RedArmy

تحلیل و پیگیری تحولات ایالات متحده

پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده   

61 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده به نظر شما کدامیک از دو گزینه ذیل خواهد بود ؟؟؟

• جو بایدن (دموکرات)
    • دانالد ترامپ (جمهوری خواه )

Recommended Posts

بلاخره سیاستمدار نبودن آقای ترامپ کار دستش داد و بانو هیلاری کیلینتون تونست در کنکاش در زندگی ایشون یک فایل صوتی کشف کنه و در دقیقه ی نود رو کنه و بنظر میرسه  اخرین میخ رو بر تابوت ریاست جمهوری ترامپ زد

https://www.youtube.com/watch?v=ihMvO-IrXlQ 

جناب ترامپ یک ضربه ی کاری خورد که بعیده بشه جمعش کرد.

آقای ترامپ باید دوتا کار انجام بده اول اینکه بتونه باج کلانی به این خانومه بده که انکار کنه قضیه را  و با رسانه ها بر ضد ترامپ صحبت نکنه و دوم اینکه در مناظره بگه که جلوی  بیلی بوش لاف زنی و غلو میکرده 

در کشوری که همجنس بازها رژه سالیانه دارند و قانون ازشون حمایت می کنه این مزخرفاتی که ترامپ گفته چه محلی از اعراب داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Upvote 1
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در کشوری که همجنس بازها رژه سالیانه دارند و قانون ازشون حمایت می کنه این مزخرفاتی که ترامپ گفته چه محلی از اعراب داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

در کشور ما ، زندگی اکثر مردم به دو گونه است : پیدا و پنهان . متاسفانه بیشتر سیاستبازان در ایران به همین منوال هستن . در آمریکا هم وضعیت تقریبا به همین شکل است. در جلو دوربینها تظاهر به اخلاق مدار و خانواده دوست بودن میکنن  اما در خفا ،  طمع ، شهوت و خودخواهی ، موتور واقعی تحرک اونهاست. برای همین یک سیایت مدار باید از صبح تا شب شعار بده ، دروغ بگه ، تظاهر کنه و در نهایت خودش رو پاکترین پاکان نشون بده . واگر اتفاقاً یکی از این سیاست بازان حرف دلش رو بزنه ( مثلا بگه یک آدم مشهور میتونه  هر کاری که دلش خواست با زنها بکنه ) این آدم تبدیل به یک هیولا میشه که باید هرچه زودتر از روی زمین پاکسازیش کرد.

امان از دروغ ، ریا ، تظاهر ، طمع و چاپلوسی که ابزار دست سیاستمدارهای معاصر شدن.

ویرایش شده در توسط rezaemamee
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بدجورى افتادن به جونه ترامپ به نامردى از همه طرف عليه او حرف مى زنند
حتى جمهوري خواهان هم بهش خيانت كردند
اين حركات اين احتمال را ايجاد كند كه رأى خاموش مردم امريكا بيادر شود و به سمت ترامپ برود
اگر اينطور شود دو حزب اصلى بأهم ضربه مى خورند و اميد براى تغيير سيستم انتخاباتى امريكا باز مى شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدجورى افتادن به جونه ترامپ به نامردى از همه طرف عليه او حرف مى زنند
حتى جمهوري خواهان هم بهش خيانت كردند
اين حركات اين احتمال را ايجاد كند كه رأى خاموش مردم امريكا بيادر شود و به سمت ترامپ برود
اگر اينطور شود دو حزب اصلى بأهم ضربه مى خورند و اميد براى تغيير سيستم انتخاباتى امريكا باز مى شود

دوست عزیز میشه بفرمایید ایراد این سیستم انتخاباتی امریکا چی هست؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته شاید ربطی به صحبت شما دو نفر نداشته باشه ولی بزرگترین ایراد این انتخابات اینه که بعضی وقت ها کاندیدی انتخاب می شه که رای کمتری از طرف مردم آورده و این ریش خندی هست به رای مردم. خیلی ساده ارزش رای مردمی زیر سوال میره و الکترال رای ها مطرح می شن و اینکه فلسفه وجودی این سیستم و الی آخر.

ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته شاید ربطی به صحبت شما دو نفر نداشته باشه ولی بزرگترین ایراد این انتخابات اینه که بعضی وقت ها کاندیدی انتخاب می شه که رای کمتری از طرف مردم آورده و این ریش خندی هست به رای مردم. خیلی ساده ارزش رای مردمی زیر سوال میره و الکترال رای ها مطرح می شن و اینکه فلسفه وجودی این سیستم و الی آخر.

این سیستم بر این اساس انتخاب شده که یه ایالتی مثل کلیفرنیا یا تگزاس با اون جمعیت چقدر در انتخاب رئیس جمهور نقش دارن و مردم ایالت های کوچیک چقدر؟؟؟

این مسئله الکترال‌ها به نظرم هوشمندانه ترین سیستم انتخاباتی ممکن هستش! :)کسی که محبوبیت اکثریت کل کشور رو داره و نه اکثریت چند ایالت بزرگ رو! :)

همون داستان ایران تهران نیست خودمون هستش! :))))

ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سیستم الکترال یک بدی داره اینه که کار رو برای احزاب کوچکتر سخت میکنه چون مشکله که بخوان تو همه ی ایالت ها فعالیت داشته باشن

در مورد نتیجه انتخابات هم طبق نظرسنجی ها شانس پیروزیه کلینتون به 90 درصد رسیده

تو کشوری مثل امریکا برخلاف یکسری کشورها مثل خودمون(!) مردم خیلی راحت نظرشون رو تو نظرسنجی ها میگن به همین خاطر ارای خاموش تاثیر چندانی تو نتیجه انتخابات نداره

تاحد زیادی میشه کلینتون رو رییس جمهور بعدی امریکا دونست مگر این که یک اتفاق تاریخی بیفته ویک  رسوایی خیلی بزرگ برای کلینتون پیش بیاد

ویرایش شده در توسط hamidrt
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این سیستم بر این اساس انتخاب شده که یه ایالتی مثل کلیفرنیا یا تگزاس با اون جمعیت چقدر در انتخاب رئیس جمهور نقش دارن و مردم ایالت های کوچیک چقدر؟؟؟

این مسئله الکترال‌ها به نظرم هوشمندانه ترین سیستم انتخاباتی ممکن هستش! :)کسی که محبوبیت اکثریت کل کشور رو داره و نه اکثریت چند ایالت بزرگ رو! :)

سلام

خوب چه اشکالی داره که رای همه مردم به صورت تکی ودر کل آمریکا محاسبه بشه ؟  مگر رئیس دولت فدرال و کل آمریکا نمیخواد انتخاب بشه پس چه نیازی  به آمار جزیی ایالتها هست ؟ در باره مثال شما ،  وقتی آمار کلی ایران حساب میشه  آیا مهمه که تهران به کدام شخص رای داده ؟ در ضمن مگر تهران با ده میلون جمعیت ، بیشتر از یک هشتم ایران رای داره ؟ (من منطق سیستم انتخاباتی آمریکا رو میدونم . اما این مکانیزم  که در قرن 18 پیشرو بود ، امروز سراسر نقص و مایه حق کشی و جایی برای دفاع ندارد. رای گیری مابین آل گور و جورج بوش و ماجراهای شرم آور بعد از آن نمونه ضعف این سیستم انتخاباتی میباشد.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در امریکا ما ۳۰۰ میلیون جمعیت داریم با یک جمعیت بسیار کوچیک رای دهنده...

وقتی شخصی میخواد بر کل کشور حکومت بکنه، باید رای کل کشور رو داشته باشه...

اینکه توی چند ایالت با جمعیت بالا رای بیاری که نمیشه....

روی این حساب، طرف بره توی چهار پنج‌تا ایالت بسیار پر جمعیت رای جمع میکنه و هزینه میکنه و نهایتا ریاست جمهوری رو هم میگیره!!

نسبت جمعیت ایالت ها رو نگاه بندازید!

بعضی ایالت ها دم از ۳۰ میلیون نفر میزنن، بعضی ایالت ها دارن برای ۳ میلیون نفره شدن دست و پا میزنن!! :)

توی امریکا، اقایان تگزاس و کلیفرنیا و نیویورک و فلورایدا میتونن رئیس جمهور تعیین کنن و بقیه کشور ول معطله! :)

سیستم الکترال بهشون این اجازه رو میده که نظر ایالتی مثل نیوهمشایر یا وایومینگ که جمعیت بسیار پایینی دارن هم مهم باشه این وسط! :)

به قولی، این وینر تیک‌عال بودن الکترال ها هستش که کمی ناراحت کننده هستش... اگر اینجوری نبود میشد گفت که عاره انتخابات ایراد داره و این صحبتا...

کسی که در اکثر ایالت ها برده باشه، میشه رئیس جمهور

ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب من هم می گم الکترال رای ها برای این هستن که همیشه نظر سیستم حاکم باشه نه مردم. عملا سیستم شانس رقابت رو از کاندیدهای غیر وابسته به سیستم گرفته و نماینده ی ایالتی هم می تونه الکترال رای رو برخلاف رای مردم اون ایالت به کاندیدای دیگر بده.

خوب این یعنی چی؟ یعنی اینکه نظر مردم ایالت و حق اونها هم مثل رای سراسری مردم مهم نیست و در نهایت نماینده ایالت هست که تصمیم می گیره الکترال رای مال کی باشه. یعنی مردم ایالت مثلا کارولینا میان به کاندید X رای می دن و نماینده ایالت میاد الکترال رای رو به کاندید Y می ده و درنهایت با استفاده از این الکترال رای ها کسی انتخاب می شه که در عمل رای کمتری آورده.

خوب همینه که شخصی مثل ترامپ فقط با این شعار که وابسته به سیستم نیست و قصد تغییر داره یهو اینقدر بالا میاد. در طی قرن اخیر کدوم کاندید مستقل از احزاب دموکرات و جمهوری خواه تونسته حتی به اندازه یک هزارم کاندیدهای این دو حزب مطرح بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا این جوای سوال نیست؟ عایا؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر جان، ترامپ دقیقا بر اساس روال همیشگی GOP و بر خلاف نظر سران حزب بالا اومده!! الان هم دارن هر کاری میکنن که کنار بزننش ولی افراد دیگه‌ای که داشتن به رای مردم باختن و کنار رفتن!!!!

ترامپ دقیقا محصول سیستم اونهاست که ازادی مطلق میده به همه افراد برای شرکت...

دولت امریکا، واقعا همون چیزیه که توی House of Cards نشون داده میشه از لحاظ سیاسی.... یعنی شما تا حزبت با تمام قدرت پشتت نباشه هیچ کاری نمی‌تونی بکنی!! دیدیم که خیلی راحت وتوی اوباما در خصوص شکایت از عربستان رد شد!!

بنابراین حزب داشتن و اومدن از یک بکگراند حزبی بزرگ در کشوری مثل امریکا، تقصیر سیستم نیست... به هر صورت همه در این انتخابات برابر هستن برای رای گرفتن ولی چون اکثر رسانه ها و مردم عضو این دو حزب هستن، عملا بقیه دیگه شناخته هم نمی‌شن!! بعضی ها که حتی توی کل کشور دفتر هم ندارن...

خوب این یعنی چی؟ یعنی اینکه نظر مردم ایالت و حق اونها هم مثل رای سراسری مردم مهم نیست و در نهایت نماینده ایالت هست که تصمیم می گیره الکترال رای مال کی باشه. یعنی مردم ایالت مثلا کارولینا میان به کاندید X رای می دن و نماینده ایالت میاد الکترال رای رو به کاندید Y می ده و درنهایت با استفاده از این الکترال رای ها کسی انتخاب می شه که در عمل رای کمتری آورده.

این تصور هم کاملا اشتباهه....

این رو قبلا به من هم گفته بودن و اونقدر محکم میگفتن که من هم پذیرفته بودم!! خدا رو شکر که دوستانی هستن که من رو سر این قضیه اصلاح کردند!!!

در امریکا، در هر ایالت، شخصی الکترال ها رو میگیره که اکثر رای های ایالت رو گرفته باشه...

بنابراین شما چه ۵۱ درصد داشته باشی، چه ۹۹ درصد، همون تعداد الکترال رو در اون ایالت میگیری و بس!!!!

اینجوری نیست که چون توی تگزاس ریپابلیکن شما ۲۰ میلیون رای داری، پس رای ۱۴ ایالت که جمعیت های ۱ میلیونی دارن به شما نرسه!! :) :) و رئیس جمهور انتخاب کنی...

بلکه شما به عنوان دومین بزرگ‌ترین استیت امریکا‌، فقط و فقط 34 الکترال داری که عدد بسیار بزرگی هست و باز هم چند ایالت باید جمع بشن تا این تعداد الکترال رو بزنن، ولی بسیار عادلانه تره...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سيستم انتخاباتى امريكا مزاياى زيادى دارد و نسبتا هم كارامد است
هدفش هم جلوگيرى از آمدن كسى خارج از سيستم و بدون پشتوانه است
به قول خودمان يكشبه يكى رئيس جمهور نشود

ولى آمدن يكى مثل ترامپ مشكلاتى كه اين سيستم را نشان مى دهد
يعنى عامل كارامدى اين سيستم اكنون عليه خودش شده است

ترامپ با پول خودش بالا أمده است و در صورت پيروزى به دو حزب وابستگى كمى دارد و احتمالا حزب سومى را ايجاد مى كند
حزب سوم مزيت است و هم عيب
عيبش كاهش ثبات سياسى و خوبى اش افزايش بازنگرى امريكا به درون خود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر جان، ترامپ دقیقا بر اساس روال همیشگی GOP و بر خلاف نظر سران حزب بالا اومده!! الان هم دارن هر کاری میکنن که کنار بزننش ولی افراد دیگه‌ای که داشتن به رای مردم باختن و کنار رفتن!!!!

ترامپ دقیقا محصول سیستم اونهاست که ازادی مطلق میده به همه افراد برای شرکت...

دولت امریکا، واقعا همون چیزیه که توی House of Cards نشون داده میشه از لحاظ سیاسی.... یعنی شما تا حزبت با تمام قدرت پشتت نباشه هیچ کاری نمی‌تونی بکنی!! دیدیم که خیلی راحت وتوی اوباما در خصوص شکایت از عربستان رد شد!!

بنابراین حزب داشتن و اومدن از یک بکگراند حزبی بزرگ در کشوری مثل امریکا، تقصیر سیستم نیست... به هر صورت همه در این انتخابات برابر هستن برای رای گرفتن ولی چون اکثر رسانه ها و مردم عضو این دو حزب هستن، عملا بقیه دیگه شناخته هم نمی‌شن!! بعضی ها که حتی توی کل کشور دفتر هم ندارن...

منظور من این نبود که ترامپ کاملا مستقل عمل کرده یا می کنه. همونطور که گفتم فقط شعار تغییر داده و از اول راه هم حسابش رو از جمهوری خواه ها جدا کرده. 70 درصد قوانین فدرال رو لغو می کنم یعنی چی؟ یعنی اینکه با عرض معذرت ننه سیستم رو به عزاش می نشونم دیگه. غیر از اینه؟

اینکه می گه من تنها کاندیدی در تاریخ انتخابات آمریکا هستم که از ایپک پول نگرفته تا فردا روز ازشون دستور بگیره یعنی چی؟ به نظرم کاملا روشنه.

اشتباه نکنید. به همه افراد آزادی مطلق نمی ده. ترامپ به عنوان یک جمهوری خواه به میدان اومده. هرچند الان اختلافات اساسی باهاشون داره.

شاید در ظاهر برای رای گرفتن برابر باشن ولی در باطن نیستن. اینکه در کنار یک جمهوریخواه و یک دموکرات کاندید مستقل رای بیاره و رئیس جمهور آمریکا بشه کاملا و مطلقا غیر ممکن هست و این سیاست پیاده شده سیستم هست.

این تصور هم کاملا اشتباهه....

این رو قبلا به من هم گفته بودن و اونقدر محکم میگفتن که من هم پذیرفته بودم!! خدا رو شکر که دوستانی هستن که من رو سر این قضیه اصلاح کردند!!!

در امریکا، در هر ایالت، شخصی الکترال ها رو میگیره که اکثر رای های ایالت رو گرفته باشه...

بنابراین شما چه ۵۱ درصد داشته باشی، چه ۹۹ درصد، همون تعداد الکترال رو در اون ایالت میگیری و بس!!!!

اینجوری نیست که چون توی تگزاس ریپابلیکن شما ۲۰ میلیون رای داری، پس رای ۱۴ ایالت که جمعیت های ۱ میلیونی دارن به شما نرسه!! :) :) و رئیس جمهور انتخاب کنی...

بلکه شما به عنوان دومین بزرگ‌ترین استیت امریکا‌، فقط و فقط 34 الکترال داری که عدد بسیار بزرگی هست و باز هم چند ایالت باید جمع بشن تا این تعداد الکترال رو بزنن، ولی بسیار عادلانه تره...

شما می گی آرای الکترال برای اینه که حق ایالت های کوچک ضایع نشه در حالی که به هیچ وجه اینطور نیست. اگر کاندید X تمام زورش رو در ایالت های کالیفرنیا، نیویورک، تگزاس، فلوریدا، پنسیلوانیا، ایلی‌نویز، اوهایو، میشیگان، نیوجرسی، کارولینای شمالی و جورجیا بزنه و موفق بشه 51 درصد آرا رو به دست بیاره رئیس جمهور آمریکا می شه. حتی اگر کاندید Y در 39 ایالت دیگر 100 در 100 آرا رو هم به دست بیاره فایده ای نخواهد داشت.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منظور من این نبود که ترامپ کاملا مستقل عمل کرده یا می کنه. همونطور که گفتم فقط شعار تغییر داده و از اول راه هم حسابش رو از جمهوری خواه ها جدا کرده. 70 درصد قوانین فدرال رو لغو می کنم یعنی چی؟ یعنی اینکه با عرض معذرت ننه سیستم رو به عزاش می نشونم دیگه. غیر از اینه؟
اینکه می گه من تنها کاندیدی در تاریخ انتخابات آمریکا هستم که از ایپک پول نگرفته تا فردا روز ازشون دستور بگیره یعنی چی؟ به نظرم کاملا روشنه.

اشتباه نکنید. به همه افراد آزادی مطلق نمی ده. ترامپ به عنوان یک جمهوری خواه به میدان اومده. هرچند الان اختلافات اساسی باهاشون داره.

شاید در ظاهر برای رای گرفتن برابر باشن ولی در باطن نیستن. اینکه در کنار یک جمهوریخواه و یک دموکرات کاندید مستقل رای بیاره و رئیس جمهور آمریکا بشه کاملا و مطلقا غیر ممکن هست و این سیاست پیاده شده سیستم هست.

شما می گی آرای الکترال برای اینه که حق ایالت های کوچک ضایع نشه در حالی که به هیچ وجه اینطور نیست. اگر کاندید X تمام زورش رو در ایالت های کالیفرنیا، نیویورک، تگزاس، فلوریدا، پنسیلوانیا، ایلی‌نویز، اوهایو، میشیگان، نیوجرسی، کارولینای شمالی و جورجیا بزنه و موفق بشه 51 درصد آرا رو به دست بیاره رئیس جمهور آمریکا می شه. حتی اگر کاندید Y در 39 ایالت دیگر 100 در 100 آرا رو هم به دست بیاره فایده ای نخواهد داشت.

داستان امريكا را به عنوان يك كشور معمولى نگاه نكنيد
به مجموعه إيالت هاى متحد شده نگاه كنيد
كه اين قضيه به تشكيل امريكا بر مى گردد
اگر باتوجه شكل گيرى ايالات متحده نگاه كنيد مى بينيم منطقى است رأى گيرى الكترال
نمى دانم ربط دارد يا نه ولى امريكايى ها خود را امريكايى نمى خوانند بلكه مى گويند يونيتد استيد يا ايالات متحده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دوتا مورد را دوستان که اطلاع دارن لطفا بفرمایند.

1- ماجرای بوش که دور دوم بنظرم بود که اکثر مردم بهش رای نداده بودن اما با الکترال رای آورد درسته؟

2- اینکه حزب دیگری هم بعضا شرکت کرده اما در مناظرات راهش ندادن و عملا رسانه ها اجازه ورود شخص سوم را نمیدن غیر از این دو حزب. یعنی سیاست و سیستم دست یک عده قلیل بمونه. شاید بشه گفت قرار نیست مردم به اونی که می خوان رای بدن. قراره به اونی که سیستم می خواد رای بدن. درسته؟

موفق باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.