Recommended Posts

دوستان هرکسی نظری در این رابطه داره بیان کنه . بستن تنگه هرمز کاری استراتژیک یا عملی اشتباست.؟ توان ایرا ن دربستن این تنگه با وجود نیروی دریایی امریکا چقدر است؟ چند ماه یا روز یاساعت این کار امکان پذیره ؟ راهکار شما استفاده از کدام سلاح هاست؟ این کار درصورت وقوع جنگ احتمالی برضد ایران چند ساعت به طول خواهد انجامید ؟سرعت عمل.. آیا بستن این تنگه راهگشای جنگ احتمالی است یا فقط عملی پرهزینه واشتباه ؟ آیا این کار باعث فشار براسرائیل می شود ؟ برغرب چه طور؟ اگر فشار ایجاد شود چه قدره ؟آیا مانع از ادامه جنگ میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بيشتر از 15 ميليون نفر از گشنگى گوشت ننه باباشونو ميخورن :oops: اين عربارو ميگما icon_cheesygrin اگه تنگه هرمز باسه يك هفته بسته بشه اينجوري ميشه. شايد يك هفته هم زياد باشه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر من به عنوان اهرم سياسي كاربرد داره البته فقط لازم يك نفتكش در پيت منفجر كنيم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بايد از سلاح اصلي ايران در برابر ناو ها يعني قايق هاي تند رو حامل مواد منفجره استفاده كنيم!!!!! يه طرح هاي قشنگي براي اين كار هست كه ما نبايد دستمون رو رو كنيم!!!! icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا زمانيكه ناوگان ايالات متحده تو خليج فارس مستقره اونها نميزارن كار به بستن تنگه هرمز بكشه . يادمون نره كه همسايه اونوري تنگه هرمز عمان است و بايد اون هم همكاري كنه . اگه تنگه رو ببنديم خودمون نفت چطور صادر كنيم . در كل اگه ما بتونيم پيامدهاي بستن آبراهه رو تحمل كنيم بقيه كشور هاي ذينفع بيشتر از ما ضرر ميكنن فكر كنم اروپا و ژاپن فلج بشن و قيمت نفت سر به فلك بكشه ولي شايد امريكا در چاههاي نفتشو باز كنه و باعث تعادل بازار نفت بشه و بتونه نتيجه احتمالي رو به نفع غرب رقم بزنه . با همه اينها بستن تنگه حربه خوبي و بايد آخرين تير تركش ما باشه البته اگه اين كار رو روي زمين انجام بديم بهتره يعني استفاده از موشك چون فكر نميكنم هواپيماهاي ما در حال حاضر توانايي مقابله با هواپيماهاي عربستان كويت امارات و... رو داشته باشن . در ضمن بايد پي درگير شده با كل كشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس رو به تنمون بماليم چون اونها بد جوري متضرضر ميشن . نهايتا اميدوارم كار با گفتمان برطرف بشه چون اگه مجبور به اين كار بشيم خومون هم خيلي ضرر ميبينم

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فراموش نکنید که ما اقتصاد بسیار ضعیفی داریم با اینهمه ثروت رتبه پنجم تورم در دنیا رو داریم تازه تورمی که مسکن توش حساب نشده مسکن 400% با بستن تنگه هرمز من موندم خودمون چکار باید بکنیم هر چند که اگرم ما نبندیم باز برامون فرق نمیکنه چون آمریکا نمیزاره نفتکشای ما به اقیانوس برسن.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه مثال مستهجن داريم ولي چه كنيم كه بالاخره هست: ميگن ديگي كه كه برا ما نجوشه بهتره سر سگ توش بجوشه ! يا يه چيزي شبيه اين!!! وقتي ما نتونيم نفت صادر كنيم ميخوام هفتاد سال سياه كسي ديگه نتونه! درگيري ما با آمريكا مثل درگيري دو تا كشتي گير مثبت 120 كيلوي كه توي يه اتاق 2*2 با هم درگيري خونيني پيدا كردن و توي اين اتاق دو در دو چند تا بچه چند ماه كوچيك هم هست ( ميني كشور هاي عرب : به بزرگي جسه بعضي هاشون نگاه نكنيد غيرت...) خوب خودتون فكر كنيد چي ميشه! ما 2000 كيلومتر مرز آبي داريم با استفاده از مين پخش كن هاي جديد اين قابليت وجود داره كه در ظرف 24 ساعت هزاران هزار مين رو - روي فرش مين ها توي خليج فارس و درياي عمان قرار بديم . ترسي از بستن تنگه نداشته باشين! همين الان كه هيچي نشده - نفت بشكه اي 120 دلار شده( اوپك) در صورت بسته شدن تنگه هرمز همه اقتصاد متذلزل جهان از هم ميپاشه !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي خوشحالم كه بسياري از دوستان جواب واقع بينانه اي به اين سوال دادند ، اجازه بديد اول كمي بيشتر با اين آبراه آشنا بشويم .

آبراه يا تنگه هرمز
تصویر

اين آبراه بطول 35 كيلومتر گذرگاه 25 درصد نفت مورد نياز آمريكا ، اروپا و ژاپن بوده و دو مسير رفت و برگشت به عرض تقريبي 3 كيلومتر را در بر ميگيره ، همانطور كه ميبينيد سه جزيره استراتژيكي تنب بزرگ و كوچك و ابوموسي سينه به سينه اين آبراه قرارگرفته و ظاهرا اين موقعيت را دراختيار ايران قرار داده كه تردد كشتي راني در اين تنگه حياتي را كنترل كنه . فراموش نكنيم كه اين آبراه شاهرگ حياتي خود ما هم هست ، چه از نظر صادرات نفت كه نان مردم ما به آن وابسته است و چه از نظر واردات ( با توجه به اينكه مرزهاي زميني ما كاملا در كنترل آمريكا است ،مرز با تركيه ، مرز با عراق ، مرز با آذربايجان ، مرز با افغانستان و مرز با پاكستان ) ، در واقع در صورت وقوع در گيري نظامي آمريكا قادر خواهد بود كه ايران را كاملا ايزوله كرده و كل واردات و صادرات هرنوع كالائي را كنترل نمايد .
با توجه به اهميت اين آبراه براي كشورهاي صنعتي و با توجه به تهديدات دائم ايران داير بر مسدود نمودن تنگه در صورت حمله آمريكا به ايران اين آبراه نه تنها از سوي آمريكا و ساير كشورهاي منطقه بلكه از سوي تمام كشورهاي ذينفع از جمله كشورهاي اروپائي با دقت و وسواس بينظيري زير نظر بوده و مراقبت ميشود .
توجه داشته باشيد كه در صورت آغاز مخاصمه نظامي و بسته شدن مرزهاي زميني و هوائي ما با جهان خارج تنگه هرمز شاهرگ حياتي ما خواهد بود و مطمئن باشيد كه آمريكا اين تنگه را كنترل كرده و تنها راه ارتباطي ما با جهان خارج قطع خواهد كرد ، بستن اين آبراه توسط ايران درست به اين ميماند كه كسي بر شاخي از درخت نشسته و همان شاخ را اره كند .
كسانيكه مسدود كردن اين گذرگاه توسط ايران را محتمل ميدانند اولا از ميزان وابستگي ايران به جهان خارج غافلند و ثانيا برداشت بسيار اغراق آميزي از توانائي نظامي ايران براي مسدود نمودن و بخصوص مسدود نگاه داشتن اين آبراه دارند.
ادامه دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه داشته باشند در صورتی که ده ها یا شایدم صدها نفتکش مورد هدف قرار بگیره چه فاجعه زیست محیطی برای خلیج فارس پیش میاد ، گرچه در بحبوحه جنگ کسی دلش به حال ماهی های دریا نمیسوزه ولی به یاد داشته باشیم که بالاخره یک روزی این جنگ تموم میشه و ما میمونیم و میلیون ها بشکه نفت که سرتاسر خلیج فارس رو الوده کرده و باید میلیارد ها دلار خرج بشه تا بتونیم این الودگی رو از بین ببریم! حالا مشکلات دیگه بماند (از بین رفتن شغل ماهیگیری و بیکاری هزاران نفر و ...!) به نظر من به جای حمله به نفتکش ها باید به پالایشگاه ها و خطوط انتقال نفت حمله کنیم تا دیگه نفتی برای بارگیری وجود نداشته باشه و حداقل خیالمون از این بابت راحته که تا مدت ها بدون نیاز به درگیری با نفت کش ها و احتمالآ ناوهای محافظ نیروهای اعتلاف از انتقال نفت به بازار های جهانی جلوگیری شده. یه راه دیگه ای که وجود داره حمله شیمیایی یا عملیات کماندویی به ناو ها و نفت کش هاست تا بعد از از بین بردن خدمه تمام تجهیزات و نفت و حتی کشتی های اونها رو به غنیمت بگیریم!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Parviz, تنگه هرمز آبراهی است که تمام آن در کنترل نیروی دریایی ایران است. از نظر دفاع طبیعی هم تنگه هرمز یک عرض قابل مشخص و محدود برای عبور کشتیهای بزرگ و نفتکش دارد. از بعد نظامی هم تنگه هرمز مکانی است محدود که امکان مانور را از ناوهای بزرگ میکند و بهترین شناور جنگی در این آبراه قایقهای کوچک میباشد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادامه

بخصوص توجه آقا سعيد را به اين قسمت جلب ميكنم
تنگه هرمز بشدت و با دقت توسط ناوگان نيروي دريائي آمريكا كنترل ميشود ، حتما به خاطر داريد كه چندي قبل يكي از قايق هاي سپاه پاسداران بانزديك شدن بيش از حد به ناوهاي آمريكائي نزديك بود كه موجب واكنش اين نيروها بشود ، در اين روز قايق ايراني در تنگه هرمز به سه ناو USS Hopper ، ناو
USS Port Royal و ناو USS Ingrham كه مشغول گشت در تنگه هرمز بودند نزديك شده بود .


USS Hopper

USS Port Royal

USS Ingraham

قايق سپاه در گير در ماجرا
در واقع عبور هيچ يك از ادوات دريائي نيروهاي مسلح ايران از تنگه هرمز بدون گذر از تير رس كشتي هاي نيروي دريائي آمريكا امكانپذير نيست و با جستجو در اينتر نت ميتوانيد ليست كاملي از كشتي هاي نيروي دريائي آمريكا در تنگه هرمز را بيابيد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته پرویز جان باید به شما خاطرنشان کنم که این منطقه ماست و آمریکا اگر 400 ناو هم داخل خلیج فارس داشته باشد باز هم برتری با ماست! و نیازی هم به بستن تنگه نیست یک تیر هم کافی هست که بهای نفت تکان بخورد! و باید باز هم به شما خاطرنشان کنم که سپاه نیازی به نزدیک شدن با ناوها رو نداره با وجود اژدرها، موشک ها، پهبادها در نوع انتهاری و جنگنده و مین های پرتاب شونده از راه دور که قابلیت کار گذاشتن 300 مین در ساعت رو دارند! و... و اون خبری هم که فرمودید یک جوسازی آمریکایی بیشتر نبود! یک طوری می گید واکنش اینگار چه غلطی هم می خواستن بکنن به فرض اینکه حقیقت داشته باشه؟! ظرف چندین دقیقه تمام ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس به قراضه های آهنگی برای محل سکونت ماهی ها تبدیل می شد! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از نظر دفاع طبیعی هم تنگه هرمز یک عرض قابل مشخص و محدود برای عبور کشتیهای بزرگ و نفتکش دارد.

از بعد نظامی هم تنگه هرمز مکانی است محدود که امکان مانور را از ناوهای بزرگ میکند و بهترین شناور جنگی در این آبراه قایقهای کوچک میباشد.

قویاً تایید میشه.
اما صادرات نفت فکر میکنند ایران پس برای چیه خط لوله صلح رو مایل هست که زود راه بندازه حتی بدون حضور هند
چون راحت میتونه از طریق بنادر شرقی مثل چابهار نفت رو (البته نه مثل خارک) صادر کنه

اما فاجعه زیست محیطی. وقتی تنگه بسته میشه و نفتکش نمیتونه رد بشه .دیگه چه لزومی به زدن اونها هستش.
منم هم بیشتر با زدن پالایشگاه و خط لوله موافقم فرقی هم نمیکنه کجا باشه! خلیج فارس،آمریکا،کانال سوئز ومصر،اروپا

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس با این اوصاف بستن تنگه هرمز باید به عنوان اخرین راهکار مطرح بشه. ولی به نظر من بهتره که ما با امریکا معامله کنیم! یعنی نفتکش در برابر نفتکش! ما باید به امریکا پیام بدیم تا زمانی که کشتی های نفتکش و پالایشگاه های ما در خلال جنگ مورد حمله قرار نگیره ما هم حملات متقابل رو بر علیه تاسیسات نفتی و نفتکش ها انجام ندیم یا به عبارتی اونها به ما اجازه تولید و ارسال نفت رو بدن تا ما هم همین اجازه رو به دیگران بدیم!(باز کردن تنگه هرمز) اینطوری هم ما اسیب کمتری می بینیم و میتونیم در حین جنگ از فروش نفت منبع درامد داشته باشیم و هم غرب! گرچه امریکایی ها یک خیانت کار بزرگ هستند و به هیچ پیمانی پایبند نیستند مگر تا زمانی که منافع شون ایجاب کنه ولی به هر حال این پیمان میتونه از اسیب های جدی به کشور ما جلوگیری کنه (دقت داشته باشید که فقط در تاسیسات نفتی و پالایشگاهی موجود در منطقه پارس جنوبی چند صد میلیارد دلار سرمایه گذاری شده!!!)

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم