Recommended Posts

msh جان خیلی ببخشیدا شما از کجا می دونی نظر مردم با دولت یکی هست . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ :oops: :oops: :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورم از مردم اهالی جردن و الهيه و فرشته نيست منظورم اون افرادی است که پرچم آمريکا آتيش ميزنن و در 22 بهمن شرکت ميکنند اونها اکثريت طبقه مردم ايران رو تشکيل می دند هرچی باشه همين مردم 30 سال پيش انقلاب کردند و شاه رو انداختند بيرون تو 30 سال نظر همشون که عوض نشده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تعمق كردن،تامل کردن،سنجیده صحبت کردن و غیره و غیره و غیره درست.ولی هنوز هم حرف من همونیه که گفتم. شرایط برابر برای تمامی افراد در تمامی مکانها و در تمامی زمانها. متاسفانه تعریف استانداردهای متفاوت برای شرایط یکسان به هیچ وجه درست نیست.محافظه کاری تا حدی نشانه هوشمندی و درک شرایطه و اگر از حد متعادل خودش فراتر بره تبدیل به حماقت و بزدلی خواهد شد. همونطور که قبلا گفتم من به ماهیت صحبتهای روزنامه نگار مورد نظر کاری ندارم و همه مقاله های سابق ایشون را خوندیم و با نقطه نظراتشون آشنا هستیم و میدونیم که براساس همون استانداردهای غربی به اصطلاح تندرو خونده میشن و مطمئنا در داخل هم موافقان و مخالفانی دارند.(فرض کنید بولتن ایرانه-البته با این تفاوت بزرگ که در بدنه حکومت نیست وتهدیداتش هم نظرات شخصی تلقی میشه). صجبت بر سر این موضوع هست که به هیچ وجه نباید استانداردهای متفاوت توسط غرب یا شرق(هیچ تفاوتی نمیکنه) بر اجتماعی تحمیل بشه و بدتر مورد پذیرش اون اجتماع (به هر بهانه ای) قرار بگیره.امیدوارم کمی تامل بفرمائید تا بهتر منظورم را متوجه بشید. یادتون باشه که عقب نشینی با قدمهای کوچک آغاز میشه و با بلندترین قدمها خاتمه پیدا میکنه. بحث بر سر ترس شما و شجاعت من و یا بالعکس نیست.بحث بر سر تشخیص مرزهاست.مرز بین سکوت و فریاد،مرز بین مظلوم بودن و ظالم شدن،مرز بین ترس و شجاعت و مرز بین حماقتت و درایت.مرز بین تشخیص زمان مناسب و زمان نامناسب.گو اینکه شاید روزنامه نگار بحث ما در تشخیص مرز آخر اشتباه کرده باشه ولی این اشتباه یک اشتباه شخصی تلقی خواهد شد و نباید به خاطر مصلحت و صلاحدید دیگران، افکار را(هرچند اشتباه) مدفون کرد:میپوسند و شخص و همه اطرافیانشو بیمار میکنند.این تعریف درست آزادی بیان هست که البته مرز ظریفی هم در این میان هست که همون مرز بین توهین و توصیف افکار هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه رفیق اشتباه نکن مردم رو شاه ننداختند بیرون شاه خودش از ایران رفت و به خواسته ی خودش..... یعنی تو می گی شاه نمی تونست موقعی که امام خمینی از هواپیما میاد پایین با تیر بزنش .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تعمق كردن،تامل کردن،سنجیده صحبت کردن و غیره و غیره و غیره درست.ولی هنوز هم حرف من همونیه که گفتم.
شرایط برابر برای تمامی افراد در تمامی مکانها و در تمامی زمانها.
متاسفانه تعریف استانداردهای متفاوت برای شرایط یکسان به هیچ وجه درست نیست.محافظه کاری تا حدی نشانه هوشمندی و درک شرایطه و اگر از حد متعادل خودش فراتر بره تبدیل به حماقت و بزدلی خواهد شد.
همونطور که قبلا گفتم من به ماهیت صحبتهای روزنامه نگار مورد نظر کاری ندارم و همه مقاله های سابق ایشون را خوندیم و با نقطه نظراتشون آشنا هستیم و میدونیم که براساس همون استانداردهای غربی به اصطلاح تندرو خونده میشن و مطمئنا در داخل هم موافقان و مخالفانی دارند.(فرض کنید بولتن ایرانه-البته با این تفاوت بزرگ که در بدنه حکومت نیست وتهدیداتش هم نظرات شخصی تلقی میشه).
صجبت بر سر این موضوع هست که به هیچ وجه نباید استانداردهای متفاوت توسط غرب یا شرق(هیچ تفاوتی نمیکنه) بر اجتماعی تحمیل بشه و بدتر مورد پذیرش اون اجتماع (به هر بهانه ای) قرار بگیره.امیدوارم کمی تامل بفرمائید تا بهتر منظورم را متوجه بشید.
یادتون باشه که عقب نشینی با قدمهای کوچک آغاز میشه و با بلندترین قدمها خاتمه پیدا میکنه.
بحث بر سر ترس شما و شجاعت من و یا بالعکس نیست.بحث بر سر تشخیص مرزهاست.مرز بین سکوت و فریاد،مرز بین مظلوم بودن و ظالم شدن،مرز بین ترس و شجاعت و مرز بین حماقتت و درایت.مرز بین تشخیص زمان مناسب و زمان نامناسب.گو اینکه شاید روزنامه نگار بحث ما در تشخیص مرز آخر اشتباه کرده باشه ولی این اشتباه یک اشتباه شخصی تلقی خواهد شد و نباید به خاطر مصلحت و صلاحدید دیگران، افکار را(هرچند اشتباه) مدفون کرد:میپوسند و شخص و همه اطرافیانشو بیمار میکنند.این تعریف درست آزادی بیان هست که البته مرز ظریفی هم در این میان هست که همون مرز بین توهین و توصیف افکار هست.

به آزادی بيان اشاره کرديد مطلبی که در ايران وجود نداره وقتی جان بولتون نظرات جنگ طلبانه
خودشو ميگه کسی بهش کار نداره از اون ور کسی به رايس هم کار نداره که ميگه بايد گزينه
نظامی حذف بشه
ولی در ايران هر کی مخالف دولت حرف بزنه ميره تو زندان حالا وقتی اين آقا يه حرفی ميزنه کسی
هم بهش کاری نداره يعنی کسی از حرفش بدش نمياد و اين يعنی بهانه دست دشمن دادن
و در جنگ در شرايطی عقب نشينی لازمه و گاهی هم کشته شدن همه بهتر از عقب نشينی است
ولی الان از اون موقع هاست که بايد عقب نشينی کرد چون ارزش لازم برای کشته شدن نيست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه رفیق اشتباه نکن مردم رو شاه ننداختند بیرون شاه خودش از ایران رفت و به خواسته ی خودش.....

یعنی تو می گی شاه نمی تونست موقعی که امام خمینی از هواپیما میاد پایین با تیر بزنش .

ببخشيد ولی خودت يکبار ديگه مطلب رو بخون ببين با ديد يک آدم چند ساله نوشتی
شاه اگه امام رو می کشت ملت خر خرشو مو جويدند مگر اينکه می کشت و در می رفت.
پس نگيد شاه خيلی محترمانه تصميم به ترک کشور گرفت
راستی اين پست رو اشتباه دادم نگيد چرا پست پشت سر هم دادی!
برگرديم به بحث ميگم دولت بايد از هر فرصتی استفاده کنه که نشون بده خواستار جنگ نيست
و توبيخ کردن اين آقا يکی از همين کارهاست يکبار ديگه هم ميگم اگر در ايران هيچ روزنامه اي
تعطيل نمی شد اونوقت اين آقا رو هم نبايد توبيخ می کردن ولی با وضع فعلی اين کار لازمه
ولی از اين دولت بعيد نيست که هيچ بدش نياد در ايران چينين حرف هايی زده بشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه رفیق اشتباه نکن مردم رو شاه ننداختند بیرون شاه خودش از ایران رفت و به خواسته ی خودش.....

یعنی تو می گی شاه نمی تونست موقعی که امام خمینی از هواپیما میاد پایین با تیر بزنش .

ببخشيد ولی خودت يکبار ديگه مطلب رو بخون ببين با ديد يک آدم چند ساله نوشتی
شاه اگه امام رو می کشت ملت خر خرشو مو جويدند مگر اينکه می کشت و در می رفت.
پس نگيد شاه خيلی محترمانه تصميم به ترک کشور گرفت
راستی اين پست رو اشتباه دادم نگيد چرا پست پشت سر هم دادی!
برگرديم به بحث ميگم دولت بايد از هر فرصتی استفاده کنه که نشون بده خواستار جنگ نيست
و توبيخ کردن اين آقا يکی از همين کارهاست يکبار ديگه هم ميگم اگر در ايران هيچ روزنامه اي
تعطيل نمی شد اونوقت اين آقا رو هم نبايد توبيخ می کردن ولی با وضع فعلی اين کار لازمه
ولی از اين دولت بعيد نيست که هيچ بدش نياد در ايران چينين حرف هايی زده بشه .

حالا فرض می گیریم شاه اما رو کشت . ملت چیکار می کردند . شاه می شست تو کاخش عشق دنیاشو می کرد . مردم بعد از کشته شدن امام دیگه وقتی رهبری نداشتند دست از سر شاه بر می داشتند ولی شاه همون کاری رو کرد که ....... کرد . :oops: :oops: :oops: :oops: :x

تکرار نشود.
حسین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله خودش به خواست خودش رفت وبه همین دلیل بود که در زمان رفتن داشت گریش می گرفت که چطور بساط لفت و لیس خاندان پهلوی برچیده شد :oops: :oops:

عجب فرمایشی می کنی ها، اون زمان که شاه فرار کرد دیگه تمام امیدش رو از همه چیز بخوصوص ارتش از دست داده بود و دیدید که ارتش خیلی سریع به انقلاب پیوست و فقط گارد شاهنشاهی برای محمد رضا باقی موند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hosseingmn جان خیلی ببخشیدا ولی این حرفی که من زدم رو چرا پاک کردی . ولی شاه همون کاری رو کرد که ....... کرد

خوب دارم راست می گم دیگه ... ......... شساه هم رفت به خاطر اینکه خون مردم ریخته نشه . :oops:

مراجعه شود به قوانین سایت.
حسین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس جان چقدر هم که خون مردم ریخته نشد. آقایون بحث داره منحرف میشه یک کاریش بکننین. شاه با خواست خودش و اراده خودش رفت ولی چاره ای نداشت.یعنی هل ندادنش تو هواپیما خودش رفت تو هواپیما ولی با بی چارگی. تنها رییس جمهوری که صادق بود احمدی نژاد بود.این رو به نقل از چند منبع اصّلاعاتی میگم. بر نامه ای بود با مجلسی ها و... و رییس جمهور.(آقای احمدی نژاد عزیز) خوب لیست غذا آوردن و اوّل ریسس جمهور غزا انتخاب کرد و. گفت ارزون ترین غزای شما چیه؟ گفتند قیمه.گفت من و محافظانم قیمه میخوریم.بقیه مسؤلین انواع قضا های گرون رو سفارش دادند آخر میهمانی که تموم شده بود(میهمانی مربوط به دولت میشد و در رستورانی فکر کنم متوسّط بود) رییس جمهور گفت.هرکی قیمه خورد پولش رو دولت میده هرکی غیر قیمه خورد خودش پولش خودش رو میده.مسؤلین فهمیدن این دیگه خاتمی یا رفسنجانی نیست.باز 100 رحمت به رفسنجانی. Mr.Fox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به آزادی بيان اشاره کرديد مطلبی که در ايران وجود نداره وقتی جان بولتون نظرات جنگ طلبانه
خودشو ميگه کسی بهش کار نداره از اون ور کسی به رايس هم کار نداره که ميگه بايد گزينه
نظامی حذف بشه
ولی در ايران هر کی مخالف دولت حرف بزنه ميره تو زندان حالا وقتی اين آقا يه حرفی ميزنه کسی
هم بهش کاری نداره يعنی کسی از حرفش بدش نمياد و اين يعنی بهانه دست دشمن دادن
و در جنگ در شرايطی عقب نشينی لازمه و گاهی هم کشته شدن همه بهتر از عقب نشينی است
ولی الان از اون موقع هاست که بايد عقب نشينی کرد چون ارزش لازم برای کشته شدن نيست.

دوست من صحبت من در رابطه با ابعاد اجتماعي بحث هست و شما از بعد سياسي به اون نگاه ميكنيد و به همين خاطر هم هست كه دچار تناقض ميشيد.
در كم تحمل بودن افراد و بدبيني هاي كاذب و فضاي نسبتا تنگ نقد در ايران(مثل بسياري از كشورها) بحثي نيست.ولي جمله هركي بر عليه دولت حرف بزنه ميره زندان از جملات داخل تاكسيها و بحث هاي فاميلي شبانه است.در ايران منتقدين زيادي وجود دارند نسبت به دولت هاي مختلف(چه اصول گرا و چه اصلاح طلب) و حتي افرادي مثل شيرين عبادي به راحتي نظرات(مخالف)شخصي خودشون را در باب برخي مساپل حساس كشور بيان ميكنند (مصاحبه هاش با فرانس 24 و ...)را ببينيد و زندان هم نميرند(كه نبايد هم برند و در اين شكي نيست) پس لطفا نظرات كوچه بازاري را در جواب عنوان نكنيد كه براي من اصلا قابل پذيرش نيست.
ذررابطه با رايس و بولتن مطالبي كه فرموديد بر له يا عليه كسي نيست كه اعتراضي صورت بگيره(مثال خوبي نبود)
و در آخر -الان از اون موقع هاست- نظر شخصي شماست.متاسفانه گمان ميكنم از كل بحث من متوجه 20 درصد اون شده باشيد.عادت بكنيم بعد از خوندن بحثي بلافاصله شروع به نوشتن نكنيم:تحليل يك متن و يا پاراگراف(مخصوصا در مورد مساپل سياسي و اجتماعي) شرط اول براي پاسخ دهي احتمالي واقع بينانه به اون مطلب هست.
مقايسه يكي از دوستانمون دررابطه با شرايط شاه و يكي از معصومين نيز مقايسه بسيار در خور توجهي!!! بود.حداقل بهتر بود ميگفتيد شاه هم رفت به خاطر اینکه خون مردم بيشتر از اين!! ريخته نشه.دوست من سعي كن ذهنت را از افكار ديگران خالي كني و مسايل را خودت تحليل كني و براي اين كار هم من توصيه ميكنم(اگر ميخواهي در مورد انقلاب تحقيق كني) خاطرات اطرافيان محمدرضا پهلوي را كه بسياريش هم در خارج از كشور چاپ شده را مطالعه كني حتما موجب تنوير! افكار شخصيت خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ظاهرا خارج ایران هستند و خبر ندارند اینجا چه خبره! در مورد اینکه آمریکا در جنگ کم نمی آره! خیلی خنده دار بود! آمریکا تا حالاشم در عراق 10 هزار نفر تلفات به اضافه تانک و تجهیزات زرهی و غیره داده! حالا بخواد با ایران بجنگه؟! و کم هم نیاره؟!!!!!!!!! آمریکایی ها به مستراح های مرزی ایران هم نمی تونند برسند چه برسه به شهرهای ایران! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
karkas
وقتی میگم تکرانشه یعنی تکرار نشه، نه اینکه دوباره همون حرف رو بزنی!!!؟!
قوانین سایت مطالعه شود.
اجرای قوانین سایت برای تمامی کابران الزامی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داستان شما مثل اینه که تو خیابون ماشینها بوق بزنن بعد پرستار تو بیمارستان بگه حرف نزنید مریض خوابه! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من اول اينکه صحبت من در جواب شما نبود دوم اينکه حرف راننده تاکسی ها رو گوش نکنيد ولی چشم و گوش خودتون رو باز کنيد ببينيد در ايران روزنامه شرق به راحتی تعطيل می شه نمی دونم شما با آزادی بيان و دموکراسی به معنايی که در کشورهای غربی وجود داره آشنايی داريد يا نه (با خوب و بدش کاری ندارم) ولی در ايران به اون معنا وجود نداره در آخر هم بله نظر شخصی من بود نه نظر رييس جمهور ايران !!ارزش ها برای افراد فرق می کنه کسی کشته شدن خود و هموطنانش رو برای انرژی هسته اي و مسايل پيرامون اون ارزش ميدونه من کشته شدن برای چيز مهمتری رو ارزش می دونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.