super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[right]من دقیقا مشکلم با همین استثتاء ها هست [/right]
[right]ما در تمام اصول اخلاقی خودمون و فکری خودمون استثنا داریم میشه جائی یک کاری رو انجام داد که ذر همه مواقع اشتباه هست [/right]
[right]حاضر هم نیستیم نتایج رو بپذیریم مثلا ما لازم بود عملیات انتحاری انجام بدیم ولی همونکارو بنیادگرایان دیگه انجام بدن میشه توطئه[/right]
[right]شما وقتی کاری رو انجام می دیدن با کارتون الگو می دیدن ...[/right]
[right]امام حسین مکه رو ترک کرد با اینکه براش امنترین جاها بود فقط برای اینکه نکنه اونا کاری بکنن که حرمت حرم الهی شکسته بشه [/right]
[right]من این اگر و اما رو قبول ندارم [/right]
[right]ولی کار به اینجا ختم نشد در همین کشور در مجله چاپ کردن کسانیکه به عملیات انتحاری علاقه دارن بیام اسم بنویسن [/right]
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1397649215' post='372832']
[right]جناب امینور اینکه کسی مثل دوران به اختیار فردی دست به این کار بزنه تا تئوریزه کردن و تبدیل به یک روش برای مبارزه امری متفاوت هست کار امثال دوران قهرمانانه و هیچ ربطی به کسانیکه برای اینکار هدایت وآموزش می بینن نداره[/right]
[/quote]

. یعنی افرادی که دست به عملیات انتحاری ویا استشهادی زدن به اجبار بوده .اونها هم خودشون این روش رو انتخاب کردن . وقتی جناب دوران اینکار رو میکنه یعنی بهش اعتقاد داشته و اون رو یه روش برای مبارزه می دونست بله شرایط اینها با هم تفاوت میکرد .

یعنی قبل از حزب ا.. گروه دیگه ایی این کار رو نکرده بود . دوستان کامیکازه های ژاپنی دیگه مشهور هستن . پس اگه قرار باشه به کسی خورده بگیرند به ژاپنی هاست نه به حز ب ا.. . جنگ خودمون هم اقسام زیادی از این دست درگیریها داشته . شهید هاشمی خودش رو با وانت به بالگرد عراقی در جزایر مینو میزنه (به نقلی ) بارها وبارها شده که رزمندگان خودشون رو روی مین انداختن این ایا یه روش نبوده و شهادت طلبانه نیست . حملاتی که به مواضع عراقی ها میشده اینا شهادت طلبانه نبوده .
نیروهای حزب ا. که هموش با خودرو حمله نمیکردن . بارها شده در گروههای چند نفری به مواضع صیهونیستها یورش بردن که یا بمب همراه داشتن و یا نداشتن و بعضا هم سالم برگشتن

این بهانه خوبی نیست که چون حزب ا.. بر ضد صیهونیستها با توجه به شرایطش یه روش درست رو که قبلا هم استفاده شده رو در پیش گرفته و بعد از مدتی اون رو رها کرده محکوم کنیم چرا چون القاعد بمب به خودش می بنده و مساجد رو رد میکنه رو ی هوا . ویرایش شده در توسط aminor
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسلحه وقتی دست منه یار من و وقتی دست حریف منه دشمن منه. اسلحه همون اسلحه است با همون کارایی ولی این کجا و آن کجا... موضوع روشنه.
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1397650404' post='372834']

[right]من دقیقا مشکلم با همین استثتاء ها هست[/right]
[right]ما در تمام اصول اخلاقی خودمون و فکری خودمون استثنا داریم میشه جائی یک کاری رو انجام داد که ذر همه مواقع اشتباه هست[/right]
[right]حاضر هم نیستیم نتایج رو بپذیریم مثلا ما لازم بود عملیات انتحاری انجام بدیم ولی همونکارو بنیادگرایان دیگه انجام بدن میشه توطئه[/right]
[right]شما وقتی کاری رو انجام می دیدن با کارتون الگو می دیدن ...[/right]
[right]امام حسین مکه رو ترک کرد با اینکه براش امنترین جاها بود فقط برای اینکه نکنه اونا کاری بکنن که حرمت حرم الهی شکسته بشه[/right]
[right]من این اگر و اما رو قبول ندارم[/right]
[right]ولی کار به اینجا ختم نشد در همین کشور در مجله چاپ کردن کسانیکه به عملیات انتحاری علاقه دارن بیام اسم بنویسن[/right]
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
امام حسين عليه السلام مکه را ترک کرد چون 18000 دعوتنامه و بيعت نامه از کوفه داشت ! ضمنا کافي بود از محدوده حرم خارج شود تا حرمت الهي شکسته نشود ! بعد با همان هايي که مي خواستند او را به شهادت برسانند روبرو شود نه اينکه زن و بچه و يارانش را بردارد و تا کوفه برود و در صحراي خشک و بي آب به شهادت برسد . بله امام اين کار را کرد که به ما الگو بدهد که زماني که اميد استفاده از سپاه 18000 نفري است نيازي به کارهاي ديگر نيست . امام مي دانست کوفيان وفا ندارند چرا که در ميان ايشان زيسته بود و سرنوشت و پدر و برادرش را ديده بود . اما مامور به اتمام حجت و عمل به تکليف الهي بود که اگر جز اين عمل مي کرد شهادت وي و يارانش اثر شهادت در کربلا را نداشت .
ضمن اينکه دو نفر شکم مردم را با چاقو پاره مي کنند به يکي ۱۰ ميليون تومان پول مي دهند ( پزشک جراح) ديگري را دار مي زنند ( قاتل ) نفس عمل ( دريدن شکم با چاقو ) يکي است ولي نيت و تکليف و نتيجه متفاوت است . يکي موجب حيات مردم مي شود يکي حيات را از مردم مي گيرد .
بنابراين طبيعي است که بين استشهاديون و انتحاريون تفاوت از زمين تا آسمان است حتي اگر عمل ايشان يکي باشد .
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]جناب امینور در تمام جنگ ها ما داشتیم این نمونه رو سربازی که در وسط میدان جنگ جان خودش رو فدا می کنه حتی اگه داوطلبانه بوده باشه ربطی به کسی که با هدف اینگونه عملیات آموزش و فرستاده نشده نداره[/right]
[right]واسه همین این قیاس اشتباه هست ممکن هست در ابتداء یکسری عملیات بوده که توجیه داشته برای حزب الله ولی بعدش چی ؟ چه کسانی نشستن تئوریزه کردن و این روش به یک روش هدفمند کردن ؟[/right]
[right]جناب الکترو فقط می تونم بگم مقایسه شما و نکاه اسلحه گونه و ابزاری شما به جان یک انسان فقط برای من جای تاسف داره و اینکه اینم واضح شما مثل خیلی دیگه از واضحات خودمون هست که معلوم نیست از کی واضحات شده[/right]

[quote name='zed' timestamp='1397652292' post='372837']
امام حسين عليه السلام مکه را ترک کرد چون 18000 دعوتنامه و بيعت نامه از کوفه داشت ! ضمنا کافي بود از محدوده حرم خارج شود تا حرمت الهي شکسته نشود ! بعد با همان هايي که مي خواستند او را به شهادت برسانند روبرو شود نه اينکه زن و بچه و يارانش را بردارد و تا کوفه برود و در صحراي خشک و بي آب به شهادت برسد . بله امام اين کار را کرد که به ما الگو بدهد که زماني که اميد استفاده از سپاه 18000 نفري است نيازي به کارهاي ديگر نيست . امام مي دانست کوفيان وفا ندارند چرا که در ميان ايشان زيسته بود و سرنوشت و پدر و برادرش را ديده بود . اما مامور به اتمام حجت و عمل به تکليف الهي بود که اگر جز اين عمل مي کرد شهادت وي و يارانش اثر شهادت در کربلا را نداشت .
ضمن اينکه دو نفر شکم مردم را با چاقو پاره مي کنند به يکي ۱۰ ميليون تومان پول مي دهند ( پزشک جراح) ديگري را دار مي زنند ( قاتل ) نفس عمل ( دريدن شکم با چاقو ) يکي است ولي نيت و تکليف و نتيجه متفاوت است . يکي موجب حيات مردم مي شود يکي حيات را از مردم مي گيرد .
بنابراين طبيعي است که بين استشهاديون و انتحاريون تفاوت از زمين تا آسمان است حتي اگر عمل ايشان يکي باشد .
[/quote]
جناب زد امام حسین وقتی از مکه خارج هنوز حتی مشخص نبود کجا می خواد بره در مدینه این تصمیم گرفته شد
خودشون تنها دلیل خروج از مکه رو حفظ حرمت حرم اعلام می کنن
البته ایشون می تونستن برای شرائط خاص مثل همه کارهای فعلی ما استثناء قائل بشن
ولی هیج چیز به اندازه شکستن اصول اخلاق و ارزش ها هزینه نداره
البته درک می کنم ما براتون حرف من اولویت نداشته باشه
بهر حال ما فرزندان دوره اگر و اما هستیم
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1397653245' post='372839']

[right]جناب امینور در تمام جنگ ها ما داشتیم این نمونه رو سربازی که در وسط میدان جنگ جان خودش رو فدا می کنه حتی اگه داوطلبانه بوده باشه ربطی به کسی که با هدف اینگونه عملیات آموزش و فرستاده نشده نداره[/right]
[right]واسه همین این قیاس اشتباه هست ممکن هست در ابتداء یکسری عملیات بوده که توجیه داشته برای حزب الله ولی بعدش چی ؟ چه کسانی نشستن تئوریزه کردن و این روش به یک روش هدفمند کردن ؟[/right]
[right]جناب الکترو فقط می تونم بگم مقایسه شما و نکاه اسلحه گونه و ابزاری شما به جان یک انسان فقط برای من جای تاسف داره و اینکه اینم واضح شما مثل خیلی دیگه از واضحات خودمون هست که معلوم نیست از کی واضحات شده[/right]

جناب زد امام حسین وقتی از مکه خارج هنوز حتی مشخص نبود کجا می خواد بره در مدینه این تصمیم گرفته شد
خودشون تنها دلیل خروج از مکه رو حفظ حرمت حرم اعلام می کنن
البته ایشون می تونستن برای شرائط خاص مثل همه کارهای فعلی ما استثناء قائل بشن
ولی هیج چیز به اندازه شکستن اصول اخلاق و ارزش ها هزینه نداره
البته درک می کنم ما براتون حرف من اولویت نداشته باشه
بهر حال ما فرزندان دوره اگر و اما هستیم
[/quote]
امام ابتدا در مدينه بودند و پس از تلاش حاکم مدينه براي بيعت گرفتن از ايشان براي يزيد رهسپار مکه شدند و مدتي در آنجا بودند و در همان مکه بود که نامه ها رسيد و به دنبال آن مسلم بن عقيل را به کوفه فرستادند و پس از اينکه تعداد بيعت کنندگان با مسلم به 18000 نفر رسيد مسلم بن عقيل نامه براي امام فرستاد که به سوي کوفه بياييد . بنابراين حرکت امام بدون برنامه نبود . ايشان مناسک حج را تا حضور در عرفات به جاي آوردند و تنها روز آخر مناسک را به جاي نياورده و به سوي کوفه حرکت کردند که اين روز آخر مصادف با توطئه عليه جان ايشان بود . بنابر اين به طور طبيعي رفتن ايشان مي توانست تنها يک روز به تاخير بيافتد . ايشان نيازي به استفاده از استثنا و شرايط خاص نداشتند . استثنا و شرايط خاص براي ايشان حمله ناگهاني و بدون اطلاع به ايشان در داخل مسجدالحرام بود که به دليل اطلاع ايشان از اين حمله قبل از وقوع حرکت را به سمت کوفه آغاز کردند . من فکر مي کنم اين توطئه به دليل اخباري که از کوفه درباره بيعت با مسلم رسيده بود طرح ريزي شد . چرا که امام مدت زيادي را در مکه بودند و عمال بني اميه مي توانستند در اين مدت نقشه ريخته و ايشان را به شهادت برسانند نه اينکه نيرو از جانب شام براي به شهادت رساندن امام فرستاده شود و آنقدر هم قضيه فوري فوتي باشد که بخواهند وسط مراسم حج که زمان جاهليت هم به خاطر آن جنگ را کنار مي گذاشتند و در داخل حرمي که بت پرستان هم براي آن حرمت قائل بودند امام را به شهادت برسانند .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][color=#666666][font=Tahoma][size=3]ب) توطئه قتل امام:[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]حرکت امام از مکه به کوفه در روز ترویه برای بسیاری ایجاد سؤال کرد و آنان از حضرت علت این کار را پرسیدند، از جمله ابن عباس، که حضرت فرمود: «کشته شدن در مکانى دیگر براى من دوست داشتنى‏تر از کشته شدن در مکّه است».(4)[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]نیز به عبداللَّه بن زبیر فرمود: «به خداوند سوگند! اگر یک وجب خارج از مکّه کشته شوم، براى من دوست داشتنى‏تر است تا آن که داخل مکّه کشته شوم. به خداوند سوگند! اگر به لانه‏اى پناه برم، مرا از آن بیرون خواهند کشید تا آن چه را از من مى‏خواهند، به دست آورند».(5)[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]نیز به برادرش محمد حنفیه، به صراحت از ترور خویش توسط یزید در محدوده حرم امن الهى سخن به میان آورد .(6) در بعضى از متون به صراحت آمده که یزید، عده‏اى را با سلاح‏هاى فراوان براى ترور امام به مکّه فرستاد.(7)[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]ج) هتک حرمت حرم:[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]اگر امام در حرم الهی (مکه) کشته می‌شد، حرمت حرم شکسته می‌شد، گرچه در این میان گناه بزرگ از آن قاتلان و جنایتکاران اموى باشد.[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]حضرت این مطلب را در برخورد با عبداللَّه بن زبیر به صراحت بیان مى‏دارد.(8)[/size][/font][/color][/right]

[right]http://www.pasokhgoo.ir/node/2816[/right]
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1397656626' post='372845']

[right][color=#666666][font=Tahoma][size=3]ب) توطئه قتل امام:[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]حرکت امام از مکه به کوفه در روز ترویه برای بسیاری ایجاد سؤال کرد و آنان از حضرت علت این کار را پرسیدند، از جمله ابن عباس، که حضرت فرمود: «کشته شدن در مکانى دیگر براى من دوست داشتنى‏تر از کشته شدن در مکّه است».(4)[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]نیز به عبداللَّه بن زبیر فرمود: «به خداوند سوگند! اگر یک وجب خارج از مکّه کشته شوم، براى من دوست داشتنى‏تر است تا آن که داخل مکّه کشته شوم. به خداوند سوگند! اگر به لانه‏اى پناه برم، مرا از آن بیرون خواهند کشید تا آن چه را از من مى‏خواهند، به دست آورند».(5)[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]نیز به برادرش محمد حنفیه، به صراحت از ترور خویش توسط یزید در محدوده حرم امن الهى سخن به میان آورد .(6) در بعضى از متون به صراحت آمده که یزید، عده‏اى را با سلاح‏هاى فراوان براى ترور امام به مکّه فرستاد.(7)[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]ج) هتک حرمت حرم:[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]اگر امام در حرم الهی (مکه) کشته می‌شد، حرمت حرم شکسته می‌شد، گرچه در این میان گناه بزرگ از آن قاتلان و جنایتکاران اموى باشد.[/size][/font][/color]
[color=#666666][font=Tahoma][size=3]حضرت این مطلب را در برخورد با عبداللَّه بن زبیر به صراحت بیان مى‏دارد.(8)[/size][/font][/color][/right]

[right][url="http://www.pasokhgoo.ir/node/2816"]http://www.pasokhgoo.ir/node/2816[/url][/right]
[/quote]
وقایع این روز:
در این روز؛ فرستادن نامه امام حسین علیه السلام به کوفه پس از شهادت مسلم بن عقیل:
بسم الله الرحمن الرحیم: از طرف حسین بن علی بسوی برادران مؤمن و مسلمان
سلام علیکم.
.... من روز سه شنبه هشتم ماه ذی حجه که روز ترویه است از مکه معظمه بسوی شما حرکت نموده ام. موقعی که فرستاده من بر شما وارد شد در کار خود شتاب کنید و کوشا باشید زیرا من در همین روزها نزد شما خواهم آمد و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
[url="http://rasekhoon.net/article/show-16009.aspx"]http://rasekhoon.net/article/show-16009.aspx[/url]
لازم به ذکر است که خبر شهادت مسلم در بين راه مکه و کوفه به امام رسيد و پس از آن بود که جدا شدن افراد از کاروان امام آغاز شد . نامه مسلم به امام در 11 ذي قعده يعني نزديک به يک ماه قبل از حرکت امام به مکه نوشته شده بود . بنابراين حرکت امام به کوفه قطعي بوده و تنها منتظر انجام مناسک حج تمتع بودند که اين توطئه ايشان را از انجام حج تمتع بازداشت .

[font="Tahoma"][size="2"][color="#ff0000"]روزشمار حرکت حضرت مسلم به کوفه تا شهادت[/color][/size][/font]
[font="Tahoma"][size="2"][b]15 رمضان 60:[/b] رسیدن هزاران نامه دعوت به دست امام،سپس فرستادن مسلم بن‏ عقیل به کوفه برای بررسی اوضاع[/size][/font]
[font="Tahoma"][size="2"][b]5 شوال 60:[/b] ورود مسلم بن عقیل به کوفه،استقبال مردم از وی و شروع آنان به بیعت[/size][/font]
[font="Tahoma"][size="2"][b]11 ذی قعده 60:[/b] نامه نوشتن مسلم بن عقیل از کوفه به امام حسین و فراخوانی به ‏آمدن به کوفه[/size][/font]
[font="Tahoma"][size="2"][b]8 ذی حجه 60:[/b] دستگیری هانی،سپس شهادت او، خروج مسلم بن عقیل در کوفه با چهار هزار نفر،سپس پراکندگی‏ آنان از دور مسلم و تنها ماندن او و مخفی شدن در خانه طوعه. تبدیل کردن امام حسین‏«ع‏» حج را به عمره در مکه، ایراد خطبه برای مردم و خروج از مکه همراه با 82 نفر از افرادخانواده و یاران به طرف کوفه.[/size][/font]
[font="Tahoma"][size="2"][b]9 ذی حجه 60:[/b] درگیری مسلم با کوفیان،سپس دستگیری او و [b]شهادت مسلم[/b] بر بام‏ دار الاماره کوفه[/size][/font]

[font="Tahoma"][size="2"][font="Tahoma"][size="2"][url="http://www.tarikhaneh.com/farsi/monasebatha/moslem1.htm"]http://www.tarikhaneh.com/farsi/monasebatha/moslem1.htm[/url][/size][/font][/size][/font]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قیاس اشتباه اینه که حزب ا. رو به نوعی تحریک کننده عملیات انتحاری بر ضد بی گناهان بدونیم . در چند جنگ بوده ایا زیاد بوده که نیروهای خودشون رو روی مین می نداختن تا مسیر باز شه ایا این یک روش نبوده یک برنامه نبوده ایا عملیات استشهادی نیست در جنگ خودمون بارها وبارها این اتفاق افتاده . فقط که نمیشه عملیات انتحاری رو در یه دسته خاص جا بدیم . بلکه ممکنه گفته شه روی مین نمی انداختن ولی کارها شبیه به این رو انجام میدان .عملیاتهای استشهادی هم همینطوره

ایا این حزب ا. وایران بود ونشست به النصره داعش طا لبان القاعده چچنی ها و.. گفت عملیات انتحاری بر ضد بی گناهان انجام بدید که در عراق در ایران خودمون کانون اصلی این حملات متوجه شیعیان بوده .

اگر میخواید دنبال کسی بگیرید که این روش رو جا انداخته هدفمند کرده ژاپنی ها زودتر از حزب ا. و ایران این کار رو کردن . پس باید به ژاپنیها ایراد گرفت در حالی که اینگونه نیست

دوست عزیز شاید شما بی این دست عملیاتها اعتقادی نداشته باشید اصلا ایرادی نداره .

اما نمیشه کسی دیگر رو به جای دیگران سرزنش کرد . اگر داعش اگر النصره اگر چچنی ها اگر حزب ا. اگر ایران اگر صیهونیستها !! و.. بر ضد مراکز نظامی دست به اینگونه عملیات بزنند هیچ ایرادی نداره این یک روشه .

انتقاد من نسبت به شما نیست بلکه نسبت به کسانیه که یه روزی خودشون یه کاری رو انجام دادن و بهش معتقد بودن و دیگران رو به خاطر انجام ندادن و اعتقاد نداشتن سرزنش میکردن ولی حالا دقیقا برعکس اون کار انجام میدن و فکر میکنند با یه عذر خواهی تمام چیزها تموم میشه . نه خیر اگه واقعا معتقد هستن که اشتباه کردن باید بهای اشتباشون رو هم بدن ویک عذر خواهی بهای اشتبای بزرگ نیست .

فکر کنم چند سال پیش یه مستند ساز امریکایی برنامه ایی درباره همین عملیات های استشهادی حزب ا . وایران ساخته بود و اخر سر هم الگوی عملیات های انتحاری القاعده رو به نحوی ایران و حزب ا. و حتی شهید فهمیده قرار داده بود . البته من کل مستند رو ندیدم و این موضوع مربوط به چند سال پیشه ممکنه برخی چیزها ور جا انداخته باشم

(جناب jalilnoori سوء تفاهم پیش نیاد . اگه موضوع اون مستند رو عنوان کردم اصلا منظورم این نیست که شما هم تحت تاثیر اون مستند و .. قرار گرفتید )

البته اینجا هم تاپیک تحولات عراقه . به نوعی از دوستان معذرت میخوام که این موضوع رو توی این تاپیک عنوان کردم
[b] [/b] ویرایش شده در توسط aminor
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته این گونه عملیات های انتحاری از قدیم الایام بوده .
مثلا طرف که می دونست تو جنگ تن به تن حریفش ازش یک سر و گردن بالاتره ، از جانش می گذشت تا حریفش رو هم با خودش بکشه ( از اولین نمونه ها بود )
حتی در روش های رزمی به خصوص شمشیر زنی هم داریم که این کار به عنوان آخرین تکنیک ازش یاد می شده
حتی ما می تونیم دفاع مدافعین برلین رو در جنگ جهانی دوم هم جزو عملیات های انتحاری قرار بدیم چون عملا داشتن انتحار می کردند

ولی اینکه خودت رو ببری وسط یک مرکز غیر نظامی منفجر کنی تا ایجاد وحشت کنی ، از ابداعات سلفیون هست که ریشه اش به فلسطین بر می گرده . ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنایات داعش تمامی ندارد...
استان کرکوک.
[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/2996.jpg[/IMG]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/2997.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/thumb_2997.jpg[/IMG][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/3002.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/thumb_3002.jpg[/IMG][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/3003.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/thumb_3003.jpg[/IMG][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/3005.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/thumb_3005.jpg[/IMG][/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/3000.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/thumb_3000.jpg[/IMG][/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='armagdon' timestamp='1397732343' post='372949']
این زرنگ ها همیشه با لباس مبدل نیروها رو خفت گیری میکنند
[/quote]
خوب کم هوش و حواسی خود نیروهای عراقی هم هست باید شب ها عبور و مرور رو به حداقل برسونن و یا کدهای تائید خاصی قرار بدن دیگه این عراقی ها شورش رو در آوردن هر چند وقت یکبار چند تا پاسگاه و پایگا هشون رو خفت می کنن.
آدم عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشه ولی ارتش های عربی از سوریه تا عراق و.... ظاهرا عادت کردن از یک سوراخ چند ده هزار بار گزیده بشن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/2996.jpg

داشتن پاسور بازی می کردند .
حداقل کلاسش از پفیلا خوردن بیشتره.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا ایران هیچ اقدامی در عراق نمیکنه؟ این دیگه واقعا به طور مستقیم به امنیت ملی ما وابسته هست. دارن مسیر رود فرات رو عوض میکنن! میدونید این یعنی چی؟ یعنی زیر آب رفتن برخی شهرها و قطعی آب در برخی شهر های شیعه نشین جنوبی. یعنی خشکسالی در مناطق جنوبی عراق. داعش کم کم داره میرسه به مرز ایران. نکنه اونقدر به خودمون اطمینان داریم که فکر میکنیم راحت میتونیم جلوشون رو بگیریم؟ ایران میتونه با انجام یک عملیات هوایی موفق تاسیسات مهندسی داعش رو که در حال عوض کردن بستر رود فرات هستند هدف قرار بده. عراق که نیرو هوایی نداره و با هلیکوپتر هم که نمیشه اینکار رو بکنه. واقعا این اژدهای هفت سر خیلی خطرناک شده. خدا شاهده فقط که اینا از کجا دارن تغذیه میشن. خیلی خیلی خیلی بعید هست که داعش همه این امکانات، نیرو ها و منابع مالی رو خودش تنهایی و بدون کمک هیچ دولتی انجام داده باشه. خدا به خیر کنه فقط. ای کاش ما هم مثل اسرائیل دشمنانمون رو وقتی اینطور خطرشون نزدیک حس میشد، خارج از مرزهامون هدف قرار میدادیم. اسرائیل حداقل از این نظر برای خیلی از کشور ها الگو هست. ما هم باید قبل از اینکه دیر بشه اقدام کنیم، فقط امیدوارم سوریه ما رو از عراق غافل نکرده باشه. ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.