death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

نرمش روسیه برای تحریم سوریه نویسنده:بهرام گل زاده آیا می توان ، ارتباطی میان پذیرش عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی و کوتاه آمدن نسبی مسکو در ماجرای حوادث سوریه و طراحی قطعنامه ای برای تحریم دمشق برقرار کرد دیپلماسی ایرانی: دولت روسیه روز گذشته ، پیشنویس قطعنامه ای را برای تحریم سوریه به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرد هرچند غربیان و در راس آنها ایالات متحده محتوای این قطعنامه ی پیشنهادی را کافی ندانسته و ضعیف ارزیابی کرده اما در عین حال، حاضر شده اند درباره ی محتوای آن بررسی و مطالعه و مذاکره صورت پذیرد.
در همین حال، روز گذشته همزمان روسیه رسما به عضویت سازمان تجارت جهانی درآمد، و در واقع به عنوان عضو جدید این سازمان پس از ۱۸ سال تلاش، پذیرفته شد! این تحولات، همزمان شد، با حرکت های اعتراضی چند ده هزار نفری در مسکو و سن پترزبورگ، پس از برگزاری انتخابات اخیر پارلمان روسیه، که در نوع خود بی سابقه بود.

اپوزوسیون و مخالفان پوتین و حزب روسیه آزاد، در این حرکت های اعتراضی که با خشونت پلیس و نیروهای امنیتی روسیه نیز مواجه شد، ضمن اعتراض شدید به آنچه که تقلب 13 میلیونی در نتایج انتخابات نامیدند، خواستار ابطال آن شدند.
روسیه، غرب را در سازماندهی غیررسمی این تجمعات، ذی نقش و مقصر قلمداد کرد و آنان را به هدایت این اعتراضات متهم ساخت.
حال سوال اینجاست، باتوجه تحولات صورتگرفته، آیا می توان ، ارتباطی میان پذیرش عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی و کوتاه آمدن نسبی مسکو در ماجرای حوادث سوریه و طراحی قطعنامه ای برای تحریم دمشق برقرار کرد ؟ آیا ممکن است، اعتراضات و راهیپمائی های اعتراضی بی سابقه در روسیه، در نگرانی و تغییر مواضع رهبران این کشور، نسبت به حوادث سوریه موثر باشد؟ آیا روسها با گرفتن امتیاز از غرب، بزودی سوریه را هم قربانی منافع ملی خواهند کرد؟ به اعتقاد آگاهان سیاسی، ارائه پیشنویس قطعنامه تحریمی هر چند ضعیف، چراغ سبزی به غرب در این باره است!

این در حالی است که "فارغ الشرع"، معاون "بشار اسد"، ظرف کمتر از 24 ساعت آینده به روسیه می رود و بر اساس برخی گمانه زنی ها به روسیه احضار شد.
به نظر می رسد روسها به این هم پیمان خود، اینگونه خواهند گفت: "فشار بین المللی زیاد است و کاری دیگر از دست ما بر نمی آید باید به بخشی و البته نه تمام خواسته های مخالفان تن داده و اصلاحاتی جدی انجام دهند.
کاری از دست ما بر نمی آید یعنی اینکه ما امتیاز خود را از غرب گرفتیم و به عضویت سازمان تجارت جهانی بعد از 18 سال تلاش، درآمدیم از غرب هم تعهد گرفتیم که از دخالت در موضوع انتخابات روسیه و دامن زدن به آتش اعتراضات و شعله ور ساختن دامنه ی آن، پرهیز نماید.

به اعتقاد برخی کارشناسان مسائل منطقه، در چنین شرایطی است که سر رهبران دمشق بی کلاه می ماند چین هم به طور طبیعی پس از روسیه انعطاف پذیرتر خواهد شد! شاید منافع سوریه را بتوان در این امر جستجو کرد، که با معترضان و مردم کنار آمده و دیپلماسی فعال و فراگیر بدون اتکاء به چند کشور خاص را مورد توجه قرار دهد! گذر شجاعانه از مسیر اصلاحات و توافق با مخالفان در سوریه، اگر دیر نشده باشد، شاید مطمئن ترین راه برای خروج از این بحران مشروعیت باشد.

برای دولت هایی مثل روسیه و چین اولویت، همواره تامین منافع و امنیت ملی، و پرهیز از خدشه وارد شدن به روابط اقتصادی و سیاسی بین المللی و دوری از تنش با دنیا و کشورهای قدرتمند است. در لیبی قبل از سرنگونی معمر قذافی نیز شاهد همین رفتار سیاسی روسیه بودیم که با دریافت برخی وعده ها و امتیازات نفتی، و همچنین، توافق بر سر چگونگی تحولات در برخی دیگر از کشورهای منطقه، هماهنگی خود با غرب را به نقطه مطلوب رساند. مشابه همین رفتار را نیز بارها در مورد ایران، در جریان پرونده ی هسته ای پرونده هسته ای، دیده ام. مسکو به محض توافق و حصول اطمینان از جمع آوری موشک های بالستیک از کشور چک، نسبت به برخی هماهنگی در باره پرونده ی هسته ای ایران با غرب، اقدام و از تحویل موشک های اس ۳۰۰ به جمهوری اسلامی برغم دریافت مبلغ و فرارسیدن زمان تحویل، خودداری کرد.
انتظار می رود، با توجه به مواضع جدید دولت روسیه، در روزها و شاید هفته های آینده، شاهد تحولات جدیدی در منطقه ، بویژه سوریه باشیم.

http://www.irdiplomacy.ir/fa/news/58/bodyView/18902/نرمش.روسیه.برای.تحریم.سوریه.html

--------------------------------------------------------------------------------
به نظر من اگر به ایران حمله کنن این روسیه هم جز حمله کنندگان خواهد بود به روسیه اعتمادی نیست

[color=orange]

ادغام شد.

00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برای دولت هایی مثل روسیه و چین اولویت، همواره تامین منافع و امنیت ملی، و پرهیز از خدشه وارد شدن به روابط اقتصادی و سیاسی بین المللی و دوری از تنش با دنیا و کشورهای قدرتمند است.[/quote]توضيح واضحات!! icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=15][b]آقای عابدی عزیز

لطفا توجه کنید از چه سایت هایی خبر نقل میکنید

سایت دیپلماسی ایرانی کاملا مخدوش و فاقد اعتبار است و سابقه ی مدیران سایت چه در قبال نظام مقدس جمهوری اسلامی و چه در قبال محور مقاومت منطقه کاملا خصمانه ، غیر سازنده ، ضد اسلامی و در خدمت مطامع غرب و در جهت تضعیف و نابودی محور مقاومت و نابودی گفتمان انقلابی امام خمینی (ره) است

[/b][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جایی که من تو اخبار شنیدم، عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی معامله ای بود که در طرف دیگه، روسیه ملزم به کمک به یورو میشد!
اگه یادتون باشه اتحادیه اروپا از روسیه برای کمک به یورو درخواست کرده بود و پوتین هم در جواب، این کمک ها را به شرط عضویت در سازمان تجارت جهانی قبول کرده بود. خب حالا این معامله جوش خورده!
البته این وسط نقش آمریکا نادیده گرفته شد!(یعنی شاید با آمریکا هم یه معامله ای پشت پرده شده باشه)
ولی چیزی که تو خبرها بود، مخالفت گرجستان با عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی بود که مانع عضویت روسیه میشد و این مخالفت گویا با واسطه گری یکی از کشور های اروپایی حل شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من روسیه خودش مخصوصا این کبریت بی خطر (پیش نویس قطعنامه ی ضد سوریه که نه تحریمی توش هست نه هیچی) رو ارایه کرده که هم یکم از فشارهای غرب علیه سوریه و روسیه (برای دست کشیدن از حمایت از سوریه) کم بشه و هم به سوریه فشاری نیاد و هم ابتکار عمل قطعنامه دادن از دست آمریکایی ها در بیاد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شبکه ABC اسپانیا مدعی شد:

نیروهای «بلحاج» وارد خاک سوریه شدند

کسانی که او را از نزدیک می‌شناسند، بر این باورند که یکی از علایق وی، خونریزی است و حتی اگر مادرش را به قتل برساند، احساس خوشحالی به وی دست می‌دهد
.
چند روز پیش، رسانه‌های جهانی خبر دادند که «عبدالحکیم بلحاج»، از فرماندهان نظامی لیبی ـ‌ که ماه‌ها به عنوان یکی از اعضای شبکه تروریستی القاعده در آمریکا در حبس بود ـ با هفتصد مرد جنگی به مرز سوریه و ترکیه رفت و در آنجا آماده نبرد علیه حکومت «بشار اسد» شد.

به گزارش «تابناک»، رسانه‌های بین‌‌المللی با انتشار این خبر اعلام کرده بودند که «عبدالحکیم بلحاج» با نام مستعار «سالم العوانی» به ترکیه وارد و با نیروهایش در مرز ترکیه و سوریه مستقر شده است.

در همین راستا، امروز شبکه خبری «ABC» اسپانیا مدعی شد که «بلحاج» و نیروهایش وارد خاک سوریه شده و در منطقه «جبل الزاویه» در شهر «إدلب» مستقر شده‌اند و قرار است عملیات خود علیه حکومت سوریه را از آن نقطه انجام دهند.

در همین حال، خبرنگار شبکه ABC در گزارش خود اعلام کرد: «بلحاج» و نیروهایش از نزدیکان حاکم کنونی لیبی به شمار می‌روند.

گفتنی است، «بلحاج» به دستور مقامات قطر وارد ترکیه شده و این کشور، امکانات مورد نیازش را برآورده کرده و مبنا بر این است که فرماندهی نیروهای مخالف سوری را بر عهده بگیرد.

در این باره باید گفت، کسانی که او را از نزدیک می‌شناسند، بر این باورند که یکی از علایق وی، خونریزی است و حتی اگر مادرش را به قتل برساند، احساس خوشحالی به وی دست می‌دهد

http://www.tabnak.ir/fa/news/211590/نیروهای-بلحاج-وارد-خاک-سوریه-شدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس
تشییع جنازه 7 نیروی امنیتی سوریه
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111218-142613_h389006.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111218-142459.jpg

نام برخی از کشته شدگان

عدنان مالک علی از طرطوس

موسی غزل از حمص.

گروهبان عدنان حسن صقر از لاذقیه

محمد علی علی از حسکه

محمد علی شوکان از حلب.

سرجوخه عبدالرحمان محمد عبدالکریم از حلب.

تجمع خودجوش مردم سوریه

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111218-155705.jpg
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111218-160659.jpg
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111218-155824.jpg
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111218-155928.jpg

کشف سلاح از اشرار کشته یا بازداشت شده
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111217-215334_h388833.jpg
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111217-215627.jpg

گفتگو با یکی از زخمی شدگان غیر نظامی در حملات اشرار
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111217-215324.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=15][b]آقای عابدی عزیز

سایت دیپلماسی ایرانی کاملا مخدوش و فاقد اعتبار است و سابقه ی مدیران سایت چه در قبال نظام مقدس جمهوری اسلامی و چه در قبال محور مقاومت منطقه کاملا خصمانه ، غیر سازنده ، ضد اسلامی و در خدمت مطامع غرب و در جهت تضعیف و نابودی محور مقاومت و نابودی گفتمان انقلابی امام خمینی (ره) است

[/b][/size][/quote]

ببخشيد دوست عزيز

ميشه يه نمونه از اين كارهايي رو كه به اين سايت ربط داديد براي ما هم نشان دهيد

من يك سال بيشتره كه دارم اخبار و تحليل هاي اين سايت رو دنبال مي كنم، تا حالا چنين چيزهايي رو كه شما مي فرماييد اصلا در اين ساين نديده ام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب HHL بیخیال ایشون طرف صحبتش با من بود و منم بر حسب تجربه چون می دانم اینگونه صحبت ها از روی عدم اگاهی است دیدم بحث کردن فایده ای نداره از بهترین راهکار ممکن یعنی سکوت استفاده کردم. icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زن سوری که مانند دهها زن و دختر دیگر در ترکیه مورد تجاوز قرار گرفتند، از سوء استفاده افسران ترکیه از زنان سوری‌ها، تجاوز به آنها و فیلم برداری از این صحنه‌ها و تهدید به انتشار آن در صورت فرار گفتند.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، کشور ترکیه از بدو آغاز تحولات در سوریه یکی از بازیگران فعال بوده که با هدف تخریب چهره نظام سوریه و جا دادن به شبه نظامیان و پشتیبانی لجستیکی و تسلیحاتی در تحریک شبه نظامیان نقش فعالی ایفا کرده است.
جسر الشغور از جمله طرح هایی بود که ترکیه در آن سعی داشت سناریویی را علیه دلت بشار اسد سازماندهی کند که ناکام ماند.
جسرالشغور در استان ادلب، در کنار رود عاصی (اُرونتس) و در در 75 کیلومتری لاذقیه و 104 کیلومتری حلب واقع شده ‌است.
شهر جسرالشغور که در یک دشت حاصل‌خیز آبرفتی در دره غاب و در کناره خاوری کوهستان نُصیریه جای گرفته از 10 هزار سال پیش تاکنون پیوسته مسکونی بوده‌است.
ترکیه سعی کرد با دروغ و عوام فریبی مردم این شهر را به سمت اردوگاههای خود بکشاند و از این طریق قصد داشت مجامع بین المللی را قانع کند که بخاطر نبود امنیت شهروندان سوریه به ترکیه فرار کرده اند و زمینه سازی کند تا به سوریه حمله شود.
اما پس از اینکه مردم سوریه حقایق ماجرا را فهمیدند به جسرالشغور برگشتند و این طرح ناموفق باقی ماند. البته عده ای نیز هنوز در این کمپ ها باقی مانده اند که از معاندان نظام سوریه هستند و برای فعالیت های خرابکارانه برنگشته اند.
این امر بهانه‌ای شد تا در سفر به جسر الشغور به سراغ چند تن از افرادی برویم که در ترکیه و در اردوگاه‌های ترکیه برای مدتی اندک سکونت داشته و مجددا به سوریه بر می گردند و سختی‌ها و مصیبت هایی که در این اردوگاه بر آنها وارد شده بود را بیان کنند.

مصاحبه با 3 تن از زنان جسرالشغور که در کمپ‌های ترکیه مورد تجاوز قرار گرفتند
چگونه به ترکیه رفتید؟
هدی.د : در پی هماهنگی‌هایی که از قبل صورت گرفته بود، یک اتوبوس ترکی به منطقه مرزی آمد و ما را سوار کرد تا به ترکیه ببرد. من و چند تن از زنان دیگر اهالی جسر الشغور خوشحال بودیم که قرار است به ترکیه برویم و شهروند این کشور شویم.

بزرگترین کابوس زندگی‌ ام در مرز ترکیه رقم خورد
مگر به شما گفته بودند که شما را شهروند ترکیه می کنند؟
هدی.د بله. افرادی در جسر الشغور تبلیغ می کردند که قرار است سوری هایی که به ترکیه می روند، شهروند ترکیه شوند. روز اول ما را به یک اردوگاه در خاک ترکیه انتقال دادند و آب و غذای لازم را در اختیار ما قرار دادند تا روز دوم به همین شکل پیش رفت و ما سرشار از امید بودیم که به زودی زندگی جدیدی را آغاز خواهیم کرد.
ولی در پایان این روز، تعدادی از افراد مسلح ترک به سراغ ما آمدند و ما را به طور انفرادی به اتاق‌های جداگانه انتقال دادند. من به شخصه احساس می‌کردم که این مسئله به منظور انجام یک بازجویی ساده است ولی طولی نکشید که بزرگترین کابوس زندگی‌ام در برابر چشمانم رقم خورد.

افسران ترک در اردوگاه بارها ما را مورد تعرض قرار دادند / فقط آرزوی مرگ می کردیم
مگر چه اتفاقی افتاد؟
عایشه: یک افسر میانسال ترک وارد اتاق شد و پس از اینکه چند سوال درباره علت آمدن به ترکیه را پرسید، اقدامات غیراخلاقی و غیرانسانی خود را آغاز کرد. هر چند من ممانعت کردم ولی با کتک زدن به طور وحشیانه من را مورد تجاوز قرار داد و این کار به مدت یک هفته تکرار می شد و افراد مسلح مختلفی از ترک‌ها به زنان سوری در این کمپ‌ها تجاوز می‌کردند به گونه‌ای که فقط آرزوی مرگ می‌کردند.

به بهانه معاینات پزشکی به ما تجاوز می‌کردند
البته چند تن از زنانی که در آنجا با ما همراهی بودند به گونه‌ای دیگر به آنان تجاوز شد. مثلا من پس از چند روز تحمل درد و رنج و تجاوز، شنیدم که یکی از دختران سوری گفت وی در ابتدا به بهانه انجام معاینات پزشکی، تعدادی قرص که از سوی ترک‌ها در اختیارش قرار گرفته بود مصرف کرد ولی پس از 2 روز مصرف قرص‌ها، بیهوش شده و وقتی به هوش آمد متوجه شد که در مدت بیهوشی بلاهای زیادی به سرش آمده و نیروهای مسلح ترک بارها به وی تجاوز کرده‌اند.

از صحنه های تجاوز فیلم می گرفتند و ما را تهدید می کردند
اتفاق دیگری هم در این اردوگاه‌ها رخ می داد؟

عایشه: از جمله روش‌هایی که ترک‌ها در راستای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کردند این بود که آنها در جریان تجاوز به زنان از آنان فیلمبرداری و عکسبرداری می‌کردند و آنها را تهدید می‌کردند که چنانچه بر اساس خواسته‌های آنان رفتار نکنند، این عکس‌ها را در سطح شهر جسرالشغور پخش و آنها را رسوا خواهند کرد.
وقتی احساس تنفر از بودن در اردوگاه های ترکیه پیدا کردیم، تصمیم گرفتیم برگردیم
چی شد که برگشتید؟
ماریا : پس از اینکه خرابکاری‌های غیراخلاقی ترک‌ها زیاد شد و احساس تنفر از بودن در این کمپ‌ها به سوری‌ها دست داد، تصمیم گرفتیم که برگردیم ولی نمی‌دانستیم که چطور و چگونه. بعد از چند روزی در اردوگاه پخش شده بود که دولت سوریه با کسانی که برگردند کاری ندارند و مشکلات امنیتی جسرالشغور نیز برطرف شده است. این بود که جمیع زیادی از اهالی جسرالشغور تصمیم گرفتند که برگردند و اینگونه بود که به وطن‌مان برگشتیم و به زندگی سابق خود ادامه می‌دهیم.

فریب ترک‌های خائن را خوردم و تمام آینده ام تباه شد
چه احساس و توصیه‌ای برای دیگر اهالی جسرالشغور دارید؟
ماریا : من روزی صد بار آرزو می‌کنم که ای کاش کشورم را ترک نمی کردم و اکنون پس از گذشت مدت‌ها از آن مسئله هنوز امیدوارم که آنچه رخ داده خواب بوده باشد و من از این کابوس شوم بیدار شوم.
آنچه امروز بیش از هر چیز من را آزار می‌دهد این است که من در پی یک تصمیم نادرست و فریب خوردن توسط عده‌ای از ترک‌های خائن تصمیم به ترک وطن گرفتم و به امید تجربه زندگی بهتر و داشتن امنیت، پا به عرصه‌آی گذاشتم که تمام آینده‌ام را تباه کرد.

مهمان نوازی ترکیه همان سوء استفاده از حیثیت و پاکدامنی دختران سوریه بود
هدی.د : اکنون می‌خواهم به تمام زنان سوریه این پیام را بدهم که آنچه در رسانه‌های معارض از جمله رسانه‌های ترکیه پیرامون مهمان‌نوازی یا خدمت به سوری‌ها در کمپ‌های مرزی اعلام می‌شود دروغی بیش نیست و ترک‌ها با سوء استفاده از احساسات پاک دختران سوری جز نابود کردن آینده شرف، حیثیت و پاکدامنی آنها کاری برایشان صورت نمی‌دهند.
زنان و دختران سوری بدانند که تمام تبلیغاتی که در راستای نجات از مشکلات و رسیدن به آینده‌ای رویایی می‌شنوند، فریبی بیش نیست و باید با تمام توان از خاک و میهن و نظام سوریه دفاع کنند زیرا این نظام تنها حامی ملت است و در سرزمین‌های دیگر جز آوارگی و بی‌هویتی چیزی در انتظار آنان نیست.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/85764/%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس

کشف خمپاره انداز وگلوله های آن در حمص

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195120_h389229.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195225.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195257.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195333.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195348.jpg

تظاهرات ده ها هزاری نفری مردم دمشق در حمایت از ثبات سوریه

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195534.jpg
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-195754.jpg
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111219-123321.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتره دوستان بجای copy + paste کردن مطالب تحلیل های خودشون رو بیان بگن
سایت های خبری رو همه میخونن

[quote][quote][size=11]آقای عابدی عزیز
سایت دیپلماسی ایرانی کاملا مخدوش و فاقد اعتبار است و سابقه ی مدیران سایت چه در قبال نظام مقدس جمهوری اسلامی و چه در قبال محور مقاومت منطقه کاملا خصمانه ، غیر سازنده ، ضد اسلامی و در خدمت مطامع غرب و در جهت تضعیف و نابودی محور مقاومت و نابودی گفتمان انقلابی امام خمینی (ره) است[/size][/quote]
ببخشيد دوست عزيز
ميشه يه نمونه از اين كارهايي رو كه به اين سايت ربط داديد براي ما هم نشان دهيد
من يك سال بيشتره كه دارم اخبار و تحليل هاي اين سايت رو دنبال مي كنم، تا حالا چنين چيزهايي رو كه شما مي فرماييد اصلا در اين ساين نديده ام[/quote]
چون شما ندیدی یعنی نیست؟
پیشینه ی مدیران سایت را مطالعه بفرمایید به انضمام ارجاعات تحلیلی این سایت که شامل رسانه های معلوم الحالی مثل الشرق الاوسط می شود و همچنین تفاوت های آشکار مواضع این رسانه با رسانه های حامی محور مقاومت

[quote]جناب HHL بیخیال ایشون طرف صحبتش با من بود و منم بر حسب[b] تجربه[/b] چون می دانم اینگونه صحبت ها از روی [b]عدم اگاهی[/b] است دیدم بحث کردن فایده ای نداره از بهترین راهکار ممکن یعنی سکوت استفاده کردم.[/quote]
دوست عزیز مجرب که از قرار خیلی در عالم سیاست غور و تفحص دارید!! و نسبت عدم آگاهی هم به دیگران می دهی

سایت های خبری محل نشر افکار مدیران آنجاست ، و یقینا! میدانید که این سایت متعلق به جناب خرازی است

لازمه پیشینه ی ایشون رو براتون بگم یا چون که [b]غواص مجرب[/b] عالم سیاست هستید نیازی نیست و خودتون از گذشته اشون و [b]هنر نامه نگاری[/b]! ایشون و از باند ن.... های وزارت خارجه هم مطلعید!

[size=15][b]باید بگم: سلام[/b][/size] :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=green]قتل عامی که سلفی‌ها در سوریه به راه انداخته‌اند [/color][/size]

در رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های عربی علی الخصوص الجزیره و العربیه از کشتاری که در حق مردم سوریه می‌شود، صحبت‌های بسیاری می‌شود. در این میان به تازگی این شبکه‌ها اعتراف کرده‌اند که از میان غیرتظاهرکنندگان نیز افراد بسیاری کشته می‌شوند. انسان‌هایی که نمی‌خواهند اعتراض کنند ولی قربانی خشم آتش طایفه‌ای می‌شوند و به بدترین شکل ممکن کشته می‌شوند. طبیعی است در کشوری که اکثریت با سنی‌ها است و حکومت در اختیار اقلیت علوی‌ است، طرفداران طایفه‌گری که عموما هم سنی نیستند بلکه سلفی هستند و از کشوری خاص حمایت می‌شوند، چه کسانی را به کشتن می‌دهند؛ علوی‌ها، علوی‌هایی که تنها جرمشان این است که هیئت حاکمه در کشورشان علوی است و از این رو باید کشته شوند! چرا که اولا دستشان به حکومت نمی‌رسد و ثانیا سلفی‌ اعتراضش را عموما با خون و کشتار بیان می‌کند. خون و کشتار کسی که از آن متنفر است؛ علوی، شیعی، دروزی، مسیحی و غیره.

جالب آن که بسیاری از بزرگان سوریه که در قدرت نیستند علوی هستند. آدونیس، شاعر و متفکر مشهور سوری و حتی برهان غلیون، رئیس شورای انتقالی هر دو علوی هستند.

[color=blue]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میدل ایست آنلاین، محمد صالح، یک فعال سیاسی از طایفه علوی‌ها می‌گوید: «چهار نفر از نزدیکانم کشته یا ربوده شده‌اند. نه با گلوله نیروهای امنیتی یا نظامی دولت بلکه توسط افراد ناشناس که عموما وابسته به جریان‌های طایفه‌ای خاص هستند.»[/color]

[color=blue]او می‌گوید: «ماه‌های اول که اعتراض‌ها شروع شد ما هم اعتراض کردیم، به نبود آزادی اعتراض کردیم، ما هم به دنبال دموکراسی بودیم. فکر می‌کردیم که دولت ما را سرکوب کند ولی هیچ گاه فکر نمی‌کردیم که معترضانی که با ما دست به اعتراض زده‌اند بخواهند ما را بکشند. ما قربانی درگیری‌های طایفه‌ای شده‌ایم.»[/color]

وی که برای نخستین بار از نوع دیگری از حوادث تکان دهنده شهر حمص که چند هفته است به کانون بحران سوریه تبدیل شده، می‌گوید، تاکید می‌کند، از خانواده‌اش چهار نفر کشته شده‌اند فقط برای این که علوی بوده‌اند و وابسته به همان طایفه‌ای‌اند که بشار اسد از آن طایفه است.

صالح که در گذشته خود زندانی سیاسی بوده است، همچنین می‌گوید: «این درست است که نظام در برخورد با تظاهرکنندگان دست به خشونت سنگینی زده است ولی این جا جنایت‌های دیگری هم رخ می‌دهند که باید محکوم شوند. متاسفانه کسی از این جنایت‌ها نمی‌گوید. این جنایت‌ها بدتر از خشونت‌هایی است که دولت در حق معترضان انجام می‌دهد.»

شهر حمص نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد و با حدود 140 کیلومتر در شمال دمشق واقع شده است.

صالح که خود 12 سال از عمرش را در زندان گذرانده است، همچنین می‌گوید: «از زمانی که حافظ اسد، رئیس جمهوری راحل سوریه از دنیا رفت و بشار در سال 2000 به قدرت رسید برای این که به دنبال سوریه دموکراتیک بودم، به زندان افتادم. ولی حالا که فرصتی برای پیگیری خواسته‌هایم وجود دارد و از زندان آزاد شده‌ام در کمال تعجب می‌بینم که خودمان یکدیگر را به کشتن می‌دهیم.»

وی درباره ابعاد کشتاری که در سوریه وجود دارد، همچنین می‌گوید: «مثلا عیسی عبود که 60 سال سن داشت و از نزدیکان من بود و در منطقه شبابیه در حمص زندگی می‌کرد، در حالی که خرید کرده بود و می‌خواست به خانه‌اش بازگردد و در حالی که در هیچ کدام از اعتراض‌ها شرکت نکرده بود و کاری به سیاست هم نداشت، توسط افراد سنی که با یک خودرو در برابر او ظاهر شده بودند کشته شد. آنها جوان همراه او را نیز با شلیک گلوله به شکمش زخمی کردند که در حال حاضر در بیمارستان به سر می‌برد. سه نفر دیگری که در آنجا حاضر بودند را نیز ربودند و با خود بردند که سرنوشت هیچ کدام از آنها معلوم نیست. یک بار به ما گفتند که اعیان و بزرگان محله بیایند و جنازه‌هایشان را بگیرند ولی هنگامی که به محل وعده داده شده رفتند هیچ کس نبود. هنگامی که برگشتند به آنها پیام دادند، نیروهای نظامی وارد شهر شده‌اند و به همین دلیل جنازه‌هایتان را نمی‌دهیم. بروید جلوی نظامی‌ها را بگیرید تا جنازه‌هایتان را به شما برگردانیم.»

صالح همچنین می‌گوید: «راننده همان خودرو شادی طمور، خواهرزاده مرا در حادثه‌ای دیگر در حمص ربود و تا کنون هیچ خبری از سرنوشت او در دست نداریم.»

در همین رابطه گزارش‌ها حاکی از آن است که هزاران خانواده سنی به شهرهای دیگر یا به اردن و لبنان رفته‌اند و هزاران خانواده علوی نیز به کوه‌های غربی سوریه پناه برده‌اند. ترس هر دوی آنها مشترک است، سلفی‌ها به جان آنها نیفتند.

در روزهای اخیر آدم‌ربایی به ویژه در میان زنان علی الخصوص زنان علوی در شهر حمص و دیگر شهرهای ناآرام سوریه بسیار افزایش یافته است.

[color=blue]صالح می‌گوید: «اگر در گذشته به دنبال سرنگونی نظام بودیم اکنون این خواسته به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است، اکنون مهم‌ترین خواسته ما توقف خون‌ریزی‌ها است. فقط می‌خواهیم خونریزی‌ها متوقف شوند، همین.»[/color]

http://www.irdiplomacy.ir/fa/news/58/bodyView/18855/%D9%82%D8%AA%D9%84.%D8%B9%D8%A7%D9%85%DB%8C.%DA%A9%D9%87.%D8%B3%D9%84%D9%81%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7.%D8%AF%D8%B1.%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87.%D8%A8%D9%87.%D8%B1%D8%A7%D9%87.%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس

رزمایش هوایی ودریایی ارتش سوریه

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-204745_h389633.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-211447.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-205507.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-211605.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-212529.jpg

کسی میدونه این چیه؟؟؟
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-212541.jpg

کشف سلاح وتجهیزات از اشرار کشته وبازداشت شده

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-152128_h389229.jpg

http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-152035.jpg

[size=18]
[color=green]یك مقام نظامی سوری اعدام 21 افسر را تكذیب كرد[/color][/size]

وی كه به نامش اشاره نشده و اظهاراتش در خبرگزاری سوریه (سانا) منتشر شد ، افزود: این امر ناشی از ورشكستگی شبكه های مزبور و ادامه فتنه گری آنان با هدف در هم كوبیدن وحدت مردم و نیروهای مسلح سوریه است.

در همین حال امروز یك سروان نیروهای حفظ نظم در شهر حماه واقع در مركز سوریه بر اثر تیراندازی افراد مسلح كشته شد.

در جریان درگیری نیروهای امنیتی با افراد مسلح در القصیر در ریف حمص در مركز سوریه نیز شماری از افراد مسلح كشته، زخمی و یا دستگیر شدند.

[color=blue]در جریان درگیری مشابه در ریف درعا در جنوب سوریه و در نزدیك مرز این كشور با اردن نیز ده ها فرد مسلح دستگیر، 5 نفر كشته، سه نفر مجروح شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات كشف و ضبط شد.[/color]

نیروهای امنیتی سوریه در هفته های اخیر عملیات گسترده ای را با هدف دستگیری افراد مسلح در مناطق مختلف این كشور آغاز كرده اند.

http://www.irna.ir/News/30723311/%DB%8C%D9%83-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85-21-%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%83%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D9%83%D8%B1%D8%AF/%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کسی میدونه این چیه؟؟؟
http://www.sana.sy/servers/gallery/201112/20111220-212541.jpg [/quote]

با سلام خدمت شما دوست عزيز

تصویر مربوط به پرتابگر موشک روسی یاخونت است :applause:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Russia_has_delivered_Yakhont_SS-N-26_supersonic_anti-ship_missiles_as_part_of_its_deal_to_supply_two_Bastion_coastal_missile_systems_to_Syria_.jpg[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/bastion_03.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.