Recommended Posts

[quote name='hossein9' timestamp='1359465498' post='296339']
[quote]حالا ربط منطقی تولیدش در داخل با داشتن 8 لانچر چیه ![/quote]

ربطش اینه که اگر کل سیستم به آن پیچیدگی را بتوان ساخت، اضاف کردن 4 تا لانچر بهش کار خاصی نداره. البته منظورم کار خاصی نسبت به تولید کل سیستم چون من هم قبول دارم باید یک سری چیز ها را برای این کار از نو طراحی کرد.
[/quote]
توجه نکردید ؟ ما لیسانس تولید این سیستم را از چینی ها گرفتیم و تحت لیسانس تولید میکردیم ( از پایه که طراحی نکردیم !) حالا با تغییرات و شرایطی که مد نظر خودمون بوده ( یک نگاه به سیستم های اپتیک و خود سامانه بندازین متوجه میشد ...)

=================
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]ربطش اینه که وقتی یک سیستمی رو با همه جنبه ا و زیر سامانه هاش در داخل تونستی بسازی و به دانشش تسلط پیدا کردی ارتقا دادن و بهینه کردن و تغییر دادنش راحتتر و شدنی تره[/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]بقول شما به این آسونی نیست اما شدنیه[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در ضمن زیاد هم سخت نیست[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در باره طراحی دوباره برخی قسمتها هم فرمایش شما کاملا درسته و منطقی[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]ما هم ابراز امیدواری کردیم که بتونیم اینکارها رو صورت بدیم[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]بالاخص زمانی که بحث پشتبانی خطوط مقدم نبرد رو بخواهیم بهش واگذار کنیم0اگر در سازمان رزمش تعریف کرده باشیم ، برای نمونه های غربی و شرقیش که تعریف شده براش ایرانیشو نمیدونم)[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]اونوقته که چوشش و حفاظ زرهی لازم میشه و از آسیب پذیریش (بالاخص نفراتش) کاسته میشه[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]درباره توان خودکششی هم که فکر کنم با هم عقیده اییم[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]به نظر بنده خودروی حامل رعد بعنوان مثال (یا براق) میتونه گزینه های موجود مناسبی باشن[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]گفتم گزینه های موجود که نیاز به طراحی از پایه نباشه فقط بحث هماهنگ سازی و پیاده کردن طرح میمونه که اونهم فکر نکنم برای تلاشگران عرصه دفاعی ما زیاد سخت باشه[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
بله اخوی شدن که خیلی کارها را میشه کرد ...قابلیت بلقوه هست اما بلفعل شدنش بستگی به هزار و یک اگر داره .....مثلا نصب روی یک شاسی زرهی ایا نیرو این را با چه کیفیتی میخواد از نظر اقتصادی چقدر هزینه داره کارایی را چقدر بالا میبره و الخ .....(دو پست قبلی شما را ندیده بودم )
والا مغز بنده پر است از این طرح ها :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما لیسانس تولید این سیستم را از چینی ها گرفتیم و تحت لیسانس تولید میکردیم[/quote]

از اول می گفتی تکلیف را روشن می کردی ما این همه خودمونو اذیت نمی کردیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='crazy-doctor' timestamp='1359465920' post='296341']
توجه نکردید ؟ ما لیسانس تولید این سیستم را از چینی ها گرفتیم و تحت لیسانس تولید میکردیم ( از پایه که طراحی نکردیم !) حالا با تغییرات و شرایطی که مد نظر خودمون بوده ( یک نگاه به سیستم های اپتیک و خود سامانه بندازین متوجه میشد ...)
:winking:
[/quote]

میشه بگید با استناد به کدوم منبع و شواهدی می گید ما لیسانس تولید این سامانه رو از چین گرفتیم؟ اصلا کدوم تولید؟ (منظورم سامانه هست نه موشک)
در مورد موشک شاید این طور باشه که البته در این مورد هم دلیل و مدرک موثقی وجود نداره. (ولی شخصا تصورم اینه که احتمالا تولید موشک شهاب ثاقب تحت لیسانس انجام شد)

اما در مورد سامانه بحث تولید تحت لیسانس مطرح نیست. سامانه یا زهرا صرفا یک تلاش مهندسی معکوس نیست و البته تولید تحت لیسانس هم نیست و شامل پروسه بازطراحی نسبت به نمونه اصلی میشه.
اتفاقا نمونه های چینی خریداری شده عملکرد مناسبی نداشتند . رو آوردن به اسکای گارد (و در ادامه ارتقا) هم از شواهد عملکرد نا مطلوب اف ام 80 چینی هاست.

البته جینز شروع پروژه یا زهرا رو مربوط به قبل از خرید اف ام 80 و هنگامی که سامانه کروتال عراقی در جنگ به غنیمت گرفته شد، می دونه.

---
موشک کروتال ان جی هم توسط یک شرکت آمریکایی و با استفاده از موتور موشک سایندوایندر طراحی و ساخته شد. ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='crazy-doctor' timestamp='1359465920' post='296341']
[quote name='hossein9' timestamp='1359465498' post='296339']
[quote]حالا ربط منطقی تولیدش در داخل با داشتن 8 لانچر چیه ![/quote]

ربطش اینه که اگر کل سیستم به آن پیچیدگی را بتوان ساخت، اضاف کردن 4 تا لانچر بهش کار خاصی نداره. البته منظورم کار خاصی نسبت به تولید کل سیستم چون من هم قبول دارم باید یک سری چیز ها را برای این کار از نو طراحی کرد.
[/quote]

=================
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]ربطش اینه که وقتی یک سیستمی رو با همه جنبه ا و زیر سامانه هاش در داخل تونستی بسازی و به دانشش تسلط پیدا کردی ارتقا دادن و بهینه کردن و تغییر دادنش راحتتر و شدنی تره[/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]بقول شما به این آسونی نیست اما شدنیه[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در ضمن زیاد هم سخت نیست[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در باره طراحی دوباره برخی قسمتها هم فرمایش شما کاملا درسته و منطقی[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]ما هم ابراز امیدواری کردیم که بتونیم اینکارها رو صورت بدیم[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]بالاخص زمانی که بحث پشتبانی خطوط مقدم نبرد رو بخواهیم بهش واگذار کنیم0اگر در سازمان رزمش تعریف کرده باشیم ، برای نمونه های غربی و شرقیش که تعریف شده براش ایرانیشو نمیدونم)[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]اونوقته که چوشش و حفاظ زرهی لازم میشه و از آسیب پذیریش (بالاخص نفراتش) کاسته میشه[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]درباره توان خودکششی هم که فکر کنم با هم عقیده اییم[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]به نظر بنده خودروی حامل رعد بعنوان مثال (یا براق) میتونه گزینه های موجود مناسبی باشن[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]گفتم گزینه های موجود که نیاز به طراحی از پایه نباشه فقط بحث هماهنگ سازی و پیاده کردن طرح میمونه که اونهم فکر نکنم برای تلاشگران عرصه دفاعی ما زیاد سخت باشه[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
بله اخوی شدن که خیلی کارها را میشه کرد ...قابلیت بلقوه هست اما بلفعل شدنش بستگی به هزار و یک اگر داره .....مثلا نصب روی یک شاسی زرهی ایا نیرو این را با چه کیفیتی میخواد از نظر اقتصادی چقدر هزینه داره کارایی را چقدر بالا میبره و الخ .....(دو پست قبلی شما را ندیده بودم )
والا مغز بنده پر است از این طرح ها :winking:
[/quote]
دوست خوبم
حرف هممون تقریبا یک چیزه منتها به زبونای مختلف ، شما کمی زبونتون تیزتره همین و الا حرفمون تقریبا یکیه
اینکه تحت لیسانس هست یا نه رو بنده خبری ندارم اما تکذیبش هم نمیکنم
بابت هزینه اش یا میخواین بپیچیونین یا از ایران زیاد اطلاعی ندارین یا خیلی بد بینین
توی ایران برای پروزه های دفاعی مشکل آنچنانی برای تامین بودجه رو نداریم بالاخص با رویکرد و دستور فرمانده کل قوا مبنی بر اختصاص پروزه ها به توان داخلی
مشکل اینچیزا نیست
مشکل عدم خودباوری و عدم ارداه در انجام کاریه
شما و امثال شما هم که طرح هایی دارین باید قدر خودتونو بدونین و سعی کنین با بالا بردن سطح داتش و اطلاعاتتون و ارایه علمی و معقول و منطقی اون به مراجع ذیصلاح هم به کشور خدمت کنید و هم به خودتون
طرحی که روی کاغذ نیاد اونم علمی و منطقی هنوز طرح نیست
یک تصوره
من امیدوارم شما و دیگر دوستانی که مثه شما اندیشه ها و یا طرح هایی دارین حتما بیارین رو کاغذ (البته معقول و منطق و علمی)و ببرین پیش مسیولین مربوطه مطمین باشین که کارهای چند سر سوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برادران ... اینکه چرا فقط دوتا موشک روی سامانه ی یا زهرا گذاشتند بسیار ساده هست .... می خواستند موشک های پائین تصویر سامانه های اپتیکی رو نپوشونه و تصویر بهتری ارائه بشه ....

یکبار هم که یک کار خوب کردند تا ما تصویر درست و حسابی بیینیم ، شما بیاید و بزنید توش !!!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امیدوارم یکی از دوستان صفحه مربوط به سامانه یا زهرا در ویکی پدیا رو ویرایش کنه و به جای تصاویر اف ام 80 بهینه شده تصاویر یا زهرا 3 رو در صورت امکان قرار بدن (منظورم عکس بالای صفحه هست).
البته این صفحه اشتباهات دیگری هم داره مثل همین مطلب که دوستان به اشتباه گمان می کنند این سامانه فقط دو تا تیوب موشک میتونه حمل کنه.
اگه احیانا کسی این صفحه رو ویرایش کرد به تغییرات ایجاد شده در این سامانه هم اشاره ای بکنه. ویرایش شده در توسط M-ATF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب Killuminati ممنون از توضیحات خوبتون، حیفم اومد فقط مثبت بزنم.

ضمنا ورودتون رو هم تبریک میگم و امیدوارم موفق باشید.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی است و دست سازندگان آن پر برکت باد ان شاء الله
توضیحات برادر کیلومیناتی هم بسیار مفید بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/189847/%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%DB%8C%D8%A7-%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3"]گزارش مشرق:با سامانه ی یا زهرا موشک های کروز نابود می شوند (+عکس تفاوت سامانه ی یا زهرا با سامانه ی بهینه شده ی اف-ام-80)[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1359431248' post='296276']
[quote name='Thundar' timestamp='1359418866' post='296271']
[size=5]بنظرم منم تفاوت ماهوی این سیستم یازهرا با شهاب ثاقب تو همون اسموشونه وگرنه بنده که چیز خیلی جدیدی توش ندیدم[/size]
[size=5][size=4]در کل دوستان ما عادت کردیم از مسولین وعده وعید بشنویم بعدشم ضدحال اساسی بخوریم اینم یکی از نمونه های بسیار بارزش بود اخه من موندم این سامانه که لاقل 10 ساله تو ایران تولید میشه خدایی ارزش دوباره رونمایی داشت اونم مثلا بخاطر تعویض برخی دوربینهای اپتیکیش وجدانا تفاوت اساسی این سیستم با سلف خودش یعنی شهاب ثاقب تو چیه که اینجوری از چپ و راست برا سیستم ها اسم میذارن لابد اگه فردا لاستیکش هم تعویض کردن اسمش عوض میشه چون کارایی سامانه ارتقا پیدا کرده[/size][/size]

[size=5][size=4]اصلا حالا کاری ندارم فقط دوتا سوال دارم[/size][/size]
[size=5][size=4]اول چرا لاقل مسولین نکردن این شهاب شهاب یا همون یا زهرا یا همون اف ام 80 یا همون کروتال یا همون....رو به استاندارد جدید دوو کره برسونن یا حداقل رادار هدفگیریش رو ارایه ای میکردن یا حداقل سیستم رو تمام متحرک میکردن مثل رعد اخه خداوکیل این چه فرقی با شهاب ثاقب داره[/size][/size]
[size=5][size=4]دومین سوال اینه که ایا اساسا با وجود سامانه های بمراتب برتری مثل تور ام یا پانتسیر تو کشور حیف نیست توان متخصصین کشور صرف این شهاب ثافب بشه که حالا مثلا دوربین شو عوض کنن بنظرتون اگه پانتسیرها داخلی به مرور جایگزین همین شهاب ثاقب ها و بخصوص راپیرهای کنن فکر خوبی نیست از اون ور تور ام های داخلی هم وظیفه حراست از باور373 و مراکز حیاتی رو برعهده داشته باشه چون بنظرم تنوع بسیار زیاد سامانه های بردکوتاه تو کشور اونم در دو مجموعه سپاه و ارتش خودش بالاترین هزینه رو ساختار و پیکره شبکه ای و یکپارچه پدافند تحمیل می کنه یه مثال ساده میزنم تا بحث روشن شه بنظرتون 10 گردان عملیاتی یکپارچه رعد کارگرد بهتری داره یا 6گردان مرصاد با 4 گردان رعد یا مثلا همین 10 گردان پانتسیر بومی به همراه تور ام داخلی عملکرد بهتری دارن یا همین تعداد تلفیق پانتیر تور ام راپیر و شهاب ثاقب.....بنظرم هرجور به مسله نگاه کنیم لاقل تو زمینه پدافند تاکید بر یه سامانه پیشرفته بسیار بسیار بهتر از ترکیب همین سامانه با یه سامانه ضعیف تر به همون تعداده چون طبیعتا سامانه های ضعیف تو این روش جایگزین سامانه های قویتر میشن مثل اینکه ما درکنار تولید تی90 تی55 هم تولیدکنیم اونم برا مصرف داخلی حالا شاید تو زمینه زرهی این سیاست معقول بنظر برسه بخصوص در بحث هزینه تمام شده ولی در حوزه حساس و های تکی مثل پدافند بنظرم اجرای این سیاست حماقت محضه مگر اینکه اهداف صادراتی دنبال بشه [/size][/size]
[size=5][size=4]خلاصه کلام اینکه بنظرم تولید راپیر و شهاب ثاقب در کنار تولید احتمالی تور ام و پانتسیر((که قطعا در اینده بصورت گسترده بومی میشن شکی درش نیست)) کار فوق العاده اشتباهیه دلیلشم در بالا ذکر کردم[/size][/size]
[size=5][size=4]منتظر نظر دوستانم[/size][/size]
[/quote]
متاسفم این رو می گم، خدای نکرده قصد اهانت رو هم ندارم، ولی اظهار نظر شما بسیار مضحک و ساده انگارانه و به دلیل عدم آگاهی به پروژه های تحقیقاتیست.

البته شکی در این نیست که در صورت مدیریت صحیحتر ظرفیت ما بیشتر از اینی که الان هستیم ، هست و ایرادات فراوان در بسیاری از حوزه ها وارد هست.

ولی این که بشینید چهار تا عکس ببینید بر همین اساس مقایسه کنید و نتیجه گیری کنید و بر همین اساس سفارش طراحی و ساخت یه سری محصول جدید بدید خیلی ساده انگارانه هست.

شهاب ثاقب رو که دوستان گفتند فقط موشک سامانه بود. که با سامانه های اسکای گارد لینک شده بود.

اتفاقا یازهرا به نظر من از اون پروژه های موفق و خوب صنایع دفاعی ما بوده.
[/quote]
خوب شما بفرما یکی از موارد برتری این یازهرا رو بر مثلا پانتسیر اسم ببر؟؟؟؟؟؟؟ حالا تور ام رو کار ندارم
بعدشم بنده هنوز روی صحبت خودم هستم بنظرم تعدد سیستمهای مشابه پدافندی اونم تو یه رنج سیاست اشتباهیه بخصوص زمانی که یک سامانه برتری مطلقی بر سایر سامانه های هم کلاسش داشته باشه وگرنه چه لزومی داره که مثلا ایران با تولید رعد که همه واقفن بمراتب از مرصاد قویتره بیاد دوباره مرصاد رو هم تولید کنه یا مثلا با تولید داخلی پانتسیر با اون ویژگیهای برتر نسبت به مابقی سیستم های مشابه ش درکنارش یازهرا رو هم تولید کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]اقا شرمنده [/size][size=5]دوبار پشت سرهم......میگم از روزی که فرم سایت عوض شده من تو خوندن برخی کامنتها مشکل دارم یعنی اصولا تمام کلمات جمله جابه جا میشه یه جورایی پدرادم درمیاد تا بتونه منظور طرف رو بفهمه کسی از دوستان میدونه باید چیکار کنم خدایی حسابی کلافه شدم[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]میشه بگید با استناد به کدوم منبع و شواهدی می گید ما لیسانس تولید این سامانه رو از چین گرفتیم؟ اصلا کدوم تولید؟ (منظورم سامانه هست نه موشک)[/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد موشک شاید این طور باشه که البته در این مورد هم دلیل و مدرک موثقی وجود نداره. (ولی شخصا تصورم اینه که احتمالا تولید موشک شهاب ثاقب تحت لیسانس انجام شد)[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]اما در مورد سامانه بحث تولید تحت لیسانس مطرح نیست. سامانه یا زهرا صرفا یک تلاش مهندسی معکوس نیست و البته تولید تحت لیسانس هم نیست و شامل پروسه بازطراحی نسبت به نمونه اصلی میشه.[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]اتفاقا نمونه های چینی خریداری شده عملکرد مناسبی نداشتند . رو آوردن به اسکای گارد (و در ادامه ارتقا) هم از شواهد عملکرد نا مطلوب اف ام 80 چینی هاست.[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]البته جینز شروع پروژه یا زهرا رو مربوط به قبل از خرید اف ام 80 و هنگامی که سامانه کروتال عراقی در جنگ به غنیمت گرفته شد، می دونه.[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]---[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]موشک کروتال ان جی هم توسط یک شرکت آمریکایی و با استفاده از موتور موشک سایندوایندر طراحی و ساخته شد.[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
سلام
خیر بزرگوار این برداشت شخصی بنده است ...( بنده ذهنیت تولید تحت لیسانس موشک را مثل شما داشتم )البته من میگم تحت لیسانس شاید باید میگفتم انتقال فناوری چیزی که در موشک های کروز دریایی خودمون هم شاهد هستیم .
به هر حال ما از سازنده این سیستم خرید هم کردیم
اگر صحبت شما مبنی بر شروع پروژه قبل از خریداری fm-80 ها درست باشه باید ان بخش اول را مد نظر داشت و نهایتا همکاری مشترک متصور هست
=========
به هر صورت ما این سامانه را از پایه طراحی نکردیم اما چه مهندسی معکوس چه انتقال فناوری ( که میتونه هر یک از اینها یا هردو باشه ) کار بسیار ارزشمندی در حوزه پدافند انجام شده
( ما نه زمان و نه بودجه کافی داریم تا بخواهیم از صفر و پایه طراحی کنیم استفاده از تجربه تسلیحات قبلی برای ما یک گزینه منطقی و کاملا صحیح است / نه چیز بدی هست نه مایه تعجب ) البته یا زهرا کاملا مشخصات منحصر به فرد خودش را داره که همون باز طراحی انجام شده است منطبق با نیازهای نیروهای مسلح

شخصا خیلی دوست دارم نمونه دریاپایه این سیستم را روی ناوهامون ببینم

================
[quote]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]حرف هممون تقریبا یک چیزه منتها به زبونای مختلف ، شما کمی[b] زبونتون تیزتره [/b]همین و الا حرفمون تقریبا یکیه[/background][/font][/color][/right]

[/quote]
خوب بزرگوار اگر ای طور حس کردید بنده باید از شما عذر خواهی کنم ...
از توصیه که کردید هم سپاس گذارم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اون جسم سیاه مستطیلی شکل زیر رادار،راداره؟
چرا مثل بقیه بالا نصب نکرده اند.
اگر راداره،خود رادار جلوی کار اون رو نمی گیره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.