super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

یک منبع عراقی اعلام کرد که حمله بامداد امروز پنجشنبه گروهک داعش به سد موصل خنثی شد و نیروهای کرد و ارتش عراق موفق شدند آن را دفع کنند.
بنا بر گزارش شبکه خبری «روداو» عراق، یک منبع در نیروهای نظامی کُرد (پیشمرگه) عراق، گفت که داعش بامداد پنجشنبه ساعت ۲، از سه محور به سد موصل یورش آورد اما نیروهای کرد با پشتیبانی ارتش عراق آن را دفع کردند.
به گفته این منبع در روستای «سهلج» در نزدیکی سد موصل (در شمال عراق) تعدادی از نیروهای داعش کشته شدند اما تعداد آنان مشخص نیست.
این منبع عراقی همچنین خبر داد که «این حمله، نهمین حمله داعش به سد موصل از زمان پس‌گیری روستای سهلج است» اما نیروهای پیشمرگه با پشتیبانی ارتش عراق، موفق شدند این حملات را دفع کنند.
بنا بر گزارش این منبع عراقی، بر خلاف اینکه این حمله از سه جهت به سد موصل انجام شده است، اما نیروهای مدافع، موفق شدند در نیم ساعت سرنوشت حمله را به سود خود تغییر بدهند.
سد راهبردی موصل، در ۵۰ کیلومتری شمال شهر موصل در استان نینوی در شمال عراق و بر رود دجله بنا شده است. این سد در سال ۱۹۸۳ به طول بیش از ۳ کیلومتر و ارتفاع ۱۳۱ متر بنا شده و بزرگ‌ترین سد عراق و چهارمین سد بزرگ در خاورمیانه به شمار می‌رود.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دادگاه کیفری «الرصافه» عراق «نوری شاویس» دبیر پیشین وزارت دفاع این کشور را به اتهام فساد مالی و اقدامات غیرقانونی به ۳ سال حبس محکوم کرد.
بنا به گزارش وبگاه خبری «شفق نیوز» عراق، کمیته تحقیقات وابسته به هیئت سلامت (اداری) در پرونده مذکور اعلام کرد که دادگاه به صورت غیابی و بر اساس ماده ۱۳۱ قانون مجازات عراق، وی را به ۳ سال حبس محکوم کرده است.
در حکم دادگاه آمده است که «فرد محکوم فراری، چندین فقره تخلف و رفتار غیرقانونی در قراردادهای امضا شده میان وزارت دفاع عراق و شرکت حسن الوکیل مرتکب شده است».
به گفته این دادگاه، ادله کافی برای محکومیت دبیر پیشین وزیر دفاع وجود داشته و کسانی که از اقدامات وی زیان دیده‌اند حق طلب خسارت دارند.
در مدتی که حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق شده است، دولت عراق تاکنون عزل و نصب‌های متعددی در میان وزارتخانه‌ها و نهادهای نظامی و امنیتی انجام داده است. این اقدامات در راستای مبارزه با فساد در این کشور انجام شده است

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هلاکت ۳ سرکرده داعش در تکریت

گردان های حزب الله با پشتیبانی نیروهای مردمی عراق ۱۳ تروریست داعش از جمله سه تن از فرماندهان خشن این گروهک را در جنوب تکریت به هلاکت رساندند.

"عمر یاسین احمد المزروعی و قعقاع عاصی یاسین الحشماوی و مصطفی علی خلای الحشماوی" سه سرکرده داعش بودند.
نیروهای اطلاعات گردان های حزب الله با تروریست های داعش در روستای العجیله در منطقه بوحشمه شهرستان بلد درگیر شدند.
نیروهای ارتش عراق و داوطلبان مردمی، چهارده روستا را در غرب شهر الرمادی از دست تروریستهای داعش آزاد کردند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

10885111_858896130841848_418366082431664

موانع نشون میدن داعش هنوز به صورت همه جانبه توسط نیروی هوایی به چالش کشیده نشده . این موانع با توجه به تاریخچه تحول موانع ضد فرود (  anti-landing defences ) بخصوص در جنگ جهانی دوم نشون میده این تهدید صرفا به صورت بالقوه برای داعش مطرح است نه بالفعل !

در این مورد پیشنهاد من  تولید صد تا صد و پنجاه گلایدر حمل نیرو با ظرفیت بالای 2 تا 4 تن ( حداقل ) است ، ابتدا با این گلایدر های ارزان قیمت در فرودگاه ها حجم مناسبی نیرو پیاده بکنند ( 30 گلایدر 40 نفره = 1200 نفر ) و با مختصری حمایت لجستیکی و رزمی هوایی ، فرودگاه ها را تا محدوده سبز ( محدوده خطر برای پرنده های در حال فرود یا برخواست ) امن بکنند .

بعد خود فرود گاه ها تبدیل میشوند به منطقه پشتیبانی برای نیروهای عمل کننده ....

---

فقط بدونین که بعد از یک الی دو و نیم سال آینده داعش ضمن مقاوم شدن در برابر تاکتیک های نیروی هوایی ، خود نیز شروع به بهره برداری از فرود گاه ها خواهد کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله شیمیایی داعش در استان الانبار

شبکه راشا تودی به نقل از منابعی گزارش داده که داعش در حملات خود در استان الانبار عراق از سلاح‌های حاوی گاز شیمیایی کلر استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه راشا تودی به نقل از منابعی گزارش داده که داعش در حملات خود در استان الانبار عراق از سلاحهای حاوی گاز شیمیایی کلر استفاده کرده است.

این گزارش که به نقل از منابع امنیتی منتشر شده میگوید که این حملات در مناطقی که غیرنظامیان حضور داشتند صورت گرفته است.

این اولین بار نیست که تکفیریهای داعش از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده میکند؛ پیش از این و در ۱۵ سپتامبر دولت عراق از حمله شیمیایی به نیروهای نظامی عراق توسط داعش خبر داده بود.

براساس گزارش راشا تودی، تفاوت حملات جدید در این است که علیه غیرنظامیان انجام شده است.

براساس گزارش پرس تی وی، این حملات در شهر «حیت» در شمال غرب الرمادی مرکز استان انبار صورت گرفته است.

http://www.tabnak.ir/fa/news/460976/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصاویری جدید از داخل سنجار

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ «زعیم علی» فرمانده نیروی پیشمرگه در محورهای شرق و غرب دجله در جنگ با داعش اعلام کرد که تاکنون ۱۱ حمله بزرگ انجام شده و هم اکنون ۳۰ درصد سنجار (شنگال) در کنترل نیروهای پیشمرگه است. ما پیشروی چشمگیری داشته‌ایم و در حال آماده سازی برای آزادسازی کامل سنجار هستیم.

787f746274195fe2bacd04ae4b5ef60a.jpg
f218654dd6199ef8dd196799d42f8726.jpg
13cbf7356949592c01b37d2e0d2f6b71.jpg
54ba9b6ca366fdf4e13c7bb23c027e5c.jpg
69277a70adfefab89fa94ed74a82efe4.jpg
c50b2a3c08831dba0b9e317a816b64a8.jpg
e6e016eb0dbf679c0d9bc3f2691834a9.jpg
93d7b5bb5cd5fffb8cc1101ba0011654.jpg
2b332fb6325ecce6b20b5902d8d65adb.jpg
04637348090b2bb3e5670018bf25a1ce.jpg
efc5e554ad0187f4a2deec2c3cd4e29f.jpg
704bde2e6163e5f41558ddb93d2f5513.jpg
dfbfa40a028fc5639f976e93f3f4cf46.jpg
4a131dbc5d4512944c14e40876354dfd.jpg
cf2a497522ba7771b29d0bf8afba7791.jpg
2d9e9acc43971c5b57a68de9f9a52dbd.jpg
6ad949ca2f47a07cd95a526c7f02205b.jpg
d7da23c8f500d3a0a65a50118b1d8baa.jpg
f39e9c0041db45870ec03c9105f351b1.jpg
bd594e2150f48b1d3b84671a965b70f3.jpg
942b05745f34ab6f5273b4ffe41db0a5.jpg
0b892463d35b688de6634d671bb4be13.jpg
21d140adb7665e18bf814acb8de71fa8.jpg
a335bf3e6f50fd2c382319baeb6adf9c.jpg
c3b1810eef91b61881892fce4ce9eba3.jpg
fb8745fd05fc05c1d408be699b770820.jpg
0e2f34636b55e7526f15eb4d6899367e.jpg
eff630dbd64717bb194acecd44691bd1.jpg
c993793f78a479521612e236621446eb.jpg
0e0677ad4656ac8e483825c4697bccc5.jpg
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت شما...

از مدت ها قبل که در این سایت حضور دارم شاهد این رفتار عجیب شما هستم،شما وقتی فرمایشات رهبر کشورمون در مورد وحدت بین اهل تشیع رو قبول نداری .چه حقی داری از طرف اهل تشیع واقعی حرف بزنی ؟!

و هی سنی ها را بکوبی....

ما ترکمن ها هم تو جنگ ها هشت سال دفاع مقدس برای دفاع ازخاک وطنمون شهید دادیم ... آزاده ، جانباز دادیم

سزای ما هی شنیدن این جملات از سوی شماست ؟؟؟

کوبیدن سنی های ایران چه سودی برای ما داره ؟؟؟

کی ما به شما بی احترامی کردیم ؟!

این واقعا عادلانه نیست که هی ما را بکوبید و انتظار احترام داشته باشید ( درحالی که هیچ وقت همچین چیز هایی از اهل سنت خصوصا ما ترکمن ها دیده نشده ! که بین برداران اهل تشیع توهینی کرده باشیم)

من خودم به شخصه دوستان زیادی از اهل تشیع دارم ،روابطم هم بسیار صمیمانه هست حتی صمیمی تر از هم زبان ها خودم... و از این دوستان جز خوبی چیزی ندیدم، و ما در مسجد دانشگاه مون کنار هم نماز میخونیم ...بدون این که عار داشته باشیم از خوندن نماز کنار هم...

http://www.irinn.ir/sitefiles/13921010/سیاسی/سربازان%20شیعه%20و%20سنی%20عراق.jpg

البته این نظر شخصی شماست و نمیشه به همه هم وطن ان عزیزمون تعمیم داد ...

ببخشید واقعا نمیتونستم جواب ندم ...
برادر مطلبو بد گرفتی اتفاقا ما سپاپگزار تمام اقلیت های دینی و قومی کشورمون هستیم که به فضل خداوند و تحت رهبری حضرت ایت الله خامنه ای وحدتمون رو حفظ کردیم
منظور از وحدت اسلامی وحدت بین کشور های اسلامی برای یک هدف واحد هست الان عربستان و اردن و ... کشور اسلامی هستم ولی ایا ما میتونیم با اینها متحد شیم و وحدت بوجود بیاریم؟خیر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت شما...

سلام

زبان ما مو در آورده بخدا نمیدونم چه سودی از هر نظر اختلاف بین مسلمین برای ما داره که بعضی دوستان اینجوری رفتار میکنن

قبلا گفتم بازم میگم وحدت به این معنی نیست که سنی ها یا  شیعیان بخشی از دینشون رو ول کنن به این معنی هست که یه فضای حسن تفاهم درست بشه که اگر کسی خواست بحث علمی کنه به دور از حاشیه بحث علمی و تاریخی انجام بده و در آخر خودشون میدونن و وجدانشون هر طرف حقه رو انتخاب کنن. تکفیر چه از طرف شیعه و چه از طرف سنی محکوم هست.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام خدمتmars1
اختلافشون از بدترین نوع یعنی تضاد کامل در ایدولوژی است
دونفر روفرض کن برای مسافرت اگر دارای ایدولوژی. متضاد باشن یکی از پاتایا سر در میاره یکی از مکه این دونفر به هیچ عنوان همسفر نمیشن اما اختلاف در استراتژی که معمولا کشورهااختلافشون از این نوع هست(چون همگی مادیگرایی رو ترویج میکننو در ایدولوژی تقریبا یکسانند) مثل این میمونه که مسافرا هردو مذهبی ان یکی مکه رو ودیگری کربلا رو انتخاب میکنه رسیدن به توافق برا این دو راحتتره و اختلاف بعدی در تاکتیک هست که مثلا هردو کربلا رو انتخاب کردن اما در زمینی یا هوایی رفتن اختلاف هست که تقریبا توافق به راحتی انجام میشه اینارو که گفتم فکر کنم مال سوم راهنمایی بود
اختلاف ما نگاهمون به جهان هست مادیگرایی درمقابل معنوی گرایی یک نگاه به رسانه های دو طرف بندازی روشن هست شیطان پرستی دربرابر خداپرستی اگر اینا دلیلی بر دشمنی نیست شما یک دلیل برا دشمنی المان و انگلستان و بقیه توجنگ جهانی بیار فکر کنم یه۴۰میلیونی کشته شدن احتمالا بیدلیل
حالا اینا تازه بغیر از دشمنی های اینها درصدر اسلام عقاید اخرزمانی و خیلی چیزهای حتی دنیایی دیگه (مثل برتری جویی منطقه ای و توسعه طلبی و از نیل تافرات بودن اسراییل و تجزیه کشورهای منطقه بخاطر حفظ امنیتشون و قدرت اتمی بودنشونو خطر احتمالی استفاده از اونو وغیره ) هستش ویرایش شده در توسط vatanam
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام به شما و همه دوستان

يك سوال خيلي جدي ازتون دارم ...

منهاي شعار ها و توپ و تشر طرفين

فقط 1 دليل بياريد كه ايران دشمن اسرائيله  !!!

فقط 1 دليل ...

شما میشه بفرمایید چه جور دلیلی؟ خیلی واضح نیست. یکی از مهم ترین برهان هاش اینه که ایران اسراییل رو به رسمیت نشناخته. حالا اگه برهان دیگه ای میخواید؟ جنسش رو بفرمایید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام خدمتmars1
اختلافشون از بدترین نوع یعنی تضاد کامل در ایدولوژی است
دونفر روفرض کن برای مسافرت اگر دارای ایدولوژی. متضاد باشن یکی از پاتایا سر در میاره یکی از مکه این دونفر به هیچ عنوان همسفر نمیشن اما اختلاف در استراتژی که معمولا کشورهااختلافشون از این نوع هست(چون همگی مادیگرایی رو ترویج میکننو در ایدولوژی تقریبا یکسانند) مثل این میمونه که مسافرا هردو مذهبی ان یکی مکه رو ودیگری کربلا رو انتخاب میکنه رسیدن به توافق برا این دو راحتتره و اختلاف بعدی در تاکتیک هست که مثلا هردو کربلا رو انتخاب کردن اما در زمینی یا هوایی رفتن اختلاف هست که تقریبا توافق به راحتی انجام میشه اینارو که گفتم فکر کنم مال سوم راهنمایی بود
اختلاف ما نگاهمون به جهان هست مادیگرایی درمقابل معنوی گرایی یک نگاه به رسانه های دو طرف بندازی روشن هست شیطان پرستی دربرابر خداپرستی اگر اینا دلیلی بر دشمنی نیست شما یک دلیل برا دشمنی المان و انگلستان و بقیه توجنگ جهانی بیار فکر کنم یه۴۰میلیونی کشته شدن احتمالا بیدلیل
حالا اینا تازه بغیر از دشمنی های اینها درصدر اسلام عقاید اخرزمانی و خیلی چیزهای حتی دنیایی دیگه (مثل برتری جویی منطقه ای و توسعه طلبی و از نیل تافرات بودن اسراییل و تجزیه کشورهای منطقه بخاطر حفظ امنیتشون و قدرت اتمی بودنشونو خطر احتمالی استفاده از اونو وغیره ) هستش

سلام به شما دوست عزیز

قربان آدم چیز فهم

قصد من هم همین صحبت کردن و برقراری دیالوگ است

فرمودید تضاد در ایدئولوژی دارند

آیا ایران با کره شمالی کمونیست و بسیاری از دوستان دیگر تضاد ایدئولوژیک ندارد ؟

آیا این اختلاف ایدئولوژیک باعث اصطکاکی تا این حد شده است ؟

پاسخ سوال این است که متآسفانه یا خوشبختانه اولین اصل لایتغیر در سیاست ، حفظ منافع است نه ایدئولوژی .

( جمله ای با این مضمون هم هست که حفظ نظام اوجب واجبات است )

سوال بعدی ، اختلاف ایدئولوژیک  ما با عربستان بیشتر است یا با اسرائیل ؟

ریختن خون شیعیان برای اسرائیلی ها صواب دارد یا سنی های تند رو ؟

ایدئولوژی اسرائیل با ایران متنافر است .... یعنی نه موازی است و نه تقاطع دارد ! 

حتی اگر آنها به دنبال نیل تا فراتشان باشند ، باز هم به مرزهای ایران نمی رسند

اما از آن طرف همین اسرائیل با ایران فصل مشترک هایی هم دارند :

هر دو توسط کشورهای عربی محاصره جغرافیایی شده اند

هر دو تضاد منافع شدیدی با اعراب دارند

مذهب رسمی هر دو کشور در کشورها منحصر به فرد است

ایرانی الاصل های زیادی در بدنه اسرائیل و حتی دولت حضور دارند

و .....

خواهش میکنم منصفانه قضاوت کنید

آیا شیعیان از نظر اسرائیلی ها مهدور الدم و کافر اند یا از نظر سعودی ها و اعوان انصارشان ؟

چه برای ایران و چه برای اسرائیل چه انگیزه و نفعی ( به لحاظ سیاسی ) وجود دارد که با کشوری که هیچ مرزی با آن ندارند در چند هزار کیلومتر آن طرف تر بکوبند و احیانآ جنگ هوایی یا حتی زمینی کنند

در حالی که دشمنان  راهبردی شان بیخ گوششان زوزه می کشند ؟!

در ابتدای جنگ ایران و عراق جنگنده های اسرائیل بلند شدند و نیروگاه اتمی عراق را بمباران کردند و رفتند !

حتی اگر بپذیریم که این کار به دلایل راهبردی و داخلی اسرائیل صورت گرفته ، ولی  باز معادلاتی از این دست که هم صدام و هم اسرائیل متحد آمریکا بودند ، به هم می خورد

من هم مثل شما معتقدم که ما احتمالا باید برای جنگ سرنوشت سازی آماده باشیم ، اما احتمالا با برخی از کشورهای عربی !

و اتقاقا الان که ابعاد بعضی مسائل روشن تر می شوند ، به سیاستمداران کشورم آفرین می گویم برای راه اندازی گروهی مثل حزب الله و ... که بتوانند در مواقع لزوم ( مثل همین حالا در سوریه ) به کمک ما بیایند

و نکته آخر :

همه می دانیم و می گوییم که سیاسیت بسیار امر پیچیده و غامضی است که لایه های پنهان زیادی دارد و گاها وقتی بعد از سالها برخی روابط و اسناد برملا می شود ، عالمی حیران و انگشت به دهان می مانند !

بد نیست از خودمان بپرسیم که آیا ما همه لایه های پنهان سیاست ها را می شناسیم ؟ و اگر نه ، دانستن چه چیزهایی در آینده مارا شگقت زده خواهد کرد ؟

البته همه اینها نظرات شخصی یک هموطن شما و دوستدار ایران است که ممکن هم هست کاملا اشتباه باشد

ارادتمند همه عزیزان :)

ویرایش شده در توسط mars1
  • Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت شما...

از مدت ها قبل که در این سایت حضور دارم شاهد این رفتار عجیب شما هستم،شما وقتی فرمایشات رهبر کشورمون در مورد وحدت بین اهل تشیع رو قبول نداری .چه حقی داری از طرف اهل تشیع واقعی حرف بزنی ؟!

و هی سنی ها را بکوبی....

ما ترکمن ها هم تو جنگ هشت سال دفاع مقدس برای دفاع ازخاک وطنمون شهید ، آزاده ، جانباز دادیم

آیا سزای ما مدام شنیدن این جملات از سوی شماست ؟؟؟

کوبیدن سنی های ایران چه سودی برای ما داره ؟؟؟

کی ما به شما بی احترامی کردیم ؟!

این واقعا عادلانه نیست که هی ما را بکوبید و انتظار احترام داشته باشید ( درحالی که هیچ وقت همچین چیز هایی از اهل سنت خصوصا ما ترکمن ها دیده نشده ! که بین برداران اهل تشیع توهینی کرده باشیم)

من خودم به شخصه دوستان زیادی از اهل تشیع دارم ،روابطم هم بسیار صمیمانه هست حتی صمیمی تر از هم زبان ها خودم... و از این دوستان جز خوبی چیزی ندیدم، و ما در مسجد دانشگاه مون کنار هم نماز میخونیم ...بدون این که عار داشته باشیم از خوندن نماز کنار هم...

http://www.irinn.ir/sitefiles/13921010/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86%20%D8%B4%DB%8C%D8%B9%D9%87%20%D9%88%20%D8%B3%D9%86%DB%8C%20%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82.jpg

البته این نظر شخصی شماست و نمیشه به همه هم وطن ان عزیزمون تعمیم داد ...

نادان جاهل شما ببخش وعتصمو بحبل الله جمیعا ولاتفرقو

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام به شما دوست عزیز

قربان آدم چیز فهم

قصد من هم همین صحبت کردن و برقراری دیالوگ است

فرمودید تضاد در ایدئولوژی دارند

آیا ایران با کره شمالی کمونیست و بسیاری از دوستان دیگر تضاد ایدئولوژیک ندارد ؟

آیا این اختلاف ایدئولوژیک باعث اصطکاکی تا این حد شده است ؟

پاسخ سوال این است که متآسفانه یا خوشبختانه اولین اصل لایتغیر در سیاست ، حفظ منافع است نه ایدئولوژی .

( جمله ای با این مضمون هم هست که حفظ نظام اوجب واجبات است )

سوال بعدی ، اختلاف ایدئولوژیک  ما با عربستان بیشتر است یا با اسرائیل ؟

ریختن خون شیعیان برای اسرائیلی ها صواب دارد یا سنی های تند رو ؟

ایدئولوژی اسرائیل با ایران متنافر است .... یعنی نه موازی است و نه تقاطع دارد ! 

حتی اگر آنها به دنبال نیل تا فراتشان باشند ، باز هم به مرزهای ایران نمی رسند

اما از آن طرف همین اسرائیل با ایران فصل مشترک هایی هم دارند :

هر دو توسط کشورهای عربی محاصره جغرافیایی شده اند

هر دو تضاد منافع شدیدی با اعراب دارند

مذهب رسمی هر دو کشور در کشورها منحصر به فرد است

ایرانی الاصل های زیادی در بدنه اسرائیل و حتی دولت حضور دارند

و .....

خواهش میکنم منصفانه قضاوت کنید

آیا شیعیان از نظر اسرائیلی ها مهدور الدم و کافر اند یا از نظر سعودی ها و اعوان انصارشان ؟

چه برای ایران و چه برای اسرائیل چه انگیزه و نفعی ( به لحاظ سیاسی ) وجود دارد که با کشوری که هیچ مرزی با آن ندارند در چند هزار کیلومتر آن طرف تر بکوبند و احیانآ جنگ هوایی یا حتی زمینی کنند

در حالی که دشمنان  راهبردی شان بیخ گوششان زوزه می کشند ؟!

در ابتدای جنگ ایران و عراق جنگنده های اسرائیل بلند شدند و نیروگاه اتمی عراق را بمباران کردند و رفتند !

حتی اگر بپذیریم که این کار به دلایل راهبردی و داخلی اسرائیل صورت گرفته ، ولی  باز معادلاتی از این دست که هم صدام و هم اسرائیل متحد آمریکا بودند ، به هم می خورد

من هم مثل شما معتقدم که ما احتمالا باید برای جنگ سرنوشت سازی آماده باشیم ، اما احتمالا با برخی از کشورهای عربی !

و اتقاقا الان که ابعاد بعضی مسائل روشن تر می شوند ، به سیاستمداران کشورم آفرین می گویم برای راه اندازی گروهی مثل حزب الله و ... که بتوانند در مواقع لزوم ( مثل همین حالا در سوریه ) به کمک ما بیایند

و نکته آخر :

همه می دانیم و می گوییم که سیاسیت بسیار امر پیچیده و غامضی است که لایه های پنهان زیادی دارد و گاها وقتی بعد از سالها برخی روابط و اسناد برملا می شود ، عالمی حیران و انگشت به دهان می مانند !

بد نیست از خودمان بپرسیم که آیا ما همه لایه های پنهان سیاست ها را می شناسیم ؟ و اگر نه ، دانستن چه چیزهایی در آینده مارا شگقت زده خواهد کرد ؟

البته همه اینها نظرات شخصی یک هموطن شما و دوستدار ایران است که ممکن هم هست کاملا اشتباه باشد

ارادتمند همه عزیزان :)

عالی بود ولی بعضیها نمیخواهند بفهمند

• Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.