Recommended Posts

دوستان هرکسی نظری در این رابطه داره بیان کنه . بستن تنگه هرمز کاری استراتژیک یا عملی اشتباست.؟ توان ایرا ن دربستن این تنگه با وجود نیروی دریایی امریکا چقدر است؟ چند ماه یا روز یاساعت این کار امکان پذیره ؟ راهکار شما استفاده از کدام سلاح هاست؟ این کار درصورت وقوع جنگ احتمالی برضد ایران چند ساعت به طول خواهد انجامید ؟سرعت عمل.. آیا بستن این تنگه راهگشای جنگ احتمالی است یا فقط عملی پرهزینه واشتباه ؟ آیا این کار باعث فشار براسرائیل می شود ؟ برغرب چه طور؟ اگر فشار ایجاد شود چه قدره ؟آیا مانع از ادامه جنگ میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بيشتر از 15 ميليون نفر از گشنگى گوشت ننه باباشونو ميخورن :oops: اين عربارو ميگما icon_cheesygrin اگه تنگه هرمز باسه يك هفته بسته بشه اينجوري ميشه. شايد يك هفته هم زياد باشه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر من به عنوان اهرم سياسي كاربرد داره البته فقط لازم يك نفتكش در پيت منفجر كنيم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بايد از سلاح اصلي ايران در برابر ناو ها يعني قايق هاي تند رو حامل مواد منفجره استفاده كنيم!!!!! يه طرح هاي قشنگي براي اين كار هست كه ما نبايد دستمون رو رو كنيم!!!! icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا زمانيكه ناوگان ايالات متحده تو خليج فارس مستقره اونها نميزارن كار به بستن تنگه هرمز بكشه . يادمون نره كه همسايه اونوري تنگه هرمز عمان است و بايد اون هم همكاري كنه . اگه تنگه رو ببنديم خودمون نفت چطور صادر كنيم . در كل اگه ما بتونيم پيامدهاي بستن آبراهه رو تحمل كنيم بقيه كشور هاي ذينفع بيشتر از ما ضرر ميكنن فكر كنم اروپا و ژاپن فلج بشن و قيمت نفت سر به فلك بكشه ولي شايد امريكا در چاههاي نفتشو باز كنه و باعث تعادل بازار نفت بشه و بتونه نتيجه احتمالي رو به نفع غرب رقم بزنه . با همه اينها بستن تنگه حربه خوبي و بايد آخرين تير تركش ما باشه البته اگه اين كار رو روي زمين انجام بديم بهتره يعني استفاده از موشك چون فكر نميكنم هواپيماهاي ما در حال حاضر توانايي مقابله با هواپيماهاي عربستان كويت امارات و... رو داشته باشن . در ضمن بايد پي درگير شده با كل كشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس رو به تنمون بماليم چون اونها بد جوري متضرضر ميشن . نهايتا اميدوارم كار با گفتمان برطرف بشه چون اگه مجبور به اين كار بشيم خومون هم خيلي ضرر ميبينم

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فراموش نکنید که ما اقتصاد بسیار ضعیفی داریم با اینهمه ثروت رتبه پنجم تورم در دنیا رو داریم تازه تورمی که مسکن توش حساب نشده مسکن 400% با بستن تنگه هرمز من موندم خودمون چکار باید بکنیم هر چند که اگرم ما نبندیم باز برامون فرق نمیکنه چون آمریکا نمیزاره نفتکشای ما به اقیانوس برسن.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه مثال مستهجن داريم ولي چه كنيم كه بالاخره هست: ميگن ديگي كه كه برا ما نجوشه بهتره سر سگ توش بجوشه ! يا يه چيزي شبيه اين!!! وقتي ما نتونيم نفت صادر كنيم ميخوام هفتاد سال سياه كسي ديگه نتونه! درگيري ما با آمريكا مثل درگيري دو تا كشتي گير مثبت 120 كيلوي كه توي يه اتاق 2*2 با هم درگيري خونيني پيدا كردن و توي اين اتاق دو در دو چند تا بچه چند ماه كوچيك هم هست ( ميني كشور هاي عرب : به بزرگي جسه بعضي هاشون نگاه نكنيد غيرت...) خوب خودتون فكر كنيد چي ميشه! ما 2000 كيلومتر مرز آبي داريم با استفاده از مين پخش كن هاي جديد اين قابليت وجود داره كه در ظرف 24 ساعت هزاران هزار مين رو - روي فرش مين ها توي خليج فارس و درياي عمان قرار بديم . ترسي از بستن تنگه نداشته باشين! همين الان كه هيچي نشده - نفت بشكه اي 120 دلار شده( اوپك) در صورت بسته شدن تنگه هرمز همه اقتصاد متذلزل جهان از هم ميپاشه !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي خوشحالم كه بسياري از دوستان جواب واقع بينانه اي به اين سوال دادند ، اجازه بديد اول كمي بيشتر با اين آبراه آشنا بشويم .

آبراه يا تنگه هرمز
تصویر

اين آبراه بطول 35 كيلومتر گذرگاه 25 درصد نفت مورد نياز آمريكا ، اروپا و ژاپن بوده و دو مسير رفت و برگشت به عرض تقريبي 3 كيلومتر را در بر ميگيره ، همانطور كه ميبينيد سه جزيره استراتژيكي تنب بزرگ و كوچك و ابوموسي سينه به سينه اين آبراه قرارگرفته و ظاهرا اين موقعيت را دراختيار ايران قرار داده كه تردد كشتي راني در اين تنگه حياتي را كنترل كنه . فراموش نكنيم كه اين آبراه شاهرگ حياتي خود ما هم هست ، چه از نظر صادرات نفت كه نان مردم ما به آن وابسته است و چه از نظر واردات ( با توجه به اينكه مرزهاي زميني ما كاملا در كنترل آمريكا است ،مرز با تركيه ، مرز با عراق ، مرز با آذربايجان ، مرز با افغانستان و مرز با پاكستان ) ، در واقع در صورت وقوع در گيري نظامي آمريكا قادر خواهد بود كه ايران را كاملا ايزوله كرده و كل واردات و صادرات هرنوع كالائي را كنترل نمايد .
با توجه به اهميت اين آبراه براي كشورهاي صنعتي و با توجه به تهديدات دائم ايران داير بر مسدود نمودن تنگه در صورت حمله آمريكا به ايران اين آبراه نه تنها از سوي آمريكا و ساير كشورهاي منطقه بلكه از سوي تمام كشورهاي ذينفع از جمله كشورهاي اروپائي با دقت و وسواس بينظيري زير نظر بوده و مراقبت ميشود .
توجه داشته باشيد كه در صورت آغاز مخاصمه نظامي و بسته شدن مرزهاي زميني و هوائي ما با جهان خارج تنگه هرمز شاهرگ حياتي ما خواهد بود و مطمئن باشيد كه آمريكا اين تنگه را كنترل كرده و تنها راه ارتباطي ما با جهان خارج قطع خواهد كرد ، بستن اين آبراه توسط ايران درست به اين ميماند كه كسي بر شاخي از درخت نشسته و همان شاخ را اره كند .
كسانيكه مسدود كردن اين گذرگاه توسط ايران را محتمل ميدانند اولا از ميزان وابستگي ايران به جهان خارج غافلند و ثانيا برداشت بسيار اغراق آميزي از توانائي نظامي ايران براي مسدود نمودن و بخصوص مسدود نگاه داشتن اين آبراه دارند.
ادامه دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه داشته باشند در صورتی که ده ها یا شایدم صدها نفتکش مورد هدف قرار بگیره چه فاجعه زیست محیطی برای خلیج فارس پیش میاد ، گرچه در بحبوحه جنگ کسی دلش به حال ماهی های دریا نمیسوزه ولی به یاد داشته باشیم که بالاخره یک روزی این جنگ تموم میشه و ما میمونیم و میلیون ها بشکه نفت که سرتاسر خلیج فارس رو الوده کرده و باید میلیارد ها دلار خرج بشه تا بتونیم این الودگی رو از بین ببریم! حالا مشکلات دیگه بماند (از بین رفتن شغل ماهیگیری و بیکاری هزاران نفر و ...!) به نظر من به جای حمله به نفتکش ها باید به پالایشگاه ها و خطوط انتقال نفت حمله کنیم تا دیگه نفتی برای بارگیری وجود نداشته باشه و حداقل خیالمون از این بابت راحته که تا مدت ها بدون نیاز به درگیری با نفت کش ها و احتمالآ ناوهای محافظ نیروهای اعتلاف از انتقال نفت به بازار های جهانی جلوگیری شده. یه راه دیگه ای که وجود داره حمله شیمیایی یا عملیات کماندویی به ناو ها و نفت کش هاست تا بعد از از بین بردن خدمه تمام تجهیزات و نفت و حتی کشتی های اونها رو به غنیمت بگیریم!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Parviz, تنگه هرمز آبراهی است که تمام آن در کنترل نیروی دریایی ایران است. از نظر دفاع طبیعی هم تنگه هرمز یک عرض قابل مشخص و محدود برای عبور کشتیهای بزرگ و نفتکش دارد. از بعد نظامی هم تنگه هرمز مکانی است محدود که امکان مانور را از ناوهای بزرگ میکند و بهترین شناور جنگی در این آبراه قایقهای کوچک میباشد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادامه

بخصوص توجه آقا سعيد را به اين قسمت جلب ميكنم
تنگه هرمز بشدت و با دقت توسط ناوگان نيروي دريائي آمريكا كنترل ميشود ، حتما به خاطر داريد كه چندي قبل يكي از قايق هاي سپاه پاسداران بانزديك شدن بيش از حد به ناوهاي آمريكائي نزديك بود كه موجب واكنش اين نيروها بشود ، در اين روز قايق ايراني در تنگه هرمز به سه ناو USS Hopper ، ناو
USS Port Royal و ناو USS Ingrham كه مشغول گشت در تنگه هرمز بودند نزديك شده بود .


USS Hopper

USS Port Royal

USS Ingraham

قايق سپاه در گير در ماجرا
در واقع عبور هيچ يك از ادوات دريائي نيروهاي مسلح ايران از تنگه هرمز بدون گذر از تير رس كشتي هاي نيروي دريائي آمريكا امكانپذير نيست و با جستجو در اينتر نت ميتوانيد ليست كاملي از كشتي هاي نيروي دريائي آمريكا در تنگه هرمز را بيابيد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته پرویز جان باید به شما خاطرنشان کنم که این منطقه ماست و آمریکا اگر 400 ناو هم داخل خلیج فارس داشته باشد باز هم برتری با ماست! و نیازی هم به بستن تنگه نیست یک تیر هم کافی هست که بهای نفت تکان بخورد! و باید باز هم به شما خاطرنشان کنم که سپاه نیازی به نزدیک شدن با ناوها رو نداره با وجود اژدرها، موشک ها، پهبادها در نوع انتهاری و جنگنده و مین های پرتاب شونده از راه دور که قابلیت کار گذاشتن 300 مین در ساعت رو دارند! و... و اون خبری هم که فرمودید یک جوسازی آمریکایی بیشتر نبود! یک طوری می گید واکنش اینگار چه غلطی هم می خواستن بکنن به فرض اینکه حقیقت داشته باشه؟! ظرف چندین دقیقه تمام ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس به قراضه های آهنگی برای محل سکونت ماهی ها تبدیل می شد! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از نظر دفاع طبیعی هم تنگه هرمز یک عرض قابل مشخص و محدود برای عبور کشتیهای بزرگ و نفتکش دارد.

از بعد نظامی هم تنگه هرمز مکانی است محدود که امکان مانور را از ناوهای بزرگ میکند و بهترین شناور جنگی در این آبراه قایقهای کوچک میباشد.

قویاً تایید میشه.
اما صادرات نفت فکر میکنند ایران پس برای چیه خط لوله صلح رو مایل هست که زود راه بندازه حتی بدون حضور هند
چون راحت میتونه از طریق بنادر شرقی مثل چابهار نفت رو (البته نه مثل خارک) صادر کنه

اما فاجعه زیست محیطی. وقتی تنگه بسته میشه و نفتکش نمیتونه رد بشه .دیگه چه لزومی به زدن اونها هستش.
منم هم بیشتر با زدن پالایشگاه و خط لوله موافقم فرقی هم نمیکنه کجا باشه! خلیج فارس،آمریکا،کانال سوئز ومصر،اروپا

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس با این اوصاف بستن تنگه هرمز باید به عنوان اخرین راهکار مطرح بشه. ولی به نظر من بهتره که ما با امریکا معامله کنیم! یعنی نفتکش در برابر نفتکش! ما باید به امریکا پیام بدیم تا زمانی که کشتی های نفتکش و پالایشگاه های ما در خلال جنگ مورد حمله قرار نگیره ما هم حملات متقابل رو بر علیه تاسیسات نفتی و نفتکش ها انجام ندیم یا به عبارتی اونها به ما اجازه تولید و ارسال نفت رو بدن تا ما هم همین اجازه رو به دیگران بدیم!(باز کردن تنگه هرمز) اینطوری هم ما اسیب کمتری می بینیم و میتونیم در حین جنگ از فروش نفت منبع درامد داشته باشیم و هم غرب! گرچه امریکایی ها یک خیانت کار بزرگ هستند و به هیچ پیمانی پایبند نیستند مگر تا زمانی که منافع شون ایجاب کنه ولی به هر حال این پیمان میتونه از اسیب های جدی به کشور ما جلوگیری کنه (دقت داشته باشید که فقط در تاسیسات نفتی و پالایشگاهی موجود در منطقه پارس جنوبی چند صد میلیارد دلار سرمایه گذاری شده!!!)

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم

 • مطالب مشابه

  • توسط hans
   موشک ضد زره صاعقه 2

   دوستان امیدوارم تکراری نباشد من جستجو کردم چیزی پیدا نکردم.
   موشک ضد زره صاعقه 2 بهینه سازی شده ی موشک ضد زره دراگون امریکایی است که توسط مهندسین و متخصصین صنایع دفاع مهندسی معکوس و بهینه شده است و توسط نیروی زمینی ارتش مورد استفاده قرار می گیرد.این موشک از نظر برد بهینه سازی شده است به طوری که برد نهایی دراگون امریکایی 500 متر است ولی برد موشک صاعقه 1000 تا 1090 متر بهینه شده است,همچنین سر جنگیه ان سنگین تر و نافذتر شده است.در اصل باید گفت این موشک مهندسی معکوس شده موشک سوپر دراگون است که اوایل دهه ی 90 بهینه شده بود.

   توضیحی مختصر در باره ی دراگون امریکایی
   این موشک ضد تانک هدایت شونده توسط کمپانی مک دانل داگلاس در امریکا ساخته شده است.سیستم هدایت موشک شامل سیستم دید در شب و سیستم گرما یاب که بر روی لانچر پرتاب نصب شده . همچنین این لانچر مجهز به یک دو پایه و یک باتری میباشد.این موشک قابل شلیک توسط یک نفر است و هدایت ان سیمی است.در دهه ی 90 سوپر دراگون 1 ساخته شد و پس از ان سوپر دراگون 2 که نسبت به نمونه ی اولیه خیلی کارامدتر و توانایی بیشتری دارد.


   دراگون امریکایی

   دراگون امریکایی


   spike-360
   Hans
  • توسط EBRAHIM
   از سال 1986 گزارشهاي دريافتي از ايران حاکي از برنامه توسعه و پيشرفت موشک بالستيکي ميان بردي بود که نامهاي مختلفي از قبيل Shahab 3،Shihab 3،Shehob 3 و يا Zelzal براي آن برگزيده شده بود.در سال 1993 ايران و کره شمالي همکاريهاي بسيار نزديکي را در جهت برنامه توسعه و پيشرفت موشکهاي سوخت مايع يک مرحله اي No-dong 1 و No-dong 2 آغاز کردند و احتمالا در همان زمان پاکستان نيز براي توسعه و پيشرفت موشکهاي Ghauri1/2 خود به اين برنامه ملحق شد. طراحي موشک No-dong کره شمالي بر اساس تکنولوژي ساخت موشک روسي SCUD B بنا نهاده شده بود که بعدها نيز امتياز ساخت موشکهاي SCUD B و SCUD C را نيز در اختيار کره شمالي قرار داد و آنها نيز نسخه بعدي آن را به ايران فروختند.

   موشکهاي No-dong و شهاب ٣ که به نظر مي‌آيد طراحي آنها بر اساس موشکهاي SCUD مدل B و C باشد شايد تنها در مقياس (کوچکتر يا بزرگتر بودن) تفاوت اندکي با هم داشته باشند.

   گزارشهاي ارسالي از ايران حاکي از آن است که ايران در حال بررسي خريد امتياز موشک شهاب No-dong کره شمالي و مجموع 150 فروند از اين موشکها مي‌باشد. همچنين ايران در نظر دارد که تمامي مراحل آزمايش برد و پرتاب اين نوع موشکها را در داخل خاک ايران انجام دهد،زيرا کره شمالي با شرايط سختي براي اين آزمايشها از قبيل :عدم صدور مجوز براي پرواز اين موشکها بر فراز خاک ژاپن از سوي اين کشور و فشار وارده از سوي چند کشور جهان از جمله آمريکا به کره شمالي براي ترک سريع برنامه‌هاي موشکي ايران روبه رو است .

   در سال 1997 ايران مشغول انجام آزمايش و تست هفت موتور براي توسعه ي برنامه هاي موشکي خود بود که اين موشک شهاب ٣ ناميده ميشد. منابع خبري معتقدند که کره شمالي در فاصله سالهاي 1994 تا 1995 تعداد اندکي موشک احتمالا 5 تا 12 فروند No-dong به همراه 4 خودروي مخصوص حمل موشک به ايران تحويل داده است و اين تحويل‌ها به علت فشار چندين کشور به کره از جمله آمريکا متوقف شد و بار ديگر از سال 1997 از سر گرفته شد. آنچه به نظر مي‌رسد اين است که توسعه و ظهور موشک شهاب ٣ ابتدا با مجوز صنايع هوافضاي ايران ودر نهايت مجلس به انجام رسيد و وظيفه آزمايش و نگهداري و عملياتي نگاه داشتن آن به صنايع موشکي همت در تهران سپرده شد که اين مرکز با در اختيار داشتن موتورهاي موشک و تانکرهاي سوخت ساخته شده در يک مرکز بزرگ و وسيع زير زميني واقع در خوجان به خوبي از انجام ماموريت محوله برآمده است.
   ======================================================


   در آوريل 1998 برنامه پرواز آزمايشي موشک بالستيکي ميان برد خود را که نام Ghauri 1 يا Hatef برآن نهاده شده بود به اجرا گذاشت که به نظر مي‌رسيد بسيار شبيه موشکهاي شهاب ٣ ايران و No-dong کره شمالي باشد که در نهايت باعث امضاي توافقنامه اي مشترک براي ساخت کمپاني‌اي واحد جهت برنامه‌هاي موشکي ميان سه کشور مزبور شد. به نظر مي‌رسد که تکنولوژي ساخت موشکهاي No-dong 1 و No-dong 2 از کره شمالي به ايران و پاکستان فرستاده شده است و به همين دليل موشکهاي شهاب ٣ و Ghauri 1 يا Hatef 5 بسيار به هم شبيه هستند. اولين برنامه پرواز آزمايشي موشک شهاب ٣ در ژولاي 1998 انجام شد دو فروند از اين نوع موشک نيز در سپتامبر 1998 به نمايش عمومي در آمد. يک منبع وابسته به منابع اسرائيلي گزارش کرد که ايران در حال ساخت و توسعه يک کلاهک هسته اي براي موشک شهاب ٣ مي‌باشد ، اما اين گزارشات از سوي مقامات ايراني تائيد نشده است. در سپتامبر 2000 يک موشک شهاب 3 مدل D آزمايش شد که ايرانيها عنوان کردند که از آن به عنوان نخستين وسيله پرتاب ماهواره در ايران استفاده خواهند کرد. اين موضوع نشان مي دهد که موتور استاندارد شهاب ٣ ابتدا يک موتور با سوخت جامد دو مرحله اي بود.

   برد موشك‌هاي نسل جديد «شهاب ۳»، در مقايسه با سري قبلي حدود ۱۰۰ درصد ارتقا پيدا كرده و از ۱۳۰۰ كيلومتر به ۲۵۰۰ كيلومتر افزايش يافته و خطاي هدف‌گيري که در نسل قبلي نسبت به برد آن ۸ در ده‌هزار بوده، در نسل جديد، به ۲ در ده‌هزار كاهش يافته است. نكته ديگر، سيستم اختصاصي ناوبري موشك‌هاي شهاب است كه موجب شده كساني كه ادعا دارند ايران اين موشك ها را از كشورهاي ديگر تهيه كرده است، اما اين سيستم ناوبري و الكترونيكي ساخته شده توسط متخصصان ايراني، جاي شبهه اي را باقي نگذاشته است. اين سيستم علاوه بر آنكه قدرت شناسايي و اصابت به اهداف را به گونه اي بسيار دقيق در اختيار ايران قرار داده است كه علاوه بر اطمينان از برخورد موشك به هدف موردنظر، در صورت خروج از مسير تعيين شده نيز مي تواند آن را تصحيح كرده و درصد اطمينان از برخورد را به نحو چشمگيري افزايش دهد. نكته ديگر در خصوص بهينه سازي استفاده از موشك هاي شهاب، تغيير زاويه شارژ موشك شهاب است كه از اين پس با زاويه صفر با سطح افق مورد استفاده قرار مي گيرد. اين تغيير موجب مي شود تا فواصل آماده سازي شليك موشك ها كمتر شده و قدرت متحرك سازي شليك ها را افزايش مي دهد تا شليك هايي نامحدود در زمانهاي كوتاه را شاهد باشيم.


   مشخصات:

   عملكرد: موشك بالستيك ميان برد
   سازنده:سازمان هوا و فضاي ايران
   طول:16.58 متر
   وزن:1780 كيلوگرم در مدل اوليه و 2.180 كيلوگرم در مدل هاي بعدي
   قطر: 1.38 متر
   برد: 1300 كيلومتر در مدل اول و 2500 كيلومتر در مدل هاي بعدي
   موتور: موتور تك مرحله اي با سوخت مايع در مدل اوليه و سوخت جامد در مدل بعدي
   وزن پرتاب: 17480 كيلوگرم
   كلاهك:بين 700 تا 1200 كيلوگرم
   دقت: 190m CEP
   زمان ساخت: ۱۹۹۷
   ==============================================================   =========================
   منبع
  • توسط yavarrr
   موشک نقطه‌زن سپاه 750 کیلومتری شد http://s6.uplod.ir/i/00822/vo2nsl4fkdv2.jpg
     موشک فاتح که به نظر میرسد موشک ذوالفقار از بسیاری جهات شبیه به آن باشد، دقیقترین موشک بالستیک ایرانی با میزان خطای زیر 5 متر است.   این موشک با سوخت جامد می‌تواند اهداف را در فاصله حدود 750 کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.   به نظر می‌رسد طول موشک ذوالفقار 8.9 متر، وزن مسلح آن حدود 4هزار کیلوگرم، قطر آن 68 سانتی متر و وزن سرجنگی آن نیز حدود500 کیلوکرم باشد که با سرجنگی بارانی گزینه مناسبی برای هدف قرار دادن مواضع دشمن و نیز باندهای فرودگاهی است.   البته در جریان این دو رژه، سامانه های مهم دیگری هم بعضا برای اولین بار به نمایش درآمدند که در آینده بیشتر از آنها خواهیم گفت.  
    
    
   http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950631000684#relatedVideoPane
    
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525480727839_25f_4x3.jpg
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525481327899_25f_4x3.jpg
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525483298096_25f_4x3.jpg
   http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/09/21/alalam_636100525483868153_25f_4x3.jpg
  • توسط shirazz
   در مراسمی با حضور سرلشکر جعفری در کارخانه زیرزمینی تولید موشک های بالستیک نیروی هوافضای سپاه، از موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول رونمایی شد.

   به گزارش خبرنگار سپاه نیوز؛  در مراسمی که امروز (پنج شنبه ۱۸ بهمن ) با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد ، موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول در کارخانه زیرزمینی تولید موشک های بالستیک سپاه رونمایی شد.

   فرمانده کل سپاه در این مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی سپاه همزمان با ایام گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را اثبات "ما میتوانیم" به جهانیان دانست و اظهار کرد : تولید انبوه موشک های پیشرفته دقیق و هوشمند با آخرین تکنولوژی که نقطه اوج پیشرفت در عرصه موشکی است، امروز به همت فرزندان ملت ایران در نیروی هوافضای سپاه تحقق یافته است.

   سرلشکر جعفری با اشاره به نمایش کارخانه زیرزمینی تولید موشک های بالستیک نقطه‌زن سپاه برای نخستین بار، گفت: رونمایی از این شهر تولید موشک در اعماق زمین، پاسخی به یاوه‌گویی‌های غربی ها است که تصور می کنند با تحریم و تهدید می توانند ما را محدود کرده و از اهداف بلندمان بازدارند.
   فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در این مراسم امنیت ملت ایران را خط قرمز نیروهای مسلح برشمرد و اظهار کرد: با وجود توطئه ها و تهدیدات دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ، طبیعی است که ما نیز به حرکت خود ادامه دهیم و امروز به پاس پایداری و مقاومت خوزستانی های غیور ،به ویژه مردم قهرمان و مقاوم دزفول در دفاع مقدس ، از موشک هوشمند زمین به زمین "دزفول "رونمایی کردیم که آخرین دستاورد و محصول حوزه تحقیقات نیروی هوافضای سپاه است.
   وی با تاکید بر اینکه حرکت ما در حوزه موشک‌های زمین به زمین دائمی است ،با برشماری ویژگی‌های موشک هوشمند دزفول اظهار کرد : این دستاورد مهم به لحاظ ابعاد و اندازه به هندسه موشک ذوالفقار بسیار نزدیک می باشد ؛ موشک ذوالفقار ۷۰۰ کیلومتر برد دارد ، اما موشک دزفول هزار کیلومتر برد داشته و افزایش ۳۰۰ کیلومتری برد آن به واسطه به‌کارگیری فناوری‌های جدید در این محصول دفاعی است ، قدرت انهدام و تخریب این موشک نیز به دلیل نوع موادی که در سر جنگی آن به کارگیری شده، دو برابر موشک ذوالفقار است.
   http://www.sepahnews.com/index.php/component/k2/item/7225-با-حضور-فرمانده-کل-سپاه-صورت-گرفت-؛-نمایش-کارخانه-زیرزمینی-تولید-موشک-های-بالستیک-سپاه-برای-اولین-بار-رونمایی-از-موشک-بالستیک-هوشمند-زمین-به-زمین-دزفول.html
   سردار حاجی زاده کارخانجات ساخت موشک را امکانی گرانبها و حیاتی برشمرد واظهار کرد:  جمهوری اسلامی ایران شروع کننده هیچ جنگی نیست،  اما قرار هم نیست در برابر دشمنان غافلگیر شویم ، از این رو هم امکانات عملیاتی و هم کارخانجات تولیدی خود را در اعماق زمین و به صورت محرمانه تعبیه کرده ایم تا از دسترسی دشمنان دور بماند.
  • توسط ziarratt
   فیلم پرتاب موشک قیام با کیفیت خوب
   http://www.mediafire.com/?biv0pfa71k3bl
 • مرور توسط کاربر    0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.