Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='arminheidari' timestamp='1355056395' post='287392']
[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif]امروز روز بالاترین تجربه بیخ گوشمون خوابیده[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif]همون تجربه ای که بگونه ای بوستر موتور حرکت و رشد درنیروی دریایی ارتش شد؛[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif]برادران عزیز دل دزدان دریایی سومالی !!!!!!![/font][/color][/right]
[/quote]

مطمئنا این بزرگترین تجربه برای نیروی دریایی ماست و سود مالی بسیاری برای کشور دارد

اما رفتن به مناطقی چون اقیانوس اطلس ، اقیانوس آرام، دهانه امید نیک ، قطب جنوب و ... همه و همه بیشتر بحث خطشکنی و ورود به مناطقی است که شرایط جغرافیایی متفاوتی با محیط دور بر ما دارند ،اما باید گفت اولویت با دریای سرخ و دزدان دریایی است ، از سوی دیگر فرقی نمی کند جماران باشد یا سهند یا سبلان
[/quote]
کاملا با باهاتون موافقم
همه اونایی که فرمایش کردین کاملا درست و منطقین و حرف حساب هم جوال نداره
دوست خوبم حرف من اینه:
بقول شما سهند یا سبلان یا جماران فرقی نمیکنه هرکدوم [b]با پشتیبانی[/b] میتونن برن صحبت اینجاست در حال حاضر نه تنها نیازی نیست که مضر هم هست
از اینا گذشته مثه همه اونا بگذارین کاری انجاک بدیم بعد اگر هم مانور تبلیغاتی میخواین بدین ، بدین نه اینکه هنوز نه به داره نه به باره بکونیمش تو بوق کرنا و بهونه بدیم دست اون جنگ طلبای خوک صفت که وامصیبتا ایران خوردمون سر بدن و ننه من غریبم بازی را بندازن
اونا که قصد حمله رو ندارن( در حال حاضر به ضررشونه) فقط با همین مسایل کوچیک و تو بوق کردن اونا دیگر کشورها رو باخودشون همراه کرده وفشارهای اقتصادی و سیاسی رو بیشتر و بیشتر میکنن
در حال حاضر ما درگیر چنگهای ناپیدا و پیدای زیادی هستیم
از چنگ سایبری و سیاسی و اقتصادی گرفته تا جنگ رسانه ای و فرهنگی و حتی علمی
اونوقت ما داریم چیکار میکنیم ؟
داد و بیداد آجان بیا منو بگیر راه انداختیم
حرف من اینه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='najaf47' timestamp='1355056510' post='287394']
بسمه تعالی

با سلام

دوست عزیز جناب " elo " (اینو کلی عرض میکنم) بنده فکر میکنم که بهتره نظرات فنی دوستان که قابل توجه و البته بحث و مداقه هست رو با اظهار نظرات سیاسی که خود مبحثی جدا و پیچیده هست تضعیف نکنیم و نظرات فنی قابل توجه مون رو تحت الشعاع قرار ندیم....

در ثانی بعضی مواقع شاید لازم باشه که به ایندست اخبار فقط نگاه صرف میلیتاریزه شده نداشته باشیم. یعنی بر فرض اگر روزی ما خواستیم ناوگانی بفرستیم که عرض اقیانوس اطلس و .... رو طی کنن لزوما این به معنی رفتن برای درگیری و جنگ نیست اینو که فکر میکنم خودتون واقفید. گزینه های زیادی وجود داره مثل تبادل و نزدیکی بیشتر به متحد هامون مثل کوبا و بولیوی و ونزوئلا که خب در مهمترین وجهش و غالبترین وجه فقط برای افزایش سطح راهبرد بازدارندگی دفاعی برای کشوری مانند ما تلقی میشه و نه بیشتر که این زیاد احتیاجی به گفتن نداره چون کاملا واضحه.مطمئن باشید اگر روزی ما به رویارویی مستقیم با کشوری در آبهای دوردست مثل اقیانوس اطلس و .... بیاندیشیم قطعا دکترین نویسان نظامی ما بلحاظ ساز و کار و سخت افزار مقدمات و شرایط کار رو در حد همون نیازهایی که شما بخشی از اون رو برشمردی بخاطر اشراف کامل از نظر دور نکرده و نخواهند کرد.حتی ممکن است بخشی از مقابله روانی باشه و یا ترفندهای دیگه....که نمیتونم بیش از این بهش بپردازم. سوم اینکه لزوما هر چی رسانه ها مثل مشرق گمانه زنی میکنن این هدف فرماندهان و دکترین نویسان دفاعی ما نیست... که چنان قاطعانه روش نظر میدید. به این مطلب بیشتر تمرکز و دقت کنید که ما با تهدیدات بالفعل و بالقوه ای روبرو هستیم لذا فراخور توان و امکانات که بحمدالله روز به روز بیشتر میشه و خواهد شد در رفع اون ها هم وظیفه و تکلیف داریم و هم از دایره عقل و منطق هم عدول نمیکنیم و در استفاده از تمام تاکتیکها و در همه سطوح باید بهره لازم رو بگیریم.....

یا علی مدد.
[b] [/b]

[b] [/b]

[b] [/b]
[/quote]
دوست خوبم درود بر شما
میخوام کمی رک باشم امیدوارم ازم نرنجین!!
میدونین مشکل کار چیه؟
شما هرجا بنفعتون باشه میگین همه چیزمون در دیانتمونه و سیاست ما عینه دیانت ماست و دیانت ما عینه سیاست ما (که من کاملا قبولش دارم)
منتها
هرجایی که پای کوچکترین انتقاد به میون بیاد یه دفعه یادتون میاد که نباید برخی مسایل رو با برخی دیگه قاطی کرد!!!!!!!!!!!
کاش همیشه اینطور بود که هرچیزمون سرجای خودش و هرکسمون هم سر پست خودش باشه نه اینکه فلان کس بخاطر فلان موضوع بی ربط بشه فرمانده و امیر و سردار و...
ببینید من هم ایرانیم
مسلمانم
شیعه ام
میهتمو
کشورمو
و آرمانهامونو دوست دارم
اما این دلیا نمیشه مجیز گوی هر حرف و حدیثی بشم
مثلا میشه بگین اون حرف " اگرناوهای آمریکتیی برگردن ما بشدت تمام فلان و فملتشون میکنیم " نتیجه اش جی شد؟
چند روز بعد از اون هم آمریکا
هم انگلیس
هم فرانسه هم بورکینافاسو
هم نمیدونم واتیکان
هم هر ده کوره ای پاشد ناو فرستاد و ما هم خفه خون گرفتیموهیچ نگفتیم
بهتر نبودهمون اول کار بجای شعار شیعه دادن ،شیعه وار عمل میکردیم و حرف نسنجیده نمیزدیم؟ تا موجبات تمسخر خودمونو با دست خودمون فراهم نکنیم؟
ببین گلم
روز خواد رسید که ناوگان دریایی ما دنیا رو در خواهد نوردید
این وعده حق رو هم تو هم من باور داریم
اما الان اون روز نیست
الان ما در جنگ احزابیم
تا فتح مکه هنوز خیلی مونده
باید بعنوان شیعه (شیعه یعنی پیرو دیگه مگه نه؟) رفتار اون بزرگوارا رو پیروی کنیم با نه؟
من هم میدونم حرف مشرق و فرماندهانمون یکی نیست و اراده اشون هم یکی نیست واسه همسنه که دارم مینویسم
من و تو و من و توها حلقه متصله این زنجیریم
هنوز جنگ نظامی رخ بین ما و آممریکا رخ نداده اما درگیر شدیدترین جنگ رسانه ای و فرهنگی هستیم
فرماندهان خودشونو برای فرداهای احتمالی اماده میکنن ، من و تو که در میانه کارزار و گرماگرم نبردیم
نه برادرم
نمیتونم ساکت بنشینم که سکوت رو خیانت به مشورم
مردمم
دینم
ایمان
تاریخم
و آینده ام میدونم
خودمم فریب نمیدم
این پنبه هرچی گفتن و میگن و خواهند گفت !!حتما مثه نص صریح قرآن (نعوذ بالله) درسته و انتقاد ناپذیر، رو خیلی وقته انداختم دور
گلم!
مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشه
ماها از یک سوراخ این صدمین باره داریم گزیده میشیم
خدا به دادمون برسه
مومن اینکه بگم سهند نمتونه اینکارو بکنه و دلیلی هم برای اون نداریم کجاش ایراد داره؟
خدای ناکرده زحمات هم میهنامو کوچیک کردم با نادیده گرفتم؟
توانایی هاشو انکار کردم؟
نه گلم نه
من فقط نمیخوام یک روز دیگه آینده های ما بنویسن چرا آخوندک 2 اینطور شد و اونطور .....
میخوام هممون آماده باشیم که جونمونو فدای میهنمون کنیم و سر به سر تن به کشتن بدیم اما
فردای آینده فرزندان این سرزمین در کنار یاد آوری مرگ پرافتخار ما به پیروزی ما بر شیطان بزرگ هم افتخار کنند نه اینکه اونا هم دچار بعض و غمی بشن که سالهای ساله پس از آخوندک چسبیده بیخ گلوی من و تو و ماهای بسیاری
پاینده باشی و پیروز
فقط جان مولا!
نیایین هربار که به نفعتونه بگین سیاست ما اینو میگه ، دیانت اینو
و وقتی به ضررتون بگین قاطیشون نکنیم فنی جدا سیاست جدا ایمان جدا
باور کن اگر این دوتا رو جدا کنیم 90 درصد فرماندهان سپاه رو باید اخراج کنیم و در خیلی جاها رو باید تخته کنیم
اینو مطمین باش
  • Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='elo' timestamp='1355066695' post='287432']
بسمه تعالی

با سلام

دوست عزیز جناب " elo " (اینو کلی عرض میکنم) بنده فکر میکنم که بهتره نظرات فنی دوستان که قابل توجه و البته بحث و مداقه هست رو با اظهار نظرات سیاسی که خود مبحثی جدا و پیچیده هست تضعیف نکنیم و نظرات فنی قابل توجه مون رو تحت الشعاع قرار ندیم....

در ثانی بعضی مواقع شاید لازم باشه که به ایندست اخبار فقط نگاه صرف میلیتاریزه شده نداشته باشیم. یعنی بر فرض اگر روزی ما خواستیم ناوگانی بفرستیم که عرض اقیانوس اطلس و .... رو طی کنن لزوما این به معنی رفتن برای درگیری و جنگ نیست اینو که فکر میکنم خودتون واقفید. گزینه های زیادی وجود داره مثل تبادل و نزدیکی بیشتر به متحد هامون مثل کوبا و بولیوی و ونزوئلا که خب در مهمترین وجهش و غالبترین وجه فقط برای افزایش سطح راهبرد بازدارندگی دفاعی برای کشوری مانند ما تلقی میشه و نه بیشتر که این زیاد احتیاجی به گفتن نداره چون کاملا واضحه.مطمئن باشید اگر روزی ما به رویارویی مستقیم با کشوری در آبهای دوردست مثل اقیانوس اطلس و .... بیاندیشیم قطعا دکترین نویسان نظامی ما بلحاظ ساز و کار و سخت افزار مقدمات و شرایط کار رو در حد همون نیازهایی که شما بخشی از اون رو برشمردی بخاطر اشراف کامل از نظر دور نکرده و نخواهند کرد.حتی ممکن است بخشی از مقابله روانی باشه و یا ترفندهای دیگه....که نمیتونم بیش از این بهش بپردازم. سوم اینکه لزوما هر چی رسانه ها مثل مشرق گمانه زنی میکنن این هدف فرماندهان و دکترین نویسان دفاعی ما نیست... که چنان قاطعانه روش نظر میدید. به این مطلب بیشتر تمرکز و دقت کنید که ما با تهدیدات بالفعل و بالقوه ای روبرو هستیم لذا فراخور توان و امکانات که بحمدالله روز به روز بیشتر میشه و خواهد شد در رفع اون ها هم وظیفه و تکلیف داریم و هم از دایره عقل و منطق هم عدول نمیکنیم و در استفاده از تمام تاکتیکها و در همه سطوح باید بهره لازم رو بگیریم.....

یا علی مدد.
[b] [/b]

[b] [/b]

[b] [/b]
[/quote]
دوست خوبم درود بر شما
میدونین مشکل کار چیه؟
شما هرجا بنفعتون باشه میگین همه چیزمون در دیانتمونه و سیاست ما عینه دیانت ماست و دیانت ما عینه سیاست ما (که من کاملا قبولش دارم)
منتها
هرجایی که پای کوچکترین انتقاد به میون بیاد یه دفعه یادتون میاد که نباید برخی مسایل رو با برخی دیگه قاطی کرد!!!!!!!!!!!
کاش همیشه اینطور بود که هرچیزمون سرجای خودش و هرکسمون هم سر پست خودش باشه نه اینکه فلان کس بخاطر فلان موضوع بی ربط بشه فرمانده و امیر و سردار و...
ببینید من هم ایرانیم
مسلمانم
شیعه ام
میهتمو
کشورمو
و آرمانهامونو دوست دارم
مثلا میشه بگین اون حرف " اگرناوهای آمریکتیی برگردن ما بشدت تمام فلان و فملتشون میکنیم " نتیجه اش جی شد؟
هم انگلیس
هم فرانسه هم بورکینافاسو
هم نمیدونم واتیکان
بهتر نبودهمون اول کار بجای شعار شیعه دادن ،شیعه وار عمل میکردیم و حرف نسنجیده نمیزدیم؟ تا موجبات تمسخر خودمونو با دست خودمون فراهم نکنیم؟
ببین گلم
اما الان اون روز نیست
الان ما در جنگ احزابیم
باید بعنوان شیعه (شیعه یعنی پیرو دیگه مگه نه؟) رفتار اون بزرگوارا رو پیروی کنیم با نه؟
من هم میدونم حرف مشرق و فرماندهانمون یکی نیست و اراده اشون هم یکی نیست واسه همسنه که دارم مینویسم
هنوز جنگ نظامی رخ بین ما و آممریکا رخ نداده اما درگیر شدیدترین جنگ رسانه ای و فرهنگی هستیم
فرماندهان خودشونو برای فرداهای احتمالی اماده میکنن ، من و تو که در میانه کارزار و گرماگرم نبردیم
نه برادرم
مردمم
دینم
ایمان
تاریخم
و آینده ام میدونم
خودمم فریب نمیدم
این پنبه هرچی گفتن و میگن و خواهند گفت !!حتما مثه نص صریح قرآن (نعوذ بالله) درسته و انتقاد ناپذیر، رو خیلی وقته انداختم دور
گلم!
خدا به دادمون برسه
مومن اینکه بگم سهند نمتونه اینکارو بکنه و دلیلی هم برای اون نداریم کجاش ایراد داره؟
توانایی هاشو انکار کردم؟
نه گلم نه
من فقط نمیخوام یک روز دیگه آینده های ما بنویسن چرا آخوندک 2 اینطور شد و اونطور .....
میخوام هممون آماده باشیم که جونمونو فدای میهنمون کنیم و سر به سر تن به کشتن بدیم اما
فردای آینده فرزندان این سرزمین در کنار یاد آوری مرگ پرافتخار ما به پیروزی ما بر شیطان بزرگ هم افتخار کنند نه اینکه اونا هم دچار بعض و غمی بشن که سالهای ساله پس از آخوندک چسبیده بیخ گلوی من و تو و ماهای بسیاری
پاینده باشی و پیروز
فقط جان مولا!
باور کن اگر این دوتا رو جدا کنیم 90 درصد فرماندهان سپاه رو باید اخراج کنیم و در خیلی جاها رو باید تخته کنیم
اینو مطمین باش
[/quote]

بسمه تعالی

با سلام

دوست عزیز جناب elo. بنده بخاطر کشیده شدن بحث به موضوع بسیط دیگه ای عرض کردم ولی خب ظاهرا شما خیلی دل پری داری که خب بسته به نوع نگرش شما و سطح اطلاعتون از وقایع گذشته ممکنه غلظت و رقت خودش رو داشته باشه که مطمئنم اگر خیلی از نکات و زوایای اون ذهنیتها روشن میشد شاید بگونه ای دیگه استنتاج میکردین.بحث دیانت و سیاست هم یک بحث گسترده و جداییست که اگه عمری باشه بد نمیبینم که انشاءالله توی یک تاپیک جدا روشنش کنم تا از خیلی از سردرگمی ها و ... دربیایم فقط بگم که این سر خط سلوک رفتاری یک شیعه هست و چیزی نیست که من باب کرده باشم یا مدرس و یا زید و یا عمرو.....و اینکه علم سیاست با سیاست مبتنی بر دین ما دو مقوله جدا از هم هست که متاسفانه اسیر مخالطه ومغالطه شده و بنده نظرات مبتنی بر علوم سیاسی رو گفتم و سیاسی بینی محض ....بگذریم....

اون تجاربی هم که شما برشمردی برای من حقیر بنوعی تلختر هم بوده ولی باید بدونیم که همه ما اگر چنانچه فقط شعار نمیدهیم و اهل عملیم باید فقط به تکلیف و ادای تکلیف در هر مورد و واقعه و شرایطش فکر کنیم چنانچه که همون زمان دفاع مقدس خدا شاهده که ما فقط به همین فکر کردیم و نتیجه برای ما در مراتب بعدی اهمیت بود لذا خیلی جاها به ذهن بعضی عملکرد ما شبیه خودکشی و جنون بود ولی ما بنابه تکلیف باید اینکار رو میکردیم که کردیم چون هدف بزرگتر و دوردست تری مد نظر بود و نه فقط صرف یک اتفاق و واقعه زودگذر....به هر حال زیاد مایل نیستم که به این بحث بپردازم چون بنابر صحبتهاتون حدس میزنم که ادامه مطالبم که واقعیاتیست از اعتقادات و افکار رزمندگان ما (که چه در اون زمان و حتی هم اکنون هم بحمدالله امروزه نیز در همه نیروهای مسلح ما هم چنین است) برای آنها که فقط صرف نتیجه مقطعی و گذرا میاندیشند خوشایند نباشد.

انتقاد شما هم قطعا در چارچوب خودش قابل بحث و بررسی و احترامه ولی باید بدونیم که نقد یک چیز با تخلیط و تربیط موضوعاتی که شاید اصلا وجود نداشته باشن و فقط گمانه زنی هستند باعث دوری ما از موضوع اصلی بشه. در ضمن انتخاب فرماندهان هم در یک کشور که مبنای اون بر ارزشهای دینی و اعتقادی بنا شده تنها بر تخصص صرف نیست ولی در جای خودش از تخصص هم بهره میبره این شاید از دید برخی محدودیت و اشکال باشه ولی به هرحال ایستادن و مقاومت بر اصول و ارزشها و اعتقاداتی که بهشون پایبندیم ممکنه بازم میگم ممکنه برخی مواقع برای ما سختیهایی بدنبال داشته باشه که ما بجون خریدارشیم که ناگزیره...

نکته بعدی اینه که شما متاسفانه از حرف امیر سرلشکر صالحی همون برداشتی رو کردید که متاسفانه غالبا بدخواهان و جوسازان در بعضی فرومها شایع کردند اون هم با منطق خودشون!در صورتیکه امیر طبق توضیحاتیکه بعدا از سوی برخی مقامات ارتش هم صحه گذاشته شد ناو مذبور رو گفتند و خود امریکاییها هم دیدید که قضیه رو فهمیدند و تا به امروز هنوز اون ناو رو به منطقه نفرستادن که خب بخشی بخاطر کارهای فنی و اورهال و ... بوده و برخیش هم بخاطر اینکه شامل گذر زمان و سردی ماجرا و ... بشه ولی مهم در پیام امیر این بود که امریکاییها در مواقع رزمایش ما متوجه باشند که بدون هماهنگی حق ورود به منطقه رزمایش و .... رو ندارن و در صورت تکرار قضیه جور دیگه ای قلمداد میشه و برخورد مقتضی صورت میگیره.. این واقع امر هست حالا چه شما بپذیرید یا نپذیرید فرقی نداره عکس العمل ما حتی در صورت برگشت اون ناو هم متناسب با رفتارش در وقت خودش هست و نه عطف به ماسبق اون روز رزمایش و این عرف همه کشورها در زمانیست که موقعیت جنگی بینشون نیست( و نه فقط شرایط و تنشهای سیاسی).و گرنه در شرایط جنگی و شبیه به اون کلا قضیه فرق خواهد داشت.اومدن ناوهای امریکا و انگلیس هم ربطی به حرف امیر نداشت البته این سخن شما رو هم بنده حمل بر عدم اطلاعتون از روال معمول چگونگی ماموریتهای نظامی حاکم بر کشورها میدونم و از طرفی نگاه سطحی و عوامانه به ماجرا وگرنه هر ماموریت هر ناوی مطمئنا و تحقیقا از مدتها قبل برنامه ریزی میشه و بخاطر تدارک و ... از مدتها قبل مشخص میشه و حالا اگر خبرش بعنوان حربه تبلیغاتی و روانی برای عوام الناس استفاده میشه اون یه امر بدیهی دیگه است که ربطی به اصل قضیه نداره.که بگیم ناو کی و کی و کمال بقال و فلان عطار دیدی اومد خلیج و ....!

بعد ببخشید جسارتا شما عالم الغیب که نیستید که امروز روزش اصلا هست و یا اصلا نیست....از دکترین دفاعی ما هم که خبر ندارید و فقط بحد مقتضی که رسانه ای هست مطلعید و نه بیشتر و این مطلق گویی هم خوب نیست که میتونه دلیلی بشه بر سطحی بینی. در ثانی امروز کی گفته ما در شرایط جنگ احزابیم؟! از کدوم منبع و ماخذ و به چه دلیل اینطور گمان کردید در صورتیکه ملاک برای ما حرف رهبر عزیزمون هست که فرمودند ما امروز در شعب ابوطالب(ع) نیستیم بلکه در شرایط بدر و خیبریم....لذا اینو همه امروز شاهدیم و نمونه این تفکر و خط مشی رو در مواضع و عملکرد ما در سوریه و بحرین و عراق و غزه و منطقه شاهد بوده و هستیم.

مومن! مومن هیچ موقع بدون تامل و تحقیق و بررسی همه جوانب نظر نمیده و وقتی هم میده نظرش قاطعه چون ادله و اطلاع کافی از همه جوانب اون قضیه داره.بقول حافظ:
نه هر که چهره برافروخت دلبري داند.....نه هر که آينه سازد سکندري داند
نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست ...... کلاه داري و آيين سروري داند

حرف خوبی زدی عزیز :
[quote]فردای آینده فرزندان این سرزمین در کنار یاد آوری مرگ پرافتخار ما به پیروزی ما بر شیطان بزرگ هم افتخار کنند [/quote]

منتها این به شرطها و شروطها هست و اون اینه که ما در معرفت خود شناسی و دشمن شناسی و ایستادن بر ارزشها و اعتقاداتمون راسخ و مقاوم بوده و حول بر محور تکلیف و ادای تکلیف پشت سر رهبر عزیز تمرکز کنیم چه حال و چه در رخدادهای آتی تا مثل رشادتهای دلیرمردان سالهای دفاع مقدس که عاشق آرمانها و عامل به اونها بودند باشیم و باز بقول حافظ برتارک جریده تاریخ به افتخار بنشینیم....:
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق.... ثبت است بر جریده عالم دوام ما
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ......... ای بی خبر ز لذت شرب مدام ما

در آخر اینهمه گفتی ولی خودت رو از ما جدا دونستی! نفع و ضرر تو نفع و ضرر ماست و بالعکس برادر.
بگذریم از جمله آخر شبهه انگیز در مورد فرماندهان که اون رو هم بنده ، ناخواسته و متاثر از جو متاسفانه منفی که برخی معاندان و دشمنان طی برنامه ای هوشمندانه برای تضعیف و تفرقه و ضربه به سپاه و نیروهای مسلح چند وقتیست شروع کردن و اهداف درازمدتی ازش دارن میدونم که انشاءالله بزودی از اشتباه در میاین....

یا علی مدد.
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='najaf47' timestamp='1355093017' post='287526']
[quote name='elo' timestamp='1355066695' post='287432']
بسمه تعالی

با سلام

یا علی مدد.
[b] [/b]

[b] [/b]

[b] [/b]
[/quote]
دوست خوبم درود بر شما
میدونین مشکل کار چیه؟
منتها
ببینید من هم ایرانیم
مسلمانم
شیعه ام
میهتمو
کشورمو
و آرمانهامونو دوست دارم
هم انگلیس
هم فرانسه هم بورکینافاسو
هم نمیدونم واتیکان
ببین گلم
اما الان اون روز نیست
الان ما در جنگ احزابیم
نه برادرم
مردمم
دینم
ایمان
تاریخم
و آینده ام میدونم
خودمم فریب نمیدم
گلم!
خدا به دادمون برسه
توانایی هاشو انکار کردم؟
نه گلم نه
پاینده باشی و پیروز
فقط جان مولا!
اینو مطمین باش
[/quote]

بسمه تعالی

با سلام

دوست عزیز جناب elo. بنده بخاطر کشیده شدن بحث به موضوع بسیط دیگه ای عرض کردم ولی خب ظاهرا شما خیلی دل پری داری که خب بسته به نوع نگرش شما و سطح اطلاعتون از وقایع گذشته ممکنه غلظت و رقت خودش رو داشته باشه که مطمئنم اگر خیلی از نکات و زوایای اون ذهنیتها روشن میشد شاید بگونه ای دیگه استنتاج میکردین.بحث دیانت و سیاست هم یک بحث گسترده و جداییست که اگه عمری باشه بد نمیبینم که انشاءالله توی یک تاپیک جدا روشنش کنم تا از خیلی از سردرگمی ها و ... دربیایم فقط بگم که این سر خط سلوک رفتاری یک شیعه هست و چیزی نیست که من باب کرده باشم یا مدرس و یا زید و یا عمرو.....و اینکه علم سیاست با سیاست مبتنی بر دین ما دو مقوله جدا از هم هست که متاسفانه اسیر مخالطه ومغالطه شده و بنده نظرات مبتنی بر علوم سیاسی رو گفتم و سیاسی بینی محض ....بگذریم....

اون تجاربی هم که شما برشمردی برای من حقیر بنوعی تلختر هم بوده ولی باید بدونیم که همه ما اگر چنانچه فقط شعار نمیدهیم و اهل عملیم باید فقط به تکلیف و ادای تکلیف در هر مورد و واقعه و شرایطش فکر کنیم چنانچه که همون زمان دفاع مقدس خدا شاهده که ما فقط به همین فکر کردیم و نتیجه برای ما در مراتب بعدی اهمیت بود لذا خیلی جاها به ذهن بعضی عملکرد ما شبیه خودکشی و جنون بود ولی ما بنابه تکلیف باید اینکار رو میکردیم که کردیم چون هدف بزرگتر و دوردست تری مد نظر بود و نه فقط صرف یک اتفاق و واقعه زودگذر....به هر حال زیاد مایل نیستم که به این بحث بپردازم چون بنابر صحبتهاتون حدس میزنم که ادامه مطالبم که واقعیاتیست از اعتقادات و افکار رزمندگان ما (که چه در اون زمان و حتی هم اکنون هم بحمدالله امروزه نیز در همه نیروهای مسلح ما هم چنین است) برای آنها که فقط صرف نتیجه مقطعی و گذرا میاندیشند خوشایند نباشد.

انتقاد شما هم قطعا در چارچوب خودش قابل بحث و بررسی و احترامه ولی باید بدونیم که نقد یک چیز با تخلیط و تربیط موضوعاتی که شاید اصلا وجود نداشته باشن و فقط گمانه زنی هستند باعث دوری ما از موضوع اصلی بشه. در ضمن انتخاب فرماندهان هم در یک کشور که مبنای اون بر ارزشهای دینی و اعتقادی بنا شده تنها بر تخصص صرف نیست ولی در جای خودش از تخصص هم بهره میبره این شاید از دید برخی محدودیت و اشکال باشه ولی به هرحال ایستادن و مقاومت بر اصول و ارزشها و اعتقاداتی که بهشون پایبندیم ممکنه بازم میگم ممکنه برخی مواقع برای ما سختیهایی بدنبال داشته باشه که ما بجون خریدارشیم که ناگزیره...

نکته بعدی اینه که شما متاسفانه از حرف امیر سرلشکر صالحی همون برداشتی رو کردید که متاسفانه غالبا بدخواهان و جوسازان در بعضی فرومها شایع کردند اون هم با منطق خودشون!در صورتیکه امیر طبق توضیحاتیکه بعدا از سوی برخی مقامات ارتش هم صحه گذاشته شد ناو مذبور رو گفتند و خود امریکاییها هم دیدید که قضیه رو فهمیدند و تا به امروز هنوز اون ناو رو به منطقه نفرستادن که خب بخشی بخاطر کارهای فنی و اورهال و ... بوده و برخیش هم بخاطر اینکه شامل گذر زمان و سردی ماجرا و ... بشه ولی مهم در پیام امیر این بود که امریکاییها در مواقع رزمایش ما متوجه باشند که بدون هماهنگی حق ورود به منطقه رزمایش و .... رو ندارن و در صورت تکرار قضیه جور دیگه ای قلمداد میشه و برخورد مقتضی صورت میگیره.. این واقع امر هست حالا چه شما بپذیرید یا نپذیرید فرقی نداره عکس العمل ما حتی در صورت برگشت اون ناو هم متناسب با رفتارش در وقت خودش هست و نه عطف به ماسبق اون روز رزمایش و این عرف همه کشورها در زمانیست که موقعیت جنگی بینشون نیست( و نه فقط شرایط و تنشهای سیاسی).و گرنه در شرایط جنگی و شبیه به اون کلا قضیه فرق خواهد داشت.اومدن ناوهای امریکا و انگلیس هم ربطی به حرف امیر نداشت البته این سخن شما رو هم بنده حمل بر عدم اطلاعتون از روال معمول چگونگی ماموریتهای نظامی حاکم بر کشورها میدونم و از طرفی نگاه سطحی و عوامانه به ماجرا وگرنه هر ماموریت هر ناوی مطمئنا و تحقیقا از مدتها قبل برنامه ریزی میشه و بخاطر تدارک و ... از مدتها قبل مشخص میشه و حالا اگر خبرش بعنوان حربه تبلیغاتی و روانی برای عوام الناس استفاده میشه اون یه امر بدیهی دیگه است که ربطی به اصل قضیه نداره.که بگیم ناو کی و کی و کمال بقال و فلان عطار دیدی اومد خلیج و ....!

بعد ببخشید جسارتا شما عالم الغیب که نیستید که امروز روزش اصلا هست و یا اصلا نیست....از دکترین دفاعی ما هم که خبر ندارید و فقط بحد مقتضی که رسانه ای هست مطلعید و نه بیشتر و این مطلق گویی هم خوب نیست که میتونه دلیلی بشه بر سطحی بینی. در ثانی امروز کی گفته ما در شرایط جنگ احزابیم؟! از کدوم منبع و ماخذ و به چه دلیل اینطور گمان کردید در صورتیکه ملاک برای ما حرف رهبر عزیزمون هست که فرمودند ما امروز در شعب ابوطالب(ع) نیستیم بلکه در شرایط بدر و خیبریم....لذا اینو همه امروز شاهدیم و نمونه این تفکر و خط مشی رو در مواضع و عملکرد ما در سوریه و بحرین و عراق و غزه و منطقه شاهد بوده و هستیم.

مومن! مومن هیچ موقع بدون تامل و تحقیق و بررسی همه جوانب نظر نمیده و وقتی هم میده نظرش قاطعه چون ادله و اطلاع کافی از همه جوانب اون قضیه داره.بقول حافظ:
نه هر که چهره برافروخت دلبري داند.....نه هر که آينه سازد سکندري داند
نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست ...... کلاه داري و آيين سروري داند

حرف خوبی زدی عزیز :
[quote]فردای آینده فرزندان این سرزمین در کنار یاد آوری مرگ پرافتخار ما به پیروزی ما بر شیطان بزرگ هم افتخار کنند [/quote]

منتها این به شرطها و شروطها هست و اون اینه که ما در معرفت خود شناسی و دشمن شناسی و ایستادن بر ارزشها و اعتقاداتمون راسخ و مقاوم بوده و حول بر محور تکلیف و ادای تکلیف پشت سر رهبر عزیز تمرکز کنیم چه حال و چه در رخدادهای آتی تا مثل رشادتهای دلیرمردان سالهای دفاع مقدس که عاشق آرمانها و عامل به اونها بودند باشیم و باز بقول حافظ برتارک جریده تاریخ به افتخار بنشینیم....:
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق.... ثبت است بر جریده عالم دوام ما
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ......... ای بی خبر ز لذت شرب مدام ما

در آخر اینهمه گفتی ولی خودت رو از ما جدا دونستی! نفع و ضرر تو نفع و ضرر ماست و بالعکس برادر.
بگذریم از جمله آخر شبهه انگیز در مورد فرماندهان که اون رو هم بنده ، ناخواسته و متاثر از جو متاسفانه منفی که برخی معاندان و دشمنان طی برنامه ای هوشمندانه برای تضعیف و تفرقه و ضربه به سپاه و نیروهای مسلح چند وقتیست شروع کردن و اهداف درازمدتی ازش دارن میدونم که انشاءالله بزودی از اشتباه در میاین....

یا علی مدد.
[/quote]

درود بر همه
دوست خوب و فرهیخته ام آقای نجف گرامی!!
پاسخت را نوشتم اما به همان دلیلی که برایت گفتم (نوشتم) و به دلبل ابنکه جای اون مبحث اینجا نبود برات خصوصی فرستادم تا هم اون مساله رو احاظ کرده باشم هم پاسختونو داده باشم هم بحثو به بیراهه نکشونده باشم

و اما....
همینجا از فرصت استفاده میکنم و بایت یه موضوع کلی از همه پوزش میخوام
اگر دقت کرده باشین که حتما کردین
در نوشته های من غلط غلوط املایی زیاده و برای همین اکثر نوشته هام رو چند بار ویرایش میکنم
علتش اینه که متاسفانه صفحه کلید رایانه من نمایه فارسی نداره
من هم تند تند دارم تابپ میکنم چون فرصت زیادی ندارم
شاید امروز یا فردا دسترسیم به نت قطع بشه بنا براین کمی تندتر کار میکنم که بتونم مطالب بیشتری رو در حرفام بیارم و همین باعث شده که متاسفانه غلط تایپی زیاد داشته باشم
امیدوارم که همتون با دیده بزرگوار و پوزش پذیرتون این ایراد رو نادیده بگیرین
بازم پورش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هیچ وقت در ریاضی ادعایی نداشتم { :blushing: } اما به گمانم با توجه به اعداد تخمینی مشرق جابجایی بدنه ناو نزدیک به 1700 تا 1800 و احتمالا با تسلیحات و قایق ها و خدمه و اجزای عرشه ها 2000 تا 2200 تن باشد
نظر دوستان چیست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]با سلام[/right]
[right]دوست محترم فرمانده کل ارتش امیر صالحی بعد از 38 سال سابقه نظامیگری هیچگاه حرفی را نسنجیده نخواهند زد![/right]
[right]اون حرف امیر مرتبط با ایام رزمایش بود...[/right]

[right]امیدوارم بیشتر توجه فرمایید[/right]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='amirhessam' timestamp='1355230340' post='287805']
[right]با سلام[/right]
[right]دوست محترم فرمانده کل ارتش امیر صالحی بعد از 38 سال سابقه نظامیگری هیچگاه حرفی را نسنجیده نخواهند زد![/right]
[right]اون حرف امیر مرتبط با ایام رزمایش بود...[/right]

[right]امیدوارم بیشتر توجه فرمایید[/right]
[/quote]
والا دوست خوبم با تمام احترامی که برای ایشون قایلم متاسفاته نه تنها در این مورد که در یکی دومورد دیگر هم همچین حرفهایی زده که ناخشنودم که بگم نسنجیده بودن
من برای حتی یک سرباز ساده و وظیفه ارتش هم احترام خاصس قایلم0برای همه پرسنل نیروهای مسلح بالاخص ارتشیان عزیز) اما با قلبی درد آلود باید بگم اون فرمایش ایشون به نظر بنده ناسنجیده بود، ببینید
اول که این نظر منه و نعوذ بالله وحی نیست! من باتوجه به شناخت و با درک و منطق خودم گفتم چون اخبار هم رسانه های داخلی و متعاقب اون بیگانه ها رو هم دنبال میکردم و دیدم که چی شد بعد اون و بعنوان نمونه همین شبکه منحوس و معاند " من و تو " چندین و چند بار به حالت تمسخر این نکته رو یاد اوری کرد، قرومهای میلیتارخارجی رو هم که خودتون بهتر از من میدونین
یه چیز هم بگم همونطوری که معتقدم حرف من مطلق نیست به مطلق بودن هیچ کسی غیر خدا اعتقاد ندارم
و این خصلت بدی که ما داریم و هر حرف و سخنی رو چون یه مقام بالا عنوان کرده نص صریح میدونیم کمی با منطق انسانی جور درنمیاد
بسیار پیش میاد که این بزرگواران در سحناشون اشتباه عددی و کلامی و یا بزرگنمایی و یا کوچک نمایی ها و یا تناقضاتی نمایان میشه که برخی عمدی
برخی سهوی و برخی هم از .....
بگذریم زمان 8 سال دفاع مقدس کم از این سوتی ها نداشتیم ، خودتون بهتر از من میدونین بعد از شکست کربلای 4 و در شورای فرماندهان برای کربلای 5 یکی از نکاتی رو که به جد فرماندهان خولستارش شده بودن همین درفشانی های ناسنحیده برخی مقامات سیاسی و نظامی بوده(حرف من نیست حرف کتاب چاپ و انتشار موسسه مطالعات و تحقیقات جنگ سپاهه)
فرماندهان ارتش هم مثل ما انسانند و جایز الخطا و نعوذ بالله معصوم نیستند منتها من و ماها انتظاراتمون از فرماندهانمون خیلی بیشتره، حداقل انتظار داریم به شعورمون احترام بزارن
دوست من شما صاعقه رو از سوپرهورنت سرتر میبینی؟( باور بفرمایید یا نه همین الان دسکتاپ رایانه من یک فروند صاعقه است و من بهش افتخار میکنم اما این دلیل نمیشه که .... بگذریم )
قصد کرده بودم تاپیکو دیگه به بیراهه نبرم که نشد
از همه پوزش میخوام

راستی امیر حسام جان شما که منو از خیلی ها دیگه بیشتر میشتاسین و میدونین که سینه چاک ارتشو دستاوردهاشم شما دیگه چرا؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://gallery.military.ir/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pid=79745#top_display_media"]http://gallery.military.ir/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pid=79745#top_display_media[/url]

اینم قولی که داده بودم ببخشید که دیر شد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif][quote name='elo' timestamp='1355233420' post='287819']
[url="http://gallery.military.ir/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pid=79745#top_display_media"]http://gallery.milit...p_display_media[/url]

[/quote][/font][/size]

[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]من کلیک که کیکنم از من یوزر و پسورد میخواد برای گالری[/font][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10141/13910908152803887_PhotoL.jpg[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10141/13910908152831231_PhotoL.jpg[/img]
[right]اينم رو نمايي از ناو سهند و ناوچه موشك انداز سينا در حال ساخت ، عكس ها در زمان الحاق دو زير دريايي غدير گرفته شده ، 91/9/8[/right]

[right]اينم مطلب مرتبط از سايت مشرق[/right]
[right][url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/176191/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B4%DA%A9%D9%86-%D8%B3%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF-%DA%AF%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C"]http://www.mashreghnews.ir/fa/news/176191/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B4%DA%A9%D9%86-%D8%B3%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF-%DA%AF%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C[/url][/right] ویرایش شده در توسط Waffen-SS

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arash666' timestamp='1355236359' post='287828']
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif][quote name='elo' timestamp='1355233420' post='287819']
[url="http://gallery.military.ir/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pid=79745#top_display_media"]http://gallery.milit...p_display_media[/url]

[/quote][/font][/size]

[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]من کلیک که کیکنم از من یوزر و پسورد میخواد برای گالری[/font][/size]
[/quote]

بفرمایید:
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/radar_photo_003.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_radar_photo_003.jpg[/IMG][/url]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروز موقع گذر از انزلی سر ظهر دیدم داشتن ناو ولایتو منتقل میکردن به آب خواستم گفته باشم. راستی روش یه راداری نصب بود که از دور صاف بود انگاری بچه ها در مورد این نظری ندارند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داشتن ناو ولایتو منتقل میکردن[/quote]
الان نمیخوان بندازن تو آب!!الان خیلی وقته تو این فرآینده
[quote]انگاری بچه ها در مورد این نظری ندارند. [/quote]
خب قولی بود که فرمانده ها چندسال قبل دادن وبعضیا حرف هایی نسبت دادن که شایسته نبود!!
[url="http://www.military.ir/forums/topic/16749-%d8%aa%d8%ac%d9%87%d9%8a%d8%b2-%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b4%d9%83%d9%86-%d8%ac%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d9%86%d9%8a%d9%85%d9%87%e2%80%8c-%d9%87%d8%a7%d8%af%d9%8a-%d8%a8%d8%a7-%d8%a2/"]http://www.military....يمه‌-هادي-با-آ/[/url]
اینم یکی از قوانین گمنامه!!
[size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=red][b][size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=red][b]6- خیلی مهم: از ارائه آمار و[/b][/color][/font][/size]اطلاعات طبقه بندی شده درباره نیروهای مسلح کشور جدا اجتناب کنید.
اگر مطلب یا مقاله ای در این باره دارید قبل از ارسال در انجمن آنرا به یکی از اعضای شورای سایت در pm ارسال کنید تا بررسی شود.
ارسال سرخود آمار و اطلاعات نظامی و مخصوصا آمار جدید (مثلا من میدونم ده تا آذرخش گذاشتن تو مشهد! ، یا یه سوخو27 تو اصفهان دیدم فردا عکسش رو میزارم!) درباره ایران ممنوع است.[/b][/color][/font][/size] ویرایش شده در توسط mjb

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مرسی که بهم پاسخ دادی و اینو بهم گوشزد کردی
ولی یه سوال این چیزی رو که من داخل تاکسی از روی پل دیدم فکر نمیکنی آمریکا تا بحال هزار بار دیده باشه اونو؟ راستی راننده تاکسی هم برگشت گفت فردا میخوان افتتاح کنن. البته اینو من نمیدونم الله اعلم. ولی خداییش دیگه چیز به اون بزرگی فکر نکنم چندان پنهانی باشه. من به خاطر شرایط کاری ام هفته ایی یکی دو بار از انزلی رد میشم ولی امروز واقعا حال هوای دیگری داشت حیاط شهدی تمجیدی. خواستم عکس بگیرم گفتم نگیرم بهتره شاید مسئولها بخوان سیستمی رو پنهان کنن نادونسته تو عکس من بیفته واسه همین نگرفتم ولی میشه گفت تحرک زیادی بود انشاءالله که خیره
چون ارتش و سپاه ایرانزمین همیشه قدرتمند بوده هست و خواهد بود انشاءالله

البته اگه حرفهام خدای نکرده اطلاعاتی لو میده از مدیرها خواهش میکنم سریع پاکش کنند
البته ممنون میشم ویرایش شده در توسط grgn666
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علیک سلام
[quote]ولی یه سوال این چیزی رو که من داخل تاکسی از روی پل دیدم فکر نمیکنی آمریکا تا بحال هزار بار دیده باشه اونو؟[/quote]
راستش یکی از بچه ها حرف جالبی زدبهم گفت:آمریکا حتما این موارد روکنترل میکنه ولی توهزینه جاسوسی شون روبه چند سنت هزینه اینترنت کاهش نده!
حداقل بزار یکم هزینه کنن icon_cheesygrin
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.