death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

جالبه واسم که دوستان لجستیک مخالفان رو از همون روزهای ابتدایی درگیری دست کم گرفتن تا حالا...
دیگه نمیدونم چه اتفاقی باید بیافته تا باور کنند که لجستیکی در حد یک جنگ بین کشوری داره از مخالفان پشتیبانی میکنه....
تا بیان حقایقی در مورد مخالفان فقط یک الی دو هفته باقیست......!!![size=2]انشالله اگر عمری باقی موند و زنده بودیم[/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
ارتش سوریه در صورتی پیروز میدان میشد که کمتر از 3 ماه کار مخالفانی که هنوز از لحاظ تجهیزات و اموزشهای کافی بهره مند نبودند تمام میکرد نه امروز که جنگنده های ارتش را هم منهدم میکنند!
و مقدمه چینی های اولیه برای تصرف دمشق را انجام میدهند !
و اما مقایسه ی ارتش سوریه (قبل از درگیری ها) با ارتش ترکیه اگر دوستان به تجهیزات و تعداد تجهیزات یعنی به طور کلی کمیت و کیفیت و کوناکونی تسلیحات درو طرف نگاهی بیندازند کاملا متوجه برتری بی چون و چرای ارتش ترکیه نسبت به سوریه خواهند شد چه بسا ارتش امروزی سوریه دیگه نمیشه اسمشو ارتش گذاشت و بسیاری از فرماندهان فرار کردند و بسیاری از پادگانها از دسترس خارج شده اصلا و ابدا مقایسه ی ان با ارتش ترکیه صحیح نیست!
و حالا برای من سوال پیش امده که سقوط بشار اسد چه مقدار به ما ضرر خواهد زد؟ علاوه بر اینکه تمام هزینه هایی که برای بشار کردیم به هدر رفته و مثل سابق قادر به ساپورت حزب الله لبنان نیستیم ایا ضرر دیگری هم متوجه ما خواهد شد یا خیر؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1354799104' post='286682']
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1354792368' post='286652']
1- بله هر چند برای شما تعجب آوره ولی از اون جاییکه نتیجه هیچ جنگی رو کاتالوگ های خوشگل لاکهید و ریتون و امثالهم تعیین نمی کنه [b][color=#ff0000]ترکیه با همه فالکون ها و آپاچی ها و بلک هاوک ها و لئوپاردها و سایر اسباب بازی های قشنگش توانایی مقابله با ارتش سوریه رو نداره که اگر داشت با رشته کردن پنبه 7 ساله رهبری جهان اسلام دست به دامن پاتریوت های اسقاطی ناتو نمی شد.[/color][/b]
[/quote]
قصد وارد شدن به بحث با شما رو ندارم برادر ولی:
این دلیلت برای توانمندی ارتش سوریه و اسقاطی پاتریوت و گیگیلی بودن ارتش ترکیه رو باید کل فیلسوفان جهان و اندیشمندان و صاحبنظران در موردش یه میزگرد تشکیل بدن و بحث کنن. ترکها فعلاً با چندتا کلاش به دست بربر، ارتش سوریه رو زمینگیر و چه بسا ساقط(منظور همون بی آبرویی هست) کردن. کجای کاری داداش. با این حرفا میخوای چی رو ثابت کنی. قدرت سوریه، ضعف غرب،ضعیف نشون دادن ترکیه که ازش تنفر داری، مانور رسانه های خودمون که اخبار رو ناقص میگن و مثلاً جنگ نرم رو شروع کردن که اصلاً چنین کاری رو بلد نیستن. مگه به حرف من و شماست که ترکیه قدرتمندتر از سوریه هست یا بعضاً ضعیفتر. قصد توهین ندارم و مثل کاربر mostafa_by من هم شما رو دوست دارم که در حرفاتون جواب مینویسم ولی فراموش نکن برادر این حرفا دلخوش کنی و کاذب هست.

همین ترکیه نبود که تو دهنی اساسی به روسها در خود ترکیه زد که شما حق دخالت در روسیه رو ندارید. و بعضاً موذی کاری روسها رو برای پر کردن جای خالی کشورمون رو نقش بر آب کردن.ترکها خوب میدونن در خاورمیانه با سوریه و بدون سوریه، نزدیکی به ایران منفعت بیشتری براشون داره تا روسیه.
[/quote]
با این استدلال شما ارتش ترکیه که چهل ساله جلوی چریک های کرد که بر خلاف تروریست های اینترنشنال سوری هیچ حامی درست درمونی هم ندارن بدتر از خر تو گل گیر کرده پروندش زودتر از ارتش سوریه بسته شده.
بارها و بارها توضیح واضحات دادیم که ارتش سوریه به خاطر ساختار روسی و تکیه به تاکتیک گلوله باران انبوه توپخونه ای و هجوم سنگین زرهی، انعطاف لازم برای مقابله با چریک های فرز و سبک اسلحه رو نداره ولی تو یه جنگ کلاسیک مرزی با کشوری مثل ترکیه قضیه از زمین تا آسمون فرق می کنه، با موشک بالستیک نمی شه چریک زد ولی میشه 60% اقتصاد مبتنی بر توریسم ترکیه رو به فنا داد.
[b]ضعف کسی که برای مقابله با تهدید یه کشور درگیر جنگ داخلی و به قول شما متلاشی شده تو بروکسل و لندن و پاریس دوره می افته و از این و اون گدایی کمک و پشتیبانی می کنه محرزه و احتیاجی به اثبات من نداره[/b].
از جمله آخرتون هم سر در نیاوردم ! ترکیه به روسها اجازه مداخله تو امور داخلی کشور خودشون رو نداده icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote]با این استدلال شما ارتش ترکیه که چهل ساله جلوی چریک های کرد که بر خلاف تروریست های اینترنشنال سوری هیچ حامی درست درمونی هم ندارن بدتر از خر تو گل گیر کرده پروندش زودتر از ارتش سوریه بسته شده.
بارها و بارها توضیح واضحات دادیم که ارتش سوریه به خاطر ساختار روسی و تکیه به تاکتیک گلوله باران انبوه توپخونه ای و هجوم سنگین زرهی، انعطاف لازم برای مقابله با چریک های فرز و سبک اسلحه رو نداره ولی تو یه جنگ کلاسیک مرزی با کشوری مثل ترکیه قضیه از زمین تا آسمون فرق می کنه، با موشک بالستیک نمی شه چریک زد ولی میشه 60% اقتصاد مبتنی بر توریسم ترکیه رو به فنا داد.
[b]ضعف کسی که برای مقابله با تهدید یه کشور درگیر جنگ داخلی و به قول شما متلاشی شده تو بروکسل و لندن و پاریس دوره می افته و از این و اون گدایی کمک و پشتیبانی می کنه محرزه و احتیاجی به اثبات من نداره[/b].
از جمله آخرتون هم سر در نیاوردم ! ترکیه به روسها اجازه مداخله تو امور داخلی کشور خودشون رو نداده[/quote][/right]
[right]چریک داریم تا چریک داداش[/right]
[right]چریک هایی که مقرشون تو یه کوهستانه تو یه کشور دیگه و حملاتوشن محدود میشه به کمین و زدن و دررفتن[/right]
[right]فرق دارن با چریک هایی که در مقیاس ده ها هزار نفری همه شهرهای برزگ یه کشور رو یا یه قسمتی شو چه کوچیک چه بزرگ اشغال کردن یا تو محاصره دارن و فرودگاه و پایگاه دفاع هوایی و موشک و هلیکوپتر می گیرن[/right]
[right]حالا شما گفتی اینترنشنال[/right]
[right] من فرض میگیرم اینا همون هون ها هستن که از شمال چین با اسبهاشون پاشدن اومدن سوریه[/right]
[right]راستی این ارتش کلاسیک پرقدرت سوریه (که بود)تو همون اوج قدرتش و با همین روش های کلاسیک می تونست جلو حمله زرهی و با پشتیبانی هوایی گسترده ترکیه رو بگیره؟[/right]
[right]یا موشک پرونی بی دقت و بی تاثیرش ترکیه رو تهدید می کرد؟[/right]
[right]شما خودت اگه صدام موشک شیمیایی می زد به تهران و صدها هزار نفر ادم می کشت اون هم در حال شکست تو جبهه (به فرض که نیروهای ایران یه کیلومتری بغداد بودن) بازم قضیه رو جدی نمی گرفتی؟[/right]
[right]از متحدایی که می تونستن کمکت کنن کمک نمی گرفتی؟[/right]
[right]لابد اینم نشونه قدرت صدام و ضعف شما بود؟[/right]
[right]گرفتن موشک اسکاد از سوریه و لیبی گدایی ایران بود؟[/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب مولتکه اتفاقا بر خلاف تصور شما مقابله با چریک هایی که تو یه منطقه مرزی غیر مسکونی سنگر گرفتن به مراتب آسونتر از چریک هاییه که بیمارستان و مدرسه و خونه های مردم رو میدون جنگ می کنن و با هر پاسخ ارتش چند تا جنازه زن و بچه رو روی دست بلند می کنن که آی دنیا ببینید این بشار اسده جنایتکاره و آی امریکا چرا نمی یای به کمکمون !!!
چند روز پیش تو درگیری اطراف حرستا دیدیم چریک هایی که توی بیابون گیر افتاده بودن چه طوری این ور اونور می دویدن تا یه منطقه مسکونی پیدا کنن و بچپن توش تا ارتش برای جلوگیری از کشته شدن مردم عادی تعقیبشون رو متوقف کنه icon_cheesygrin
چرا اسب و درشکه ؟! مگه به هرکولس های سعودی و ایرباس های قطری و فرودگاه های ترکیه چی شده ؟
بله می تونست، الآن هم می تونه، اگه نمی تونست الآن تانک های ترکیه تو خیابون های دمشق رژه می رفتن. نگو اردوغان دلش نمی خواد و فلان و بیسار که همه می دونیم واسه همچین کاری له له می زنه.
اتفاقا مثال خوبی زدی برادر بله ما هم چون اون موقع جلوی صدامی که از شرق و غرب ساپورت می شد ضعف تسلیحاتی داشتیم دوره افتاده بودیم و اسکاد گدایی می کردیم. اینکه کشور قدرتمند احتیاجی به کمک نداره چه برسه به اینکه گدایی کمک کنه بدیهیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب شد!!

خیلی عذر می خوام می فرمایید ارتش سوریه تلفات داده اونم افسرای تعمیرات و خلبان و..... خوب این درست، مگه قراره تو جنگ کسی تلفات نده!!!!

تلفات جز لاینفک تمام جنگ هاست اما اینکه شما این تلفات رو مختص ارتش سوریه می دونید هم حکایتی داره!

می فرمایید هواپیما و هلی کوپتر زدن! اره زدن، ولی مگه قرار بوده که نزنند!

من که با این تفاسیر میگم ارتش سوریه دیگه کارش تموم شد رفت پی کارش !!!

بازم جالبه که شما تنها تامین کننده نیازهای سوریه رو ایران می دونید!!!!!!!!!!! و سوریه رو یک نظام تک و تنها که در یه گوشه این عالم افتاده و هیچ کس کمکی بهش نمیکه و هر آن امکانش هست قحطی نسلشون رو منقطع کنه icon_cheesygrin
یه مشت دیوانه خون آشام احمق دور هم جمع شدن و سوریه رو می چرخوننن!

و باز جالب اینجاست که شما می فرماید سوریه صادرات نفتش قطع شده دیگه بدبخت شد رفت! در صورتی که سوریه دورانی که همه چیزش عادی بود 150000 بشکه بیشتر صادرات نداشت!

حالا در نبود این 150000که اصلا این طور نیست که شما می فرمایید و چندان هم قطع نیست سوریه باید کمر خم کنه!!!

فرمودید آر پی جی و سلاح های سبک فقط استفاده می کنند! قبول اما به نظر شما با این سلاح ها میشه یه حکومت و ارتش رو به زانو در آورد در صورتی که این ارتش هیچ محدودیتی در استفاده از تسلحات نداره و همچین هم دست بسته نیست در برابرش پیروزی پشت پیروزی بدست آورد و و الله اکبر الله اکبر و تمام.
[quote]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]مسیر تدارکاتی شورشیان مرز ترکیه هست و لبنان که به روشون بازه و هیچچ وقت هم بسته نمی شه[/right][/font][/color]
[/quote]
آره دیگه وقتی ارتش سوریه پشمک فرض می کنیم و کشورهای حامی اون رو یابو هیچ وقت هم نباید این مسیرها تداخلی توشون ایجاد بشه و الی .....
و باز جالب اینجاست که شورشیان می تونن راه های ارتباطی ارتش سوریه رو ببندند اما ارتش سوریه اصلا چنین توانایی نداره!!!!

راستی جناب مولتکه می تونید تاکتیک بمب گذاری شورشی ها رو واسه ما تشریح کنید که بر چه اساسی انجام میشه؟ چه نفعی توش هست و چه چیزی رو نشون میده؟

[quote]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]جالبه واسم که دوستان لجستیک مخالفان رو از همون روزهای ابتدایی درگیری دست کم گرفتن تا حالا...[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]دیگه نمیدونم چه اتفاقی باید بیافته تا باور کنند که لجستیکی در حد یک جنگ بین کشوری داره از مخالفان پشتیبانی میکنه....[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]تا بیان حقایقی در مورد مخالفان فقط یک الی دو هفته باقیست......!!![/right][/font][/color][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=2][right]انشالله اگر عمری باقی موند و زنده بودیم[/right][/size][/font][/color]
[/quote]

صد درصد همین طوره اما این لجستیک تامین کننده اش بیرون تشریف داره (علنی نیست کاروان راه بندازن و ...)و هر آن که مخالفان یه جا گیر می کنند با کم ترین فشارها و با بیشترین تلفات مجبور به عقب خواهند شد چون لجستیک و پشتیبانی محدود دارن

این که بعد از چند مدتی سازمان دهی جمع آوری تجهیزات به یک جایی حمله کنند این تاکتیک قدرتمند و پیرومندانه و حذف!

خوب خیلی جاها هم ارتش سوریه مجبور پا پس بکشه آیا این می تونه دلیلی بر شکست کامل ارتش سوریه تلقی بشه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]عالی جنابان بیگدلی و اچ اچ ال[/right]
[right]چریک های سوریه هر دو مدل مکان برای موضع گیری رو دارن[/right]
[right]هم شهر و روستا دارن هم کوه و کمر و بیابون[/right]
[right]این که مقابله باهاشون اسونه یا سخته هم که دیگه داریم به عینه می بینیم[/right]
[right]باباعمر حمص روکه با اون همه جوندن گرفتن گفتن تموم کردیم[/right]
[right]حلب که اونجوری شد گفتن چیزی نیست[/right]
[right]پایگاه دفاع هوایی و فرودگاه گرفتن گفتن اسقاطیه و از رده خارج[/right]
[right]الانم که وضع دمشق اینه بازم چیزی نیست[/right]
[right]اتفاقا همون چریک های کرد هم تو روستاها می رفتن و واسه همین ارتش ترکیه تو دهه نود 4 هزار روستا رو تخلیه و ویران کرد[/right]
[right]جنگ تو مناطق شهری رو همه چریک ها انجام می دن[/right]
[right]برادران حزب الله هم همین طور[/right]
[right]اسب و هون ها رو مثال زدم[/right]
[right]شما اصلا بگیر شیاطین موتورخونه جهنم و سربازای اسد ملائکه خاصه خدا[/right]
[right]بشار هم اگه می تونست الان دو سال بود شورشو خوابونده بود[/right]
[right]البته قیاس مع الفارق به این میگن[/right]
[right]شما که هنوز تو قرون وسطایی و خیال می کنی پیروزی یعنی این که یه کشور کل خاک یه کشور دیگه رو تصرف کنه[/right]
[right]راستی با این حساب شما همه کشورها سوای امریکا و روسیه اونهم نه کاملا که نیازهای تسلیحاتیشون رو مجبورن از این دو تا تامین کنن گدان[/right]
[right]این گدایی رو به همه جهان سوای این دو تا تبریک میگم[/right]
[right]اصلا شما که خودت اعلام فرمودی[/right]
[right] تو تفکر شما شکست بی معنیه[/right]
[right]فردا هم که بشار یا دربره یا به سرنوشت برادرش قذافی دچار بشه بازم پیروزه چون در راه اسلام !!جنگیده[/right]
[right]چیه این دنیای جیفه بی ارزش[/right]
[right]و جناب اچ اچ ال[/right]
[right]پس کشیدن از فرودگاه ها و پایگاه های دفاع هوایی لابد نشونه قدرت ارتش بشار اسده[/right]
[right]نابودی قدرت هوایی و زرهی یه ارتش کلاسیک سوای شکست و نابودیش معنی دیگه ای داره؟[/right]
[right]تلفات واسه همه جنگ هاست سوای این جنگ واسه شما[/right]
[right]چون ترکیدن یه تانک اسراییلی و امریکایی شکسته ولی محاصره پایتخت و فرودگاه و سایت سام پیروزیه[/right]
[right]لجستیک هم اگه بشار و ارتشش و متحداش عرضه داشتن مرز ترکیه روی مخالفا بسته بود که الان عین منطقه ازاد ترانزیت سلاح و ادمه[/right]
[right]نفت سوریه یکی از منابع اصلی درامدش بود[/right]
[right]حالا اینو ولش[/right]
[right]توریسم و کشاورزی و صادرات و صنعتش که لابد الان توپ توپه[/right]
[right]بله میشه ارتش کلاسیک رو هم با سلاح سبک و نیمه سنگین شکست داد[/right]
[right]نمونش افغانستان[/right]
[right]ولی به شرطش که همون لجستیک و مسیر رفت و امد و پرسنل کافی باشه که اینجا یعنی سوریه هستش[/right]
[right]فرقش اینه که به جای این که مثل اسراییل شش روزه چند تا ارتش رو داغون کنی با حداقل تلفات[/right]
[right]باید یه سال یا کمی بیشتر جون بکنی و ده ها هزار کشته بدی و کشورت توسط یه فرشته اسمونی و اصحاب طیبش خراب شه[/right]
[right]بمب گذاری ها چند نوعه[/right]
[right]یکیش واسه کشتن طرفدارای نظام و همین به قولی لجان شعبی[/right]
[right]مدل دیگش هم ترکوندن ستون های نظامی[/right]
[right]یه مدلش هم که تندروها واسه انتقام از محله های سکونت طرفدارای نظام هست به تلافی کشتار روزانه چند صد نفری شهرهای مخالف نظام به گمون خودشون[/right]
[right]حالا دیگه این که این ها یابوی احمق خونخوار دیوانه وهابی تروریست اوباش هستن و سرابازای اسد ارتش شریف عربی سوریه رو هر جا و هر طور دلتون خواست داد بزنید[/right]
[right]من دارم میگم همین شیاطین هون و مغول و....دارن پدر بشار و نظامش رو درمیارن[/right]
[right]حالا هی تکذیب کن شما[/right] ویرایش شده در توسط Moltke

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب مولتکه اول بفرمایید ما حرف شما رو باور کنیم که 99% خاک سوریه در تسخیر مخالفینه و بشار با دو تا لشگر دست و پا شکسته تو دمشق محاصره شده داره از گشنگی و تشنگی تلف میشه یا چشم خودمونو که هر شب حسینی بای و نجف زاده رو آزاد و رها در حال گشت و گذار تو چهار گوشه سوریه می بینه.
اصلا این رو ولش کن روس ها هم دیوونه شدن که تسلیحات استراتژیکشون رو تحویل حکومتی میدن که خیلی وقته سقوط کرده و چون هنوز گرمه حالیش نشده.
هر وقت ناتو که قدرتمندترین سازمان نظامی و اطلاعاتی دنیاست تونست مرز افغانستان رو با پاکستانی که دولتش نوکر و گوش به فرمان خودشه ببنده تا کاروان های لجستیکی طالبان عین جاده ترانزیت جولان ندن، بشاری که کل دنیای استکبار واسه زمین زدنش به خط شدن هم می تونه مرز کشور متخاصم ترکیه رو ببنده.
اتفاقا اونجا هم هر روز به یه پایگاه ناتو می ریزن و تجهیزاتی در طراز اسکای هاوک رو منفجر می کنن.
پس شکست ناتو بزرگ تر از اسدیه که داره با نصف دنیا می جنگه.
خرید اسلحه یه چیزه و درخواست از ناتو برای استقرار نیرو و تجهیزات یه چیز دیگه، معنای درخواست استقرار نیرو یعنی من خودم نمی تونم مرزمو نگه دارم، اونم جلو کی ؟!!!
بحث اقتصادی تو این اوضاع و احوال هم دیگه خیلی نوبره.
برا کشوری که در گیر یه جنگ بزرگی نیابتی با امریکاست شکوفایی صنعت و رشد شاخص بورس از آخرین اولویت هم عقب تره، فعلا باید جنگ رو ببره خرابی هاش رو بعدن میشه بازسازی کرد.
مسلما به اندازه تامین ملزومات جنگ هم نقدینگی داره و دوستانش هم تنهاش نمی زارن. ویرایش شده در توسط bigdelimohamad9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب مولتکه نه به اون امضا شما و نه به این پاسخ هاتون!

اگر با طرفداری امثال من بخواد ارتش سوریه پیروزی بدست بیاره می خوام صد سال سیاه چنین ارتشی وجود نداشته باشه

یه نظری دادید بنده گفتم به این دلیل این نظر شما از نظر من نمی تونه درست باشه!حالا کجای این چیزهای که من گفتم دریافتید که من دارم از ارتش اسد حمایت می کنم الله اعلم!

چقدر هم پاسخ منطقی گرفتیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1354802628' post='286694']
جالبه واسم که دوستان لجستیک مخالفان رو از همون روزهای ابتدایی درگیری دست کم گرفتن تا حالا...
دیگه نمیدونم چه اتفاقی باید بیافته تا باور کنند که لجستیکی در حد یک جنگ بین کشوری داره از مخالفان پشتیبانی میکنه....
تا بیان حقایقی در مورد مخالفان فقط یک الی دو هفته باقیست......!!![size=2]انشالله اگر عمری باقی موند و زنده بودیم[/size]
[/quote]
سلام
با این اوصافی که فرمودین مجید جان باید بدن تبرم را تیز کنن و بزنم تو خط کم کردن وزن ....؟
خیر انشالله ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شورشيان به طور كامل توسط مشاوران برجسته نظامي غرب دارند راهنمايي ميشن و گرنه تو همون چند ماه اول از بين مي رفتند
وقتي تمام غرب شورشيان رو از لحاظ تسليحاتي و اطلاعاتي و آموزشي فرماندهي مي كنند مطمئن باشيد شكست دادنشون سخته ولي شدنيست تو اون اوايل مگه چندين نفر از افسران نظامي فرانسوي و ... غيره رو نگرفتند اين جنگ شورشيان نيابتي هستش
شما ا...ن رو فراموش كرديد كه داره از سوريه حمايت مي كنه
مطمئن باشيد سوريه به اين راحتي ها كه شما فكر مي كنيد از دست نميره و بچه هاي قدس نمي زارند
الان هم به دليل تجهيزات سنگيني كه كه شورشيان (وحوش) دارند و از كشتن هيچ كس (زنان و كودكان ) ابايي ندارند اين درگيري ها طولاني مدت خواهد بود و اين باعث تلفات بيشتر دو طرف ميشه ولي بيشتر به ضرر شورشيان است چون حمايت هاي غرب هميشگي نيست و ولي شايد پول اعراب ادامه داشته باشه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هی حالا که افتادیم تو نخ چینی ها یه سر به مائو هم بزنیم.
اگر اشتباه میگم دوستان درست کنند چریک ماهیه و ملت دریا چریک بدون مردم معنی نداره
من نمیدونم دوستان در مورد کلمه چریک چی فرض کردن انگار دارند در مورد ارتش رایش سوم حرف میزنند که بیاد صف ببنده و موتوریزه حمله کنه.
چریک راهی نداره مگر اینکه تو دریای ملت شنا کنه.
همینه که ایران هیچ وقت سوریه نمیشه چون مردم ایران ; مردم افغانستان یا سوریه نیستند که بگذارند سلفی ها درشون شنا کنند و ازشون سواری بگیرند هر چند که بر حق باشند زیرا این راهش نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]دوست داری واست نقشه هاشور بزنم جناب بیگدلی؟
شما از فرودگاه و سد و پایگاه دفاع هوایی جای مهم تر سراغ داری؟
وقتی دولتی نتونه امنیت چنین چیزی اونم بغل گوش پایتخت و شهرهای بزرگشو تامین کنه بازم شکست نخورده؟
البته من هم نگفتم شکست کامل
شکست کامل وقتیه که دمشق و ساختمون های دولتی بیفته دست مخالفا
ولی این که مثل شما بگیم اوضاع بهتره و خبری نیست دیگه ای ول داره
کاری که می شد تا روز اخر حکومت نجیب الله هم تو محله وزیراکبرخان کابل کرد
شما شوخیت گرفته برادر من؟
مقایسه گروه های مسلح با یک دولت که از دست دادن کنترل یه دهات هم براش ابروریزیه حالا اونم نه دهات نه شهرک که شهرهای اول و دوم و سوم بزرگ کشورش یا قسمتیش تو کنترل مخالفاست یا تو محاصره کار منطقیه؟
این دولت چطور می خواد حقوق کارمنداشو بده بدون منابع مالی؟
چطور می خواد حقوق سربازاشو بده؟
چطور می خواد برق و اب مردمو تامین کنه؟
درس و دانشگاه و صنعت و ....هم که پیشکش
دولت و حکومت اون وقت یعنی چی؟
شما یه تعریف بده واسه ما
کدوم سلاح استراتژیک؟
همون دروغ موشک اسکندر که اصلا کسی نمی دونه منبعش کیه؟
لابد ایران آباد؟
طالبان تو افغانستان کدوم شهر بزرگ یا حتی شهرک دستشه؟
اتفاقا همه دنیا هم به پاکستان فشار بیارن که مرزو ببند نمی تونن
چون طالبان ادمای خود پاکستانن برای ضعیف نگه داشتن افغانستان و عدم تقویت تمایلات تجزیه طلبانه پشتون ها
نیرو؟
کاربرای پاتریوت شدن نیرو؟
میدونه خرید پاترویت چه پروسه ای داره و چقدر طول میکشه؟
نشنیدی کسی سلاح اجاره بگیره؟
شما اصلا بگو داره با همه دنیا به علاوه موجودات فضایی میجنگه
ولی وضعش خوبه یا بد
اینو بگوچقد یاد سعید الصحاف میفتم که صدای شنی تانک های امریکا تو بغداد میومد و دم از پیروزی میزد
یا یاد صدام که تو جنگ خلیج این رو که بغداد تصرف نشده و ائتلاف از ناصریه بالاتر نیومده کرده بود علم پیروزی و می گفت با همه دنیا جنگیدم[/right] ویرایش شده در توسط Moltke

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مولتکه
اول بگم برا کسی که امریکا و اروپا و اعوان و انصارشون تمام قد کمر به پایین کشیدن ببندن و بعد از 2 سال هنوز سر جاش باشه اوضاع خوبه.
بعد هم احتیاجی به نقشه نیست خودم وجب به وجب خطوط درگیری سوریه رو حفظم، اول سه شهر بزرگ که فرمودین : 70% حلب و 75% حمص که شامل همه محلات مهم و نقاط راهبردیشون میشه به علاوه 100% دمشق تحت کنترل ارتش و دولته ولی رسانه های راستگوی غربی و عربی مخفی شدن پشت زن و بچه مردم تو چند تا محله حاشیه ای رو تصرف و محاصره قوای ارتش معرفی می کنن.
آخه در عصر پست مدرن 30% مساحت می تونه 70% مساحت رو محاصره کنه. icon_cheesygrin
سواحل و لاذقیه و طرطوس هم که دژ مستحکم علوی هاست و تروریست ها اصلا طرفش نرفتن.
حسکه و قامیشلی و مناطق کردنشین هم که در تسخیر لجان کردی تشنه به خون تروریست هاست.
دیرالزور هم که امروز پاکسازی شد.
دیگه کدوم نقطه مهم می مونه که ارتش ظفرنمون آزاد فتح کرده و ما خبر نداریم.
بله چون تروریست ها با یه آرایش نامنظم تو اقصی نقاط کشور پراکنده شدن و ارتش سوریه نیروی محدودی داره که در طول سال ها برای جنگ فشرده تو جولان سازماندهی شده بوده نمی تونه وجب به وجب خاکش رو پوشش بده و تروریست ها با استفاده از همین خلاء در اقدامی صرفا نمایشی و رسانه ای پاسگاه ها و سایت های راداری و تاسیسات اقتصادی مناطق دور افتاده رو برای چند ساعت و حداکثر چند روز اشغال می کنن تا خودی نشون بدن و جنگ روانی ایجاد کنن.
منبع اسکندر هم وقتی خورد وسط تل آویو و آنتالیا مشخص میشه.
چون منبع تحویل فجر 3 و 5 به حماس هم همچین سایت هایی بودن.
انسانیت عزیز
بله تروریست ها در بخشی از جامعه متکثر و چند پاره سوریه پایگاه دارن که بهشون پناه میده و ازشون حمایت می کنه و برخی از اونها هم اصلا عشایر و طوایفی هستن که واسه خودشون قلمرو ییلاق و قشلاق دارن ولی این پایگاه اجتماعی به نسبت کل جمعیت در اقلیته. ویرایش شده در توسط bigdelimohamad9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]روزنامه معاریو از طرح نظامی آمریکا و انگلیس برای حمله احتمالی به سوریه با مشارکت اردن، ترکیه و رژیم صهیونیستی پرده برداشت.[/right]

[right]به گزارش ایسنا، این روزنامه گزارش داد: آمریکا و انگلیس با مشارکت نیروهای اردنی و ترکیه‌ای و اسرائیلی اقدام به ارائه یک طرح نظامی برای حمله به سوریه کرده‌اند.[/right]

[right]روزنامه "تایمز" نیز در خصوص جزئیات این طرح نوشت: به موجب این طرح قرار است 75 هزار تن از نیروهای زمینی و یگان‌های کوماندو وابسته به کشورهای مذکور کنترل انبارهای سلاح شیمیایی در سوریه را به دست بگیرند و به نیروهای مسلح آمریکا و اسرائیل برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه کمک کنند تا مانع از حملات جنگنده‌های سوری شوند.[/right]

[right]در مانورهای نظامی که ماه مه با حضور آمریکا و 19 کشور دیگر در اردن برگزار شد، شرکت کنندگان تست‌هایی را به منظور آمادگی برای رویارویی با سناریوهای مختلف از جمله استفاده از سلاح‌های شیمایی انجام دادند.[/right]

[right]این امر موجب شد تا روزنامه تایمز بر آمادگی رژیم صهیونیستی و واشنگتن و هم پیمانان اصلی آن‌ها برای رویارویی با بحران کنونی در سوریه تاکید کند.[/right]

[right]http://www.tabnak.ir/fa/news/289599/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87[/right]

[right]
[b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/289498/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]استقرار ناو آمریکایی در نزدیکی سواحل سوریه [/url][/b]

ناو هواپیمابر آمریکا با عبور از کانال سوئز در نزدیکی سواحل سوریه مستقر شد.

به گزارش فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا فایل اعلام کرد که ناو آمریکایی «یو اس اس آیزنهاور» که از خلیح فارس عازم دریای مدیترانه شده بود، از کانال سوئز عبور کرده و با وجود طوفان شدید به نزدیک سواحل سوریه رسیده است.

این ناو 8 اسکادران از جنگنده‌های « Air Wing Seven» و دریانوردان و نظامیانی از نیروهای پیاده دریایی آمریکا را در خود جای داده است.

بر اساس اعلام این گزارش الان در مقابل سواحل سوریه بیش از 10 هزار نیروی آمریکایی، 70 هواپیمای جنگی، 17 کشتی جنگی که سه کشتی آن دریایی، خاکی هستند، اژدرهای آماده شلیک به سوی سوریه و 10 ناوشکن در نزدیکی‌های مرزهای آبی سوریه مستقر شده‌اند.

http://www.tabnak.ir/fa/news/289498/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87
[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.