alala

و ناگهان ، چقدر زود ... دیر شد ، نگاهی به رویداد انفجار پایگاه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

متاسفانه یکی از فرماندهان هم شهید شدند. مسئول جهاد خودکفایی سپاه. به شدت ناراحت کنندست . هرچند از اتفاقات باید درس گرفت و شاید تجربه ی سی ساله ی ما در امر نظامی با تجربیات چند صد صاله ی دیگر کشورها قابل قیاس نیست و فشارها هم زیاد هست و شاید کمبود برخی تجهیزات ولی سردار سپاه چرا باید حاضر باشه در محل حادثه؟ چرا به همین راحتی این عزیزان را از دست میدیم.

به قول دوستمون بهره برداری خصمانه غرب نه به جهت اتهام زنی که دیگه اتهامی نمونده بزنن بلکه از جهت خوشحالی ضد انقلاب تهوع اور داخلی و دشمنان خارجی غیرقابل تحمل.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[align=justify]سردار حسن تهرانی مقدم در حادثه ظهر امروز به شهادت رسید

مسئول سازمان جهاد خودکفایی سپاه در پی انفجار در یکی از پادگان ها در حوالی تهران به شهادت رسید.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، در پی وقوع انفجار در یکی از پادگان های سپاه در حوالی تهران، سردار حسن تهرانی مقدم از فرماندهان سپاه به شهادت رسید.

سردار مقدم به عنوان پژوهشگر دانشگاه امام حسین(ع) و مسئول سازمان جهاد خودکفایی سپاه بود که در دوران خدمت خود خدمات ارزشمندی بجای گذاشت.

بنا بر این گزارش، در پی انفجار یکی از پادگان های سپاه در حوالی تهران، تعداد 17 نفر از رزمندگان سازمان جهاد خودکفایی به شهادت رسیده و 16 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

90/08/21
منبع: خبرگزاري فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001426

سردار شریف خبر داد؛
آمار شهدا و مجروحان انفجار در پادگان سپاه 33 نفر است

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اعلام آمار 27 نفر برای شهدا در ساعات گذشته گفت: متأسفانه نمابری که از محل وقوع حادثه دریافت گردید به علت ناخوانا بودن به اشتباه عدد 27 اعلام شده بود در حالی که آخرین آمار شهدا، 17 نفر است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران با اعلام این خبر گفت: انفجار هنگامی صورت گرفت که یک محموله مهمات از زاغه در حال خارج شدن به سمت منطقه مورد نظر بود که متأسفانه به محض خروج از زاغه این حادثه اتفاق افتاد.

وی افزود: این حادثه در محلی متعلق به سازمان جهاد خودکفایی سپاه به وقوع پیوست که متأسفانه طی آن 17 نفر از پاسداران انقلاب شهید و 16 نفر دیگر مجروح شدند که مجروحین حادثه بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند و براساس آخرین اطلاعات دریافتی حال چند نفر از این مجروحین نیز وخیم گزارش شده است.

شریف در پایان با اشاره به اعلام آمار 27 نفر برای شهدا در ساعات گذشته، گفت: متأسفانه نمابری که از محل وقوع حادثه دریافت گردید به علت ناخوانا بودن به اشتباه عدد 27 اعلام شده بود که ضمن عذر خواهی از مردم آخرین آمار شهدا 17 نفر اعلام می‌شود.

90/08/21
منبع: خبرگزاري فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001420[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر شما اين انفجار ميتونه حاصل چه مقدار ماده منفجره باشه؟؟؟ با توجه به اينكه صدا و موج انفجار از فاصله 50 كيلومتري هم حس شده تخمين من بالاي 20 تن معادل TNT هست.تازه اين رو هم حساب كنيد كه ذاغه مهمات در عمق زمين قرار داره و قدرت انفجار تا حد زيادي گرفته ميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سردار حسن تهرانی مقدم یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در پی انفجار در یکی از پادگان های سپاه در حوالی تهران به شهادت رسید.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، در پی وقوع انفجار در یکی از پادگان های سپاه در حوالی تهران، سردار حسن تهرانی مقدم از فرماندهان سپاه به شهادت رسید.

سردار مقدم به عنوان پژوهشگر دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران و از فرماندهان ایام دفاع مقدس سپاه بود که در دوران خدمت خود خدمات ارزشمندی بجای گذاشت.

WWW.mashreghnews.ir/fa/news/78851/سردار-حسن-مقدم-به-شهادت-رسید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر شما اين انفجار ميتونه حاصل چه مقدار ماده منفجره باشه؟؟؟ با توجه به اينكه صدا و موج انفجار از فاصله 50 كيلومتري هم حس شده تخمين من بالاي 20 تن معادل TNT هست.تازه اين رو هم حساب كنيد كه ذاغه مهمات در عمق زمين قرار داره و قدرت انفجار تا حد زيادي گرفته ميشه.[/quote] انفجار در فضای باز اتفاق افتاده ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به سفيد بودن دود به نظرتون مي شه نوع مهمات رو تايين كرد
چند درصد احتمال خرابكاري وجود داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قسمتي از صداي زياد انفجار به اين دليل بوده كه انفجار بعد از خروج مهمات و در فضاي باز اتفاق افتاده ، ولي انفجار به داخل هم سرايت پيدا كرده كه صدا هاي خفيف تر انفجار ، ناشي از ادامه انفجار در داخل زاغه مهمات بوده !

به نظر من با توجه به سابقه دار بودن چنين حوادثي در گذشته ، امكان خرابكاري كنسله ! در ضمن براي خرابكاري طرح هاي خيلي مفيد تري وجود داره تا يه همچين كاري ! در واقع اين خرابكاري محسوب نميشه ! خودكشي به حساب مياد !

به نظرتون طبيعيه كه مسئول جهاد خودکفایی سپاه در هنگام جابجايي مهمات در نزديكي محل حادثه حضور داشته ؟ يا بنظر اتفاق مهم تري در دست انجام بوده كه درجه داري در اين مقام هم اونجا حاضر بوده ؟
البته كساني كه از جزييات خبر دارن و از مشخصات پادگان با خبرن بايد نظر بدن ، شايد دفتر كار ايشون در همون پادگان بوده ! ولي اين معنيش اينه كه كل پادگان نابود شده ؟ كه اگه اينجوري باشه ، تعداد شهدا و مجروحين حادثه بايد خيلي بيشتر از اين ارقام باشه ! من كه گيج شدم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به همه تسلیت می گم. اعصابم خورد شده حسابیحادثه مشکوک هست شاید اتفاقی افتاده بوده که داشتن مهمات به فضای باز می اوردن؟؟ نمی دانم شاید اتفاقی دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فيلم انفجار:
لينك در منبع
منبع: انجمن موزيك باران
طرف از شركت خودشون كه نزديك اونجاست فيلم برداري كرده هنوز دانلود نكردم

اينم لينك منبع:

http://www.musicbaran.org/forum/showthread.php/37148-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%C2%AB%D8%A8%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D9%86%D9%87%C2%BB

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یـــا زهـــــرا (س)

اللهم نشکوا ...

از سر ظهر منتظر بودم، که خبر شهادت سردار حسن مقدم تکذیب بشه!
اما نشد!

خدایا خدایا !!
بچه ها الان؛ دنیا داره دور سرم میچرخه!

نمیدونید کی از بین رفته !!
آدم احساساتی نیستم؛ اما برای شهادت ایشون دارم گریه میکنم!

یقین بدونید الان سران اسرائیل و کاخ سفید دارن اشک شوق میریزن! شاید بیشتر از شهادت سردار سلیمانی !!!
تو این موقعیت حساس، چی میتونست براشون از این بهتر باشه.

ایشون سرتیپ تمام بودند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

به نظرتون طبيعيه كه مسئول جهاد خودکفایی سپاه در هنگام جابجايي مهمات در نزديكي محل حادثه حضور داشته ؟ يا بنظر اتفاق مهم تري در دست انجام بوده كه درجه داري در اين مقام هم اونجا حاضر بوده ؟

در حالت طببعی؛ شما درست میگید، ایشون اونجا نیستند.
اما امروز ...

----------------------------------------------------------------
الحق افرادی مثل سردار مقدم جز شهادت نباید از دنیا برن،
کسانی که اسمشون و کار و عملکردشون؛ ابهت اسلام بود در برابر کفر ...

یا صاحب الزمان (عج) پشتیبان ما باش ...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ویرایش:
الان حالم خوش نیست، نمیدونم چی میگم!
برا همین پستم رو ویرایش کردم؛
کسی نقل قول نکنه قبلی رو.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آيا اونجا کارخانه مهمات سازي بوده يا فقط يک زاغه مهمات ?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند سال پیش هم یک انبار مهمات در نزدیکی مشهد رفت رو هوا ! شدت انفجار خیلی زیاد بود که مشهد لرزید !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه مثل اینکه ایشان دومین شهید مهم این چند روزه هستند هفته پیش یکی و حالا ایشان
باید سرسون شلوغ باشه و حالا جشن گرفتن
ما هم خدایی داریم
بزار جشن بگیرند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آيا اونجا کارخانه مهمات سازي بوده يا فقط يک زاغه مهمات ?

این طور که اعلام شده یه زاعه بوده فقط

شدت انفجار خیلی زیاد بوده-من دانشگاهه بودم اسلامشهر سر کلاسم اتومکانیک شدت انفجار اونقد بود که ما فکر کردیم زلزلست - همه از ساختمونا اومدن بیرون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه خورده مشكوك نيست
بعد از اعلام خبر ترور 2 تا ار سردار هارو از دست داديم
خدا كنه فقط حادثه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم