Recommended Posts

موعود:به گزارش فردا،این شخصیت‌ها از تحلیل‌گران خواستند تا با بررسی مجدد سخنرانی سید حسن نصرالله به دنبال مسائل جدید و نکته‌های بسیار مهمی باشند که ظاهراً از آن غافل مانده‌اند. به گفته این منابع یکی از جملاتی که رسانه‌های گروهی بین‌المللی و حتی عربی از آن غافل ماندند جمله‌ای بود که در آن سید حسن نصرالله ظاهراً خطاب به اسرائیلی‌ها تاکید کرد: «ای صهیونیست‌ها! ارتش شما به شما دروغ می‌گوید، این ارتش که روزگاری افتخار می‌کند که همواره در هر جنگی به پیروزی می‌رسد و جسد هیچ کشته و پیکر هیچ زخمی را در صحنه جنگ باقی نمی‌گذارد به شما دروغ می‌گوید». به گفته این مسوولان با توجه به اینکه سید حسن نصرالله همواره جملات خود را با دقت هر چه تمام‌تر انتخاب می‌کند، استفاده از واژه مجروحان در این سخنرانی که خود بهتر از هر کس دیگری می‌داند توسط مسوولان اسرائیلی و سازمان‌های مختلف اطلاعاتی جهانی مورد ارزیابی و آنالیز قرار می‌گیرد مسئله‌ای بسیار قابل تامل است. آنگونه که روزنامه کارگزاران نوشته است، به اعتقاد تحلیلگرانی که پای صحبت و اشاره‌های این مسوولان نزدیک به حزب‌الله نشسته بوند ظاهراً حزب‌الله بعد از آنکه متوجه شد دو سرباز اسرائیلی کالای چندان گران قیمتی برای اسرائیل نبوده یا تا آویو اینگونه وانمود می‌کند تا بهای کمتری را در قبال آنها بپردازد، سعی دارد برگ دیگری را رو کند. گرچه اسرائیلی‌ها تا کنون در این رابطه سکوت اختیار کرده‌اند و حتی در مورد بقایای اجساد سربازانشان هم سعی کردند سردترین واکنش‌ها را از خود نشان دهند اما پیش کشیده شدن اسرای دیگری از ارتش اسرائیل که زخمی به اسارت حزب‌الله در آمدند آن هم بعد از یک سال و شش ماه از پایان جنگ علامت‌های سوال زیادی را پیش می‌کشد. آیا برخی از نظامیان اسرائیلی که ارتش اسرائیل نام آنها را در زمره کشته شدگان اعلام کرده هنوز زنده‌اند؟ چرا حزب‌الله تاکنون در این رابطه سخنی نگفته است؟ به اعتقاد برخی از کارشناسان با توجه به اینکه تعدادی از سربازان کشته شده اسرائیلی در واقع در کمین مبارزان حزب‌الله افتاده و در مناطق خاصی به محاصره در آمده و بعد ارتش اسرائیل مرگ آنها را اعلام کرده است و بقایای اجساد آنها را به داخل فلسطین اشغالی منتقل کرده این احتمال وجود دارد که یک یا چند نفر از آنها هنوز زنده بوده و توسط حزب‌الله به پشت جبهه منتقل شده باشند. در صورت صحت این فرضیه، که البته تا کنون تنها اشاراتی از سوی رهبر حزب‌الله به آن شده و هیچ یک از دو طرف رسماً آن را تایید یا تکذیب نکرده‌اند، معادله مبادله اسرا بین اسرائیل و حزب‌الله دستخوش تحول بسیار بزرگی خواهد شد و به طور حتم زلزله‌ای بسیار بزرگ‌تر از جنگ و حتی گزارش وینوگراد که امروز چهارشنبه منتشر می‌شود دولت اولمرت و کل اسرائیل را در بر خواهد گرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از یک طرف اگر قدرت خود کفایی ایران رو در نظر بگیری واقعا می تونی به این کشور افتخار کنی . چون ما در 90 درصد از تجهیسزات خود کفا هستیم و. تا حالا دهن خیلی از کشور های غربی رو مورد عنایت قرار دادیم . :oops: ولی حالا اگر قدرت ایران رو این طوری می بینیم نمی تونیم از قدرتی که آمریکا داره چشم پوشی کنیم خوب به هر حال آمریکا قدرتمند ترین ارتش دنیار رو داره . ولی به نظر من آمریکا فقط از لحاظ کمی مشکلی نداره ولی از لحاظ کیفی مشکل داره . یعنی منظورم از لحاظ استراتژیکی هست . در زمان جنگ با عراق هم می گفتند که ایران در این جنگ بازنده هست ولی بعد دیدیم چی شد ولی این جنگ فرق می کنه چون دشمنا زیاد هستند و تمام کشور زیر نظر موشک هاشون هست و مشکل اینجاست که دشمنا فرا منطقه ای هستند . زمان جنگ با عراق ما اون ور خاک ریز بودیم عراق ها هم 2 تا 3 کیلومتر اون ور تر . ولی الان هزاران کیلومتر باهامون فاصله دارند . :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست من اول اينکه صحبت من در جواب شما نبود دوم اينکه حرف راننده تاکسی ها رو گوش نکنيد
ولی چشم و گوش خودتون رو باز کنيد ببينيد در ايران روزنامه شرق به راحتی تعطيل می شه
نمی دونم شما با آزادی بيان و دموکراسی به معنايی که در کشورهای غربی وجود داره
آشنايی داريد يا نه (با خوب و بدش کاری ندارم) ولی در ايران به اون معنا وجود نداره در
آخر هم بله نظر شخصی من بود نه نظر رييس جمهور ايران !!ارزش ها برای افراد فرق می کنه
کسی کشته شدن خود و هموطنانش رو برای انرژی هسته اي و مسايل پيرامون اون ارزش ميدونه
من کشته شدن برای چيز مهمتری رو ارزش می دونم

شما كيس جالبي براي مطالعه هستيد(از نظر بي دقت بودن البته :oops: ).اين جمله ابتدايي بنده بوددر كم تحمل بودن افراد و بدبيني هاي كاذب و فضاي نسبتا تنگ نقد در ايران(مثل بسياري از كشورها) بحثي نيست.در ضمن من دموكراسي را با ميزانهاي غربي براي خودم تعريف نميكنم چون شعور دارم و خودم ميتونم تعريفي جامع براي دموكراسي اراپه بدم(حالا شايد شبيه دموكراسي غربيها شد :oops: ) ثانيا!!! كي از شهيد دادن و شهيد شدن و فدا كردن و ... صحبت كرد؟آيا من از ارزش حرف زدم؟من مثال راننده تاكسي را براي چه مطلبي زدم و شما براي چه مطلبي از اون برداشت كرديد.ولي واقعا من نميتونم ببينم اين گروپ گروپ آدمهايي را كه به زندان ميرن(خوب نميبينم چي كار كنم) اتفاقا تو دانشگاه فكر كنم من جزيي از طيف مخالف يا بهتر بگم منتقد دولت اصلا بازم بهتر بگم! مردان حكومت محسوب ميشم ولي با اين همه هميشه به نقد واقع بينانه اعتقاد داشتم و دارم.متاسفانه ذهن اكثر هموطنان من مسموم هست و اين يك واقعيت تلخه.
دوست من شما تا اونجايي كه به نظر ميرسه جزيي از قشر تحصيلكرده هستيد پس لطفا از نقدهاي كوچه بازاري و سنتي فاصله بگيريد و با ديده هاتون! نقد كنيد نه شنيده هاتون...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست من اول اينکه صحبت من در جواب شما نبود دوم اينکه حرف راننده تاکسی ها رو گوش نکنيد
ولی چشم و گوش خودتون رو باز کنيد ببينيد در ايران روزنامه شرق به راحتی تعطيل می شه
نمی دونم شما با آزادی بيان و دموکراسی به معنايی که در کشورهای غربی وجود داره
آشنايی داريد يا نه (با خوب و بدش کاری ندارم) ولی در ايران به اون معنا وجود نداره در
آخر هم بله نظر شخصی من بود نه نظر رييس جمهور ايران !!ارزش ها برای افراد فرق می کنه
کسی کشته شدن خود و هموطنانش رو برای انرژی هسته اي و مسايل پيرامون اون ارزش ميدونه
من کشته شدن برای چيز مهمتری رو ارزش می دونم

شما كيس جالبي براي مطالعه هستيد(از نظر بي دقت بودن البته :oops: ).اين جمله ابتدايي بنده بوددر كم تحمل بودن افراد و بدبيني هاي كاذب و فضاي نسبتا تنگ نقد در ايران(مثل بسياري از كشورها) بحثي نيست.در ضمن من دموكراسي را با ميزانهاي غربي براي خودم تعريف نميكنم چون شعور دارم و خودم ميتونم تعريفي جامع براي دموكراسي اراپه بدم(حالا شايد شبيه دموكراسي غربيها شد :oops: ) ثانيا!!! كي از شهيد دادن و شهيد شدن و فدا كردن و ... صحبت كرد؟آيا من از ارزش حرف زدم؟من مثال راننده تاكسي را براي چه مطلبي زدم و شما براي چه مطلبي از اون برداشت كرديد.ولي واقعا من نميتونم ببينم اين گروپ گروپ آدمهايي را كه به زندان ميرن(خوب نميبينم چي كار كنم) اتفاقا تو دانشگاه فكر كنم من جزيي از طيف مخالف يا بهتر بگم منتقد دولت اصلا بازم بهتر بگم! مردان حكومت محسوب ميشم ولي با اين همه هميشه به نقد واقع بينانه اعتقاد داشتم و دارم.متاسفانه ذهن اكثر هموطنان من مسموم هست و اين يك واقعيت تلخه.
دوست من شما تا اونجايي كه به نظر ميرسه جزيي از قشر تحصيلكرده هستيد پس لطفا از نقدهاي كوچه بازاري و سنتي فاصله بگيريد و با ديده هاتون! نقد كنيد نه شنيده هاتون...

چقدر از بحث اصلی دور شديم شما با اصل صحبت من در مورد عملکرد دولت در مقابل اين آقا
و امثال اين آقا مخالفيد يا موافق؟
شما اصلا به اصل حرف من توجه کرديد ؟
بعد هم يکبار ديگه مطلب من رو مطالعه بفرماييد گفتم در مورد ارزش ها روی سخن من باشما نبود
به طور کلی عرض کردم
دموکراسی رو هم گفتم به معنا و مفهوم غربی نه اون طور که خودتو ن برای خودتون
تعريف می کنيد !و گفتم به خوب يا بدش کاری ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چقدر از بحث اصلی دور شديم شما با اصل صحبت من در مورد عملکرد دولت در مقابل اين آقا
و امثال اين آقا مخالفيد يا موافق؟
شما اصلا به اصل حرف من توجه کرديد ؟
بعد هم يکبار ديگه مطلب من رو مطالعه بفرماييد گفتم در مورد ارزش ها روی سخن من باشما نبود
به طور کلی عرض کردم
دموکراسی رو هم گفتم به معنا و مفهوم غربی نه اون طور که خودتو ن برای خودتون
تعريف می کنيد !و گفتم به خوب يا بدش کاری ندارم

قرار نشد هرچه در رابطه با شما ميگم به خودم برگردونيد(منظور اصل بي دقتي و عدم توجه به صحبتهامه البته!) :oops:
ولي فكر ميكنم همينطور تستي پاسخ شما را بدم ديگه حداقل برداشت متفاوت و متناقضي از صحبتهام نميكنيد.تصویر
1.براي بار چندم دوست من بحث من اجتماعي است و به ماهيت صحبت هاي ايشون كاري ندارم ولي عقيده دارم ايشون آزادند نظراتشون را ابراز كنند.(اگر جلوش گرفته بشه كه در تضاد با دموكراسي غربي مورد نظر شماست)
2. :oops:
3.فكر كنم برعكس عمل كنيم بهتر باشه.
4.خوب دوست من هنگاميكه مخاطبتون من هستم و نظر من را به چالش ميكشيد بايد بدونيد اون نظر چيه!هرچند نگران نباشيد تعريف من با تعريف دموكراسي غربي زياد تفاوتي نداره.مشكل تحليل اشتباه شما از شرايط فعلي ايرانه.
فكر كنم ديگه از اين واضح تر نميشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:oops: من گفتم اگر رسانه ها در بيان نظراتشون قراره آزاد باشند همه و هر کس بايد اينطور باشه نه فقط کسی که ميگه به مراکز صهيونيسزم حمله کنيم اگر آزادی بيانه بايد برای همه باشه اون کسی که ميگه ايران سياست خارجيش رو تغيير بده و اون کسی که ميگه آمريکا بايد نابود بشه مساوی باشند در غير اينصورت نشون ميده که دولت با اين فرد موافق بوده. حالا نمی دونم چی بگم اگر شما ميگيد که در ايران آزادی بيان وجود داره چون حداقل تمام سايت های سياسی و روزنامه ها که حتی کمی گرايش در مطالبشون وجود داره تعطيل ميشه در کل حرف اين آقا 1 بار خيلی اهميت نداره من ميگم نبايد تکرار بشه يا حداقل دولت نبايد از اين جور افراد حمايت کنه همين خوب خدا رو شکر تازه برگشتيم اول کار !:oops: اميد وارم اين رو دوباره بخونيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیاست و ازادی بیان رو ول کن موشک شهاب رو بچسب . :oops: :oops: :oops: :lol: :oops: :x icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث هم که منحرف شد! :oops:

بعد از این پست با اولین پست غیر مربوط تاپیک قفل میشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید آمریکا و اسرائیل هر دو یک کشوری هستند که در کشور های هم دیگه به هم میدون می دن یعنی برای مثال در آمریکا به صهیونیست ها خیلی مقامات و پست های زیادی می دند در اسرائیل هم همینطور . دشمن اسرائیل دشمن آمریکا هست و دشمن آمریکا دشمن اسرائیل هست یعنی ما دو تا دشمن اصلی داریم ولی اینکه بخوایم بی خود و بی جهت به مراکزشون حمله کنیم و بخوایم بهشون آسیب برسونیم غیر معمولی هست پس بهتره که تا موقعی که اون ها به ما کاری ندارند ما هم بهشون کاری ندااشته باشیم . می خواید با این حرف ها دوباره بهانه بدیم دستشون icon_biggrin :oops: :oops: :oops: :oops: :x :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كركس چطور بولتون ايران به بمب باران تهديد ميكنه يا اينكه ناراحتي يك مشت اروپايي بهت بگن تروريست همه هايي كه توي 2 جنگ جهاني ميليونها نفر كشتند حداقل اگر غيرت اسلامي ندارين يك خورده مثل اجدادتون باشيد اف 22 را ميشه توي خط توليد ساخت چون يك مشت فلزه ولي غيرت از تو خط توليد بيرون نمي آيد سخنراني سيد حسن نصر الله را شنيديد اوج عزت طوري اسراييل تهديد مي كرد كه اينگار ارتش سرخ پشتشه در حالي كه ارتشش فقط تعدادي شيعه غيرت مندند كه امام حسين الگوشونه شما هم اگه ممكنه ديگه حرف از صلح نزنيد كه بوي گندش دنيارو گرفته نيچه فيلسوف آلماني ميگه صلح مدت كوتاهيه بين دو جنگ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که نمی گم صلح کنیم :oops: من می گم تا موقعی که اون ها به ما کاری ندارن ما هم نباید به اون ها کاری داشته باشیم . غیرت غیرت می کنی . اگر راست می گی خودت برو تو همون ارتش حزب الله تویی که اما حسین الگوته . نمی خوای بری از یاران امام حسین دفاع کنی . :oops: :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شماري از جداشدگان سازمان مجاهدين خلق که در سال‌هاي پيش از اين سازمان جدا شده و در غرب ساکنند، به عراق رفته‌اند تا به آن دسته از جداشدگان از اين سازمان که هنوز در عراق باقي مانده‌اند براي خروج از اين کشور ياري برسانند. طي هفته‌هاي اخير ده‌ها تن از جداشدگان سازمان مجاهدين خلق در تلاش براي خروج از عراق و پناه جستن در ديگر کشورها ناکام مانده و بسياري از آنان در عراق سرگردان شده و در شرايط سختي به سر مي‌برند. از چهار سال پيش که عراق به اشغال ارتش آمريکا و متحدانش درآمد، شماري از اعضاي سازمان مجاهدين خلق به تدريج از اين سازمان جداشده و قرارگاه اشرف را که مقر آنان در عراق بود، ترک گفتند. اردوگاه جداشدگان ارتش آمريکا که طي اين مدت قرارگاه اشرف را تحت محافظت داشته، جداشدگان از مجاهدين را در اردوگاهي در کنار اين قرارگاه اسکان داده و تحت حمايت خود قرار داده است. تازه‌ترين آمار از افراد اين اردوگاه، 112 نفر گزارش شده است. اما کساني که در اين اردوگاه به سر مي‌برند شرايط زندگي در آن را بسيار دشوار و نابسامان توصيف مي‌کنند و اين در حالي است که برخي از آنان تمامي چهار سال گذشته را در اين اردوگاه زندگي کرده‌اند. غلامرضا، يکي از جداشدگان از مجاهدين خلق که همچنان ساکن اردوگاه تحت مراقبت آمريكايي‌هاست، مي‌گويد: اين اردوگاه محوطه‌اي به ابعاد دويست متر در دويست متر است که دور آن سيم خاردار کشيده شده و در آن روي زميني شنزار و ناهموار چادرهايي زده شده که سرپناه ساکنان اردوگاه است. وي در گفت‌وگو‌ با «بي.بي.سي» اظهار داشت: افراد اردوگاه به جز در موارد بسيار محدود و از طريق خط تلفني که نظاميان آمريکايي هر وقت بخواند در اختيارشان مي‌گذارند حق تماس با خارج ندارند و در صورتي که فردي از طريقي به تلفن همراه دست بيابد و نظاميان آمريکايي به او پي ببرند، تا يک ماه به بازداشتگاه انفرادي فرستاده مي‌شود. غلامرضا با اشاره به اين‌که‌ از همين طريق غيرمجاز با «بي.بي.سي» صحبت مي‌کند، اين بازداشتگاه را محوطه‌اي بسيار کوچک در وسط بيابان توصيف کرد که تختي در آن قرار داده و سيم خارداري دور آن کشيده‌اند و فرد زنداني چه در زمستان و چه در تابستان بايد تنها با يک پتو در آن سرکند. به گفته غلامرضا، هر کسي که دست به حرکتي اعتراضي نسبت به نظاميان آمريکايي بزند يا اقدامي انجام دهد که از ديد آنان تخلف محسوب شود با حبس در اين زندان انفرادي تنبيه مي‌شود. غلامرضا مي‌گويد: تا مدتي به افرادي که در اردوگاه به سر مي‌بردند روزانه سه بطري آب براي نوشيدن و شستشو داده مي‌شده و اين افراد تنها هفته‌اي يک بار به مدت سه دقيقه فرصت استحمام داشته‌اند. وي مي‌افزايد که فرستادگان سازمان ملل متحد تنها يک بار و آن هم تحت کنترل شديد آمريكايي‌ها از اين اردوگاه بازديد کرده‌اند و پيش از بازديد آنان، نظاميان آمريکايي حتي افراد اردوگاه را مورد ضرب و شتم نيز قرار مي‌دادند. غلامرضا اذعان مي‌کند که اکنون وضعيت اردوگاه کمي بهتر شده اما هنوز ساکنان اردوگاه از لحاظ دسترسي به آب گرم براي استحمام مشکل دارند. از دو ماه پيش، نظاميان آمريکايي به ساکنان اين اردوگاه اجازه دادند که از اردوگاه خارج شوند و به دلخواه خود به هر جا که مي‌خواهند بروند. سرگردان در عراق ناامن طي چند هفته گذشته ده‌ها تن از جداشدگان مجاهدين اردوگاه را ترک گفتند تا از راه‌هاي مختلف از عراق خارج شوند، بيشتر آنان پس از عبور از مرز ترکيه بازداشت و به عراق بازگردانده شدند، عده کمي هم موفق شده‌اند مخفيانه در ترکيه و يونان اقامت بگزينند. دولت خودگردان کردستان عراق به افرادي که پليس ترکيه به آنها تحويل داده اجازه داده تا به مدت سي روز در کردستان عراق بمانند اما اين افراد نمي دانند که پس از پايان مهلت سه روزه چه سرنوشتي در انتظار آنان است. بهنام، يکي از جداشدگان از مجاهدين که در اربيل به سر مي‌برد، مي‌گويد، وي و افرادي که وضعيت مشابه او دارند نسبت به امنيت جاني خود احساس خطر مي‌کنند چون مردم عراق با توجه به پيشينه‌اي که از همکاري سازمان مجاهدين خلق با حکومت عراق در ذهن دارند ممکن است دست به اقدامات انتقامجويانه عليه آنان بزنند. وي گفت، به دفتر کميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل متحد مراجعه کرده اما با اين‌که در مراجعه اوليه به او وعده کمک داده شده، هنوز کمکي به وي صورت نگرفته و تلاش وي براي مراجعه به اين دفتر و تماس با مسئولان آن هر بار بي‌نتيجه مي‌ماند. مسعود خدابنده که در سال‌هاي پيش از مجاهدين خلق جداشده و همراه با شماري ديگر از جداشدگان گروهي با عنوان ايران اينترلينک را براي کمک به جداشدگان مجاهدين تشکيل داده، از جانب اين گروه به بغداد رفته است و مي‌گويد توانسته است اقداماتي براي بهبود وضعيت مجاهدين سابق که در عراق سرگردانند انجام دهد. خدابنده گفت، در سايه تلاش وي و همراهانش براي مجاهدين سابق که در اربيل به سر مي‌برند مکاني براي اقامت و امکان تماس تلفني فراهم آمده و با همکاري دو استاد دانشگاه عراقي مؤسسه خيريه‌اي براي کمک به مجاهدين جداشده در حال تأسيس است. خدابنده افزود، در تلاش است مکاني در خارج از اردوگاه تحت مراقبت آمريكايي‌ها فراهم آيد تا مجاهدين جداشده بتوانند پس از خروج از اردوگاه موقتاً و تا پيش از انتقال به خارج از عراق در اين مکان به سر ببرند. وي هدف از تلاش خود و همراهانش را انتقال مجاهدين جداشده به خارج از عراق از طريق ترکيه اعلام کرد و گفت اميدوار است از طريق سازمان عفو بين‌الملل رايزني‌هايي با دولت ترکيه صورت بگيرد تا مجاهديني که به ترکيه مي‌روند بازداشت نشوند و به عراق بازگردانده نشوند. اما «دروري دايک»، سخنگوي عفو بين‌الملل گفت که اين سازمان تاکنون نتوانسته است هيچ اقدامي براي کمک به مجاهدين خلق در ترکيه انجام دهد. طي چهار سال گذشته کميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل متحد کوشيده است امکان انتقال جداشدگان مجاهدين خلق از عراق و پناهندگي آنان به کشورهاي غربي را فراهم آورد اما به نظر مي‌رسد هنوز موافقت اين کشورها براي پذيرفتن مجاهدين جداشده جلب نشده باشد. در همين مدت، ايران تنها کشوري بوده که حاضر شده جداشدگان از مجاهدين خلق را بپذيرد و آن گونه که دفتر مطبوعاتي ائتلاف تحت فرماندهي آمريکا در عراق به بي بي سي اطلاع داده، طي چهار سال گذشته 380 تن از جداشدگان از مجاهدين به خواست خود به ايران بازگشته‌اند. مسعود خدابنده از گروه ايران اينترلينک نيز مي‌گويد اطلاع دارد که يکي دو تن از مجاهدين جداشده که اخيراً اردوگاه تحت مراقبت آمريكايي‌ها را ترک گفته‌اند روانه ايران شده‌اند. جواد فيروزمند، سخنگوي انجمن آريا که يکي ديگر از انجمنهاي فعال براي انتقال جداشدگان مجاهدين از عراق است مي‌گويد آن دسته از مجاهدين سابق که به کشورشان بازگشته‌اند در شهرهاي مختلف ايران به کار و زندگي آزاد اجتماعي مشغولند و خود او با تعدادي از آنان در تماس است. به گفته وي، در داخل قرارگاه اشرف نيز که سازمان مجاهدين خلق اداره آن را همچنان در دست دارد، عده‌اي حدود دويست نفر از جداشدگان از مجاهدين هستند که حاضر نشده‌اند به اردوگاهي که نيروهاي آمريکايي براي جداشدگان احداث کرده‌اند منتقل شوند و در مکاني جداگانه در داخل قرارگاه از آنها نگهداري مي‌شود. فيروزمند مي‌گويد، اين افراد نيز خواهان پناهندگي به کشورهاي غربي هستند. قرارگاه اشرف در سال 1364 و با انتقال سركردگي مجاهدين خلق از فرانسه به عراق تأسيس شد و اعضاي اين سازمان با امکانات نظامي که حکومت صدام حسين در اختيار آنها قرار داد به مبارزه مسلحانه با ايران مي‌پرداختند و در عمليات نظامي عليه ايران که در آن زمان با عراق در حال جنگ بود شرکت مي‌جستند. اين قرارگاه در شهرستان خالص واقع در استان دياله در شرق عراق قرار دارد و ائتلاف تحت فرماندهي آمريکا، تازه ترين آمار افرادي را که همچنان در آن به سر مي‌برند حدود 3360 نفر اعلام کرده است. آمريکا سازمان مجاهدين خلق را گروهي تروريستي مي‌داند اما با اشاره به موازين بين‌المللي و کنوانسيون ژنو، آنان را به عنوان «افراد تحت الحمايه» تحت مراقبت قرار داده است. دولت ايران خواهان برچيدن قرارگاه اشرف و اخراج اعضاي مجاهدين از عراق است و آمريکا را متهم مي‌کند که هدفش از مراقبت از آنان، استفاده از آنان عليه ايران در آينده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منافقین پست تر از این صهیونیست ها و یا حتی آمریکایی ها هستند . :oops: :oops: :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیز: کسی تو این سایت هست که طرفدار منافقین یا همون مجاهدین خلق باشه خیلی وقته می خوام با یکی از طرفداراشون بحث کنم و اطلاعات بگیرم مثلا اون زن چطور خودشو تو فرانسه برای دستگیر کردن مریم رجوی اتیش زد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منافقین در بین مردم که در داخل ایران هستند هیچ طرفداری نداره ولی می تونید با مراجعه به سایت ایمیل ها و شماره تلفن ها رو بگیری . این سایت رسمی خود منافقین هست . البته فکر کنم در ایران مسدود باشه .

www.mojahedin.org

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.