Sorena_Noshad

قایق تندروی راکت انداز سراج 1 نیروی دریایی سپاه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شاید شما درست بگید و آمار ما اغراق باشد
اما من فرض کردم دشمن هر چه دارد رو می آورد از هواپیما ها، هلیکوپتر ها، قایق ها و توپ ها و سلاح های ناو ها
فرض من این بود که 200 قایق ما در مقابل 200 هلیکوپتر و بالگرد قرار می گیرند

عراقی ها در جنگ تا آخرین لحظه دفاع می کردند و هرچه داشتند رو می کردند حتی به قیمت نابودی نیروی های خودیشان
حال قضیه زدن ناوهواپیمابر چیزی در حد قضیه ای شرافتی محسوب می شود و جنبه روکم کنی دارد پس آمریکا هرچه دارد رو می کند حتی اگر تمام پرنده های ناوهواپیمابر نابود شوند.
چرا که اگر ناو اصلی زده شود هواپیماهای آنهم زده شده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد این قضیه قایقهای تندروی ما امریکا یه فکرایی کرده که من یه کلیپ
حدودا 6 دقیقه ای دیدم در مورد این سلاح. اگه کلمه low cost imaging terminal seeker
رو یا LCITS که مخفف همون جمله هست رو سرچ کنید شاید متوجه بشید یکی یه ترجمه از
این تکنولوژی بزنه ببینیم جریان چیه.

در مورد راکتها هم حتما مثه منو شمایی که به فکر تجهیزات این نوع قایقها هستیم اونایی
که باید به فکر این چیزا باشن هستن همون راکتم کماکان کار سازه به قول بچه ها مگه
چنتا هدفو همزمان میتونن بزنن
مگه چنتا توپ و تسلیحات خودکار به اینا مجهزه اگه با همین تسلیحاتی که رو این قایقها
هست کافیه توپ و تیر بارو تجهیزات و رادارو بیسیمو این چیزاشون از کار بیوفته اونوقت
عملا ما صاحب یه غنیمت جنگی شدیم.

ببخشید طولانی شد اگه تخیلی بود ببخشید
مرسی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فكر مي كنم يكي از خطرات اصلي تهديد كننده قايق هاي ما رو نديده گرفيت: بمب هاي خوشه اي. تصور كنيد يك اف18 جند تا بمب خوشه اي مي تونه حمل كنه و اين مقدار بمب چه مسافتي رو پوشش ميده... يك روش كم خرج كه مشكل هدف گيري رو هم تقريبا حل مي كنه و مي تونه منطقه وسيعي رو پوشش بده.در درگيري قايق هاي سپاه با آمريكايي ها در اواخر جنگ اين اتفاق افتاد و چند تا قايق ما بوسيله بمب هاي خوشه اي پرتاب شده ار اي 6 ها غرق شد.به نظر من تهديد اصلي اينه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من شنیده بودم اصل این قایل انگلیسی است و توسط آفریقای جنوبی خرید شده و از اونجا راهی ایران شده که البته ناوگان امریکا موضوع رو میفهمه و شنیدم نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر هم دنبالش کردن اما قایق های ایران که نزدیک شدن بیخیال شدن . امریکایی ها از قایق های ایران خیلی هراس دارن و سعی دارن راه مقابله با اون ها رو بسازم جدیدا یه کلیپ گرفتم که توش یک نوع توپ دریایی رو ارتش امریکا معرفی میکنی که به سوی قایق ها شلیک میکنه و در بالای آن گلوله به صورت موازی و پشت هم منفجر میشه و یه ردیف قایق رو منهدم میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]

قایق تند روی سراج یا بلدرانر ( بلیدرانر )

این قایق توسط یک شرکت انگلیسی که کار طراحی قایقهای اسپرت و تفریحی را انجام میدهد طراحی شده .
در سراسر جهان دارای 4 نمایندگی میباشد.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/01%7E29.jpg[/img]

داشتم توی نت دنبال لینک های ثبت شده به اسم قایق سراج میگشتم که از انجمن سنترال سر در آوردم توی اون انجمن یکی از اعضا با اطمینان کامل میگفت که قایق سراج همون قایق بلدرانر 51 میباشه برای اینکه واسه خودم هم ثابت بشه رفتم ببینم این قایق بلد رانر چی هست یا چه شکلیه :

قایق تند روی بلدرانر 51

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/02%7E25.jpg[/img]

قایق تند روی بلدرانر 35

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/03%7E21.jpg[/img]

و این هم قایق سراج :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/04%7E20.jpg[/img]

برداشت شخصی من با توجه به مقایسه بدنه سراج ( طول - ارتفاع - کابین - شیشه دید جلو ) با دو قایق مذکور قایق سراج همون بلندرانر 35 آر اس یا بلندرانر 35 اسپورت ( نمونه آر اس دارای بیشینه سرعت 90 مایل بر ساعت و نمونه اسپورت دارای بیشینه سرعت 75 مایل بر ساعت به گفته کمپانی سازنده ) میباشد .

منتظر نظرات دوستان هستم.

راستی با اینکه این شرکت توی دبی نمایندگی داره این داستان خرید قایق از خود انگلیس توسط افریقای جنوبی و بعد دزد و پلیس بازی دریائی یکم دور از ذهن هست !

[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
insidman عزيز بابت ارسال مطالبتون متشكرم- مقايسه كردم.

به نظر بنده هم
Bladerunner 35 + كمي تغييرات در داشبورد + تغييرات مختصري در آيروديناميك قايق = Seraj

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در کل قایق خوبی هست اما موشکهای کاتیوشا کارای خوبی در دریا نداره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]تو رزمایش 2 سال پیش به وضوح مشخص شد که قایق های کاتیوشا دار کارایی لازم رو ندارد
که اگر درست یادم باشه منجر به برکناری فرمانده نیروی دریایی سپاه شد[/quote]
اشتباهتون همین جاست دوست عزیز این قایق های تندرو کابوس ناوگان های بیگانه است.[/quote]

درسته که این قایقها کاربری زیادی برای بستن تنگه هرمز و حمله به ناوهای تجاری خواهند داشت ولی‌ برای ضربه زدن به یک نیرو دریایی پیشرفته هیچ عصری نخواهند داشت...
۱۲ آپاچی راحت ۳۰۰ تا از این قایق‌ها را به راحتی‌ غرق می‌‌ کنند...

ما باید درصدی از قایق‌ها تندرو خود را مجهز به سیستمها و موشک‌ها ضدّ هوایی کنیم وگرنه حتا قایقها تندرو ما که مجهز به موشک‌ها ضدّ کشتی کروز هستند عصری چندان ضدّ یک نیرو دریایی پیشرفته نخواهند داشت[/quote]

در حال حاضر موشک دوش پرتاب میثاق به طور گسترده در اختیار تکاوران دریایی ارتش و سپاه هست. موشک ضد بالگرد قائم هم که دو سال پیش خط تولید اون افتتاح شد دقیقا برای نابود کردن هلیکوپتر آپاچی تولید شده و وزیر دفاع با قاطعیت اعلام کردند که موشک ضد بالگرد قائم توانایی نابود کردن آپاچی رو داره(احتمالا در عراق یا افغانستان تست شده). آپاچی های آمریکا شاید بتونن یکی دو تا از قایق های تندرو رو منهدم کنن، اما سریعا خودشون مورد اصابت موشک های میثاق و قائم قرار خواهند گرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راستی با اینکه این شرکت توی دبی نمایندگی داره این داستان خرید قایق از خود انگلیس توسط افریقای جنوبی و بعد دزد و پلیس بازی دریائی یکم دور از ذهن هست ! [/quote]
اين قايقها با سه واسطه خريداري شده
به نظرتون امارات در صورت درخواست ما براي خريد اونها رو به ما ميفروخت ؟؟؟ هرگز
برعكس سريع اين موضوع رو به باباشون گزارش ميكردند .
در ضمن در بالا نوشته داراي 4 نمايندگي است . نمايندگي كه ميدونين چيه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام. اگه آمریکا از بمبای خوشه ای استفاده کنه تکلیف چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]راستی با اینکه این شرکت توی دبی نمایندگی داره این داستان خرید قایق از خود انگلیس توسط افریقای جنوبی و بعد دزد و پلیس بازی دریائی یکم دور از ذهن هست ! [/quote]
اين قايقها با سه واسطه خريداري شده
به نظرتون امارات در صورت درخواست ما براي خريد اونها رو به ما ميفروخت ؟؟؟ هرگز
برعكس سريع اين موضوع رو به باباشون گزارش ميكردند .
در ضمن در بالا نوشته داراي 4 نمايندگي است . نمايندگي كه ميدونين چيه ؟[/quote]

سلام

خوبی آقا

میگم نمیدونم نمایندگی چیه !! icon_cool

در ضمن من نگفتم که سردار سپاه با لباس و تشریفات نظامی با یه ناو گروه پاشه بره امارات بگه آقا ما از این بلندرانر شما خوشمون اومده 1 - 2 تاشو بدین ببریم روش کاتیوشا و تیربار نصب کنیم !

خدا رو شکر از این آدمهائی که بزگ شدن واسه این خریدها داریم نمونه هاشم زیاده از کلاه های خلبانی تا موتور هواپیما .....

ادامه دادن این حرفها تاپیک را منحرف میکنه

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید از نظر کیفیتی خیلی کارامد نباشند ولی از نظر کمیتی حرف نداره .شما فکر کنید 30 تا از اینا یه دفعه بیفتن جون یک ناو icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله من هم همین رو میگم 40-50 تا از اینها یه دفعه بیوفتن به جون یک ناو ... اصلا شما فرمانده ناو میخواید چند تاشون رو بزنیددر ضمن تو این جنگی که شما از حرفاتون ساختید معلومه یه جنگ تمام عیاره پس فکر هم نکنم که توی این جنگ نظم و انسجام نیروی دریاییشون مثل الان باشه در ضمن یادتون نره که آمریکا چرا نیروهاشو این همه تجهیز کرده چون اونا میترسن همیشه هم میترسیدن حالا یه دفعه این همه قایق رو ببینن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.