیستمی استفاده کنیم که دشمن بتونه هر وقت خواست اونو خاموش کنه. قطعا فرماندهان نظامی ما هم به این امر واقف هستند. لذا دو حالت بیشتر وجود نداره: 1- یه سیستم ارتباط ماهواره ای کامل در اختیار ما قرار داره، 2- ادعای ارتباط با SATCOM بلوف است. با توجه به سابقه ای که در مورد پهپاد ها داریم، معمولا مسئولین از اون چیزی که ادعا می کرده اند به صورت عملی رونمایی کردن. لذا، تقریبا میشه گفت داستان بلوف نیست. حال اگر فرض را بر این بگذاریم که ما یه سیستم مستقل satcom داریم، این سوال پیش میاد که: الف- از کجا و چگونه و ب- چه نیازی به رسانه ای کردن این موضوع است؟ چون اصولا دشمن سریعا راه دسترسی ما به این سیستم را مسدود می کنه. البته حالت سومی هم هست و اون اینه که همه زیر ساخت های سیستم پهپادی با ارتباط satcom آماده شده اند و دارند تست می شوند و الان ما فقط و فقط منتظر ماهواره هستیم که بفرستیم فضا.
 2. سلام، دوست عزیز چند روزی تو این سایت گردش کن: www.armscontrolwonk.com و مخصوصا مقالات اون ها در مورد نطنز را ببین. به عنوان نمونه: https://www.armscontrolwonk.com/archive/201568/tunnels-near-natanz/ https://www.armscontrolwonk.com/archive/201274/ncri-did-not-discover-natanz/ https://www.armscontrolwonk.com/archive/200221/iranian-enrichment-facility-at-natanz/ https://www.armscontrolwonk.com/archive/201030/we-are-not-going-to-nuke-iran/ ان شاءالله که متوجه بشی که چقدر با تصاویر ماهواره ای میشه راحت تاسیسات زیر زمینی را شناسایی کرد. تازه وبسایت فوق فقط و فقط از تصاویر ماهواره ای در طیف نور مرئی استفاده می کنه که توسط ماهواره های تجاری گرفته شده اند و در دسترس عموم قرار دارند. ماهواره های نظامی آمریکایی به مراتب قابلیت های بالاتری دارند. هدف اولی و اصلی ایجاد تاسیسات زیرزمینی پدافند غیر عامل و حفاظت از آن ها در برابر حملات دشمن است. مخفی کاری هدف ثانویه است. لذا، آمریکا هم بفهمه تاسیسات ما کجا هستند اهمیتی نداره چون وقتی به اندازه کافی پایین رفتی، دیگه آمریکا و بالا تر از آمریکا نمی توانند به این راحتی ها اون تاسیسات را نابود کنند.
 3. نیازی نیست اطلاعات سوخته باشه ما سالیان دراز است که تاسیسات تسلیحاتیمون زیر زمین هستند و عاقلانه و منطقیش هم همینه. ضمنا هیچ اطلاعاتی از مکان این شهر موشکی داده نشده است. یه بنده خدایی می گفت فکر می کنم اواخر جنگ (تردید در مورد زمان از بنده است) برای یه پروژه به یکی از کارخانجات ساخت تسلیحات زیر زمینی رفته بودند. از گفتن مکانش معذورم حتی اگر اطلاعات سوخته باشد. این تبلیغات یه سریش برای مصرف داخلی است و یک بخش هم برای گوشمالی دادن به اروپایی هاست که یه مدته گیر دادن به توان موشکی ما.
 4. چرا احساس می کنم بدنه ها با هم تفاوت هایی اگر چه جزئی دارند. به عنوان نمونه در تصویر فوق در بالای دم جنگنده سمت راست 2 سوراخ دایره ای پشت سر هم قرار دارد در صورتی که در دم دیگر جنگنده ها فقط یک سوراخ دیده می شود.
 5. یه نکته که اینجا مغفول مانده: ایران به تکنولوژی عملیاتی رزم شبانه دسترسی پیدا کرده.
 6. ظاهرا حداقل یکی از موشک ها همون اول کار سقوط کرده (فیلم سقوط موجوده). خیلی هم عجیبه که نه نیروهای خودی، نه آمریکایی ها و نه داعش هیچ کدوم تصویر یا اطلاعاتی از خسارات احتمالای ارائه نکردن.
 7. کردها مدعی شدن ایران به پایگاهشون حمله پهپادی کرده: و مدعی شدن این موشک در حمله استفاده شده:
 8. دقیقا مشکل اینجاست که شما نیروی حفاظتی هستی اما اجازه ی تیر نداری! به این میگن نقض غرض. من هیچ وقت تو این شرایط قرار نداشتم ولی فکر کنم یه بچه هم متوجه میشه که نیروی انتظامی کارش تیر خلاص زدن نیست ... در تمام اون جمعیت فقط چند نفر اونجا اسلحه هاشون مسلح بوده و قاعدتا باید با هم هماهنگ باشند و همدیگر را بشناسند. یه طورایی غیر قابل باوره که اینا همدیگر را نشناختند و فکر کردن خودی ها دارن تیر خلاص می زنند...
 9. نمیدونم اصل ماجرا چی بوده و چرا شلیک نکرده ولی با قوانین مزخرف حاکم بر مملکت که نیروی های نظامی و انتظامی ما را محکوم به پرداخت دیه و حتی اعدام برای شلیک به مجرمین می کنند، شاید من هم اونجا بودم اشتیاقی برای شلیک به اینها از خودم نشون نمی دادم. یه طورایی مخیر بین این هستی که کشته شوی یا اینکه از خودت فاع کنی و قانون تو را بکشد.
 10. hossein9

  قاهر F-313

  نمی دونم چرا برخی از دوستان از ترس مرگ خودکشی می کنند. بابا اجازه بدین رونمایی بشه ببینیم چیه بعد اگر افتضاح بود همه با هم می زنیم تو سر و کله ی همدیگه، اگر هم چیز خوبی از آب در اومد همه با هم شادی می کنیم.
 11. یه سوال جدی برام پیش اومده. این همه ادعا می شد که نیروی هوا فضا تمام آسمان کشور را رصد می کنه و حتی هواپیماهای رادارگریز را هم در هر نقطه کشور که باشند کشف می کنه، پس چطوریه که یه هواپیما به این عظمت یه دفعه از صفحه رادار محو میشه و نیروی هوافضای ما حتی موقعیت حدودیش را هم نمی تونه معین کنه؟ بردار جهت حرکت هواپیما، سرعت، و موقعیت دقیق مکانی ار تفاعش تا لحظه محو شدن از رادار مشخص بوده؟ نبوده؟ کلا سر کاریم؟ و یه سوال دیگه اینکه این هواپیما در چه ارتفاعی از رادار محو شده؟ چون اگر قرار باشه تو ارتفاع نسبتا زیاد (در حد چند هزار پا) رادار دیگه نتونه هواپیما را ببینه، باید گفت وای به روزی که با موشک کروز به ما حمله کنند... کلا تا لحظه برورد اصلا نخواهیم فهمید که به ما حمله شده...
 12. کل 4 قسمت مقاله را از سایت انگلیسی خواندم. خلاصه حرفش اینه: "این تجهیزات ایرانی اکثرا یا ساخت چین هستند یا منشا چینی دارند و هر کسی در ایران خیال می کنه ساخت این تجهیزات نتیجه توانمندی های دانشمندان ایرانی است، در توهم است."