mahdavi3d

همفکری کاربران برای رفع اشکالات برنامه نویسی

Recommended Posts

[quote name='100' timestamp='1376063877' post='328466']
[quote name='oldmagina' timestamp='1376062561' post='328458']
[quote name='100' timestamp='1376061622' post='328453']
سلام

بر و بچ کسی نیست یک کمکی کنه !؟

این سوال رو چطور جواب بدم ...

اگر عدد نبود، عبارت Error را چاپ کند.

اصلش اینه که من با مورد چهارمش مشکل دارم .... ( اگر عدد نبود ، عبارت error را چاپ کند .... ) .... یعنی مثلا اگه 2d بهش بدیم باید error بده ولی نمی دونم چه جور باید این کار رو کنم ...

[/quote]
سلام دوست عزیز
فرض برنامه نوشته شما با برنامه خواسته شده از شما متفاوت است و به خاطر همین به مشکل برخورده اید .
در صورت اجرای برنامه شما و در صورت دادن هر ورودی غیر از عدد صحیح برنامه شما با خطا مواجه شده و متوقف خواهد شد و اصلا امکان دریافت چیزی غیر از عدد صحیح برایش متصور نیست تا اصلا شرط 4 را بررسی بکند یا نه !
برای حل مشکل شما ابتدا باید دریافتی را به صورت رشته کاراکتری دریافت کنید و بعد از بررسی عدد بودن آن ، اگر شرط 4 برقرار نبود آن را به عدد تبدیل کنید و برنامه را با آن ادامه دهید.
[/quote]

سلام

برادر مشکل اینجاست که من بدون اجرای شرط چهارم ، برنامه رو اجرا کردم .... ولی حتی اگه 12sss هم بهش بدم ، برنامه اجرا می شه و بدون در نظر گرفتن رشته ی کاراکتری ، مثبت یا منفی بودن یا زوج و فرد بودند و توان 2 بودن عدد رو بررسی می کنه !!!

این نمونه ی اجراش

[url="http://upload.iranvij.ir/farvardin92/11062390535827399504.png"]http://upload.iranvi...35827399504.png[/url]
[/quote]
سلام مجدد
اشکال کار برمیگرده به این که توی برنامه نویسی سی میشه برای هر کاراکتر معادل عددی را هم استفاده کرد. در واقع در صورتی است که اول عبارتت کاراکتر غیر عددی باشه برنامه شما آن حروف را به عنوان عدد کاراکتر آنها به کار می برد.، در صورتی که اول رشته داده شده برای تابع cin عدد باشد اون فقط قسمت عددی ابتدا را برمی دارد و داخل متغیر عددی شما قرار می دهد و بقیه را دور می اندازد.
برای این که مطمئن بشوی این سطر را به برنامه ات اضافه کن تا ببینی برنامه شما چه عددی را به جای کاراکتر های ورودی شما در n ذخیره کرده است :
[code]
cout << n << endl ;
[/code]
بهترین راه حل برای شما همان استفاده از دریافت متغیر اولیه به صورت کاراکتری است. ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

این خط رو اضافه کردم ...

ولی زمانی که 128sdsds رو وارد می کنم ، به عنوان خروجی ، خود 128 رو چاپ می کنه و کاراکترها رو نا دیده می گیره .... فکر کنم به دلیل این باشه که ورودی رو از نوع int تعریف کردم ...

ولی اگه فقط کاراکتر خالی براش بفرستم ... یک عدد منفی بزرگ بر می گردونه ....

این تمرین پیش از تدریس آرایه ها و اشاره گر هاست !!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1376065917' post='328476']
سلام

این خط رو اضافه کردم ...

ولی زمانی که 128sdsds رو وارد می کنم ، به عنوان خروجی ، خود 128 رو چاپ می کنه و کاراکترها رو نا دیده می گیره .... فکر کنم به دلیل این باشه که ورودی رو از نوع int تعریف کردم ...

ولی اگه فقط کاراکتر خالی براش بفرستم ... یک عدد منفی بزرگ بر می گردونه ....

این تمرین پیش از تدریس آرایه ها و اشاره گر هاست !!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
[quote]
سلام مجدد
[color=#ff0000]اشکال کار برمیگرده به این که توی برنامه نویسی سی میشه برای هر کاراکتر معادل عددی را هم استفاده کرد. در واقع در صورتی است که اول عبارتت کاراکتر غیر عددی باشه برنامه شما آن حروف را به عنوان عدد کاراکتر آنها به کار می برد.، در صورتی که اول رشته داده شده برای تابع cin عدد باشد اون فقط قسمت عددی ابتدا را برمی دارد و داخل متغیر عددی شما قرار می دهد و بقیه را دور می اندازد.[/color]

[/quote]
نیازی به آرایه نداره دوست عزیز ( البته اگر رشته حرفی رو آرایه در نظر نگیریم )
دریافتی رو به شکل متغیر رشته حرفی معرفی کن و اگر عدد بود ( با کنترل کردن توسط تابع () isdigit ) ، بعد با تابع atoi به عدد تبدیلش بکن. ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

این تابع atoi تو کدوم کتابخونه هست !؟

بعد دقیقا چطور می شه « متغیر رشته حرفی » تعریف کنم !؟

از سی پلاس پلاس استفاده می کنم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1376067464' post='328481']
سلام

این تابع atoi تو کدوم کتابخونه هست !؟

بعد دقیقا چطور می شه « متغیر رشته حرفی » تعریف کنم !؟

از سی پلاس پلاس استفاده می کنم ...
[/quote]
سلام
atoi از توابع stdlib.h است.
متغیر رشته حرفی مثل بقیه متغیر ها استفاده می شود و نوع آن char است ، فقط باید براش تعداد حروف رشته حرفی رو مشخص بکنی ( البته اگر در حین استفاده کمتر از اون تعداد استفاده شد هم اشکالی نداره ).
مثال
[code]
char a[10];
[/code]

پی نوشت :
در مورد تابع cin یه تحقیق کردم و متوجه شدم در صورتی که مقدار داده شده برای متغیر با نوع متغیر سازگار نباشد ، چیزی به متغیر مورد اشاره اختصاص نمی دهد و البته پیام خطایی هم نشان نمی دهد. این اتفاقی که برای برنامه دوستمان در مورد وارد کردن داده غیر عددی و اون اتفاق اختصاص عدد عجیب و غریب به متغیر عددی هم می افتد به خاطر این بوده است که در واقع هیچ مقدار جدیدی به متغیر اختصاص نمی یابد و مقدار پیش فرض در حافظه نشان داده می شود. ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند ماه گذشت از سات این تایپیک...منم اومدم بالا...حالا دارم روی یه پروژه مدریت فروشکار می کنم
از شما می خوام تو این امر کمکم کنید.اگه شما فروشنده بودید دوست داشتید نرم افزار چه قابلیتی داشته باشه؟
[center][b]دو تا عکس فعلا میزارم از نرم افزار[/b][/center]
[center][img]http://1.irartesh.ir/uploads/irartesh-ir_138384959260791.png[/img][/center]
[center]صفحه لود[/center]

[center][img]http://1.irartesh.ir/uploads/irartesh-ir_138384959282642.png[/img][/center]

[center]صفحه اصلی[/center]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
میشه کاری رو که از برنامه می خوای دقیق توضیح بدی ؟
نرم افزاری که می خوای قراره تحت شبکه کار کنه یا فقط رو یه دستگاه با یک دیتا بیس قرار میگیره ( مشتری روی نت داره یا فقط اختصاصی یک فروشنده است یا برای چند فروشنده در چند سیستم با یک دیتا بیس می خواهد کار کند یا همه اینها با هم ؟)
با چه زبانی می خوای کار بکنی ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زبان که C#
برنامه هم به برای یک سیستم هست(یک رایانه)...چون اولین نرم افزار جدی من هستش چند سیستم برام مشکله ولی همون یک سیستم قابلیت تعریف چندین مدیر یا فروشنده(کارگر) رو داره.
توضیحات:این نرم افزار برای مدیریت فروش فروشگاه های کوچک و متوسط برای یک سیستم هست.مثل فروشگاه های لباس،کفش و .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس میشه یک برنامه که از یک دیتا بیس استفاده می کند و با زبان سی شارپ طراحی خواهد شد .
میتونی دیتا بیسش رو آماده کنی ؟ (دیتا بیس خام )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب پس باید فقط دکور ویژوال رو بچینی براش !
اگه خواستی یه دیتا بیس آماده کن بذار تا شروع کنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیتا بیس رو الان آماده می کنم...چون شنبه تا دوشنبه نیستم بعد از دوشنبه اولین کار با دیتا بیس رو شروع می کنم.

جناب oldmagina شما استاد برنامه نویس هستید؟ ویرایش شده در توسط irartesh

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
نه دوست عزیز من استاد نیستم icon_cheesygrin
یه پیرمرد که قبلا برنامه نویسی رو دوست داشت، هستم!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.