Xtreme

اشنایی با گردان‌های حزب‌الله عراق

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[b]توي اين سه تا تاپيك كلي از كليپ هاي عملياتهاي كتايب حزب الله عراق رو به تفكيك نوع عمليات گذاشتم[/b]

[b]كليپ زدن هليكوپتر آپاچي آمريكايي توسط چريك هاي كتايب حزب الله در عراق[/b]
[url]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14071[/url]

[b]كليپ هدف قرار دادن تانكهاي آبرامز آمريكايي با RPG-29 در بغداد [/b]
[url]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13945[/url]

[b]كليپ هايي از بمب هاي كنار جاده اي كتايب حزب الله عراق [/b]
[url]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13989[/url]

========================================
[b]
در ضمن توي اون كليپي كه موشك روي هوا منفجر ميشه زير تصوير به عربي مينويسه كه موشك توسط پدافند نيروهاي آمريكايي منفجر شده[/b]

[b]دوستان اگه طالبن بگن تا يه تاپيك از عملياتهاي اين گروه ايجاد كنم. آخه تو هاردم خيلي فيلم از اين گروه دارم كه داره خاك ميخوره[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آیا ایران در این گروه ها قدرت نفوذ دارد که اگر دولتی مخالف ایران سر کار اومد به عنوان اهرم فشار استفاده کند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آیا ایران در این گروه ها قدرت نفوذ دارد که اگر دولتی مخالف ایران سر کار اومد به عنوان اهرم فشار استفاده کند؟[/quote]

واقعا سوال عجیب پرسیدی!! icon_wink big_grin
برادر من آخه یک گروه کوچک در عراق که مردمش ده ها سوال زیر نظام امنیتی صدام بودند،از کجا می توانند بمب های بسازند که ارتش آمریکا هر کار کرده است نتوانسته است برایش راه حل پیدا کند.از کجا می تواند موشک هایی بسازد که این چنین خسارت بر نیروهای آمریکایی و وسایل زرهی شان وارد کند.
اگر شما وارد سایت این گروه شوید،در معرفی این گروه آمده است که این گروه اعتقاد به ولایت فقیه دارد!
بعد از جریانات بعد از انتخابات هم این گروه یک بیانیه ای منتشر کرد و از جمهوری اسلامی دفاع کرد و حمایت اش را از جمهوری اسلامی بیان کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر کنم اون دو انفجار در بالای اسمان پدافند امریکا نبود فکر کنم خود موشک ها منفجر شدن بدلیل اینکه موشک اشتر سر جنگی جدا نداره یعنی مواد انفجاری کلاهک بعد از خرج موشک قرار داره[/quote]
فیلم این عملیات چون در شب بود و از فاصله ی دور تصویر گرفته شده است،خیلی مشخص نیست.
اگر عملیات های دیگرشان که از محل های مشرف بر پایگاه های آمریکایی و با چند دوربین تصویر برداری شده است،مشخص می کند که این موشک با پایگاه های آمریکایی کرد.
این موشک از فاصله خیلی خیلی کم به پایگاه آمریکایی شلیک می شود،به همین خاطر پدافند نمی تواند این موشک را بزند
در مورد حرفتان هم کامل درست است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جيش المهدي نيرويي بود كه به سرعت پس از سقوط صدام با عضو گيري از جوانان شيعه تشكيل شد........جواناني كه فقط انگيزه هاي شهادت طلبانه و دفاع در مقابل دشمن داشتند....و از جنگ چيزي نميدونستن...اما كم كم تونستن تو بغداد جايي برا خودشون دست و پا كنن........مخصوصا تو منطقه شهرك صدر ( مدينه الثوره )
در اين حين گروهي از ميان جريان صدر بلند شدن كه بدون هماهنگي با صدر به عمليايت ميپرداختن icon_eek يعني استقلال عمل داشتن و جريان صدر رو دور زدن big_grin

در عوض.............لشكر بدر كه در ارتباط با حزب الدعوه عراق بوده كلي تجربه داشت...هم از نظر سازمان يافتگي و هم تجربه جنگي...........آخه اونا تجربه جنگ در دفاع مقدس رو داشتن........در طول جنگ حزب الدعوه با جمع آوري اسراي عراقي توبه كرده ( سپاه توابين ) و هم چنين عضو گيري از كرد هاي اخراج شده به ايران تونست تو خيلي از عمليات ها در كنار سپاه پاسداران ايران شركت كنه
و بعد از جنگ هم زير نظر سپاه فعاليتش رو ادامه داد ..............با سقوط صدام و برگشتن اين گروه بزرگ به عراق اونا در راستاي منافع ما عمل ميكردن...........اما با جريان صدر درگير بودن......و همديگر رو قبول نداشتن......حتي سر اينكه رييس پليس شهر كوت از كدام گروه باشه با هم درگيري مسلحانه محدود هم داشتن
البته سر برخي برخورد ها عليه گروه هاي سني اين دو گروه با هم متحد ميشدن
الان هم كه بدري ها سلاحي ندارن و تو مناصب سياسي و غيره مشغولن........البته ممكنه كه با حفظ درجه سازماني در جاي ديگر مشغول باشن......مثلا يه نفرشون تو اتش نشاني كار كنه و مثلا سرگرد هم باشه

هنوزم صدري ها از بدري ها متنفر هستن icon_wink من با دو گروه برخورد داشتم[/quote]
لشکر بدر جناح نظامی مجلس الاعلی اسلامی عراق بود.گرچه حزب الدعوه در ابتدای جنگ یک گروه نظامی داشت و بعضی عملیات ها را در عراق انجام داد.اما چند سال بعد از ابتدای جنگ،نیروهایش در داخل عراق شناسایی شدند.(عضویت در حزب الدعوه حکم اعدام داشت وهزاران نفر از افراد حزب الدعوه به همین خاطر اعدام شدند.)
بدری ها و صدری ها کم درگیری نداشتند.تا دلت بخواد به دفاتر همدیگر حمله کردند.اما بدری ها بیشتر در دستگاه های دولتی پست گرفتند.اگر هم می خواستند کاری انجام دهند،از موقعیت رسمی شان استفاده می کردند.خیلی از بعثی ها و استخباراتی های زمان صدام بعد از سال 2003 کشته شدند.خلبان هایی نیروی هوایی عراق که در جنگ ایران و عراق شرکت داشتند،ترور شدند!
چطوری گروه های مقاومت شیعی می توانند با این همه ایست و بازرسی هایی که در داخل شهرهای عراق هست،تسلیحات جابه جا کند؟
چطوری با اینکه الان سال هاست که فعالیت شان را شروع کردند اما هنوز هم از حجم عملیات هایشان کاسته نشد و هنوز وجود خارجی دارند؟
همین این ها به این خاطر است که از جایی ها حمایت می شوند و افرادی از دستگاه های رسمی عراق به آن ها کمک می کنند و از فعالیت هایشان چشم پوشی می کند.
یک ویدیویی هست که این گروه منتشر کرده است که این ویدیو از داخل پایگاه های نظامی آمریکایی بعد از یکی از عملیات های موشکی گروه های مقاومت به آن هست.چطوری این گروه توانسته است به این ویدیو دست پیدا کند!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]اين گروه با جريان مقتدي صدر در ارتباطه؟؟؟؟
به احتمال زياد بايد در ارتباط باشه[/quote]

اینها جزو جریان صدر بودند، اما دیگه جدا شدند.

کتائب حزب الله، بعد از منع مقتدی صدر از انجام عملیات نظامی، از او جدا شده و عملیاتها رو ادامه دادند.

[quote]دوستان کسی در مورد لشکر بدر واقع در عراق اطلاعی داره ؟[/quote]

لشگر بدر دیگه تقریبا وجود خارجی نداره، اکثر افراد منتفذ و مهم شون یا وارد مجلس اعلای انقلاب عراق شدند یا از طرق دیگه به جریانات سیاسی وارد شده اند.[/quote]

جریان صدر ربطی به کتائب حزب الله ندارد.
منع مقتدی صدر از انجام عملیات نظامی سال 2008 بود.در حالی که کتائب حزب الله بیشترین فعالیتش سال های 2006 و 2007 بود![/quote]

دوست عزیز، همانطور که گفتم ، کتائب حزب الله، ابتدا جزو صدریون بودند و بعد جدا شدند. کلام شما بنده رو به شک انداخت که بعد از تحقیق مطمئن شدم.

البته اون چه که به عنوان گردانهای حزب الله شناخته میشه، بله، از صدریون جدا بودند. اما کتائب، جزو صدر بود که جدا شدند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]اين گروه با جريان مقتدي صدر در ارتباطه؟؟؟؟
به احتمال زياد بايد در ارتباط باشه[/quote]

اینها جزو جریان صدر بودند، اما دیگه جدا شدند.

کتائب حزب الله، بعد از منع مقتدی صدر از انجام عملیات نظامی، از او جدا شده و عملیاتها رو ادامه دادند.

[quote]دوستان کسی در مورد لشکر بدر واقع در عراق اطلاعی داره ؟[/quote]

لشگر بدر دیگه تقریبا وجود خارجی نداره، اکثر افراد منتفذ و مهم شون یا وارد مجلس اعلای انقلاب عراق شدند یا از طرق دیگه به جریانات سیاسی وارد شده اند.[/quote]

جریان صدر ربطی به کتائب حزب الله ندارد.
منع مقتدی صدر از انجام عملیات نظامی سال 2008 بود.در حالی که کتائب حزب الله بیشترین فعالیتش سال های 2006 و 2007 بود![/quote]

دوست عزیز، همانطور که گفتم ، کتائب حزب الله، ابتدا جزو صدریون بودند و بعد جدا شدند. کلام شما بنده رو به شک انداخت که بعد از تحقیق مطمئن شدم.

البته اون چه که به عنوان گردانهای حزب الله شناخته میشه، بله، از صدریون جدا بودند. اما کتائب، جزو صدر بود که جدا شدند.[/quote]

کتائب حزب الله را اگر به فارسی ترجمه کنیم می شود گردان های حزب الله!!!
آن هایی که از صدر جداشدند عصائب اهل حق را تشکیل دادند!!
کتائب حزب الله مقلدین رهبری هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کتائب حزب الله را اگر به فارسی ترجمه کنیم می شود گردان های حزب الله!!!
آن هایی که از صدر جداشدند عصائب اهل حق را تشکیل دادند!!
کتائب حزب الله مقلدین رهبری هستند.[/quote]
درسته اما ...
در بحث ما تفاوتی ایجاد نمیکند . من کتائب حزب الله رو میدونم که جزو جریان صدر بودند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از عملیات های اخیر کتائب حزب الله
همین که ماشین به بمب کنار جاده ای می خورد آتش می گیرد!!
[img][URL=http://up.iranblog.com/][img]http://up.iranblog.com/images/derchchmv3tqqnk4flj.jpg[/img][/URL][/img]

لینک دانلود:
http://www.kataibhizbollah.com/ar/wmv/H106.wmv

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از فیلمی که قرار دادید.

شدت اثر آتیش بر روی ماشین برام جالب بود... خیلی خوب خاکسترش کرد...

شاید به ذهن متبادر بشه که درون ماشین مواد منفجره و مهمات بوده که به نظر من بعیده!
بیشتر به نظر میرسه که از خودروهای ارتباطی باشه، با توجه به اجسام آنتن شکلی که روی ماشین مشخصه...
دوستان متوجه شدند که نوع وسیله نقلیه چی بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون از فیلمی که قرار دادید.

شدت اثر آتیش بر روی ماشین برام جالب بود... خیلی خوب خاکسترش کرد...

شاید به ذهن متبادر بشه که درون ماشین مواد منفجره و مهمات بوده که به نظر من بعیده!
بیشتر به نظر میرسه که از خودروهای ارتباطی باشه، با توجه به اجسام آنتن شکلی که روی ماشین مشخصه...
دوستان متوجه شدند که نوع وسیله نقلیه چی بود؟[/quote]

افرادی که این عملیات انجام دادند می گفتند که هیچ کس از این ماشین بیرون نیامد!
بمبی هم که استفاده شده بود،مدل جدید بمب های این گروه بود.به همین خاطر این گونه وسیله آتش گرفت.
فکر کنم نوعش کوگر باشد!(این طوری در سایت گروه نوشته بودند.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لین هم لینک عملیات گروه عصائب أهل الحق در عراق در 2011-05-03

http://www.iraq-moqawama.com/view.php?type=c_player&id=115

این هم لینک فیلم ها واخبار واطلاعیه های این گروه

http://www.iraq-moqawama.com/view.php?type=c_album&cid=1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.