death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

اقا تو ایرانم 16 ملیون نفر میتونستند بجنگند ولی 3 ملیون نفر سابقه منطقه عملیاتی

آخه مساله اینه که الان تو کوبانی 2-3 هزار نفر تروریست پژاک و پ.ک.ک و حتی کومله و ... در حال جنگن نه مردم شهر. عکس این زن هایی هم که قرار داده شده از 4 کیلومتری معلومه که تبلیغاتی هست. شما مطمئن باش با سقوط کوبانی فقط تروریست هایی مثل تروریست های داعش سقط می شن. هیچ غیرنظامی در شهر باقی نمونده. کسانی که امروز تو کوبانی مظلوم نمایی می کنن همونایی هستن که دیروز تو ایران سر سربازهای وظیفه رو می بریدن و تو ترکیه راهزنی می کردن. همون کسانی هستن که نقده و پاوه رو به آتش کشیدن و نظامی و غیر نظامی رو باهم قتل عام کردن. همونایی هستن که چند سال پیش نه ... چند هفته پیش تو سوریه جنایت ها که نکردن ...

• Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نامه گروگان آمریکایی داعش به خانواده‌اش

میدونم که بازم دوستان بهم حمله میکنن ولی بزارین این حرفی که ته دلم گیر کرده بزنم.

تو این قضیه بریده شدن سر شهروندای آمریکایی و تهدیدهای تروریستی که علیه آمریکا وجود داره مردم آمریکام مقصرن و باید تقاص پس بدن. چون اونا بودن که به این سیاستمدارا رای دادن و بعد اون سیاستمدارا با اعمالشون خاور میانه رو به آتیش کشیدن پس نباید توقع داشته باشن که تبعاتی براشون نداشته باشه. چرا مردم آمریکا چشماشونو باز نمیکنن؟ این همه هم (از مردم عادی و روشنفکر) مینالن که آقا این شرکتای چند ملیتی و این بانک دارا خون مارو تو شیشه کردن ونمیدونم 99% ثروت دست یک درصده خوب پاشین یه کمپین بزنین حزب تشکیل بدین عده ای رو بیارین سر کار که شمارو از دست اونا نجات بدن. همه هم و غمشون اینه که ببینیم امسال فلان هنرپیشه تو مراسم اسکار چه لباسی میپوشه،آآآی فلان بازیگر و فلان خواننده که نامزد کرده بودن بهم زدن،فلانی به فلانی خیانت کرده،آآآآآآآآآآی فردا آیفون 6 میخواد بیاد به بازار بعد عین زامبیا از شب قبلش به فروشگاها حمله میکنن.نمیشه شما اونجا تو رفاه نسبی باشین بعد حاکماتون که خودتون بهشون رای دادین بیان با یه ملاقه اندازه بیل خاور میانه(و ایضا جاهای دیگه) رو هم بزنن و شمام هیچیتون نشه. خیلی از جوونای خاورمیانه که فریب این گروهای تروریستی رو خوردن به خاطر عقده های حاصل سیاستای حاکمای شما بوده که عضو اون گروهها شدن. بقول دکتر عباسی همینجا اعلام میکنم اگه مردم آمریکا دست به کارنشن باید شاهد این باشن که گروههای تروریستی سناریوهای سریال 24 رو انجا اجرا کنن icon_frown

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هزینه‌های جنگ با داعش را چه کسی می‌پردازد؟

شماری از کشورهای عربی خلیج فارس بیشتر هزینه های جنگ آمریکا و هم پیمانانش با داعش و جبهه النصره را که ماهانه بیش از یک میلیارد دلار برآورد می شود می پردازند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، گوینده شبکه تلویزیونی المنار پرسید هزینه های اولیه حملات ائتلاف بین المللی علیه داعش و جبهه النصره در سوریه و عراق چقدر است؟ و این مبالغ چگونه بین کشورهای شرکت کننده توزیع شده است؟

حسن حمزه گزارشگر المنار در گزارشی گفت: برآوردهای اولیه نشان می دهد هزینه حمله ائتلاف بین المللی علیه داعش و جبهه النصره در عراق و سوریه بیش از یک میلیارد دلار در ماه است. پنتاگون پیش از آغاز حملات به مراکز این دو شبکه هزینه های حمله را روزانه حدود هفت میلیون و پانصد هزار دلار برآورد کرده بود. جزئیات نشان می دهد رقم بیشتر از اینهاست.

واشنگتن در این عملیات از اسلحه پیشرفته استفاده می کند. هزینه هر فروند موشک توماهوک بیش از یک و نیم میلیون دلار است. هزینه هر ساعت پرواز هر یک از جنگنده های اف 22 بیش از شصت و هشت هزار دلار است. علاوه بر این، اسلحه و هزینه های دیگر را نیز باید مد نظر قرار داد. کارشناسان می گویند این برآوردها ، هزینه های حد اقلی است که کشورهای عضو ائتلاف به فرماندهی آمریکا متحمل خواهند شد.

صحبت از جنگی است که بیش از سه سال طول خواهد کشید. این حرف را باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت و همین باعث می شود ائتلاف با هزینه های بیشتری مواجه شود که مجبور خواهد شد متحمل شود به خصوص اگر ائتلاف تصمیم بگیرد عملیات خود را گسترش دهد و از تجهیزات بسیار پیشرفته استفاده و یگانهای نظامی زمینی نیز مستقر کند. شماری از ناظران و مراکز مطالعاتی پیش بینی می کنند چنین اتفاقی نیز خواهد افتاد و یگانهای نظامی زمینی وارد عمل خواهند شد.

پرسش درباره چگونگی تأمین این هزینه هاست. در واشنگتن صندوقی اعتباری، جدای از بودجه آمریکا برای تأمین هزینه های جنگ وجود دارد اما برای این جنگ بودجه ویژه ای وجود دارد که کشورهای عربی شرکت کننده در ائتلاف مانند عربستان، قطر و امارات بیشترین سهم پرداختی را به عهده دارند. کارشناسان می گویند کشورهای عربی بیش از نیمی از هزینه های این جنگ را به عهده گرفته اند که بار سنگینی بر این کشورهاست به خصوص اگر عملیات گسترش یابد و چند سال طول بکشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز کرد من کاملا میدونم از چی صحبت کنم . مقصر این اتفاقت که برسر مرم مضلوم کرد میاید  حماقت های برزانی و کورهای سیاسی و کار شکنیهای انها هست .
 .

لطفا منبع حرف هاتون رو بزاین

اینکه به طور مثال بگین :

مثل روز روشنه منبع خوبی نیست

ممنون میشم وقتی از خبری صحبت میکنین منب بزارین که صحت حرف شما بررسی بشه

با تشکر

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قسمت های شرقی کوبانی که توسط داعش تصرف شد شامل منطقه ی كانيَ عَرَبان و منطقه ی صنعتی هست ...

درگیری ها در ورودی جنوب غربی در جریانه ...

BzPjeQaCcAAdQRV.jpg

تپه ی راهبردی واقع در شرق کوبانی که بر شهر اشراف داره و دید آتش مناسبی برای داعش فراهم میکنه

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/BzRHqnnCMAAHa1U.jpg]thumb_BzRHqnnCMAAHa1U.jpg[/url]

**

العالم طی خبری اعلام کرد که شاکر وهیب و 10 تن دیگر از وحوش تروریست در کبیسه ی الانبار عراق بدست نیروهای ائتلاف به درک واصل شدند ...

این همون شخصیه که تقریبا یک سال پیش و قبل از حمله ی همه جانبه ی داعش در عراق ؛ در ویدیویی برای نشان دادن نا امن بودند راه ها ی ترانزیت ، اقدام به متوقف کردن 3 تریلی و اعدام راننده ها کرده بود ...

البته این اولین بار نیست که خبر کشته شدنش پخش میشه ، یادم میاد چند ماه بعد اوون قضیه گفتند کشته شده که انگار نشده بوود .... امیدوارم اینبار دیگه به درک واصل شده باشه .

alalam_635482219837309963_25f_4x3.jpg

thumb_alalam_635482219836989945_25f_4x3.  thumb_alalam_635482219837159955_25f_4x3.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

kxytwerd15vycho6n11m.jpg

من قبلا این نوع کلاش رو به وفور در کرمانشاه در پادگان سپاه دیدم

بنظرم اینا قبلا از ایران براشون ارسال شده

تصویر اولی قرمزه چطور میتونه با کفش پاشنه بلند در میدان رزم بدود؟

تصویر دوم هم که انگار قبلا کلاش ندیده چه برسه به استفاده

کلاش دسته داری که دست اون زن هست باحتمال زیاد ایرانی هست . کلاش های مختلفی رو از نزدیک باهاشون کار کردم اعم از روسی ، چینی ، کره ای . ولی هیچکدوم دسته دار نبودن .

اولین بار کلاش نویی که تازه از گریس درش آورده بودن دستم دادن (مال خیلی وقت پیشه بیشتر از ده سال) ساخت ایران بود و دسته دارش کرده بودن

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببینید ی.پ.گ تا چند هفته قبل اصلاً با مخالفین مکاری نداشت و در سد بافی بود به طوری که تا سال قبل سربازان و کارمندان اسد در شهر قامیشلو بودند.کهکترین خواست ترکیه از صالح مسلم در سفر هایش به ترکیه این بود که در کنار ارتش ازاد و در قالب مخالفین بجنگد .

هرکسی قبلاً عکس زبنان مسلح را در کوبانی می دید در اولین نگاه  می فهمید که یا این زنان در کوبانی نیستند و یا این عکس تبلیغاتی است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بی شک داعش توانسته است وارد محله شرق کوبانی شود .اگر حملات نیروهای ائتلاف علیه داعش در اطراف کوبانی نبود این اتفاق در روز های قبل اتفاق می افتد.

مرز مرشد پینار که در دو روز گذشته بسته شده بود برای اخرین اوارگان باز شده استکه در بین دویست نفر ورودی رخی از اعضای ی.پ.گ نیز هست.

هم اکنون جنگنده های ائتلاف بار دیگر مواضع داعش را در اطراف کوبانی مورد حمله قرار داده اند

ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مرگ داعشی که با سر بریده زن کرد عکس انداخت

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/351892/%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%AA-4%D8%AA%DA%A9%D9%81%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%B9%DA%A9%D8%B3

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما یه مقاله ای که بنظر جای تامل داره هر چند بنظر من تمام ماجرا رو نگفته و عوامل بسیاری که دخیل هستند رو بهشون نپرداخته و فقط به بخشی از اون خواسته نگاهی داشته باشه

یعنی مسئله تضاد  ایدئولوژی مذهبی سنی و مسئله قومیت گرایی در مناطق سنی نشین

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/351892/%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%AA-4%D8%AA%DA%A9%D9%81%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%B9%DA%A9%D8%B3

نتیجه این تضاد امور مهمی رو روشن خواهد کرد .

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
.بیمارستان شهر بدست داعش افتاده. ساعات پیش رو آبستن رخدادهای دردناکی برای مردمان فلات نوروز است. تاریخ به ریخت هولناکی در حال تکرار است. دروازه شهر گشوده شده و دلشوره زنان و کودکان آریایی از بیم ددمنشی فرزندان خالدبن ولید و سعد وقاص در دالان‌های تاریخ به گوش می‌رسد. پس از چهارده سده دوباره نوادگانِ خلیفه و میراث‌داران تازیان شب‌پرست در پی آلودن دامن پاک‌ترین فرزندان ایرانشهر اند.
غفران بدخشانی شاعر تاجیک ساعتی پیش در فیسبوک خود سروده‌ای بس زیبا همخوان کرد که نشان از پیوند ناگسستنی تـیـره‌های ایـرانـزمیـن دارد. این خون است که شراره می‌کند و هم‌میهنان خود را می‌جوید و مرزهای پوشالینِ استعمار ساخته را به ریشخند می‌گیرد... چه زیباست آوای یکپارچگیِ فرزندان آفریدون... بخوانید چامه‌یِ زیبای غفران را:

دلم با کوبانی ست
-
من به یادم دارم
روزگاری را که گرمابه‌های هرات
عرق بی‌چارگی می‌ریختند
وقتی چادر نشینی
خود را در گرمای گات‌های به آتش کشیده می‌شست
بی آن که پاک شود
من به یاد دارم
دستی را که گلوی عفت مادر بخارایی‌ام را
پشت دسترخوان خودش می‌فشرد
و آغوشی که دامن خواهران سیستانی‌ام را
لکه‌دار می‌کرد
من به یاد دارم
ماتم درختان تالقان را
که نمی‌خواستند چوبهٔ دار فرزندان سرکشش شوند
و آسیایی را که با خون ایرانیان گشت
تا »بن ملهب« نان بخورد
من،زخم خوردهٔ بیدادی هستم
که از عشق به »غنیمت« آغاز می‌شود
و آفریدهٔ‌ خدای که
از شرم به خواب رفته است!
خراسان!
مگر خورشیدت را
چون عزت دخترانت سوار کاروانی کرده‌اندکه دیگر نمی‌تابد؟
این بار نمی‌بخشمت
اگر دست خلیفه‌زاده‌یی
بر پیکر خواهران «کوبانی»‌ام سبز شود
-
بدخشانی
ﺭﺩﻭﻏﺎﻥ : ﻓﺮﻗﯽ ﻣﯿﺎﻥ ﭖﮎﮎ ﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﻗﺎﺋﻞ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ .
.
ﭖﮎﮎ : ﻓﺮﻕ ﻣﯿﺎﻥ ﻣﺎ ﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﻫﻤﻪ ﺟﻬﺎﻧﯿﺎﻥ ﺩﯾﺪﻩﺍﻧﺪ،
.
ﺷﻤﺎ ﻓﺮﻕ ﻣﯿﺎﻥ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺩﻫﯿﺪ
  • Upvote 12
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اشغال فجیع کوبانی رو می باید انتقام ترکیه از کردها و تصفیه حساب های تاریخی گذاشت

شروط ترکیه برای حمایت از کردها در کوبانی .

در خبرها آمده بود که داوود اغلو نخست وزیر ترکیه اعلام کرده بود : ترکیه اجازه نخواهد داد کوبانی به اشغال داعش درآید

ولی ظاهرا این کار همراه با شروطی برای کردها بوده که بنوعی ترکیه می خواسته دعاوی تاریخی خودش رو با گرو نگه داشتن کوبانی به کردها تحمیل کنه و در صورت عدم پذیرش شروطش از جانب کردها ، به خواسته دیگرش که ایجاد منطقه حائل در خاک سوریه هست تحقق ببخشه .

متن زیر مقاله خوبی هست تا سیاست ترکیه رو بهتر بشناسیم :

http://seraj24.ir/fa/print/69774/%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA%E2%80%8C%D8%B7%D9%84%D8%A8%DB%8C-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D9%85%D8%B4%D9%82%7C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%E2%80%8C-%DA%A9%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C/

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام به نظر من تفاوتی که بین برخورد ایران با کردهای سوریه و عراق وجود داره از خود کردها نشات میگیره توی عراق درسته اول مارموز بازی در آوردن ولی وقتی به خطر افتادن دست نیاز به سوی ایران دراز کردن ایران خیلی قشنگ پاسخ داد و چیزی کم نزاشت براشون ولی کردهای سوریه به جبه آزاد روی آوردن و با اونها پیمان بستند در مقابل داعش نتیجش هم متاسفانه شرایطی هست که توی کوبانی میبینیم کاری با قوم گرایی ندارم ولی رشادتهای بسیاری را در کوبانی از شیر زنان و مردان کرد شاهدیم که به دلیل انتخاب متهد اشتباه شهر را با خونشان جاوید میکنند مقاومتی مثال زدنی که یاد خرمشهر خودمونو برام زنده میکنه (اینو از نظر مقاومت تا سرحد مرگ گفتم با توجه به اینکه همه میدونن نهایتن شهر سقوط میکنه )

ویرایش شده در توسط ldmdff
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.abna.ir/cache/image/2014/10/06/770bb1c0521f72ea81ee9d1438d60197.jpg

ابو اویس انصاری

http://www.abna.ir/cache/image/2014/10/06/8129ca731ab0d3bb6f63a8395189ae98.jpg

ابو حنیفه ازبکی

http://www.abna.ir/cache/image/2014/10/06/f24a10db63f13288d38110fe38d7bb7b.jpg

بسام صبحی

http://www.abna.ir/cache/image/2014/10/06/4b7ed4440f57c3ce1634785f0b7f3296.jpg

محمد یوسف حریدین

شماری از تروریست‌های تکفیری در عملیات نیروهای ارتش سوریه به هلاکت رسیدند.

من اگه یک کاره ای بودم، یک فتوا می دادم که هر کی ده تا داعشی زامبی رو بکشه میره مرحله بعد icon_cheesygrin

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تروریستهای داعش به پیشروی خود به سمت شهر کرد نشین کوبانی در سوریه ادامه داده و تلاش می کنند که با تصرف تپه “مشته نور” به این شهر نفوذ کرده و تمامی نوار مرزی سوریه را به تصرف خود در آورند.

همزمان، نیروهای کرد نیز دفاع تمام عیاری در برابر تروریست ها از خود نشان داده اند.
از سوی دیگر دولت آنکارا اعلام کرده است در صورتی به دفاع از شهر کوبانی در برابر تروریست های داعش خواهد پرداخت که سران کرد سوری نیز به صف مخالفان سوریه بپیوندند!

درگیرها میان داعش و کردها از ۴ روز قبل تاکنون شدت یافته و داعش به بمباران شهر با استفاده از تسلیحات سنگین ادامه می دهد.
ترکیه نیز از عواقب ناامنی در سوریه بی نصیب نمانده و ۵ نفر به دلیل سقوط خمپاره در مناطق مرزی ترکیه کشته شده اند.
حملات تروریستهای داعش به آوارگی هزاران خانواده کرد سوری به سوری مناطق مرزی ترکیه شده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.