IRINavy

تاریخچه شکل گیری نیروی دریایی نوین در ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='AmirAzad' timestamp='1397425263' post='372421']
سال 1936 تنگه ولگا وجود داشت ؟
[/quote]
من خودم یه کم شک کردم؛ ولی از اونجاییکه تو چندتا منبع نقل شده بود دیگه پیگیرش نشدم.
احتمالا یه چیزی بوده که این ماجرا درباره اش روایت شده!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRINavy' timestamp='1397487859' post='372504']
من خودم یه کم شک کردم؛ ولی از اونجاییکه تو چندتا منبع نقل شده بود دیگه پیگیرش نشدم.
احتمالا یه چیزی بوده که این ماجرا درباره اش روایت شده!
[/quote] عمر این تنگه از 40 - 50 سال تجاوز نمیکنه که پای دریانوردی به دریای خزر را باز کرد اما شهسوار 77 سال عمر با عزت داره icon_cheesygrin قبلا این ابهام را یکی از دوستان در تاپیک شهسوار فروم همسایه مطرح کرد و من هم در میلیتاری مطرح کردم که بی جواب ماند و موقع اش رسید تا الآن ! بدبختی اینکه در منابع لاتین صریحا" آمده است که شهسوار در در محوطه Boele روستای Bolnes هلند ساخته شده و حتی اجازه ی مطرح کردن این فرضیه را به ما نمیده که حمزه جای دیگری بجز هلند ساخته شده باشه :chicken: ویرایش شده در توسط AmirAzad
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطعا یه مسیر آبی وجود داشته؛ وگرنه چندین کتاب معتبر و بسیار قدیمی (مربوط به دهه 50 شمسی) که اغلب نویسندگانش از افسران عالیرتبه نیروی دریایی شاهنشاهی بوده اند چنین اشتباه احمقانه ای نمی کنن و برای چیزی که وجود نداشته داستان سرایی نمی کردند!!!
همچنین قطعا اون مسیر آبی با کانال امروزی دن - ولگا تفاوتهایی داشته چراکه در انتهای متن اگر دقت کرده باشید آنجا که درباره «شتر» توضیح میده؛ آورده که آبخور شهسوار برای عبور از اون مسیر زیاد بوده!! مگر یه ناوچه 600 تنی چقدر آبخور داره؟؟

پیشنهاد میکنم شما درباره اش تحقیق کن و ته و توی ماجرا رو دربیار؛ لطفا
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این مسیر بوده ولی منتها نه مثل امروز در بعضی جاها عمق و یا عرض کمی داشته که بعدا بزرگترش میکنند و عمق اش رو هم بیشر میکنند ( لونموقع شهسوار به زور رد شده ولی حالا شناور های خیلی بزرگتر از اون به راحتی رد میشوند

[quote]
[color=#000080]مراتب به استحضار فرمانده رسید و دستور داده شد که شتر را در جلوی دهانه غرق نمایند.[/color]
[/quote]

جالبه این شتر رو هنوز نگه داشته بودند

[quote]
[color=#000080]ناگفته نماند که روز پنجم شهریور هنگامیکه دستور ترک مخاصمه و عدم مقاومت از تهران صادر شد، شخصی با یک [/color][color=#ff0000]قایق موتوری[/color][color=#000080] و پرچم سفید به علامت تسلیم نزدیک ناوهای شوروی رفت و در نتیجه عده ای سرباز شوروی با یک [/color][color=#ff0000]قایق موتوری[/color][color=#000080] از راه کانال به بندرپهلوی وارد شدند.»[/color]
[/quote]

حالا معلوم هست این شتر زبون بسته رو کی از آب درآوردند ؟!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arash666' timestamp='1397492039' post='372516']
جالبه این شتر رو هنوز نگه داشته بودند

حالا معلوم هست این شتر زبون بسته رو کی از آب درآوردند ؟!!
[/quote]

خب «شتر» یه حوض شناور بوده؛ چیز ارزشمندیه! چرا باید دور بندازن؟؟!!
اینکه میگه غرق کردن نه اینکه تهش رو سوراخ کنن تا غرق شه! حوض شناور خاصیتش همینه، خودش رو غرق میکنه تا کشتی رو بارگیری کنه و دوباره بالا میاد تا اون رو از آب بگیره.

مثل این:
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/HwD_shnwr.jpg

یا نمونه امروزیش در دریای مازندران:
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/aghah-4-2.jpg
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس موضوع حل شد دیگه ، کاملا شفاف ، واضح و مبرهن هست ... دیگه من دنبال چیش برم ؟!!

از این قسمت به بعد هم کم کم دارید به عصر حاضر نیروی دریایی نزدیک میشید ، تا کجا پیش خواهید آمد ؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AmirAzad' timestamp='1397496910' post='372531']
از این قسمت به بعد هم کم کم دارید به عصر حاضر نیروی دریایی نزدیک میشید ، تا کجا پیش خواهید آمد ؟
[/quote]

قسمت بعد مهمترین عملیات دوره رضاخان هست؛ اخراج انگلیسی ها از قشم.
بعد یک یا دو قسمت درباره جنگ جهانی دوم خواهد بود.
بعد وارد ماجراهای بعد جنگ و احیای دوباره نیروی دریایی میشیم.
بعد دیگه یکی یکی ناوهای جدید از راه می رسند و تجهیزات جدید و ....
فعلا منابع کافی تا سال 1350 رو در اختیار دارم. دنبال سالهای 50 تا 57 میگردم که دیگه انشاءالله کار به سرانجام برسه.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.