deserthawk

سرکوب پدافند هوایی دشمن در شوروی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید ، موضوع بسیار جالبی است ، خصوصا" این که تا این  زمان ، در حوزه عملیات جنگ الکترونیک روسها در جریان حمله به پراگ چیزی نشنیده بودم ، بی صبرانه منتظر ادامه آن هستم

:rose:

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا اول باید منو ببخشید که بسم الرحمن الرحیم اول پست یادم رفت. بعدش هم در جواب دوستمون جناب MR9 باید بگم که بنده هم تا قبل از مطالعه اصل مطلب چیزی در مورد استفاده از جنگ الکترونیک در ماجرای چکسلواکی نشنیده بودم و بعد از مطالعه اون فهمیدم که بخش بسیار مهمی از حمله بود.

در ادامه هم باید ذکر کنم که ارتش بعث عراق در جنگ تحمیلی به تبعیت از ارتش شوروی بطور ناقص از این روش تهاجم استفاده می کرده که در بعضی از موارد جواب هم گرفت. من جمله فکر کنم از همین جا بود که در خاطرات خلبانان نیروی هوایی خونده بودم که در ابتدای جنگ یک بار بلایندرهای عراقی قصد حمله به تهران رو داشتند که یکی از اونها حجم بسیار زیادی از چف رو آزاد می کنه که باعث میشه رادارهای منطقه کور بشن و بقیه بتونن به مسیرشون ادامه بدن.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقا این سیستم شوروی رو رژیم بعث عراق م در حمله به تهران ازش استفاده کرد و باعث جمینگ رادار های تهران و جنگنده های رهگیری کننده شدن

وقتی خاطره رو میخونم خیلی خیلی برام جالبه از لحاظ تاکتیکی 

اما اعصابم خورد میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از این مقاله بسیار عالی

بنظر میاد روسها علاوه بر پلتفرم های هواپایه در استراتژی سرکوب سخت دفاع هوایی دشمن حساب ویژه ای روی موشک های بالستیک تاکتیکی (مثل Tochka-U و Iskander-M) برای هدف قرار دادن رادارهای جستجو و اخطار زود هنگام پدافند هوایی غرب باز کرده اند

اینکه الان هم روسیه از سامانه موشکی اسکندر برای تهدید رادارهای اخطار زودهنگام سپر دفاع موشکی در اروپا استفاده میکنه به نوعی انعکاس دهنده همین استراتژی اونهاست

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا اول باید منو ببخشید که بسم الرحمن الرحیم اول پست یادم رفت. بعدش هم در جواب دوستمون جناب MR9 باید بگم که بنده هم تا قبل از مطالعه اصل مطلب چیزی در مورد استفاده از جنگ الکترونیک در ماجرای چکسلواکی نشنیده بودم و بعد از مطالعه اون فهمیدم که بخش بسیار مهمی از حمله بود.

در ادامه هم باید ذکر کنم که ارتش بعث عراق در جنگ تحمیلی به تبعیت از ارتش شوروی بطور ناقص از این روش تهاجم استفاده می کرده که در بعضی از موارد جواب هم گرفت. من جمله فکر کنم از همین جا بود که در خاطرات خلبانان نیروی هوایی خونده بودم که در ابتدای جنگ یک بار بلایندرهای عراقی قصد حمله به تهران رو داشتند که یکی از اونها حجم بسیار زیادی از چف رو آزاد می کنه که باعث میشه رادارهای منطقه کور بشن و بقیه بتونن به مسیرشون ادامه بدن.

سلام تاپیکش هست :

http://www.military.ir/forums/topic/26455-%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/?hl=%D8%A8%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D8%B1

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شرمنده بابت دو پست پشت سر هم این دو کتاب در مورد Wild Weasel هاست

F-105  در مقابل SA-2 در ویتنام 2011 با حجم 7.5 مگابایت

Wild Weasel ها و تارخچه نابودی پدافند هوایی دشمن 1993 و با حجم 23 مگابایت

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شرمنده بابت دو پست پشت سر هم این دو کتاب در مورد Wild Weasel هاست

F-105  در مقابل SA-2 در ویتنام 2011 با حجم 7.5 مگابایت

Wild Weasel ها و تارخچه نابودی پدافند هوایی دشمن 1993 و با حجم 23 مگابایت

سلام

دوستان لطفن عصباني نشوند. والا وقتي يك تاپيك زده ميشود ديگر نبايد برود زير خاك كه! من دنبال اين مطلب ميگشتم و خيلي هم عالي بود. بايد از نويسنده‌اش تشكر كنم.

اما موضوع مهم كه اين پست را زدم. اين دو تا لينك  كار نميكنند و برايم هم خيلي مهم است كه بتوانم اينها را دانلود كنم. ميشود محبت كنيد و يك بررسي كنيد ببينيد ايراد از چيست.

ممنون

ياعلي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دوستان لطفن عصباني نشوند. والا وقتي يك تاپيك زده ميشود ديگر نبايد برود زير خاك كه! من دنبال اين مطلب ميگشتم و خيلي هم عالي بود. بايد از نويسنده‌اش تشكر كنم.

اما موضوع مهم كه اين پست را زدم. اين دو تا لينك  كار نميكنند و برايم هم خيلي مهم است كه بتوانم اينها را دانلود كنم. ميشود محبت كنيد و يك بررسي كنيد ببينيد ايراد از چيست.

ممنون

ياعلي

شرمنده دوست عزیز ایراد از بنده بود و لینک ها تصحیح شد. برای جبران هم کتاب سومی درباره با وایلد ویزل ها تقدیم به شما. امیدوارم استفاده کنید.

کتاب WILD WEASELS history of us air force SAM killers با حجم 38 مگابایت

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.