Che

ساختار ارتش ایران در زمان صفویه (1148-907 هـ.ق) به انضمام نبرد چالدران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنونم از وقتی که برای تایپ این مطلب گذاشتید پیشوای عزیز. دوستانی که علاقه مند به سایر نبردها و ارتش پادشاهان مختلف صفوی هستند، میتونن به این تاپیک ها هم سر بزنند:
[center][url="http://www.military.ir/forums/topic/5625-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86/page__hl__%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86"]جنگ چالدران[/url][/center]
[center][url="http://www.military.ir/forums/topic/5732-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D8%B5%D9%81%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B9%D8%AB%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7/page__hl__%D8%B5%D9%81%D9%88%DB%8C"]جنگ ارومیه[/url][/center]
[center][url="http://www.military.ir/forums/topic/18573-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%85%D8%B1%D9%86%D8%AF/"]جنگ مرند[/url][/center]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون .
وقتی میبینم کشورم در اکثر جنگ ها بازنده بوده احساس شرم میکنم
  • Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Dezchilds' timestamp='1389823186' post='359627']
خیلی ممنون .
وقتی میبینم کشورم در اکثر جنگ ها بازنده بوده احساس شرم میکنم
[/quote]

نه عزیز اینطور نیست که در اکثر بازنده بوده باشیم....باید نشست و بررسی کرد تعداد پیروزی ها ایران و تعداد شکست هاش رو بعد میشه نظر داد....البته باید مهم بودن نبرد رو هم درنظر گرفت فی المثل ایران در فلان جنگ پیروز شد که ارزش و اعتبارش به اندازه 20 تا جنگ دیگه هست...یا توی یک نبرد جزئی شکست خورده که زیاد تو معادلات تغییر نداشته...
متوجه هستی چی میگم؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی خوب قسمت هایی که از کشور جدا شده گواهی این هست بی خردی خیلی زیاد بوده هرچند فتوحات بسیاری هم بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دو جلدی تاریخ 4000 ساله ارتش ایران رو در اختیار دارم ، اگر فرصت شد مطالبی خواهم نوشت ، تشکر، ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1389826359' post='359634']
دو جلدی تاریخ 4000 ساله ارتش ایران رو در اختیار دارم ، اگر فرصت شد مطالبی خواهم نوشت ، تشکر، ..
[/quote]

آقا ابراهیم
اتفاقا من این کتاب رو در کتاب خانه ی تاریخ اسلام و ایران قم دیدم و خوشم اومد.....حالا فردا قصد دارم برم کتاب فروشی ببینم گیرم میاد یا نه....کدوم انتشاراتی هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1389826508' post='359635']
آقا ابراهیم
اتفاقا من این کتاب رو در کتاب خانه ی تاریخ اسلام و ایران قم دیدم و خوشم اومد.....حالا فردا قصد دارم برم کتاب فروشی ببینم گیرم میاد یا نه....کدوم انتشاراتی هست؟
[/quote]
توی هیچ انتشاراتی گیرت نمیاد چون دیگه مقطوع النسل شده ! الان تنهایی که جایی که داره یه دست دوم فروشی هست که توی میدون ولیعصره منتها تعداد زیادی از این کتاب رو داره (نو) ،...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1389826820' post='359638']
توی هیچ انتشاراتی گیرت نمیاد چون دیگه مقطوع النسل شده ! الان تنهایی که جایی که داره یه دست دوم فروشی هست که توی میدون ولیعصره منتها تعداد زیادی از این کتاب رو داره (نو) ،...
[/quote]

اسم مغازه اش رو میگی تا بسپرم فردا برن برام بخرن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1389826914' post='359639']
اسم مغازه اش رو میگی تا بسپرم فردا برن برام بخرن؟
[/quote]

عذر میخوام میدون انقلاب سمت کارگر شمالی ، فکر میکنم ابتدای کوچه برهانی باشه ، ..

نمیدونم چرا گفتم ولیعصر !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1389825148' post='359628']
نه عزیز اینطور نیست که در اکثر بازنده بوده باشیم....باید نشست و بررسی کرد تعداد پیروزی ها ایران و تعداد شکست هاش رو بعد میشه نظر داد....البته باید مهم بودن نبرد رو هم درنظر گرفت فی المثل ایران در فلان جنگ پیروز شد که ارزش و اعتبارش به اندازه 20 تا جنگ دیگه هست...یا توی یک نبرد جزئی شکست خورده که زیاد تو معادلات تغییر نداشته...
متوجه هستی چی میگم؟
[/quote]فاکتور اصلی برای سنجیدن میزان فتوحات و شکست های کشور دیدن تغییرات مساحتی کشوره که بوضوح نمایانگر همه چیز هست نا سلامتی ایران یه دورانی مث روسیه بوده!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حیف بود فقط مثبت بدم، واقعا ممنون از جناب پیشوا و جناب Reichsmarschall! امیدوارم این تاپیک ادامه داشته باشه درباره بقیه جنگهای صفویه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.