Recommended Posts

فقط اندکی نرخ چانه زنی رو بالاتر میبره .چیزی حذف نمیشه . 

سید جان همین موضوع زمان و هزینه رو برای طرف مقابل بالا می بره و همزمان زمان رو هم از دولت روحانی میگیره! جالبه نه؟!

چرا؟

چون دولت روحانی می خواد به هر قیمتی که شده تا قبل از انتخابات مجلس به یه توافق نیم بند و ای چه بسا بی بند(!) برسه تا میوه شو توی انتخابات بچینه، ولیکن این کار زمان مذاکرات را بالا برد تا همانطور که به درستی عرض شد منافع ملی مسیر مذاکرات باشه نه حزبی.

• Upvote 11
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هنوز به پدافند نرسیدیم ، ...

اصل بحث این هست که ، چه لزومی داره موشکی با برد بلند رو بزنیم به فاصله نزدیک ؟ ضمنا برای چی موشک رو از روی جزایر رد کنیم ! همون کمپس کافی هست فکر کردی کرم ابریشم دوره شوروی سابق وقتی شلیک میشده تا هدف از gps یا ترکام استفاده میکرده ؟! . امارات رو از داخل بمباران میکنیم ، کافیه بچه ها یه خمپاره 60 بزارن تو بالکن آپارتمانهاشون ! ،...

این موشک برای زدن نقاطی در یمن ، سوریه ، مناطق غربی عراق ، عربستان ، ترکیه و ... مناسب هست .

در واقع هدف از رونماییش هم حذف اهمیت موضوع موشک های بالستیک از مذاکرات بوده ،..

برای اینکه بتونیم پدافندشون رو فلنک کنیم از Terrain استفاده کنیم و هزار و یک جور تکنیک حیاتی دیگه.

موشک یا علی نهایتا یک تست بد هست، بزرگترین گواه این مساله هم کانفیگ خیلی بد بوسترشه، ما C-705 داریم به اندازه کافی نور و غیره هم داریم برای مستقیم زدن لیکن امکان نداره مستقیم امارات رو بزنیم و بتونیم از پدافندش رد بشه.

مهم نیست چقدر "وهم زده" ایم، پنتسایر و کروتال ان جی و فالانکس های زمین پایه واقعیت هستند.

• Upvote 5
  • Downvote 24

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به جز قیمت، آیا قدر بر سجیل مزیتی داره که سجیل کلا رفته تو حاشیه و %u

با سلام

البته تفاوت قیمت بین قدر و سجیل آنقدر ها هم زیاد نیست اما برای کشور ما فرق دارد...

سجیل از دقت بهتری برخورداره که تبدیل به یک سلاح استراتژیک مهم در منطقه میشه...

ضمن اینکه با وجود رد صریح مقامات نظامی احتمال 3000 تا 3500 ک.م بودن برد سجیل بسیار بالاست... (این رو از خودم میگم اگر لازم بود برهان هایی دارم)

البته سجیل در حاشیه نرفته مثالش وضعیت سرلشکر سلیمانی تا قبل از سال 91-92 هست که ایشون در سایه بودن و کمتر کسی ایشون رو میشناخت...

سجیل استراتژیکه و استفاده مداوم از اون در رزمایش ها با توجه به ابعاد حجمی-سوختی-سرجنگی باعث شناسایی اون توسط دشمن میشه...

یک فرمانده جنگ رو فقط با برگ برنده میتونه ببره... اولین شرط برگ برنده تازه بودنشه...

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نکاتی از این رونمائی:

1-شواهدی بر وجود آمرامسکی و الگوبرداری از آن -

2-پنهانکار بودن این موشک  و تاکید برآن میتواند ناشی از بدنه ویژه جاذب امواج رادار هم باشد

3-برد بلند 3000 کیلومتری با حجم مشخصی از کلاهک معادل است با برد 1300 کیلومتری با حجم کلاهک قویتر

4-شلیک انبوه با تمهید پرتابگر سه تائی

درباره سیستم هدایت هم فعلا اطلاعات دقیقی وجود ندارد

من هم تبریک میگویم

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منتظر بمب افکن سپاه هستیم ... امیدوارم ۵ سال دیگه نمونه اولیه آماده بشه ...

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سید جان همین موضوع زمان و هزینه رو برای طرف مقابل بالا می بره و همزمان زمان رو هم از دولت روحانی میگیره! جالبه نه؟!

چرا؟

چون دولت روحانی می خواد به هر قیمتی که شده تا قبل از انتخابات مجلس به یه توافق نیم بند و ای چه بسا بی بند(!) برسه تا میوه شو توی انتخابات بچینه، ولیکن این کار زمان مذاکرات را بالا برد تا همانطور که به درستی عرض شد منافع ملی مسیر مذاکرات باشه نه حزبی.

خیلی وقت بود جلوی خودم رو گرفتم که تو هیچ بحثی شرکت نکنم. پستای خیلی دردناکتر از پست جنابعالی بوده و برام مهم نبوده؛ ولی، پست شما یه نکته ای داره!

از هر سمتی باشی:

1-معتدل

2-راست

3-ملی-مذهبی

4-غرب گرا

5-روشنفکر غربی-اسلامی

4-چپ

5-خط امام و رهبری

6-خط صاحب ملکوت(ارادتمندیم پروردگار) که انشاءالله باشی!

این چیزی که شما نوشتی اگر درست باشه و تحلیلت جزئییت صحیح باشه. اول از همه دودش از صفحه مانیتورت مستقیم میاد تو چشم مبارکت. پس یه اندز(به این خاطر، این حقیر رو ببخش) میکنم که شادی ب دلت به این خاطر راه ندی. دولت روحانی با کل مدیریتش(به حساب چیزی که میبینیم، شایدم ضعیف) رو نوک سوزن با تعادل (چه کنم چه کنم) کشور رو گیر داده. این خیلی حرف ناراحت کننده ای برای ما یا هر هموطنی در این مملکته. که یکی از بهترینها که شده رئیس جمهور با تمام تلاش نزدیک به خم شدن کمرش زیر بار بی ثقل کشور هست.

برادر بی منظور پست دادم و گفتم؛ امیدوارم سوءتفاهم پیش نیاد و با دیگر دوستانت جبهه گیری نکنی که بنده کوچکتر از این حرفا هستم.(بی آنکه ناخودآگاه از خودم تعریف کرده باشم).

• Upvote 17
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا موشک های بالستیک نه . کل توان موشکی رو مطرح میکنند ... فقط اندکی نرخ چانه زنی رو بالاتر میبره .چیزی حذف نمیشه . 

قدر و شهاب تاکتیکی تر هستند . سجیل با توجه به زمان انبار داری طولانی مدتش ، راهبردی تر هست . ( یعنی جنبه ی راهبردیش بیشتره )

...................................................................

پیش تر هم عرض کرده بودیم که کار اصولی ، موشک کروز هست . تکیه ی زیاد بر موشک بالستیک ، به دلیل محدودیت های فنی ما بود که بحمدالله ظاهرا  در حال رفع شدن هست ... ودجایی که زمانی کارش ساختن پوتین و شکلات جیره بود الان داره لبه ی تکنولوژی مینی جت رو میسازه و این  بسیار کار عظیمی هست ....

در واقع با این ادعا کل توان نظامی ما رو مطرح میکنند ، که این کار ، نتیجه بخش بودن اصل مذاکره روی این موارد رو زیر سوال میبره ، بعدش از روی عملگرایی و واقع گرایی میرسن به تئوری محدود سازی  و مذاکرات پایان ناپذیر تخیل ورزانه ،...

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روسیه یک موشک کروز داره که از زیر دریائی هم شلیک میشه و غیر از قسمت ورودی هوای زیر شکم سومار بقیش شبیه هست

http://www.ausairpower.net/V-MF/Club-N-S-3M-14E-Overview-ES.jpg

http://www.ausairpower.net/V-MF/3M14E-Club-S-LACM-1S.jpg

http://www.ausairpower.net/USN/Novator-3M14E-LACM-CONOPS-1S.jpg

سلام.

ضمن سپاس از شما دوست بسيار گرامي ميشود پايگاه اصلي كه اين تصاوير را از آن برداشتيد بگذاريد..

اگر هم نشاني را فراموش كرده باشيد باز هم از شما سپازگزار هستم.

تبریک عرض میکنم. امروز از اخبار شبکه یک دیدمش اولین چیزی که به ذهن این حقیر خطور کرد امکان ضدکشتی کردن این موشک و دستیابی به موشکهایی چون یاخونت بود .. یک موشک با سر جنگی سنگین و بردی بلند می تواند ناوهای جنگی دشمن را تا اقیانوس هند را به چالش بکشد ..

سلام داداش.

امروز تصاوير آخرين نمونه از خ-59 روسي را ميديدم. يك موتور شبيه همين رويش بود. ميدانيد كه مدل ضد تششع خ-59 جديدن به روز رساني شده است. X-59P اگر اشتباه نكنم. به نظر شما اين موتور ممكن است همان باشد؟

نمونه ارتقاء یافته موشک قدیر (احتمالا بالدار) با نام موشک مقتدر ( :)) قراره در حدود 600 الی 700 کیلومتر برد داشته باشه.

نميدانم چقدر صحت دارد اما مشتري مقتدر بايست ارتش باشد.

راستش دقيقن به خاطر ندارم چطور اين را ميدانم (از كسي شنيدم يا خودم حدس ميزنم) اما به طور كلي ضد كشتي‌هاي با برد بيشتر از 300 كيلومتر (طبق نظر من) در اختيار ارتش قرار خواهند گرفت.

من فكر ميكردم كه اين خ-101 است

http://left.ru/2009/6/55.jpg

اگر اشتباه ميكنم لطفن بگوييد

اگر KH 55 باشه بنظرتون بردش چقدر هست؟600 یا 2500 یا 3000؟

با توجه به در اختيار داشتن نسخه اصلي بنده معتقدم كه بردي بيش از 2000 كيلومتر دارد

تولید انبوهش..!

يك چيزي را دقت كرديد دوستان؟

در تصاوير رونمايي تعدادي به نمايش گذاشته شد كه غربيها باز هم ادعاهاي قبل خود را تكرار كنند (با اين حساب بايد منتظر باشيم) كه بيايند و بگويند (ايران فقط شش فروند از اين موشك را دارد) و يا حرفهاي مشابهي بزنند و بعد است كه وزارت دفاع و سپاه موشكهاي سومار را رو كنند. اگر يادتان باشد قبلن هم دوبار اتفاقي مشابه افتاده است. اين بار فقط يك چيزي فرق ميكند فيلم شليك خيلي كوتاه پخش شد. (راستش من فكر ميكنم سومار دستكم توانايي‌هاي سي جي 10) را داشته باشد.

ببخشيد كه اينقدر زياد نقل قول ميكنم. هنوز هم خيلي ذوقزده هستم. معمولن زياد كامنت نميگذارم .. سعي ميكنم اغلب بشنوم (شايد به خاطر اينكه كمي بد اخلاقم) خدا ميداند. اما با سومار آنقدر خوشحال هستم كه در پوستم نميگنجم.

ویرایش شده در توسط Nattan
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان! گویا kh-55 قابلیت بردن موتور به داخل بدنه داره‌، امیدوارم که سومار هم اینجوری باشه (یکی زحمت اپلود عکسو بکشه ممنون):

innvfa7mcoj8i23imblk.png

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان! گویا kh-55 قابلیت بردن موتور به داخل بدنه داره‌، امیدوارم که سومار هم اینجوری باشه (یکی زحمت اپلود عکسو بکشه ممنون):

innvfa7mcoj8i23imblk.png

خوب چه فایده ای داره این قابلیت ، موتور که اون تو نمیتونه روشن باشه؟ 

همه ی مدلهای kh 55 این قابلیت رو دارن یا فقط بعضی از مدلها؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.

ضمن سپاس از شما دوست بسيار گرامي ميشود پايگاه اصلي كه اين تصاوير را از آن برداشتيد بگذاريد..

اگر هم نشاني را فراموش كرده باشيد باز هم از شما سپازگزار هستم.

سلام ممکن هست فیلتر باشه

http://www.ausairpower.net/APA-Rus-Cruise-Missiles.html

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منتظر بمب افکن سپاه هستیم ... امیدوارم ۵ سال دیگه نمونه اولیه آماده بشه ...

منظورت بمب افکن بال پرنده هست......

ویرایش شده در توسط Thundar

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم