fardinstst

مقایسه قدرت نظامی ایران و پاکستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

پاکستان موشک هوا به هوا وزمین به هوا و ضد تانک و کروز میسازد
به انواع تکنولوژی آمریکایی و فرانسوی و چینی و حتی روسی(اکراینی) دسترسی دارد
مهمتر از همه بمب اتمی دارد که ما نداریم
نمیخوام بگم از لحاظ تاکتیکی از ما برتره اما دست بسته هم نیست
این کشور پایگاه تروریستی و جاسوسی آمریکاست بعلت اینکه فرقه ای اداره میشه و دولت مرکزی چندان قدرتمند نیست
در واقع اینجا دیگر کشوری وجود ندارد بلکه قبایلی هستند که به ضرب و زور اسلحه و پول مواد مخدر و کمک ها ی خارجی دارن با هم میجنگن
دولت مرکزی مترسکی است که فقط میانداریه قبایل را میکند
جان انسانها در این کشور بسیار بی ارزش است بطوری که کشتار روزانه انسانها توسط تروریستها یا پهپادهای آمریکایی هیچ کسی را ناراحت یا متزلزل نمیکند
فقر و بدبختی بقدری زیاد است که دولت حتی قادر نیست به اوضاع سیلزدگان رسیدگی کند یا با زدن سد از سیل جلوگیری کند
شاید خطرناکترین کشور هم مرز ما پاکستان بتشد زیرا دولت مرکزی بسیار ضعیف است و وهابیت در این کشور ریشه دوانده بطوری که حتی امکان سرقت بمب های اتمی نیز وجود دارد
این کشور سالها پیش در جنگ قدرت با هند عقب ماند و اینک بجز دودوزگی و دریوزگی غرب و چین و اعراب شکم گنده ی اطراف خلیج همیشه پارس کاری نمیتواند بکند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پاکستان ارتش مستقلی نداره ایران هرچی که باشه کشور و نیروهای نظامی خودکفایی داره که بزرگترین امتیاز هست
پاکستان هنوزم نتونسته از پس پهپادهای آمریکایی بر بیاد . روزی نیست که خبری از بمباران این UAV های خرابکار با کلی کشته نرسه. ممکنه ناوگان بزرگتر و بهتری داشته باشه(در این مورد هم شک هست) اما [color=blue]صنایع نظامی پاکستان از ایران ضعیف تر هست[/color] ، ما در خیلی از زمینه ها از این پاکستانی ماکستانی ها برتریم. آیا اونها می تونند لانچر و موشک زمین به هوا بسازند؟
آیا اونها می تونند بالگرد تهاجمی(مثلن کبرا یا توفان) بسازند؟می تونند بالگرد ترابری و نظامی (مثل شاهد274،278 و 285 )بسازند؟ آیا می تونند موتور هواپیما و موتور دیزل یا حتی یک موتور تراکتور! بسازند؟................ ان شا الله s-300 ایرانی هم که رو بشه ...

پاکستان کجا می تونه ناوشکن هایی در حد جماران و کلاس سینا بسازه ؟ یا زیردریایی هایی در حد غدیر و نهنگ؟ در زمینه اسلحه های انفرادی ما کلت کمری زعاف و مسلسل خیبر/سما رو می سازیم اونها چی؟
اونها مثل ما می تونند رادارهای زمینی با برد3000 کیلومتری بسازند یا رادارهای هواپیما که ما تازه وارد شدیم؟ در جنگال و ضد جنگال چه توانایی هایی دارند؟اونها می تونند جنگنده ها و بالگرد هاشون رو ارتقا بدند؟ ما حتی سی-130 هامون رو هم ارتقا می دیم.
می تونند مسلسل 6لول گاتلینگ بسازند؟ می تونند خودروهای تاکتیکی برای منظور های مختلف عین سفیر و کویران ما بسازند؟موشک هوابه هوای روسی رو با هواپیمای غربی مچ می کنیم! اونها هم همینطورند؟ خیلی چیزهای دیگه هم ما فقط میسازیم ذهن یاری نمی کنه.

از نیروهای نظامی مهمتر صنایع نظامیه مطمئن باشید ، ناوگان خیلی از کشورها بزرگه ولی چند کشور سازنده هستند؟
تانک الخالد اونها هم که از تایپ 90 چینی ساخته شده بود. تو قضیه سوپر هفت(jf-17) هم که خودشون رو انداختند وسط وگرنه 200 سال دیگه هم نمی تونستند یک هواپیمای جنگی بسازند . صنایع نظامی پاکستان به شدت محتاج چین هست ،فناوری ساخت بمب اتمی رو هم از چینی ها یادگرفتند. صنایع موشکی عقب تری از ایران داره این رو مطمئنم و ردخورم نداره <

حتا اگز ناوگان نظامی پاکستان بسیار بزرگتر از این هم بود باز برای مردمش که امنیت نیاورده پس به چه درد می خوره؟
[color=blue][b]پهپاد های آمریکا قدرت پاکستان رو دارند به جهانیان نشون می دن ![/b] [/color]بشینین و نگاه کنید قدرت پاکستان رو !!!
هر جور حساب کنید ایران خیلی جلوتر هست. آمریکا اگه می خواست پاکستان رو اشغال کنه به هفته نمی کشید <

پاکستان : ریشه ایرانی ولی جاسوس و عامل عربستان < از این کشور متنفرم متنفرم متنفرم ... کشور اول وهابی در منطقه .. بزرگترین قصاب خانه شیعیان، دشمن واقعی اسلام و حامی جانیانی مثل ریگی ملعون ... مستعد ترین کشور برای حمله به ایران ... صاحب گوادر رقیب چابهار که مثل خاری در چشمش می ماند ... متحد و رفیق شفیق ترکیه (از بابت هلال پرچم هم که حساب کنی!) ... امیدوارم هند و پاکستان تا ابد با هم دشمن باشند که به سود ایرانه . جفتشون از یک قماشند . طرفداری از هر کدوم از هند و پاکستان خیانت به کشوره <

[color=violet]ببخشید ویرایش کردم ، نقل قولهای دوستان به هم خورد![/color][/quote]

دوست من اگه امریکا با پهبادهاش به یه جایی حمله میکنه مطمئن باش همش برنامه ریزی و با دولت پاکستان هماهنگ شدست و اگر میبینی رییس جمهورشون میاد انتقاد میکنه واسه اینه که محبوبیتشو! و این همش به خاطر اون یه میلیارد دلار کمک سالانه امریکاست و در قضیه بن لادن هم مطمئن باش که همه هماهنگ بودن و اگه یادت باشه فکر کنم وزیر خارجه پاکستان گفت ما محکوم میکنیم چون اون ها بدون اجازه ما این کارها رو میکنن!امریکا هم از اهرام یک میلیارد دلار کمک نظامیش استفاده کرد و نگذاشت قضیه بالا بگیره ولی این که یه مثلی هست من درستش رو بلد نیستم ولی میگه اگه راحت جهان طلبی برو زورت و زیاد کن :mrgreen: نیروی هواییشون خداییش بهتر از ماست و برنامه های خوبی هم برای آینده شون با چین و امریکا دارن و همینطور نیروی زمینی خیلی قوی دارن که در جنگ با هند خیلی به کارشون اومد این تانک الضرار و الخالد هم کم تانک هایی نیستن و شما هم تکنولوزی چین رو کم نگیرید چین تانک های بسیار مدرنی داره و صنایع نظامی پاکستان هم فقط به دلیل اقتصاد ضعیفشون رشد کندی میکنه و گرنه در زمینه صادرات محصولات نظامی خیلی بهتر از ما هستن و حتی خودمون ازشون خرید کردیم یه جت آموزشی که اسمش یادم نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=green][size=18]سلام[/size][/color]

[quote]پاکستان موشک هوا به هوا وزمین به هوا و ضد تانک و کروز میسازد
به انواع تکنولوژی آمریکایی و فرانسوی و چینی و حتی روسی(اکراینی) دسترسی دارد
[/quote]

موشک کروز ببور پاکستان که ساختش با کمک مهندسان چینی و اوکراینی انجام گرفت یک موشک کروز هوا به زمین هست . یک موشک کروز دیگه هم ادعا شده ساخته به نام رعد با برد 350 ک.م. و توانایی حمل کلاهک هسته ای که با میراژهاش پرتاب می شه.
پاکستانی ها موشک تی-وارتر ساخت آفریقای جنوبی را تغییر داده و به دو نوع H-4 با برد حدود 100 ک. م. و H-2 با هدایت مادون قرمز تبدیل کردن(شاید با کمک کشورهای دیگه) که نوع دوم ادعا شده در حد پایتون-4 هست ؟! باز خوبه نگفتن پایتون-5 !
هیچ گونه سامانه دفاع هوایی رو که ساخت این کشور باشه یا دست کم یه نامی از این کشور توش باشه پیدا نکردم.

در مورد اون موشک ضد تانک بدونید که تحت لیسانس چین تولید میشه ، فناوریش مربوط به دهه 80 میلادی هست و ردیابیش چشمی هست در چین با نام HJ-8 و در پاکستان نام باکتر-شیکان روی اون گذاشتن. نوع چینیش در بوسنی سابقه انهدام تی-84 های صرب رو داره و به مالزی هم پاکستان این رو صادر کرده ! البته ما هم تاو بومی شده رو داریم که صد در صد بهتر از نمونه چین و پاکستان هست و چند نمونه جدیدتر که یادم نیست . تازه اگر بخواید تحت لیسانس رو ساخت به حساب بیاریم پس ما هم اسلحه تندر و کامیون های ولوو و بنز و خیلی چیزای دیگه رو می سازیم!
هواپیماهای اف-16 پاکستان برای آموزش نبرد به ترکیه می رن تا اونجا آموزش ببینن !
کار مهمی که کردن یه قرارداد بستن (زحمت کشیدن) با آمریکا که شرکت لاکهید مارتین و نیروی هوایی آمریکا رادارای دوربرد قابل حمل ASTPS-77 براشون ساختن که اسکن سه بعدی اهداف هوایی رو تا رد 243 مايل دريايي تا ارتفاع 100000 پا انجام می ده .
سیستم سوئدیERIENEرو هم بر روی اون دو تا ساب-2000 این شرکت نصب کردن که دارای خاصیت هشدار پیش هنگاه هوایی AEW هست که این آخری یه کم مهم هست ولی متعلق به دیگری و به کمک دیگری نصب شده . اگر بخوایم به داشته ها بریم که عربستان قدرتمندترین کشور منطقه ست.
یکی از دلایلی که پاکستان ادعاش زیاد شده هدایایی هست که از طرف شاه و نظام فعلی به اون داده می شده. همین شاه خائن کلی هواپیما رو به اینها هدیه داد. در نظام ج ا هم یک فروند اف-16 به پاکستان فروخته شد.( نیست که ما خیلی جنگنده داریم یه فروند اونم اف- 16 ! به پاکستان دادن رفته! ناگفته نمونه دو تا اف-16 داشتیم که کیش بیشتر برای تحقیقات نمونده ایران < )

ولی نباید از حق هم گذشت که پاکستان با وجود بودجه نظامی 2.6 میلیارد دلاری اش و کمک نظامی یک تا دو میلیارد دلاری از آمریکا خیلی خوب تجهیزات فراهم می کنه در حالیکه بودجه نظامی ما امسال 15 میلیارد دلار و پارسال 12 میلیارد دلار بود. ای کاش ما هم در خرید تحهیزات نظامی هوشمندی پاکستان و عربستان رو داشتیم تا بهمون آشغال نندازند.

[quote]
همینطور نیروی زمینی خیلی قوی دارن که در جنگ با هند خیلی به کارشون اومد .[/quote]

[color=blue] [b]بله نیروی زمینی قوی شون تونست بنگلادش و قسمتی از کشمیر رو از خودشون جدا و ضمیمه خاک هند بکنه !!! به این میگن نیروی زمینی قوی ![/b] [/color]

کلی تانک و خودروی زرهی پاکستانی منهدم شد.
تا جایی که همه می دونند تنها پیروزی هایی که در نبرد کارگیل بدست آوردند انهدام بسیاری از جنگنده های هندی بود(70 جنگنده هندی و 19 تا پاکستانی سرنگون شدند اونهم با وجود برتری 4 به یک هندی ها) و از اون نیروی هوایی سایه ای بیش نمونده به دلیل دور شدن آمریکا از پاکستان و تحریم تلویحی .
عوضش نیروی هوایی ما هم با نیروی هوایی عراقی درگیر بود که پیشرفته ترین هواپیماهای فرانسوی و روسی رو داشت و در طول جنگ 3 بار بازسازی کامل شد . همین عراق اگر با هر کدوم از هند و پاکستان درگیر می شد مطمئن باشید راحت تصرف شون می کرد . استعداد نظامی عراق زمان جنگ در حد کشورهای اروپایی بود<
به نظر من که نیروی هوایی ما هنوزم از نیروی هوایی پاکستان قویتره ، شاید بعدن شرایط عوش شد ولی حالا که اینطوره . در مورد تانک الضرار که ارتقا یافته تایپ 59 چینی هست که 40 تن بیشتر وزن نداره و طبیعتن باید زره ضعیفی داشته باشه .
جا داره مسئولان و نمایندگان مجلس کشور یک فکری به حال نیروی هوایی ما بکنند که در مقایسه با کشورهای دست چندمی مثل پاکستان (حداقل روی کاغذ) فرصت اظهار وجود به اونها ندند. ما باید اینقدر توانا باشیم که با هند و چین مقایسه بشیم نه با پاکستان و عراق و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين حرفا كدومه ازكجا معلوم ايران پنهانكاري نكرده باشه تا زمانش برسه اونوقت برگ برنده رو رو كنه (خدا با ماست)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما در مورد چیزهایی که اثبات شده حرف میزنیم نه اثبات نشده.

آقای interceptor نه خیر شما یه کم در مورد تانک های پاکستان مطلب بخونید در ضمن شما فقط تانک ها رو حساب میکنی پس تعداد بالای نفرات پیاده و قدرت جابجایی زرهیشون رو چی؟ من نمیگم از ما قویترن در زمین ولی در هوا بر ما برتری دارن.برای مطالعه در باره نیروی زمینی به این لینک بروید

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=152622&highlight=

برای خواندن منظور من در نیروی زمینی به این جا سر بزنید

http://newcoy.persianblog.ir/post/278

در این جنگ درست است که هند برتری هوایی را در اول در دست داشت ولی پاکستان با وجود حملات گسترده نیروی هوایی هند توانست با نیروی زمینی خود مقاومت کند تا نیروی هوایی بتواند برتری را در دست بگیرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ای کاش ما هم در خرید تحهیزات نظامی هوشمندی پاکستان و عربستان رو داشتیم تا بهمون آشغال نندازند. [/quote]

هوشمندي عربستان و پاكستان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

دوست عزيزم ما بناي خريد چيزي رو نداريم كه بخواهيم براش هوشمندي بخرج بديم ، و در ضمن ما تحریم هستیم که نمیتونیم دست بذاریم روی اف 35 !
و اگرم تحریم نبودیم دنبال خرید نبودیم بلکه دنبال انتقال تکنولوژی بودیم شاید خریدهای مقطعی داشتیم ولی بازم میرفتیم سراغ ساخت ! :mrgreen:

اگر بنا به هوشمندی در خرید بود که ما اف 22 و 35 هم داشتیم ! قضیه تامکت رو که میدونید ! حالا عربستان چی ؟ چهارتا اف 15 دانگرید شده ...!

بگذریم چون هر چی هم که من بگم مرغ یه پا داره و به خریدهای عربستان میگه هوشمندانه ! :mrgreen:

[quote]آقای interceptor نه خیر شما یه کم در مورد تانک های پاکستان مطلب بخونید در ضمن شما فقط تانک ها رو حساب میکنی پس تعداد بالای نفرات پیاده و قدرت جابجایی زرهیشون رو چی؟ من نمیگم از ما قویترن در زمین ولی در هوا بر ما برتری دارن.برای مطالعه در باره نیروی زمینی به این لینک بروید [/quote]

در هوا بر ما برتری دارن ؟؟؟؟؟ اونوقت با چه جنگنده ای ؟

میشه بدونم اونا تو نیروی زرهیشون چی دارن که ما بهترش رو نداریم ؟ نکنه اون ضد تانک های آشغالشون ؟ یا اون تانکشون که جلوی تی 72 های ما لنگ میندازه ؟

پهبادهای پیشرفتشون کجاست ؟

هوانیروز فوق پیشرفتشون کجاست ؟
.
.
.
.

همین چند تا کافی بود یا بیشتر مثال بزنم ؟

آقا این بچه بازی ها رو بذارید کنار !

هر کی که یه تانک و جنگنده آشغال بسازه که نمیشه ، گنده ! :mrgreen:

خدا آخر عاقبت ما رو ختم به خیر کنه ! :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ای کاش ما هم در خرید تحهیزات نظامی هوشمندی پاکستان و عربستان رو داشتیم تا بهمون آشغال نندازند. [/quote]

دوست عزيزم ما بناي خريد چيزي رو نداريم كه بخواهيم براش هوشمندي بخرج بديم ، و در ضمن ما تحریم هستیم که نمیتونیم دست بذاریم روی اف 35 !
و اگرم تحریم نبودیم دنبال خرید نبودیم بلکه دنبال انتقال تکنولوژی بودیم شاید خریدهای مقطعی داشتیم ولی بازم میرفتیم سراغ ساخت ! :mrgreen:

اگر بنا به هوشمندی در خرید بود که ما اف 22 و 35 هم داشتیم ! قضیه تامکت رو که میدونید ! حالا عربستان چی ؟ چهارتا اف 15 دانگرید شده ...!

بگذریم چون هر چی هم که من بگم مرغ یه پا داره و به خریدهای عربستان میگه هوشمندانه ! :mrgreen:

[quote]آقای interceptor نه خیر شما یه کم در مورد تانک های پاکستان مطلب بخونید در ضمن شما فقط تانک ها رو حساب میکنی پس تعداد بالای نفرات پیاده و قدرت جابجایی زرهیشون رو چی؟ من نمیگم از ما قویترن در زمین ولی در هوا بر ما برتری دارن.برای مطالعه در باره نیروی زمینی به این لینک بروید [/quote]

در هوا بر ما برتری دارن ؟؟؟؟؟ اونوقت با چه جنگنده ای ؟

میشه بدونم اونا تو نیروی زرهیشون چی دارن که ما بهترش رو نداریم ؟ نکنه اون ضد تانک های آشغالشون ؟ یا اون تانکشون که جلوی تی 72 های ما لنگ میندازه ؟

پهبادهای پیشرفتشون کجاست ؟

هوانیروز فوق پیشرفتشون کجاست ؟
.
.
.
.

همین چند تا کافی بود یا بیشتر مثال بزنم ؟

آقا این بچه بازی ها رو بذارید کنار !

هر کی که یه تانک و جنگنده آشغال بسازه که نمیشه ، گنده ! :mrgreen:

خدا آخر عاقبت ما رو ختم به خیر کنه ! :x[/quote]
[size=24]Bravo[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ای کاش ما هم در خرید تحهیزات نظامی هوشمندی پاکستان و عربستان رو داشتیم تا بهمون آشغال نندازند. [/quote]

:mrgreen:[/quote]
[size=18]
[b]بر خرمگس معرکه لعنت
و
SHUT UP
یعنی خفه شو[/b][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما در مورد چیزهایی که اثبات شده حرف میزنیم نه اثبات نشده.

آقای interceptor نه خیر شما یه کم در مورد تانک های پاکستان مطلب بخونید در ضمن شما فقط تانک ها رو حساب میکنی پس تعداد بالای نفرات پیاده و قدرت جابجایی زرهیشون رو چی؟ من نمیگم از ما قویترن در زمین ولی در هوا بر ما برتری دارن.برای مطالعه در باره نیروی زمینی به این لینک بروید

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=152622&highlight=

برای خواندن منظور من در نیروی زمینی به این جا سر بزنید

http://newcoy.persianblog.ir/post/278

در این جنگ درست است که هند برتری هوایی را در اول در دست داشت ولی پاکستان با وجود حملات گسترده نیروی هوایی هند توانست با نیروی زمینی خود مقاومت کند تا نیروی هوایی بتواند برتری را در دست بگیرد.[/quote]

تو که پست من رو نمی خونی چرا پست بی ربط می دی؟
این همه برات مطلب گذاشتم ، اثبات نشده بود ؟؟؟؟؟؟؟؟
[color=blue][b]اون منابعی هم که گذاشتی اول خودت بخون چون اثبات حرف من بودند[/b] .[/color]

باز هم می گم تانک های الخالد ، الضرار و T-80UD و T-85 II با اینکه خوب ارتقا یافتن(دست اوکراینی ها و چینی ها درد نکنه) ولی از T-72 S ما چه حفاظت و تسلیحات ضعیف تری دارند. تحرک رو مطمئن نبودم.

در مورد نبرد کارگیل ، همچنان هم میگم تنها برتری پاکستان در هوا بود ، چون در زمین مغلوب هندی ها شدند. اگر نیروی هوایی هند زود وا نمی داد ، چین تهدید نظامی نمی کرد و بسیج مردم عادی در جاده لاهور به حیدر آباد آن قدر جانانه نبود . اصلن بگو ببینم اگر تحرک نیروها و تجهیزات و تانک و نیرو پیاده پاکستانی ها خوب یود چرا کشمیر از پاکستان جدا شد ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا شما پاکستان رو هنوز با هند مقایسه میکنید؟

هند 4 مین ارتش قدرتمند دنیا رو داره و همین که در این جنگ پاکستان جلوی هند رو گرفت جای تعجب داره.

من هیچوقت اون ها رو با تی 72 ها مقایسه نکردم و همیشه هم میگم نیروی زمینی ما قوی تر از پاکستان و قویترین نیروی زمینی خاورمیانه هستش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب sOotEr اولا پست الكي نديد ثانيا زبان رسمي سايت فارسي هست و استفاده از حروف لاتين خلاف قوانين سايت هست. پيشنهاد مي كنم يك بار قوانين سايت را مرور بفرماييد.

برخي از دوستان چنان موضعي گرفته اند كه انگار قرار است جنگي اتفاق بيافتد. برخي از دوستان هم بحث را دارند سياسي مي كنند و هي حرف از تحريم ها مي زنند.

اگر بخواهيم از لحاظ تكلونوژي نظامي دو كشور را مقايسه كنيم آنوقت بايد گفت ايران برتري زيادي دارد چون ما تكلونوژي ساخت تجهيزات را به طور عمده خودمان به دست مي آوريم اما پاكستان اكثرا به كمك كشورهاي ديگر اين كار را انجام مي دهد. تعداد تجهيزاتي كه در سال در ايران طراحي و توليد مي شوند هم بايد بيشتر از پاكستان باشد.
به نظر بنده هر دو كشور داراي نيروي زميني قابل قبولي هستند اما نيروي هوايي ما بسيار قوي تر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بر خرمگس معرکه لعنت
و
SHUT UP
یعنی خفه شو[/quote]

دوست عزيز ( interceptor ) ميخواي اين حرف رو بذارم كف دست سعيد تا اخراجت كنه ؟
( گرچه من همچين آدمي نيستم )

من مثل شما نيستم كه به قول معروف برم پيش ديگران چوقولي كنم و تازه كل ماجرا رو نگم و فقط بيام اون قسمتي كه به نفعم هست رو بيان كنم ...! :mrgreen:

در ضمن دوست عزيزم حرصت دراومده كه حرف بيخود زدي و جوابت رو دادم ؟؟

ميخواي پاكشون ميكنم آبروت نره !!!! :mrgreen:

[quote]ببخشید آقای کماندو من کی گفتم نیروی زمینشون بر ما برتره؟[/quote]

دوست گلم شما دم از قدرت جابجايي زرهيشون زدي و نفرات پياده : :mrgreen:

گفتي :

نميگم از ما در زمين قويترن ولي تعداد بالای نفرات پیاده و قدرت جابجایی زرهیشون رو چی؟

اين يعني اينكه قدرت جابجايي و تعداد نفرات زيادي نسبت به ما دارن كه منم نوشتم :

[quote]میشه بدونم اونا تو نیروی زرهیشون چی دارن که ما بهترش رو نداریم ؟ نکنه اون ضد تانک های آشغالشون ؟ یا اون تانکشون که جلوی تی 72 های ما لنگ میندازه ؟ [/quote]

اين بالايي جواب قدرت جابجايي زرهيشون بود ( البته بحث ضدتانك ربطي نداشت ولي واسه نشون دادن ضعفشون اونم نوشتم ) و جواب تعداد بالاي نفرات رو هم نوشتم ولي واسه زياد نشدن پست پاكش كردم و جاي اون و چندتا عامل ديگه سه نقطه گذاشتم ! :mrgreen:

اگه مشكلي بود باز درخدمتم !
در ضمن نيروي زميني پاكستان در مقابل نيروي زميني ما عددي به حساب نمياد و در هوا هم 4 تا تامكت ما كفايت كل نيروي هواييشون رو ميكنه ! :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوباره تعصب تعصب تعصب!!!!!!!!!!!!

اقا به من بگید چرا نیروی هوایی پاکستان از ایران قویتر نیست؟؟ با اون همه اف 16 که داره ایا برتری

بر اف4 و اف 5 و اف7.... ما نداره؟؟؟ اف 16 های پاکستان از بلاک52 است!!!!!!! اخه شمایی که

میگید نیروی هوایی ما برتر است از چه لحاظ این حرفو میزنید؟؟ حتما به ایمان خلبانانمون :mrgreen:

در مورد قدرت پدافندیشون هم تحقیق کردم و اگه از ایران قوی تر باشه ضعیفتر نیست در ضمن نیروی زمینی پاکستان به نظر نمیاد از ایران ضعیفتر باشد میتونید برید تحقیق کنید تقریبا در حد خودمونه!
در کل پاکستان قویتره و این یه حقیقته میخواید قبول کنید میخواید نکنید!

در کل باید بگم که دلیل قویتر بودن پاکستان 32 سال تحریمی است که گرفتار ان شدیم وگرنه ما از ترکیه هم قوی تر میبودیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]به نظر من ارتش پاکستان در برخی موارد از ارتش ایران قویتر و در برخی موارد نیز از ایران ضعیفتر است. بحث ما صرفا درباره توان نظامی این دو کشور است

و در این مرحله نباید ساختارهای سیاسی را در مقایسه ها دخیل کنیم. از نظر تعداد و نوع جنگنده می بایست اول این مورد را در نظر گرفت که

کدام کشور مهاجم است و کدام کشور مدافع ؟؟ آیا نیروی هوایی پاکستان با قدرت فعلی خود توان نفوذ به آسمان ایران در جنگ احتمالی را دارد ؟؟

آیا ایران در صورت وقوع جنگ احتمالی بین دو کشور ، توان نفوذ به آسمان پاکستان را دارد ؟؟ مسلما هیچ یک از این دو کشور توان حمله به آسمان

کشور دیگر را ندارد. اگر در حال حاضر برای نیروی هوایی ایران تامکت به عنوان وزنه در نظر گرفته شود ، برای ارتش پاکستان نیز اف 16 های بلاک 52 به

عنوان وزنه در برابر ایران در نظر گرفته می شود. از نظر فرسودگی جنگنده های نیروی هوایی نیز تقریبا هر دو کشور در یک سطح قرار می گیرند.

اف 7 های پاکستان

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-Pakistani_Chengdu_J-7.JPG][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-Pakistani_Chengdu_J-7.JPG[/img][/url]

میراژهای پاکستان

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/mirage1.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_mirage1.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/mirage2%7E0.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_mirage2%7E0.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/mirage3.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_mirage3.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/mirage2.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_mirage2.jpg[/img][/url]

جی اف 17

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/jf7.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_jf7.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/jf6.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_jf6.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/jf5.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_jf5.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/jf4.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_jf4.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/jf3.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_jf3.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/716px-JF-17_flying_overhead_silhouette.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_716px-JF-17_flying_overhead_silhouette.jpg[/img][/url]

جی اف 17 ارتش پاکستان (سفید رنگ) به همراه میراژ ارتش پاکستان (خاکستری رنگ)

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-JF-17_background_Mirage_5_ROSE_foreground.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-JF-17_background_Mirage_5_ROSE_foreground.jpg[/img][/url]

میراژ ارتش پاکستان . در پشت آن نیز اف 16 این نیرو دیده می شود.

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-PAF_Dassault_Mirage_reconnaissance_variant_with_F-16C_Block_52%252B.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-PAF_Dassault_Mirage_reconnaissance_variant_with_F-16C_Block_52%252B.jpg[/img][/url]

تمرین اف 16 های ارتش پاکستان با اف 18 های آمریکا

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-PAF_Mirage_III_ROSE_-_USN_F-18_-_USAF_and_RJAF_F-16_-_side_view.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-PAF_Mirage_III_ROSE_-_USN_F-18_-_USAF_and_RJAF_F-16_-_side_view.jpg[/img][/url]

جی اف 17 و میراژ

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/One_JF-17_in_front_of_two_parked_Mirage_5_cropped_version.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_One_JF-17_in_front_of_two_parked_Mirage_5_cropped_version.jpg[/img][/url]

اف 16 ارتش پاکستان

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-F-16_Mirage_2000_F-7PG_during_exercise.JPG][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-F-16_Mirage_2000_F-7PG_during_exercise.JPG[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/750px-Pakistani_F-16.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_750px-Pakistani_F-16.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/f161.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_f161.jpg[/img][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/f163.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_f163.jpg[/img][/url]

در ساختار ارتش پاکستان ، یک سپاه بسیار وسیع با نام AADC به فرماندهی ژنرال ظفر خان وجود دارد. این سپاه گسترده ، وظیفه دفاع هوایی

ارتش پاکستان را برعهده دارد. این سپاه از انواع تجهیزات دفاع هوایی به مقیاس وسیعی استفاده می کند. تیربارهای 14.5 میلیمتری زی پی یو

توپهای 23 میلیمتری زو ، توپهای 25 و 35 میلیمتری اورلیکون ، توپ 40 میلیمتری بوفورز ، توپ 57 میلیمتری AZP S60 از سیستم های توپخانه ای

ضد هوایی ارتش پاکستان به شمار می روند. انواع موشک های من پد از نوع آر بی اس 70 ، استینگر ، میسترال و ایگلا در اختیار این نیروها قرار دارد.

بیشتر این تجهیزات هم در کارخانجات تاکسیلای این کشور تولید می شود.

توجه داشته باشید که این سپاه در اصل به منظور پوشش ضعف هوایی پاکستان در برابر نیروی هوایی قدرتمند هند تشکیل شده است و در تمرینات و

رزمایشهای مختلف نیز به خوبی کارآیی خود را نشان داد و نشان داد که به خوبی می تواند نیروی هوایی قدرتمند هند را مهار کند. پس بنابراین

مسلما توان دفع نیروی هوایی ایران را نیز خواهد داشت.

پس بنابراین نباید نیروی هوایی پاکستان را دست و پا بسته تصور کرد. نیروی هوایی پاکستان به تنهایی توان حمله به ایران را نخواهد داشت.

ولی باید این مورد را نیز بپذیریم که نیروی هوایی ایران نیز توان حمله به پاکستان را نخواهد داشت. سپاه AADC پاکستان به خوبی قادر

به دفع حمله احتمالی ایران خواهد بود.

==========================

در بعد زمینی هم ارتش پاکستان با دارا بودن حداقل 300 دستگاه الخالد و 320 دستگاه تی 80 یو دی رقیب قدری برای ایران خواهد بود. به خصوص تی 80 یو دی

ارتش پاکستان که مجهز به زره کنتاکت 5 است و از نظر حفاظت زرهی در حد تی 90 های روسی و تی 80 های ام 1 روسی و تی 84 های اوکراینی است.

توان ضد تانک این کشور نیز شامل موشک های Bakter Shikan که همان موشک های ضد تانک مدرن هونگ جیان چینی است که تحت لیسانس در پاکستان

تولید می شود و همچنین موشک تاو در انواع مدل و موشک میلان و همچنین موشک های مدرن UMTAS ساخت ترکیه نیز در ترکیب نیروی زمینی

ارتش پاکستان وجود دارد که کار را بر نیروی زرهی ایران دشوار خواهد کرد. شواهد و قرائن نشان می دهد که ارتش پاکستان مجهز به موشک های اسپایک

نیز می باشد. هر چند هیچ منبع رسمی پاکستان این خبر را تایید نکرده است ، ولی شواهد و قرائن زیادی وجود دارد که نشان می دهد که پاکستان

نیز اسپایک را در اختیار دارد. با توجه به رابطه نظامی گسترده پاکستان و ترکیه ، به احتمال زیاد این موشک توسط ترکیه در اختیار پاکستان قرار گرفته

است. از نظر آموزش و تجهیزات هم که نمی توان ارتش پاکستان را پایین تر از ایران به حساب آورد. پاکستان به کشورهای زیادی خدمات آموزش

نظامی ارائه می کند. نیروهای SSG ارتش پاکستان جزء برترین نیروهای ویژه در جهان به شمار می روند.

درباره توان دریایی دو کشور هم نظری ندارم.

پس با این حساب ارتش پاکستان شاید توان حمله به ایران را نداشته باشد و در صورت حمله به ایران ، حمله وی توسط ایران به خوبی دفع می شود.

اما نباید ارتش پاکستان را هم ارتشی دست و پا بسته تصور کرد. این نکته را هم باید در نظر داشت که همانطور که پاکستان توان حمله به ایران

را ندارد ، ایران هم توان حمله به پاکستان را ندارد.
[size=24]
به نظر من اگر پاکستان از ایران قویتر نباشد ، ضعیفتر هم نیست.[/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.