Recommended Posts

بسمه تعالی
با سلام

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر


سردار سرتیپ میرفیصل باقرزاده : نیروهای مسلح در سراسر کشور رژه خواهند رفت و همچنین نوآوری ها و دستاوردهای صنعت دفاعی کشور در این روز تبیین خواهد شد.


رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس گفت: يكي از كاركردهاي مهم هفته دفاع مقدس اين است كه دشمنان ما را متوجه خواهد كرد كه اين ملت همان ملت آبديده‌اي است كه در هشت سال دفاع مقدس از نظام و كشور خود دفاع كرد.
باقرزاده افزود: ملتي كه با كمترين امكانات و با وحدت و اتكا به خداي بزرگ در مقابل دشمن ايستاد و بر پيمان الهي خود ايستادگي كرد، اكنون براي ملل مسلمان و تمام ملت هاي آزادي خواه جهان به يك الگو و نمونه تبديل شده است.
وي يادآور شد: گرچه كشورمان در طول جنگ دچار آسيب ها و صدمه شد اما ثمره آن رنج ها و آسيب ها، كرامت و بزرگي است كه اكنون براي ملت ما و نسل كنوني و آتي به يادگار گذاشته شده است.
رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس در ادامه اين نشست گفت: در كنار اين دستاوردهاي بزرگ يكي از دستاوردهاي دفاع هشت ساله ملت ايران، مسئله اثبات عدم مشروعيت ساختار نظام بين المللي سلطه است و براي نمونه در پرتو مجاهدت هاي ملت ايران بود كه مشخص شد آنچه به عنوان نظام بين المللي مي‌خواهد به داوري بنشيند و براي ملت ها حكميت كند، در جاي حق نمي‌نشيند و جانب زورمندان را مي‌گيرد.
وي افزود: زماني كه در دفاع مقدس اين نظام سلطه به چالش كشيده شد و مشروعيت آن در همه زمانها و مكان ها اثبات شد و از همين رو امروز در امريكا لاتين ملت هاي آزادي خواه خواستار مقابل با نظام سلطه هستند و بر همين اساس مردم فلسطين نيز مي‌روند كه پرچم عزت و شرف را در سرزمين هاي اشغالي به اهتزار در بياوند.
سردار باقرزاده خاطرنشان كرد: همين عدم مشروعيت در عراق و افغانستان موجب شد تا ملت هاي مسلمان اين دو كشور سلطه آمريكا را برنتابند.
وي با اشاره به برنامه هاي اين بنياد در هفته دفاع مقدس گفت: نهادها، سازمان ها تشكل ها و گروههاي مختلف دولتي و مردمي به ويژه رسانه ملي زودتر از سالهاي ديگر به استقبال هفته دفاع مقدس رفته اند و اين نشان آن است كه نسبت به موضوع ارزشهاي اصلي و جذاب دفاع مقدس يك اهتمام و اقبال عمومي وجود دارد.
باقر زاده افزود: خوشبختانه مباحث دفاع مقدس در دولت نهم ديگر غريب نيست بلكه دولت با حمايت جدي از طرحهاي عميق و ماندگار در تلاش است كه عقب افتادگي هاي گذشتگان را جبران كند.
وي به عنوان شاهد مثال سخنان خود گفت: طرح ساخت مراكز فرهنگي دفاع مقدس يا موزه هاي استاني دفاع مقدس در اغلب مناطق در سبد پروژه هاي استاني قرار گرفته است و دولت با اختصاص زمين، امكانات و رديف بودجه معين حركت مفيدي را شروع كرده است. همچنين شوراي عالي انقلاب فرهنگي با پيشنهاد بنياد آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس جهت تدريس دو واحد درسي اختياري براي دانشجويان كليه دانشگاه هاي كشور موافقت كرد و حتي با ايجاد هشت كرسي دانشگاه در مقطع كارشناسي ارشد موافقت كرده است كه اينها علائم بسيار مثبت از اهتمام دولت به مباني ارزشي دفاع مقدس است.
باقرزاده افزود: هفته دفاع مقدس امسال با شعار «دفاع مقدس ديروز - ايران سربلند امروز» و با رژه نيروهاي مسلح در جوار حرم حضرت امام خميني روز يكشنبه 31 شهريور و راس ساعت 8 صبح شروع خواهد شد.
وي افزود: روز اول را به عنوان «رزمندگان، نوآوري و خودكفايي» نامگذاري شده است كه در اين روز علاوه بر رژه سراسري به تبيين نو آوري ها و دستاوردهاي صنعتي دفاعي كشور پرداخته خواهد شد. همچنين روز دوم كه مصادف با اول مهرماه است با عنوان «سربازان و شهادت طلبي » نامگذاري شده است كه اين روز مصادف با سالروز شهادت امام علي (ع) است كه در اين روز از سربازان و ارزشهاي چون شهادت طلبي تجليل خواهد شد.
سردار باقرزاده روز سوم از هفته دفاع مقدس را «دفاع مردمي، آمادگي و نفوذ ناپذيري» عنوان كرد و گفت در اين روز به اهميت پدافند غيرعامل و راههاي دفاع از تاسيسات و امكانات از طريق نيروي انساني و بدون استفاده از سلاح براي مردم تبيين خواهد شد.
وي افزود: روز چهارم با عنوان «فرماندهان و ولايت مداري » نامگذاري شده است كه در آن به تبيين نقش رهبري امام (ره) و ولايت پذيري و رابطه مردم و رزمندگان با امام پرداخته خواهد شد.
رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس گفت: روز پنجم هفته دفاع مقدس را با عنوان «شهيدان، ايثارگران و عزت آفريني» نامگذاري شده است كه مطابق هر سال به غبار روبي از مزار شهدا و تجليل از شهدا و ايثارگران دفاع مقدس اختصاص خواهد يافت.
روز ششم كه مصادف با روز جمعه است با عنوان «جهادگران، اتحاد اسلامي و برادري» نام گذاري شده است كه به خاطر انطباق با روز قدس، هم از جهادگران جهاد سازندگي تقدير مي‌شود و هم از جهادگران قدس شريف.
وي در خصوص آخرين روز از دفاع مقدس نيز گفت: در اين روز كه با عنوان «خودسازي و استكبار ستيزي» نام گذاري شده است به بيان ارزشهاي دفاع مقدس همچون نفي مشروعيت نظام سلطه و حماسه استكبار ستيزي ملت ايران پرداخته خواهد شد. سردار فيصل باقر زاده از برگزاري 77 عنوان برنامه توسط 10 نهاد اصلي برگزار كننده براي دفاع مقدس خبر داد كه در چهار حوزه اصلي نظامي، فرهنگي، تبليغي رسانه و ادبي پژوهشي سامان دهي شده است كه البته اين برنامه ها منهاي برنامه هاي خودجوش و مردمي است.
در بخش ديگري از اين نشست خبري سردار باقرزاده، عكس‌هاي خبري گرفته شده توسط سردار رضا حسين آبادي را كه براي اولين بار منتشر شده بود براي خبرنگاران توضيح داد. اين عكس ها كه در ارتفاعات دالاهو گرفته شده است، مقام معظم رهبري در دوران پيش از رياست جمهوري ايشان و در جمع رزمندگان و عشاير را نشان مي‌داد.
وي همچنين از طرح جديدي در بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس خبر داد كه در اين طرح حضور مقام معظم رهبري را در جنگ بيشتر تبيين مي‌كند و از همه كساني كه عكس و خاطر و آثار ديگر دارند خواست تا بنياد را در اين زمينه ياري كنند.
سردار باقرزاده از جمله برنامه هاي تبليغي و رسانه اي بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس را راه‌اندازي سايت ساجد به زباني عبري عنوان كرد و گفت: از هم اكنون نگراني هاي در رژيم اشغالگر قدس آشكار شده است زيرا رژيم صهيونيستي مردم آنجا را در سانسور نگه داشته است.
باقرزاده همچنين از انتشار سري دوم لايه پنهان جنگ خبر داد و گفت: اين كتاب ها به زبان‌هاي عربي و انگليسي نيز منتشر خواهد شد.
وي همچنين از برنامه تجليل از حافظان رزمنده قرآن مجيد با محوريت تجليل از جانبازان قطع نخاعي و شيميايي خبر داد.
رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص كندن قبور براي سربازان دشمن گفت: در يكي از نقاط در مسير جفير به طلائيه حدود 5 هزار قبر به صورت نمونه كنده شده است كه اين با توجه به امكان تهديد زميني بوده است.
وي يادآور شد: البته ما قطعا اجازه ورود آنها به خاك عزيزمان را نخواهيم داد اما پيش از انكه در جنگ فرسايشي با ايران بخواهند رواني شوند همان اطراف مرز آنها را دفن مي كنيم.
اين مقام مسئول در نيروهاي مسلح كشورمان گفت: جالب انكه تعدادي از جوانان مسلمان ديگر كشورها نيز خواستار همكاري براي كندن اين قبرها شده‌اند.
سردار باقرزاده درباره خبر اهداي مدال به سربازان شركت كننده در دفاع مقدس نيز گفت: اين موضوع در دولت قبل مطرح شد اما ادامه روند آن در دولت فعلي صورت گرفت. فعلا برخي محدوديت‌هاي مالي مانع اجراي اين طرح شده است. بر اساس شواهد حدود 5 ميليون نفر شايستگي حداقل يك مدال دارند.
وي اضافه كرد: درست است كه آنها براي گرفتن مدال به جبهه‌ها نرفته‌اند اما تقدير از آنها اقدام شايسته و مناسبي است كه انشاء الله بودجه لازم براي اين موضوع تخصيص يابد.


منبع: سپاه نیوز /
--------------------------------------------------------------------------------
دوشنبه 25 شهریور 1387 ساعت 8:21

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ان شاء ا... شاهد رژه ای باشکوه و عظیم خواهیم بود که تو دهنی محکمی برای استکبار جهانی بوده و این رژه مانند سالیان قبل برای چند هفته تهدیدات غرب علیه ایران را تحت الشعاع قرار خواهد داد. اگه ماه رمضون نبود خیلی دوست داشتم برم و از نزدیک رژه رو ببینم ولی ان شاء ا... چند سال دیگه ماه رمضون از 31 شهریور خارج بشه با جمعی از دوستان میریم. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ان شاء ا... شاهد رژه ای باشکوه و عظیم خواهیم بود که تو دهنی محکمی برای استکبار جهانی بوده و این رژه مانند سالیان قبل برای چند هفته تهدیدات غرب علیه ایران را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

اگه ماه رمضون نبود خیلی دوست داشتم برم و از نزدیک رژه رو ببینم ولی ان شاء ا... چند سال دیگه ماه رمضون از 31 شهریور خارج بشه با جمعی از دوستان میریم. icon_cool


بسمه تعالی
با سلام

سعیدجان در تایید فرمایش شما من هم مطمئنم که همینطور خواهد شد .انشاءالله
چرا چندسال دیگه؟ بنا به اخباری رسیده که امسال ممکنه دهم یا یازدهم مهر عید فطر باشه پس در این صورت امکان اینکه ماه رمضون سال دیگه 31شهریور عید فطر باشه هست. انشاءالله اگه عمری باشه منم میام تهرون برا دیدن رژه .

یا علی مدد/ نجف47

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس ان شاء ا... سال بعد به همراه جمعی از دوستان چند روزی به تهران عزیمت کرده و رژه باشکوه نیروهای مسلح را نظاره خواهیم کرد. icon_cool البته تا سال بعد معلوم نیست زنده باشیم ، مرده باشیم ، مفقود باشیم ، مصدوم باشیم ... icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با حضور رئيس‌جمهور؛
رژه 31 شهريورماه نيروهاي مسلح آغاز شد
خبرگزاري فارس: يگان‌هاي محمول و پياده نيروهاي مسلح كشورمان رژه بزرگ خود را به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس آغاز كردند.

[align=center]A0510073.jpg[/align]

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، رژه 31 شهريورماه با شركت مقامات عاليرتبه كشوري و لشكري از دقايقي پيش در جوار حرم مطهر امام (ره) و ساير مراكز استانها با حضور انواع تجهيزات دفاع زميني، دريايي و هو هوايي شامل تانك‌ها و نفربرها، موشك هاي بالستيك، شناورها و ادوات دريايي و ساير تجهيزات انفرادي آغاز شده و قرار است رئيس‌جمهور كشورمان در آن سخنراني كند.
حضور بسيجيان با لباس اقشار مختلف همچون كردها، بلوچ ها و عشاير خوزستان، شركت نيروهاي چهارگانه ارتش و نمايش بخشي از توانمندي هاي پدافندي و راداري ايران، از ويژگي هاي مهم رژه امروز سه‌شنبه در تهران است. جمع زيادي از مردم نيز با رساندن خود به حرم امام (ره)، به طور زنده شاهد اين نمايش باشكوه هستند.
قرار است در صورت مساعد بودن هوا، رژه بزرگ جنگنده- بمب افكن هاي نيروي هوايي ارتش نيز در اين مراسم به اجرا گذاشته شود كه قطعيت آن تا دقايقي ديگر مشخص خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با آغاز رژه هوايي؛
آسمان تهران مملو از جنگنده -بمب افكن‌هاي ارتش شد

خبرگزاري فارس: آغاز رژه هوايي جنگنده - بمب افكن هاي نيروي هوايي ارتش، نگاهها را به آسمان دوخت.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با آغاز رژه بزرگ جنگنده - بمب افكن هاي نيروي هوايي ارتش كه در دسته‌هاي 3 تايي و با فرميشن بسيار زيبا، از آسمان مقابل جايگاه سخنراني رئيس جمهور عبور مي‌كنند، نمايش اقتدار نيروهاي مسلح كشورمان ادامه دارد.
در اين بخش، ‌ده‌ها فروند از هواپيماهاي شكاري بمب‌افكن، رهگير، ترابري، سوخت‌رسان شامل اف 5، صاعقه، ميگ29، اف7، سوخو 24، اف 4، اف 14، رادار پرنده، سي 130، تانكرهاي سوخت‌رسان 707 و 747 با برنامه‌ريزي دقيق قدرت خويش را به نمايش گذاشته و موجب تحسين شركت كنندگان در رژه امروز شدند.
اين رژه يادآور تلاش‌هاي خلبانان و فرماندهان نيروي هوايي ارتش در روز 29 فروردين ماه امسال نيز هست كه به علت نامساعد بودن هوا و كاهش ديد خلبانان به خاطر وجود گرد و غبار شديد، لغو شد.
اين نمايش عظيم هوايي با همكاري تمامي پايگاه‌هاي كشور و حضور خلبانان جوان نيروي هوايي ارتش در حال برگزاري است و حضور جنگنده‌هاي ساخت داخل همچون صاعقه و آذرخش، نمايي ويژه به آن بخشيده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8806301535

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.من عكس هاي زيادي رو از تلويزيون گرفتم. اگه مديران اجازه بدن بعد از ويرايش مي ذارم...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18]جديدترين موشك بالستيك ايران به رژه امروز آمد[/size]

خبرگزاري فارس: جديدترين موشك ساخته شده در كشورمان در رژه امروز براي اولين بار به نمايش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، موشك بالستيك سجيل كه پس از موشك‌هاي شهاب 3 و قدر، سومين موشك دوربرد ايران اعلام شده است، با حضور در رژه امروز سه‌شنبه نيروهاي مسلح در جوار حرم حضرت امام (ره) به معرض ديد همگان گذاشته شد.
اين موشك دو مرحله‌اي كه از سوخت جامد استفاده مي‌كند قريب 2 هزار كيلومتر برد دارد و تا كنون نسل دوم آن با موفقيت آزمايش و وارد چرخه توليد انبوه شده است.
موشك سجيل از سيستم‌هاي رانش و هدايت بسيار مدرني برخوردار بوده و حضور آن در چرخه دفاعي جمهوري اسلامي قابليت مضاعفي را به نيروهاي مسلح كشورمان بخشيده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8806310003

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من شنيده بوم ارتش هم تور ام1 داره ولي فقط تو ادوات سپاه بود.شنيده بودم يه تعداديشو دادن به ارتش براي ناوشكن وازاينجور حرفا icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=blue]دوستان عزیز

این تاپیک برای بررسی رژه 31 شهریور 1388 برپا شده و در مورد صرفا رژه پست ارسال کنید

اگر در مورد شایعات و واقعیات پیرامون سقوط اظهار نظری دارید لطفا در این تاپیک مطرح کنید[/color]

http://military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9512

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/sk78cts9sfc6n3dr9le.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/o33c7ayquoyi03lgdkkz.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/hko4mtg0piuaouqrwec1.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/f55opwb0dh39gyfj32.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/ypqbrstoz4nfsdmmi17.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/8bthblnb52f75hmgnzeo.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/94a55hl5w1aqtypozthg.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/pj7lwnh4tbm9xxwmo8on.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/8olgyilt9upbxujz314.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/e3z8v8xftvpcmvyhgwr.jpg[/img][/URL]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر شهادت این دلاور مردان را به همه ی دوستان تسلیت عرض می نمایم.
MHM از شما ممنونم. واقعا تصاویر خبر گذاری ها دارای ارزش پایینی می باشد. عکاسان این خبر گذاری ها به مانند این که در حال عکس برداری از طبیعت هستند از رژه ها تصاویر تهیه می کنند.
خدا را شکر هر ساله تعدادی از دوستان زحمت این کار را به عهده می گیرند و با این که در جایگاه مناسب و مخصوص نیستند تصاویر با ارزشی را تهیه می نمایند.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/yezx4i8rnqijxesfmmff.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/k78kcj9q0jj485svua6r.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/c6ttisgd5tbr1lnq8r5.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/focu8hh59a3q5251k6jh.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/10f2pgm4sbzcwjjnha36.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/v2v6e57gjvoarystwzmf.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/zun7fotfswxcmlt65hq0.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/e25q66bsp6urbambdee.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/mw0k2sh9xi1j1gt024fp.jpg[/img][/URL]
[URL=http://gigaimage.com/][img]http://gigaimage.com/images/a8f4ilewakeszuod00tg.jpg[/img][/URL]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله، متأسفانه چون دوربین بدستم نرسید با موبایل عکس گرفتم. البته با کلی جر و بحث و دعوا با مأموران حفاظتی. کیفیت بد عکس ها به خاطر زوم دیجیتالی است که مجبور شدم انجام بدم

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.